Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seminarium w Iaido w Kassel


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Seminarium w Iaido w Kassel
Heh - sprawozdanie tak późno, bo dopiero w weekend dorwałem zdjęcia, a takie krótkie bo padam na twarz po dzisiejszym treningu.... :D

Seminarium w Iaido w Kassel (11-12 czerwiec 2005r.)

Seminarium prowadzili:
Yokota -Sensei 10 Dan - Hanshi, Prezydent Jap.organizacji Iaido na
Shikoku
(Shikoku Chiku )i Europe,

Ishibe - Sensei 9 Dan Iaido Jap. Okayama Przewodniczacy Iaido
dzialalnosci
na Honshiu i Australie.

Tanaka - Sensei 8 Dan - Hanshi / od 57 roku zycia najmlodszym
posiadaczem
8. Dan Hanshi w Japonii komisyjna dzialalnosc Iaido na Shikoku, obecnie
61
lat.

Fehr Patrick - Sensei 6.Dan Renhi Prezydent Muso Jikiden Eishin Ryu Iaido
Europa Shibu.

Dołączona grafika

Od lewej stoją: Ishibe Sensei, Yokota Sensei, Tanaka Sensei oraz Maciek, który nas na to wszystko namówił.
Z Rudy Śląskiej do Kessel kawał drogi jest, i do dzisiaj się zastanawiam jakim cudem dałem się na to namowić ( i jakim cudem dostałem urlop w pracy). Ale dojechaliśmy na miejsce szczęśliwie, jak i podróż powrotna obyła się bez problemów.

Dołączona grafika

W górnym rzędzie ekipa z Polski w pełnym składzie: Marcin, Adam, Jasiu i Maciek
Na dole po lewej Waldemar Karwowski (5 Dan), nasz bezpośredni nauczyciel. A całkiem po prawej Fehr Patrick.

Co do samych treningów - od samego początku podzielono nas na trzy grupy - początkujących, średnio zaawansowanych i tzw "starych wyjadaczy". Co robiły dwie wyższe grupy nie bardzo kojarzę, jako, że zbyt zajęty byłem własnymi ćwiczeniami. Grupa początkująca, z racji niedzielnych egzaminów, zajmowała się podstawowymi kata. To znaczy pierwsze cztery z grupy Seiza (Mae, Migi, Hidari i Ushiro), pierwsze dwa z grupy Battoho (Junto Sono Ichi i Junto Sono Ni), oraz obowiązkowe w Zen Nihon Iaido Remmei dwa pierwsze Toho (Maegiri i Zengogiri). Zajęcia z nami miał Patrick, wraz ze swoim wszędobylskim pieskiem. To nie żart - po sali faktycznie pałętał sie jego pies - miał szczęście, że polacy wzięli ze sobą dużą wałówę :D Trzeba Patrickowi przyznać, że zaskoczył mnie niesamowicie. W pierwszej chwili zrobił na mnie wrażenie osoby z innej bajki, ale gdy wziął miecz do ręki od razu było widać za co ma 6 Dana. Z tej części treningów zdjęć żadnych nie ma, bo i kto miałby je pstrykać - każdy z nas przyjechał tam przede wszystkim poćwiczyć. Dzień drugi to znowu formy podstawowe, a po przerwie - egzamin:

Dołączona grafika

Egzaminy na stopnie mistrzowskie - część pisemna

Dołączona grafika

I ogloszenie wyników

Dołączona grafika

Komisja egzaminacyjna w pełnym składzie

Dołączona grafika

I na koniec obowiązkowe zdjęcie grupowe

Dołączona grafika
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium w Iaido w Kassel
Choć to nie do końca linia Jikiden jaką jestem zainteresowany to niemniej ciesze się niezmiernie, że jest ekipa ćwicząca i to niedaleko Katowic. Jeszcze bardziej się cieszę widząc że to Maciek to wszystko kręci :)
Gdybyście jeszcze kiedyś wybierali sie do DE na jakiś stażyk z 'waszego' MJER to dajcie znać jakoś, może jak nie będzie daleko to podskocze z ekipą poćwiczyć...

A na stażyk w Rudzie juz się cieszę :)

pozdrowka
LM
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium w Iaido w Kassel
Do Rudy na stażyk zapraszamy:)

A co do staży w germanii to nie ma problemu - w większej kupie raźniej(zwłaszcza, że dojcze to barbarzyński kraj z barbarzyńskim językiem którego nie opanowałem; do tego stopnia barbarzyńskim że nikt tam nie mówi w cywilizowanych dialektach:()
BTW na letnią z Nagano do macierzy powracasz?

Zdrawiam
Sentiel
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium w Iaido w Kassel

Do Rudy na stażyk zapraszamy:)


będę będę...

BTW na letnią z Nagano do macierzy powracasz?


:) tak sie dziwnie składa, że akurat w tym samym czasie jest szkoła w Olkuszu...
jak czas pozwoli to może zajrzę...

LM
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024