Skocz do zawartości


Zdjęcie

chinski alkohol (temat schodzi na elektronikę)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chinski alkohol (temat schodzi na elektronikę)
A propos posiłku, to inny wielki poeta Du Fu, zresztą osobisty kolega wspomnianego wyżej Li Bo, zmarł z przejedzenia i przepicia :) A całe życie marzył, żeby się utopić w rzece. Za wzór miał Qu Yuana - pierwszego nieanonimowego poetę chińskiego, który w ten sposób popełnił samobójstwo. I stąd zresztą słynne wyścigi łodzi-smoków w piątym dniu piątego miesiąca wg. kalenderza księżycowego. Płyną na wyścigi, by uratować poetę, nieżyjącego coś z 2200 lat już. Du Fu marzył, a Li Bo przez przypadek zrealizował.

O ubraniach nie mam pojęcia. Ja kupuję praktycznie tylko ciekawe książki. Robią taką wagę bagażu, że nic innego nie przywożę. W zeszłym roku dziewczyny jeździły ciągle na zakupy do Jasia :) po chińsku: Yaxiu. Tutaj mi się przypomniało, jak kolega Rysio wybrał się do Jasia taksówką. Wsiada do taksówki i mówi po polsku: "Do Jasia proszę". Taksówkarz początkowo nie zrozumiał. Ale gdy mu Rysio powoli i wyraźnie powtórzył "Jasiu, no, Jasiu", dowiózł go na miejsce.
  • 0

budo_marcinb
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chinski alkohol (temat schodzi na elektronikę)
Jak już będziesz się poruszał po mieście to bierz taksówki bo tanie.
Najpierw wsiadaj a dopiero potem mów dokąd chcesz dojechać.
Jeżeli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę to pokaż kierowcy na mapie miejsce do którego chcesz dojechać :D Tylko zrób to jak już wsiądziesz bo jeśli pokażesz mapę stojąc na chodniku to szybko zobaczysz rurę wydechową. Taki smak, Taka smaka i ...

MCB
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: chinski alkohol (temat schodzi na elektronikę)
oooo mam Taoiści z okresu dynastii Jin zwani mędrcami z bambusowego gaju.

może macie jakieś informacje czy jakieś odłamy taoistów dalej praktykują ich metody? :wink:
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chinski alkohol (temat schodzi na elektronikę)

może macie jakieś informacje czy jakieś odłamy taoistów dalej praktykują ich metody? :wink:


Na przykład nasza świecka sekta :) Jak piękne jest odbicie księżyca w spokojnej tafli morza Czarnego, widziane ze wzgórz pod Ałusztą na Krymie, po grilowanych w ognisku z szyszek ostrych papryczkach i główkach czosnku, popijanych winami na rozlew z wytwórni Massandra! :)
Za miesiąc znów tam będziemy praktykować :)
  • 0

budo_marcinb
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chinski alkohol (temat schodzi na elektronikę)
Anegdotek pekińskich ciąg dalszy:

Chodzimy po Pekinie w poszukiwaniu knajpy bo wieczór się zbliża a głodni wielce jesteśmy.
9 chłopa, 3 dziewczyny i dziecko.
Tempo spacerowe Dachenga czyli niektórzy co kawałek muszą podbiegać. Peleton mocno rozciągnięty. Po bokach szpaler widzów. Mety nie widać.
Knajp mnóstwo, ale Daczeng szuka odpowiedniej co do menu i gotowej na przyjęcie dużej grupy.
Znajduje. Wchodzimy. Dacheng pierwszy. Odwraca głowę i mówi: "Tu mają oddzielną salę i dobre jedzenie." Każdy następny wchodzi i przekazuje to kolejnemu. Wchodzi Rysio ® i do stojącej przy wejściu kelnerki (K) mówi po naszemu:
R: Oddzielną salę macie?
K: YES
R: Dobre jedzenie macie?
K: YES
R: Darmo jeść dajecie?
K: YES
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: chinski alkohol (temat schodzi na elektronikę)

Skoro jest off top z elektroniką,


zaraz kto Ci powiedzial ze jest off top z elektronika????? koledzy ostatnio kupowali i to naprawde duze ilosci :wink:
jedno jest pewne musisz znac ceny w Polsce zeby Cie nie naciagneli poniewaz oni zawsze podaja kosmiczne ceny ktore sami nie wierza ze dostana :lol: po prostu szukaja frajerow szczegolnie jak bialych widza :wink: trzeba sie targowac, odwiedzic pare stoisk, porownac ceny na te same aparaty

to wykorzystam to jeszcze z pytaniem o kupowanie ciuchów. W końcu 90% światowej produkcji jest przecież w Chinach i na pewno nie wszystko idzie na eksport. Znacie jakieś miejsca, gdzie można to tanio kupić???


