Skocz do zawartości


Zdjęcie

Daito-ryu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_luk12
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Daito-ryu
Witam!Jestem nowy na forum.
Ślijcie tu wszelkie linki do filmików e-booków na temat daito-ryu.

Może ktoś wyjaśnić mi na czym polega ruch Aiki age (ruch ognistego smoka w daitoryu)
i ruch Aiki sage (ruch wodnrgo smoka w daito-ryu) Pozdrawiam Luk12
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-ryu
w moim age.. to tylko sagi opowiadac...

wiesz co to google? to pogoogluj sobie troche :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-ryu
Cały Aiki, hehehe.... :P
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-ryu
Heheheh - tacy mi się podobają najbardziej...

TUTAJ MI SŁAĆ, ALE JUŻ!!!!

Po co mam poczytać, forum przeglądnąć, pogooglać troszkę... dwać mi na tacy bo nie mam czasu na pierdoły i szukanie...

o bosh.. co za młodzież :roll:
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-ryu

Witam!Jestem nowy na forum.
Ślijcie tu wszelkie linki do filmików e-booków na temat daito-ryu.

Może ktoś wyjaśnić mi na czym polega ruch Aiki age (ruch ognistego smoka w daitoryu)
i ruch Aiki sage (ruch wodnrgo smoka w daito-ryu) Pozdrawiam Luk12


8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Tsunami ?
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-ryu

Aiki age (ruch ognistego smoka w daitoryu)
i ruch Aiki sage (ruch wodnrgo smoka w daito-ryu)

Ageru i sageru może oznaczac podnoszenie i opadanie.
Skąd wziąłeś te nazwy i o co chodzi z tymi smokami?
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-ryu
Podnoszenie..opadanie... wodny smok. kurna niby tajemniczo brzmi ....
a może jemu chodzi o ćwiczenia wzmacniające penisa? :lol:
Chłopie wodnego smoka zostaw w spokoju ćwicz kegla a dziewczyna (?) będzie zadowolona. :wink:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-ryu
Dołączona grafika

Nic dodac nic ując
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-ryu

Witam!Jestem nowy na forum.
Ślijcie tu wszelkie linki do filmików e-booków na temat daito-ryu.

Może ktoś wyjaśnić mi na czym polega ruch Aiki age (ruch ognistego smoka w daitoryu)
i ruch Aiki sage (ruch wodnrgo smoka w daito-ryu) Pozdrawiam Luk12


Niech zgadnę, Shiro Omiya "Legendarne korzenie aikido"? :) :) :)

Nie traktuj tej książki jako Biblii Daito ryu, a w aiki age i aiki sage (wznoszenie aiki i opadanie aiki :) ) chodzi po prostu o poruszanie rąk, tak jak np. w suwari waza kokyu ho, służące do wychylania uke. Uczysz się tego podczas całej swojej praktyki aikido lub daito ryu. Niektórzy nazywają to chyba meguri :) :)
  • 0

budo_baucent
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielawa - Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-ryu
wodny smok.. i ognisty smok ??? ktoś sie tu za duzo naczytal ksiązek w stylu "tao" i filmów w stylu "shaolin" ... takich określen nikt juz dzisiaj nie uzywa.... chyba tylko zapalency z kung-fu i wu-shu .... no i fani dragonball "kamehamehaaaaaa" :P
  • 0

budo_luk12
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-ryu
ZANSHIN DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ :) A CO DO RESZTY NIE PISZCIE GŁUPOT JAK NIE ZNACIE ODPOWIEDZ NA PYTANIE BO ZAŚMIECACIE FORUM A POZATYM CIĘŻKO JEST COŚ ZNALEŹĆ NIE TYLKO DLA MNIE ALE I INNYCH UŻYTKOWNIKÓW ALE CO JA WAM BEDE TŁUMACZYL I TAK NIE ZROZUMIECIE TŁUKI:)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-ryu

ZANSHIN DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ :) A CO DO RESZTY NIE PISZCIE GŁUPOT JAK NIE ZNACIE ODPOWIEDZ NA PYTANIE BO ZAŚMIECACIE FORUM A POZATYM CIĘŻKO JEST COŚ ZNALEŹĆ NIE TYLKO DLA MNIE ALE I INNYCH UŻYTKOWNIKÓW ALE CO JA WAM BEDE TŁUMACZYL I TAK NIE ZROZUMIECIE TŁUKI:)


nie drzyj się - nie jesteś sam.

