Skocz do zawartości


Zdjęcie

Do walki mieczem najważniejsza jest WYOBRAŹNIA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_krzesimir
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grodziec k/Będzina

Napisano Ponad rok temu

Re: Do walki mieczem najważniejsza jest WYOBRAŹNIA
GDC - czy uważasz że w związku z tym że część naszych przodków nie miała zasad i "dawała dupy" to znaczy że wszyscy tacy byli? I że akurat ich wypada naśladować?
  • 0

budo_gdc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do walki mieczem najważniejsza jest WYOBRAŹNIA
Asceza lub gejostwo bylo wpisane w naszą kulturę. To nie jest ciemna strona i "wyjątki" - tylko tezy które powstały na łonie koscioła katolickiego europy sredniowiecza. Kosciol tak naprawdę przyanał ze kobieta ma dusze dopiero w XIX wieku!!!
Kobieta była uwazana za nieczystą.
Mogę przyznac ze istnialo cos takiego jak kodeks honorowy - mój błąd. Ale coniektórzy proboją teraz zamazac to co się działo kiedystam złego.
Na galerach w europie nie byli więzniowie polityczni... tylko najczesicej luteranie.. więzniowie religijni.
Więc sorry.. ale jakos tek milosci Chrystusowej nie widzę... chyba ze on jest największym kłamcą we wszechswiecie.. a nie sądzę by tak było.
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Do walki mieczem najważniejsza jest WYOBRAŹNIA
Japończycy ( starszej daty) to obłudne skubańce.
Nowe pokolenie oglada już tylko MTV i żre hamburgery.
Co do zboczeń to jest to nie wzieły się z nikad, ale rozpropagowała je arystokracja bo arystokracji sie zwyczajnie nudziło i widocznie potrzebowała świeżych doznań.
Inna kultura, inne zwyczaje, ale żołnierz ten sam.
Więc kto twierdzi że samuraje to byli ludzie nieskazitelni, delikatnie mówiac jest w błedzie, bo dam sobie reke uciać że mieli priorytety jak każda armia- nachlać sie zgwałcić coś i pograć w karty.

(...)cudze chwalicie swego nie znacie.
Otóż to żądamy więcej zrozumienia i szacunku dla naszych pedofili, morderców, gejów :wink: , psychopatów, zbrodniarzy wojennych i politycznych z włączeniem Andrzeja Leppera. 8)
Cześć ich pamięci ! :roll:
  • 0

budo_krzesimir
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grodziec k/Będzina

Napisano Ponad rok temu

Re: Do walki mieczem najważniejsza jest WYOBRAŹNIA
Coż, z dyskusji na temat walki mieczem zrobiła się dyskusja religijna. Nie zamierzam nikogo nawracać, sznuję inne poglądy.
A Kubutek dobrze napisał, w każdej kulturze byli Ci "dobrzy" i ci "źli".
Ale Ty GDC uparłeś się zgnoić całą naszą kulturę używając uogólnień.
Muszę Cię poinformować, że wspomniana przez Ciebie na początku asceza występowała u wielu ludów, również u Japończyków. Jest to całkiem niezła forma nauczenia się panowania nad własnym ciałem co jako szłowiek zaangażowany w sztuki walki powinieneś zrozumieć.
Kobieta w średniowieczu była ubóstwiana, może nawet aż za bardzo. Poczytaj trochę innych rzeczy niż podręczniki szkolne zanim zaczniesz pisać bzdury obrażające innych. To że księża mieli jakieś inne zdanie o niczym nie świadczy, bo ksiądz jest tylko człowiekiem i popełnia takie same błedy jak inni.
Na galerach mogli byc więźniowie religijni, za komuny byli by polityczni a jedni i drudzy i tak współcześnie byli by bohaterami.
I nikt nie próbuje niczego zamazać, przypomnę Ci że Jan Paweł II oficjalnie przepraszał za błędy popełnione przez Kościół. Może Ci to nie wystarcza, Twoja sprawa. Ale nikt niczego nie ukrywa, jak wspomniałem - poczytaj trochę.
Piszesz "Więc sorry.. ale jakos tej milosci Chrystusowej nie widzę... " i masz rację. Ale odpowiedz mi jasno - czego ty chcesz się doszukać w walce? Jakichś wyższych ideałów ale koniecznie nie chrześcjańskich? Walka to umiejętność zabijania, bez względu na religię.
Poza tym nie przeczytałeś dokładnie mojego posta. Zadałem Ci pytanie czy wszyscy byli źli i czy ich należy naśladować.

A wracając w nasze czasy - słowo "gejostwo" rzucone w moim kierunku jest dla mnie bardzo obraźliwe. Wiem że pisałeś o tym co było kiedyś ale uważam się za kontynuatora pewnych tradycji. Rozumiem że jako piewca kultury japońskiej nie pokazujesz się na współczesnych turniejach rycerskich. A szkoda, może byśmy się spotkali.

I jeszcze jedno! Zauważyłem, że żywisz do chrześćjan głęboką niechęć. Twoje prawo, ale rozmawiałem z wieloma podobnymi ludźmi i widzę u nich (u was) jedną cechę - zarzucacie nam coś na co nie zwracacie uwagi u "niechrześćjan" i przede wszystkim u siebie.

Radzę Ci przeczytać ten post jeszcze 2-3 razy po pierwszym razie pewnie i tak większości nie zrozumiałeś :twisted:
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Do walki mieczem najważniejsza jest WYOBRAŹNIA
Kubutek - słusznie prawisz.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024