Yasiu, Xuishui, Jiayi, Hongqiao - od zajebania :)

Ja wiem, że taki wyjazd powinien być przeżyciem bardziej duchowym i mistycznym, a ja tu tak materialnie:) ale mam nadzieje, że zrozumiecie:)


:rofl:


P.S. tak wogóle to mój wyjazd jest organizowany przez Chór Akademicki UAM z Poznania. jedziemy na 3 tygodnie na koncerty do Chin i Tajwanu. Jak ktoś będzie na miejscu i będzie chętny przyjść, poznać i posłuchać (a muzyka niestandardowa- od muzyki klasycznej, przez przeboje Beatlesów, Erica Claptona, po największe hity Queen'ów), to niech da info na priv, a ja jak tylko będzie znany dokładny program, dam znać co gdzie i kiedy:)


a bilety tez masz :wink: :?:
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: chinski alkohol (temat schodzi na elektronikę)

ta gielda wykoczyla nerwowo mojego kolege informatyka bo nigdy takiej nie widzial

Piszesz o Michale? Tak go sobie wyobrażam trzymającego się za głowę, robiącego wielkie oczy i wrzeszczącego z niedowierzaniem "Nie no! Kurwa, co to jest????" :rofl:


dokladnie to bylo tak: "kurwa to my w Poilsce to w trzecim swiecie zyjemy :!: "

po czym mowil ze musimy wrocic z aparatem bo mu koledzy nie uwierza :lol:

a ostatnio jakas znajoma mu przyslala maila z pytaniem, czy w Pekinie sa ulice :rofl: :!:
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: chinski alkohol (temat schodzi na elektronikę)

Elektronika jest odrobinę off-topiczna, ale trudno poważnie mówić o kung-fu pomijając całą otoczkę, a w tej otoczce faktycznie jest i odrobina alkoholu. To tak jak niektórzy noszą np. takie białe pidżamy i mówią uśśś, a inni goście noszą oczy na dupie i japońskie techniki nazywają po portugalsku. Otoczka taka :)


DACHENG RULEZ!!!! poklon :peace: :)
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: chinski alkohol (temat schodzi na elektronikę)
Panowie (żyjący w państwie środka) jak już tak opowiadacie swoje przygody to może coś na temat kłopotów z policją, służbą bezpieczeństwa?

mieliście jakieś problemy jako obcobylcy?

Tyle sie mówi o łamaniu praw człowieka w Chinach, a jak to wygląda od środka?

Czy na każdym kroku legitymują was?spotykacie sie z jakimiś podejrzeniami o szpiegostwo?

a to o alkoholu w kung fu jest interesujace, chyba rzuce karate i pójde do was... :wink:
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: chinski alkohol (temat schodzi na elektronikę)

Panowie (żyjący w państwie środka) jak już tak opowiadacie swoje przygody to może coś na temat kłopotów z policją, służbą bezpieczeństwa?

mieliście jakieś problemy jako obcobylcy?

Tyle sie mówi o łamaniu praw człowieka w Chinach, a jak to wygląda od środka?

Czy na każdym kroku legitymują was?spotykacie sie z jakimiś podejrzeniami o szpiegostwo?


wiesz co ja mysle ze Ty za duzo Wyborczej czytasz.... :rofl:
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: chinski alkohol (temat schodzi na elektronikę)
eeee tylko dwa razy w tygodniu.
  • 0

budo_illuk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: chinski alkohol (temat schodzi na elektronikę)
No ok, nie dam Wam spokoju:) jeszcze kilka praktycznych pytań (kilka na chwilę obecną:) )

Czy w tych marketach, co mi podaliście, płacić lepiej w dolarach w Yuanach. Jeśli w Y to gdzie najlepiej wymieniać walutę, żeby było legalnie i dobry przelicznik.

Tomasz: na chwilę obecną nie mamy jeszcze zaklepanego koncertu w Pekinie. W samych Chinach jesteśmy między 4 a 13 września. Jeśli koncert będzie, to wstęp jest raczej bezpłatny. Gdyby się okazało, że trzeba płacić, to się jakoś zobaczymy przed:) i Cię wprowadzę. Odezwę się jak będzie więcej informacji.

