Skocz do zawartości


Zdjęcie

aikido vs taekwondo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

aikido vs taekwondo
Witam,

Z gory pozdrawiam wszystkich forumowiczow plci pieknej i tej "drugiej" :D Dawno nic nie pisalem, wiec badzcie laskawi :-)
Wiem wiem, ze moje pytanko przewijalo sie juz tysiace razy przez ta skarbnice wiedzy....Jednakze ostatnio mialem konfrontacje ze swoja miloscia na tle skutecznosci aikido. Wiec zaczne od poczatku....Aikido jest z natury sw chwytana, a taekwondo uderzana. Co jest lepsze? Wiadomo, ze jedno i drugie ma swoje plusy i minusy. Ja ze swojej strony jest przekonany, ze sw chwytane i nie chodzi mi tu jedynie o aikido, ale rowniez bjj, judo itd., jest skuteczniejsze, niz taekwondo, karate, kickboxing itd.itp....Cos mi sie wydaje, ze wsadzilem kij w mrowisko :-) Koledzy uderzacze nie zamierzam was obrazac, ale prawda jest taka, ze chwytacz jak juz chwyci to tak latwo nie pusci :twisted: Z drugiej jednak strony nie tak latwo chwycic np. boksera :twisted:
A wiec co wy o tym sadzicie drodzy forumowicze :?:

pozdrowionka
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs taekwondo
przejżyj forum przyjacielu, było masę razy i to we wszustkich chyba możliwych kombinacjach...
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs taekwondo
Wiem, ze kombinacji byla cala fura, ale moj post bardziej chyli sie ku sondzie, poniewaz chcialbym zobaczyc jaki jest procent ludzi chwalacych sobie chwytaczy, a ilu uderzaczy. Chociaz patrzac na to forum, ktore jakby nie patrzec nalezy do aikidokow, sadze, ze wieksza brygada bedzie po stronie dzwigowych, anizeli uderzajacych i skaczacych :)

No coz kombinacji bylo wiele, ale zawsze znajdzie sie cos niejasnego i niedopisanego, jakas mala perelka, ktora nie zostala ujeta w tej wielkiej skarbnicy madrosci... :wink:
Przynajmniej mam taka zludna nadzieje :lol:

pozdro
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs taekwondo
I tak wiadomo że ze sztuk walki to najlepszy jest np. MP5 i kilka magazynków w zapasie.

PS. Rozumiem że to przez ten upał?

Randall ( zdziwiony że padło takie pytanie )
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs taekwondo
moje zdanie jest prawdopodobnie bardzo podobne do większości forumowiczów: trzeba ćwiczyć przekrojowo. walkę w stójce i w parterze, w klinczu i dystansie, uderzenia, chwyty i rzuty. trzeba wykształcić w sobie umiejętność walki w każdej sytuacji...

uważam jednak, że jak ktoś dajmy na toi ze względów czasowo-finansowych nie jest w stanie trenopwać tego wszystkiego, lub poprostu nie chce to polecam coś chwytanego. świetnie rozwija fizycznie i w większości przypadków jest mniej bolesne od styli "uderzanych" :D
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs taekwondo
Aikido nie jest stylem "chwytanym" w tym sensie co judo, bjj, czy zapasy. Trochę źle więc trafiłeś.
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs taekwondo
Dołączona grafika
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs taekwondo
Poszukaj na forum, bo z tego co pamiętam, kiedyś na forum ktoś wspominał właśnie o walce aikido vs taekwondo, która odbyła się w jakieś polskiej sekcji.

Ja osobiście kiedyś uważałem style chwytane za lepsze, teraz nadal skłaniam się ku stylom chwytanym właśnie, ale ćwiczyć i tak należy przekrojowo, chociażby po to, aby mieć pojęcie o uderzeniach=>obronie przed nimi.

