Skocz do zawartości


Zdjęcie

Iaido w Bedzinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_qpo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Iaido w Bedzinie
Mam do Was pytanie co do opini na temat sekcji w iaido w Bedzinie (tej o ktorej wspominaja na PSI) jakie o niej opinie kraza, a moze ktos z Was tam trenuje. Bylbym tez wdzieczny o informacjach na temat innych szkolach/klubach/sekcjach iaido oraz kenjutsu dzialajacych w GOP (interesuje mnie poziom ksztalcenia, podejscie do adeptow, atmosfera).
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w Bedzinie
To są początkujący ludzie, ale widze że się kształcą, pojawiają się na stażach PSI i o to chodzi. Myśmy w Szczecinie zaczynali podobnie...
  • 0

budo_pioterusan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w Bedzinie
Bedzin to wysoka chec stawania sie perfekcyjnym :P
Jezdze na staże z nimi i znam osobiscie kilka osób z tego klubu.
Polecam ich działalnosc chdźby z tego powodu, ze ucza sie w lini przekazu PSI a to ogromnie istotne.
Pozdrawiam !
  • 0

budo_kyuzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w Bedzinie
A tak właściwie to co to jest "linia przekazu PSI" i na czym polega jej ważność? Czy PSI stworzyła jakieś nowe iai?
  • 0

budo_pioterusan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w Bedzinie
To bezposredni przekaz od twórcy Musoshindenryu.
W sierpniu przyjezdza do nas naj. uczen mistrza Sagawa.
Nie ucvzymy sie od uciekajacych przed mongołami :rofl:
Popatrz na linie przekazu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrawiam !
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w Bedzinie

A tak właściwie to co to jest "linia przekazu PSI" i na czym polega jej ważność? Czy PSI stworzyła jakieś nowe iai?

Noie mnie to bardziej chodziło, o to że skoro goście cwiczą w PSI to powinni pojawiać sie na stażach i robią to, także jest w porzadku. Nie ma też jedynego prawdziwego iaido, to czy czyjeś iaido jest prawdziwe, zależy od jego podejścia do tego co robi oraz kto jest jego nauczycielem. Zresztą długo można by tu dywagować.
  • 0

budo_qpo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w Bedzinie
Odchodzicie od tematu :?
  • 0

budo_michal_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w Bedzinie
Na poczatek to może napiszę, że trenuję Muso Jikkiden a nie Muso Shinden jak chłopcy z Będzina. To taki disclaimer na początek ;)
Znam ludzi z Będzina z treningów, staży i prywatnie a zawłaszcza osobę prowadzącą tą sekcję i z całą odpowiedzialnością mogę polecić jako człowieka o poważnym odpowiedzialnym podejciu do tematu.
Tak to prawda, że nie ma wysokiego stopnia ale za to ma całkiem spore umiejętności, zapał i zaangażowanie. Gorąco polecam tą sekcję.
Przy okazji pozdrowienia dla chłopaków z Będzina!!!
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w Bedzinie
Teraz to oni raczej ćwiczą seitei iai, koryu iai w PSI trenuje się po opanowaniu (w miarę)podstaw czyli seitei iai.
  • 0

budo_qpo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w Bedzinie
A spotkaliscie sie kiedys z ludzmi z muso.mud.pl . Jesli tak to jakie opinie macie o nich.
  • 0

budo_osukaru
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:OBERSCHLESIEN
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w Bedzinie
Spotkalem sie i radze Ci odpuść sobie :] Będzin i Olkusz to dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.
  • 0

budo_pioterusan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w Bedzinie
Hai :P
  • 0

budo_michal_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w Bedzinie
No i oczywiście sekcje krakowskie :) ja oczywiście polecam KKS ale to chyba oczywiste ;)

A tak odnosnie gości z "Tsuby" to stronke mają fajną tylko chyba się strasznie alienują bo jak do tej pory to nie słyszalem o tej sekcji nawet słowa a przecież na wszystkich stażach czy spotkaniach to się sporo gada po treningach... Jest na forum ktoś z tej sekcji?

Pozdrawiam i zapraszam na treningi...
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w Bedzinie
"Tsuba" reprezentuje jedną ze szkół Muso Jikkiden, tyle że nie Iaido ale Iaijutsu. Szkoła w Europie mało znana, w Polsce jeszcze praktykowana w Czerwionce-Leszczyny (Hombu Dojo Polska).
Linia przekazu wąska, ale ludzie bardzo fajni - ćwiczyłem tam przez pewien okres czasu i wspominam bardzo dobrze. Jak tam jest teraz nie wiem.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w Bedzinie
A czym się różni iaido od iaijutsu (pytam, bo nie wiem). Pozdr.
  • 0

budo_michal_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w Bedzinie
No to ja też popytam...
Na przykład czy to co napisał Sentiel to oznacza ze Muso Jikkiden jest mało znane w Europie? Czy tez ze to co ćwiczy Tsuba to jakaś niezbyt popularna gałąź Muso Jikkiden? Bo jeśli to pierwsze to chętnie bym zdementował bo nie wgłębiając się w satystyki jest jedna z bardziej popuarnch szkół Iaido.

