Skocz do zawartości


Zdjęcie

eeee


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

eeee
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Ee .. co jest

I to

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Znó mega podpucha i lipa , a moze okazja życia ??? :wink:
  • 0

budo_musashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: eeee
Hahaha dobre, katana ze sklepu SAMURAJ. Na ściane bym nawet nie powiesił ;)
Ostrzone IAITO przez mistrza mieczniczego pana Mr_smalla z centrum sztuk japońskich KOKOR KAN. Inwencja godna pochwałyl
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: eeee

http://allegro.pl/show_item.php?item=57292573
Ee .. co jest
I to
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Znó mega podpucha i lipa , a moze okazja życia ??? :wink:


Pierwszy może być, jest mniej więcej tyle warty ile za niego chce sprzedawca. Co do ostrzenie to nie wiem, nie widziałem ostrej wersji, tylko nie zaostrzoną. Drugi to jakaś podpucha, nawet proporcje ma nie takie, krzywizna zbyt płytka itp.
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: eeee
W tym pierwszym "http://allegro.pl/show_item.php?item=57292573 " Gosc osiągnął niesamowicie symetryczne trójkąciki :) Jak to sie robi ?są jakies foremki ?
  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: eeee
Oba miecze tylko z daleka przypominają miecze Japońskie. Gdzieś już była na forum rozmowa o mieczach Mr Smaila, zakończył ona tam dyskusję szczerą i mądrą wypowiedzią, nie mogę jej teraz znaleźć, a niechciałbym jej przekręcić.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: eeee

Ostrzone IAITO przez mistrza mieczniczego pana Mr_smalla z centrum sztuk japońskich KOKOR KAN.

Smail jest Budowiczem, można go spytać o ten sprzęt. Na forum dyskutowano niedawno jakość tych mieczy.
http://budo.net.pl/p...iewprofile&u=16
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_musashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: eeee

Ostrzone IAITO przez mistrza mieczniczego pana Mr_smalla z centrum sztuk japońskich KOKOR KAN.

Smail jest Budowiczem, można go spytać o ten sprzęt. Na forum dyskutowano niedawno jakość tych mieczy.
http://budo.net.pl/p...iewprofile&u=16
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Mimo wszystko posłuzył się tanim chwytem marketingowym. Poza tym, ostrzone iaito to nie jest raczej dobry pomysł.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: eeee

ostrzone iaito to nie jest raczej dobry pomysł.

Dlaczego?
  • 0

budo_musashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: eeee

ostrzone iaito to nie jest raczej dobry pomysł.

Dlaczego?

Nie wiem jak inni, ale ja nie dałbym do naostrzenia iaito ktore trochękosztowało, przewaznie robione ze stopów cynku i aluminium chyba nie sprawdzają się do cięć. Chociaz nie wiem, nigdy nie ostrzyłem iaito.
  • 0

budo_shirotatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków i okolice :)

Napisano Ponad rok temu

Re: eeee
Jeśli Iaito jest zrobione z wysokowęglowej stali i poprawnie zahartowane to bez obaw można je naostrzyć - stanie się wtedy shinkenem :)
Tylko jeden warunek - musi zostać prawidłowo naostrzone gdyż ważny jest kąt ostrza.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: eeee

Jeśli Iaito jest zrobione z wysokowęglowej stali i poprawnie zahartowane to bez obaw można je naostrzyć - stanie się wtedy shinkenem :)
Tylko jeden warunek - musi zostać prawidłowo naostrzone gdyż ważny jest kąt ostrza.


Ale co to znaczy "stal wysokowęglowa"? To właściwie nic nie znaczy... Stali "wysokowęglowej" są różne rodzaje, do różnych rzeczy używane. Nie każda stal "wysokowęglowa" nadaje się do cięcia, uderzania itd. Po co więc ostrzyć takie iaito?
  • 0

budo_shirotatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków i okolice :)

Napisano Ponad rok temu

Re: eeee
Stal wysokowęglowa znaczy dokładnie to co znaczy :twisted: czyli posiada dużą zawartość węgla a jeśli posiada taką ilość węgla to po naostrzeniu będzie odpowiednio trzymać ostrze (pomijam tu stale stopowe).
Oczywiście pod warunkiem, który również wymieniłem wcześniej - poprawnie zahartowana a najlepiej selektywnie wtedy też będzie odpowiednio udarna.

A po co ostrzyć? to juz nie mój interes :) to kwestia właściciela miecza.
Wiadomo, że lepiej mieć dwa iaito i shinkena, ale pewnie nie każdego stać aż na dwa, to wtedy przynajmniej będzie mógł sobie na trening tameshigiri naostrzyć a potem jak będzie szedł na trening kata to sobie stępi i tak w kółko :lol: :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024