Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido i Sumo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido i Sumo
shomen-uchi jak błysk pioruna :) Jakoś sobie nie wyobrażam. Aikidockie ataki są wolne ze względu na swoją konstrukcję, a nie cokolwiek innego.
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido i Sumo

W treningu Aikido zazwyczaj nie ma potrzeby błyskawicznej reakcji na atak, stąd też refleks nie jest wykształcany...

Nie chce mi się prowadzić merytorycznej dyskusji n.t. timing a refleks i uświadamiać, że w aikido czy na sparingu czy na ulicy najważniejsze jest 'przygotowanie gruntu' (o ileż na ulicy liczy się bardziej mentalna decyzja od jakiejkolwiek super techniki). Ale co do braku błyskawicznej reakcji (rozważając tylko li samą szybkość), to powiem jedno: zmień partnerów, z pewnością w sekcji znajdziesz takich, którzy potrafią dobrze atakować (tych których większość unika :) )
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido i Sumo

shomen-uchi jak błysk pioruna :) Jakoś sobie nie wyobrażam.

Wlasnie dlatego pisze zebyc pocwiczyl z ludzimi zaawansowanymi. Pare razy dostalbys w miche i nie musialbys sobie wyobrazac :roll: :lol:

Aikidockie ataki są wolne ze względu na swoją konstrukcję, a nie cokolwiek innego.

Znakomita wiekszosc aikidokow atakuje jak 70 babcie, bo nikt im nie wytlumaczyl jak maja uzywac swojego ciala prawidlowo. Dlatego poszukiwanie przawdziwego Mistrza to najwazniejsza sprawa 8)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido i Sumo

Znakomita wiekszosc aikidokow atakuje jak 70 babcie


Szczepciu.. znam osoby ktore przecza tym teoriom :) :) (i Ty tez je znasz... :P :P hehe..)
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido i Sumo
Oj, Szczepan... Wiesz, oprócz Aikido ćwiczyłem (i ćwiczę) boks, więc mam trochę inny niż Ty punkt odniesienia, jeśli chodzi o ocenę szybkości ataku. Wybacz, ale nazywanie uderzenia z przemieszczeniem (a'la Aikido) błyskawicą, to w mojej opinii mały LOL :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido i Sumo

Oj, Szczepan... Wiesz, oprócz Aikido ćwiczyłem (i ćwiczę) boks, więc mam trochę inny niż Ty punkt odniesienia, jeśli chodzi o ocenę szybkości ataku. Wybacz, ale nazywanie uderzenia z przemieszczeniem (a'la Aikido) błyskawicą, to w mojej opinii mały LOL :)

A skad ty mozesz wiedziec jaki ja mam punkt odniesienia? Cwiczyles ze mna? :roll: :twisted: Skad wiesz ze atakuje z przemieszczeniem? :rofl: :rofl: :rofl:

Nie zamierzam cie jednak przekonywac do czegokolwiek slownie, jednak podtrzymuje swoja opinie, ze malo lub w ogole nie cwiczysz z ludzmi zaawansowanymi w aikido.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido i Sumo

Znakomita wiekszosc aikidokow atakuje jak 70 babcie


Szczepciu.. znam osoby ktore przecza tym teoriom :) :) (i Ty tez je znasz... :P :P hehe..)

nie rozumiem??? znaczy chcesz powiedziec ze mniejszosc tak cwiczy? :?
Przeciez nie napisalem ze wszyscy? :? :? :?
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido i Sumo

Znakomita wiekszosc aikidokow atakuje jak 70 babcie


Szczepciu.. znam osoby ktore przecza tym teoriom :) :) (i Ty tez je znasz... :P :P hehe..)

nie rozumiem??? znaczy chcesz powiedziec ze mniejszosc tak cwiczy? :?
Przeciez nie napisalem ze wszyscy? :? :? :?


To znaczy ze znam paru siedemdziesieciolatkow... ktorzy tez niezle potrafia zamieszac... i ataki sa calkiem calkiem... :) :)
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido i Sumo

Skad wiesz ze atakuje z przemieszczeniem?


Zgadłem :) A tak na poważnie. Wszyscy tak ćwiczą, bo inaczej się nie da :)
A co do reszty,to czy naprawdę uważasz, że im wyższy stopień zaawansowania w Aikido, tym większa prędkość ataków?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido i Sumo

Zgadłem :) A tak na poważnie. Wszyscy tak ćwiczą, bo inaczej się nie da :)
A co do reszty,to czy naprawdę uważasz, że im wyższy stopień zaawansowania w Aikido, tym większa prędkość ataków?