A co do różnic pomiędzy Iaido i Iaijutsu to oprócz nomenklaturowych myślę, że obecnie utylitarny charakter Iaijutsu raczej zanika zbliżając się do Iaido. Myślę, że różnice te są większe w przypadku kenjutsu itp. ale bardzo chętnie poznam opnie Sentiela na ten temat bo mam przeczucie ze jest troche inna...

Pozdr.
Michal N.
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w Bedzinie

Spotkalem sie i radze Ci odpuść sobie :] Będzin i Olkusz to dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.


a możesz coś napisać o sekcji w olkuszu?

z góry dzięki!
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w Bedzinie

czy to co napisał Sentiel to oznacza ze Muso Jikkiden jest mało znane w Europie?

Wiesz, sam wrzucałem sprawozdanie ze stażu w Kessel w Niemczech - to był staż Muso właśnie :)

Czy tez ze to co ćwiczy Tsuba to jakaś niezbyt popularna gałąź Muso Jikkiden?

Myślę, że tak. Aczkolwiek nie czuję się odpowiednio dobrze poinformowany, by odpowiadać w tej kwestii. Niech zrobi to ktoś, kto wciąż tam ćwiczy.
Natomiast gałęzi Muso Jikkiden jak mrówków :)


A co do różnic pomiędzy Iaido i Iaijutsu to oprócz nomenklaturowych myślę, że obecnie utylitarny charakter Iaijutsu raczej zanika zbliżając się do Iaido. Myślę, że różnice te są większe w przypadku kenjutsu itp. ale bardzo chętnie poznam opnie Sentiela na ten temat bo mam przeczucie ze jest troche inna...

Wiesz, kiedy ćwiczyłem Iaijutsu wydawało mi się, że to bojowa odmiana Iaido (odsyłam do artykułu w którymś z numerów Budojo o różnicy między szkołami -jutsu i -do). Że Iaijutsu to wciąż jeszcze walka, a Iaido to bardziej medytacja... Ale troszkę czasu minęło i teraz wiem, że to wszystko zależy od tego jak ćwiczysz i czego oczekujesz od Sztuki którą uprawiasz.
Natomiast są zdecydowane różnice techniczne: inne wyprowadzanie cięć, inne płaszczyzny... Na ile ma to związek po prostu z rozdzieleniem się od macierzystej szkoły, a na ile jest to faktycznie skutek innego podejścia do Iai nie jestem w stanie powiedzieć....

Co do postu Osukaru zapomniał dodać, że on tak samo kocha ich jak oni jego :)

Prawda jest taka, póki człowiek sam nie sprawdzi, nie dowie się czym daną szkołę się je.


BTW Zapraszam na treningi do Rudy Śląskiej. Info w sygnaturce.

Pozdrawiam
Sentiel
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w Bedzinie

A czym się różni iaido od iaijutsu (pytam, bo nie wiem). Pozdr.


Ja właśnie Tsubie, choć wtedy to nie była Tsuba, zaczyanłem przygodę z iai. Na stażu z Komei Sensei on sam wspominał że to czego on uczy to jest iaijutsu a nie iaido i dodawał - iaido jest dużo obszerniejsze :) Do dziś nie wiem o co mu chodziło... ;)

Obecnie dalej ćwiczę MJER ale odłam który bardzo mocno różni się od tego z Tsuby. "Moje" MJER jest mocno osadzone w seitei-iai, ichnie jest czystym koryu i głowy sobie seitei nie zaprzątają.
A w ubiegły weekend byłem na stażu w Rudzie na jeszcze innym MJER, które z kolei związane jest z Zen Nippon Iaido Renmei - i toto też różni się od jednego i drugiego.
W ogóle przekazów MJER jest cała masa, bo polityka dosięga również iaido. Tak że nie ma się z czego za bardzo cieszyć, bo niedługo będzie jak w aikido...
  • 0

budo_dislike
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ke?

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w Bedzinie
Post Scriptum: Czy są na tym forum osobki ternujace własnie w sekcji iaido w Będzinie? - ta.. tak zastanawiam się nad dołączeniem do nich ; )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024