poza tym.... :roll: 8O jak się znasz, to co dupę zawracasz?
a jak się nie znasz, to przypadkiem nie wychodzi na to, żeś sam tłuk?
Może ten nick to nie Luk12 tylko Tłuk12?

k.
  • 0

budo_luk12
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-ryu
I nie bierzcie wszystkiego tak dosłownie poprostu chciałem aby mi wyjaśniono i ewentualnie podano jakies linki a jak to odbiorą inni to ich sprawa.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-ryu
żeby nie było, że się tylko czepiam:

"Daito-ryu Aikijutsu na początek

Za twórcę najstarszej szkoły, która wiąże się z dzisiejszym aikido uważa się księcia Teijun, szósty syn cesarza Seiwa (850-880). Szczegóły dotyczące tej szkoły nie są znane - wiadomo tylko, iż przypisywano jej nazwę Daito-ryu Aikijutsu. Syn księcia Teijun-Tsunemoto, kultywował tradycje rodzinnej szkoły i miał być tym, który wprowadził Daito-ryu Aikijutsu do klanu Minamoto. Liczne legendy przypisują większe zasługi samurajowi Yoshitsune w tworzeniu i udoskonaleniu systemu przekazywanemu w klanie Minamoto. Dane historyczne wskazują jako kontynuatora Daito-ryu Aikijutsu Yoshiie Minamoto, który przekazał swa sztukę młodszemu bratu - Shinra Saburo Yoshimitsu. Był on człowiekiem o bardzo szerokich zainteresowaniach naukowych i artystycznych, kimś podobnym do Leonarda da Vinci. Z powodzeniem zajmował się astronomią, medycyną, geologią. Prowadził sekcje zwłok przestępców, znajomość mechaniki stawów skłania go do wykorzystania tej wiedzy w udoskonaleniu technik. Drugi syn Yoshimitsu - Yoshikiyo przez koligacje matrymonialne wchodzi do klanu Takeda, któremu przekazuje część tajników sztuki swego ojca. Od tego momentu sztuka walki będzie się rozwijać w obu rodach równocześnie. Kolejne rozejście się dróg sztuki walki Daito-ryu Aikijutsu następuje w 1574 roku, kiedy Takeda zapoznaje ze swą sztuką klan Aizu. I tak wywodząca się z jednego pnia technika spotykana jest w trzech odmianach:

Daito-ryu - techniki kontynuatorów starego Daito-ryu Aikijutsu wymieszana z elementami innych szkół, najwybitniejszym mistrzem tej szkoły jest Goto Tadaemon Tadayoshi ( 1644 - 1736 ),
Aizu-todome - technika kontynuatorów Kunigutsu Takeda,
Takeda-ryu - technika kontynuatorów oshikiyo, której najwybitniejszym mistrzem był samuraj i filozof Takeda Takumi no Kamisoemon (1758 - 1853).
Kamisoemon opracowuje doktrynę filozoficzna "aiki in yo ho" i stopniowo zaczyna się ona nierozerwalnie wiążąc z wymienionymi trzema stylami. Ta mieszanka nosi nazwę "oshikiushi" i najpełniej jest kontynuowana w obrębie klanu Aizu. Największe zasługi dla przechowania tej techniki i przeniesienia jej przez burzliwy okres modernizmu miał kapłan kultu Shinto - Saigo Tanamo Chikamasa ( 1829 - 1905 ). Miał on poważne problemy z policją, oficjalne założenie szkoły, w której możliwe byłoby przekazywanie tradycji oshikiushi było niemożliwe. Dlatego Chikamasa poszukuje zaufanego i uzdolnionego młodego człowieka, który mógłby się stać spadkobiercą skarbu rozwijanego i zazdrośnie strzeżonego przez tyle wieków. Właściwą osoba wydawał się być utalentowany Saigo Shiro, ten sam który w 1886 roku przyczynił się do błyskotliwego zwycięstwa Kodokanu nad Yoshin-ryu. Trenował on jednocześnie oshikiushi i Tenjinshino-ryu, a później oshikiushi i judo u Jigoro Kano. W wyniku konfliktu jaki zarysowuje się miedzy obiema szkołami Saigo Shiro nie chcąc wybierać pomiędzy Chikamasa a Kano wyjeżdża z Tokio i poświęca się kyudo (strzelanie z łuku). Chikamasa poszukuje wiec kolejnego kandydata, staje się nim"

źródło:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Myślę, ze można pogooglać troszkę i z kilku info mozna coś poskładać.

BTW - na przyszłosć propnuję ograniczyć używanie epitetów, nawet w formie żartów.

k.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024