Nie da sie? A moze tylko nigdy tego nie widziales? :wink:

Im lepiej wycwiczony aikidoka, tym ataki sa trudniejsze. Szybkosc to tylko jeden z wielu elementow.
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido i Sumo

Nie da sie? A moze tylko nigdy tego nie widziales?

Może... Wrzuć link do jakiegoś filmiku z zaawansowanym i uderzającym jak piorun uke w akcji, to podyskutujemy w oparciu o jakiś konkretny materiał.
  • 0

budo_mgili
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko_Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido i Sumo
aikido to aikido i tlke :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido i Sumo

aikido to aikido i tlke :)


8O 8O 8O ... eee... yyy... no tego.. hmmm... nie kumam :(


:twisted: :twisted:
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido i Sumo
Szczepan, czy w sieci zabrakło filmów z zaawansowanymi aikidokami?
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido i Sumo

Szczepan, czy w sieci zabrakło filmów z zaawansowanymi aikidokami?

Ale z Ciebie upierdliwoec :wink: :wink: :wink: Przestań bo Mod będzie miał koszmary 8)
Nie wiesz że mity to się łatwo opowiada, a trudniej udowadnia :)

To oczywiste dla każdego, kto sie poobija z bokserami, kickbokserami czy innymi tajowcami, że tradycyjne ataki w aikido to taka zabawa. Ani szybkie, ani groźne, ani bezpieczne dla atakującego. Kijem rzeki nie zawrócisz, nie ma o co walczyc.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido i Sumo

Szczepan, czy w sieci zabrakło filmów z zaawansowanymi aikidokami?

ja nie musze sie narkotyzowac filmami "z sieci", po prostu ide na trening 8)
czego i tobie zycze :wink:
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido i Sumo
wymigujesz się :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido i Sumo

Szczepan, czy w sieci zabrakło filmów z zaawansowanymi aikidokami?


Witam.W sumie przeglądając cały topic, nausnął mi się jeden wniosek.Co prawda nie rzucę linkiem z jakimś szybkim atakiem, ale pragnę zwrócić uwagę na jeden szczegół. Wcześniej pisałeś że trenujesz i trenowałeś boks, tak więc śmiem twierdzić że jeżeli trenowałeś go conajmniej przez 1.5 roku, systematycznie. To oto jesteś samym w sobie przykładem aikidoki, który w miarę szybko i poprawnie atakuje, a każde Twoje shomen tsuki jodan wykonane na 100% możliwości, może doprowadzic do złamania nosa, albo wybicia zębów(no i o to chodzi w atakach, by były realnym zagrożeniem dla tori). Według mnie powinieneś poszukać osoby w swojej sekcji, która rozwija również umiejętność atakowania i wtedy przekonasz się, że czasami zwyczaj błyskawicznej reakcji w Aikido na atak, naprawdę się przydaje.
pozdrawiam
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido i Sumo
Shomen tsuki to mutacyja dość rzadko ćwiczona (nawet przez zaawansowanych)... Mówiłem raczej o wpływie codziennego treningu na umiejętność szybkiego reagowania. No i nigdzie nie pisałem, że refleks nie jest przydatny! Po prostu uważam, że trening Aikido nie jest najlepszym miejscem do jego wykształcania. Zazwyczaj jest aż za dużo czasu na przygotowanie obrony przed najszybciej nawet wykonanym atakiem z dystansu...

Ps: Jeśli ktoś chciałby poprawić swój refleks, to oprócz boksu polecam również ping-pong i szybkie gry FPP :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido i Sumo

Shomen tsuki to mutacyja dość rzadko ćwiczona (nawet przez zaawansowanych)... Mówiłem raczej o wpływie codziennego treningu na umiejętność szybkiego reagowania. No i nigdzie nie pisałem, że refleks nie jest przydatny! Po prostu uważam, że trening Aikido nie jest najlepszym miejscem do jego wykształcania. Zazwyczaj jest aż za dużo czasu na przygotowanie obrony przed najszybciej nawet wykonanym atakiem z dystansu...


Wszystko zależy od tego gdzie, jak i z kim się ćwiczy...Nad pojęciem "refleks" oraz pytaniem czy wyrabiamy go na Aikido, nie będę się rozwodził, ponieważ można to słowo w różnojaki sposób interpretować. Skoro Ty na treningach masz naprawdę dużo czasu na przygotowanie obrony, to żadne pisanie tutaj nie pomoże.

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024