Pozdrawiam wszystkich budoków. :wink:
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs taekwondo
No tak...najlepiej wysmiac, zdebtac i odeslac do innych postow :wink: Jednakze dzieki, ze jest jeszcze paru, ktorzy odpowiadaja w miare sensownie. Ja wiem, ze tutaj siedzi elita, smietanka i arystokracja - jednym slowem najlepsi z najlepszych. Amator nie ma prawa rzucic jakims beznadziejnym postem, bo zamiast normalnej odpowiedzi dostanie w prezencie smieszna fotke. Coz tacy sa aikidocy....wielcy przesmiewcy, szydercy i filozofowie, ktorzy w gadce moga wiele, ale w realu juz klapa. Jednakze jest jeszcze garstka normalnych aikidowcow i pod wzgledem wypowiedzi na forum, jak rowniez niesamowitej techniki i prawdziwego powera na zajeciach. Jednakze to tylko garstka piachu na ogromnej i pustej pustyni.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs taekwondo

Aikido nie jest stylem "chwytanym" w tym sensie co judo, bjj, czy zapasy. Trochę źle więc trafiłeś.

dokladnie. na sile mozna zalozyc,ze aiki nalezy do "rodziny" chwytajacych, ale to zupelnie inna sprawa niz rzeczy graplingowe.
jak dla mnie aikido to styl "miziany" :wink:
  • 0

budo_baucent
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielawa - Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs taekwondo
Aikido jest nieograniczone, jesli chcesz kopnac kogos podczas kayten-nage to, to zrób....
Zresztą nie jest to styl chwytania tylko styl psucia zamierzen przeciwnikowi... atemi w aikido jest uderzeniem...
Cwiczylem karate, taekwondo i teraz cwicze aikido... dopiero na tej drodze zrozumialem czym tak naprawde jest budo !

Acha... i nie zapominaj ze porownania typu "co lepsze aikido czy taekwondo ?" sa z góry skazane na porażkę, poniewaz walczy człowiek a nie sztuka walki, a każdy ma inne preferencje i inne ograniczenia

pozdrawiam
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs taekwondo
Fakt....aikido nie jest sw chwytana...jednakze jest tam o wiele technik chwytanych, anizeli uderzanych. Nie chodzi mi o sam fakt co jest lepsze taekwondo czy aiki....tylko o to, ktory styl ma wieksze szanse w starciu - styl chwytany czy uderzany. Wiadomo walczy czlowiek nie sw. Jednakze wsadz jednego super kierowce do malucha a drugiego zwyklego do porshe to przekonasz sie, ze sam czlowiek nie wystarczy, zeby wygrac ten pojedynek.

pozdro
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs taekwondo
Walczy czlowiek ... ale jezeli nie bedzie on wszechstronny to bedzie wygrywal tylko na zasadach okreslanych scisle przez jego styl i wspolcwiczacych.
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs taekwondo

Fakt....aikido nie jest sw chwytana...jednakze jest tam o wiele technik chwytanych, anizeli uderzanych.


Jakby na to nie patrzeć, w aikido masz przede wszystkim rzuty i dźwignie, a więc techniki "chwytane". Może tylko wykonywane w innym dystansie niż na przykład judo. Ale w wielu odmianach jujutsu masz podobne techniki, a jujutsu to styl chwytany (w większości).

Wiadomo walczy czlowiek nie sw. Jednakze wsadz jednego super kierowce do malucha a drugiego zwyklego do porshe to przekonasz sie, ze sam czlowiek nie wystarczy, zeby wygrac ten pojedynek.


No żesz kurw....! Kogo wy tak powtażacie do #$%^$%? Już chyba Nty raz słyszę to porównanie z porche i maluchem. Trafne jak cholera. Tak można porównywać BJJ z łyżwiarstwem figurowym, a tutaj to mamy dwie SW,a więc raczej np porsche i ferrari ;)
  • 0

budo_usagi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:'znienacka'

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs taekwondo
no tak wszystko rozumiem.

zalezy tez jaka szkole aikido masz na mysli i jaka federacje taekwondo.

z tego co wiem czlowiek cwiczac aikikai jest w stanie rozprawic sie z taekwondoka z wtf ale z itf juz nie bo to inna federacja . natomiast aby pokonac kogos z itf to trzeba cwiczyc aikido kobayashi, ktore znowu jest zupelnie nieskuteczne gdy mamy doczynienia z kims z federacji wtf.

jesli znowu spotkaja sie dwaj aikidocy z roznych szkol i napotkaja kogos z wtf zlatwia go napewno choc nie wiedomo czy poradza sobie z taekwondoka z itf. gdyby bylo dwoch taekwondokow z roznych federacji to wtedy jeden aikidoka wygra bo taekwondocy napewno sie pokloca miedzy soba. jesli natomiast bedzie dwoch teakwondokow z wtf i jeden aikidoka to taekwodocy wygraja chyba ze aikidoka bedzie mial jo.

jeszcze bardziej skomplikowana jest sprawa gdy ktos trenowal taekwondo a potem zaczal aikido albo na odwrot istnieje bowiem obawa ze taki ktos zaatakuje sam siebie, wiec ztego wniosek ze lepiej nie zmieniac sztuki ktora sie trenuje szczegolnie po wakacjach.

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

milej dalszej czesci wakacji.
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs taekwondo

buahahaha
dobre :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs taekwondo
Ten topik spowodowal ze przyjzalem sie uwazniej treningom i zawodom w tkd i uderzylo mnie w lep niezwykle podobienstwo tkd do aikido, szczegolnie do stylu H.Kobayashi. Np w obu dyscyplinach cwiczacy zaczynaja dzialania PROFILEM, zeby zneutralizowac atak odwracaja sie do atakujacego plecami...itd.... :) Zagadkowe pozostaje uzywanie przez tkd tajemniczego meguri, moze ktos kto cwiczy obie SW by podal jakies szczegoly? :wink:

poza tym tkd RULEZ! 8)
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs taekwondo
Usagi :| :roll:
Idź na piwo.
Co do dyskusji, która trzeba zaznaczyc jest bezsensowna, to może dodam cos od siebie.
Jak napisał Baucent, walczy człowiek nie styl.
Co do podziałów federacji aikido, też wywody już były.
Natomiast jeśli już podjąć samo sedno ćwiczenia sztuki walki dla tego powodu dla jakiego zostały wymyślone- DO WALKI- to zostańmy już przy Kobayashi 8)
A i w tej federacji nie jest łatwo bo można dokonać podziału na trenujących ludzi którzy "odtwarzają historię" albo tych którzy biorą pod uwage zmieniające się warunki i ewolucję przeciwnika i traktują ją jako nauke walki.
Jednakowoż muszę tu zreflektowac poprzednie zdania.
Bo nie można zgasić wszystkiego o to że zmieniły się warunki dzisiejszej "ulicy :wink: "
dyskusja idzie w stronę historii wieć przyrównajmy to do bractw rycerskich, nawet jeśli ktoś zajmuje się odtwarzaniem historii to może zaskoczyć "przerzutym i wyplutym" elementem-łeb urwać.
Możemy równie szlachetnie rozpocząc dyskusje, jaka jest realna obrona przed gościem który jest uzbrojony w półtoraka, ma 10 letni staż w machaniu żelastwem i szybkie mocne łapy. :lol:
Odtwarzający historię śmiało niechaj to robią, byle nie zapomnieli że odtwarzają historię a ci którzy dążą do walki poradzą sobie w każdym stylu, bo to oni go kreują.

Jaki morał kochani?
Nikogo nie deklasuj, sam sie nie przeceniaj, zreflektuj co ćwiczysz a co chcesz ćwiczyć, i wez sie za trening a nie głupie dywagacje.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs taekwondo

A wiec co wy o tym sadzicie drodzy forumowicze :?:

Idź tam gdzie są sparringi, styl który nie posiada sparringów nie jest skuteczny - taką maxymę przyjmij sobie.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs taekwondo

Idź tam gdzie są sparringi, styl który nie posiada sparringów nie jest skuteczny - taką maxymę przyjmij sobie.

Zgadzam sie calkowicie, jak chcesz byc skuteczny na sparringach to cwicz sparringi, a jak chcesz sie skutecznie bic sie na ulicy, to musisz bic sie na ulicy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024