Pozdrawiam
iLLuk
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: chinski alkohol (temat schodzi na elektronikę)

eeee tylko dwa razy w tygodniu.



Nie czytaj tych bzdur przyjedz do Chin i sam zobacz. Wracajac do spraw alkoholowych to ostatnio pilismy wodke za 1,8 yuana czyli niecale 80 groszy (butelka kapslowana) syf totalny ale dalo sie wypic nastepnego dnia dostalismy w prezencie elegancka wodke ceny nie znam ale na pewno duzo wiecej. No i ta wodka powalila nas na kolana niektorych doslownie musieli udawac rannego tygrysa :) 8O .
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: chinski alkohol (temat schodzi na elektronikę)

eeee tylko dwa razy w tygodniu.



Nie czytaj tych bzdur przyjedz do Chin i sam zobacz. Wracajac do spraw alkoholowych to ostatnio pilismy wodke za 1,8 yuana czyli niecale 80 groszy (butelka kapslowana) syf totalny ale dalo sie wypic nastepnego dnia dostalismy w prezencie elegancka wodke ceny nie znam ale na pewno duzo wiecej. No i ta wodka powalila nas na kolana niektorych doslownie musieli udawac rannego tygrysa :) 8O .


właśnie dlatego że tam nie byłem, a w prasie czy tv są różne bzdury mówione,
to chce sie dowiedzieć jak tam jest naprawde :wink:
a na wyjazd raczej mnie nie stać, musze sie zadowolić travel channel i innymirelacjami :)
  • 0

budo_sj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chinski alkohol (temat schodzi na elektronikę)

tak wogóle to mój wyjazd jest organizowany przez Chór Akademicki UAM z Poznania. jedziemy na 3 tygodnie na koncerty do Chin i Tajwanu. Jak ktoś będzie na miejscu i będzie chętny przyjść, poznać i posłuchać (a muzyka niestandardowa- od muzyki klasycznej, przez przeboje Beatlesów, Erica Claptona, po największe hity Queen'ów), to niech da info na priv, a ja jak tylko będzie znany dokładny program, dam znać co gdzie i kiedy:)

pozdrawiam
iLLuk


W ubieglym roku latem mialem okazje ogladac wystepy Choru Akademickiego UAM oraz jakiegos choru z Tajwanu w Auli UAM, czy wasz wyjazd jest w ramach wymiany? Daj znac, jakie miasta odwiedzicie w ChRL (najlepiej dokladny program z miejscami i godzinami), znajomi na pewno chetnie sie wybiora.

Tak bardzo off-topic to chor UAM byl znakomity wokalnie, a zywiolowoscia i spontanicznoscia pobil na glowe chinczykow. Szczegolnie podobalo sie nam "The Lion Sleeps Tonight".

pzdr

Jarek
  • 0

budo_illuk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: chinski alkohol (temat schodzi na elektronikę)
Wow!! Ciesze się, że Ci się podobało:)
Dokładnie, ten wyjazd jest w ramach wymiany, dlatego też 5 dni z naszego tourne spędzamy na Tajwanie, w Taipei.
Co do dokładnego programu, to jeszcze nie wiem. Na pewno będziemy w Pekinie, Szanghaju, Hong Kongu, Taipei... może coś jeszcze wyjdzie w praniu.
Będę na bieżąco informował wraz z datami:)

pOzdrawiam!
iLLuk
  • 0

budo_illuk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: chinski alkohol (temat schodzi na elektronikę)
Cześć!! Dla tych wszystkich, którzy chcieli przesyłam aktualny (na 3 tygodnie przed odlotem) plan podróży Chóru UAM z Poznania:)
Generalnie całość jest organizowana przez nas samych, więc trochę się jeszcze może pozmieniać.
Jak coś, to będę informować:) Przekażcie znajomym i zapraszajcie:) Niestety okazało się, że w samych Chinach mamy jedynie 2 koncerty: Nanjing (na 100%) i Szanghaj (na 90%)...
Myślę, że program na bieżąco będzie na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ...

a na chwilę obecną wygląda to tak:
TRASA AZJATYCKA –WRZESIEŃ 2005 (37 os. Chiny 5 os. Tajwan)

Data Miejsce Wylot
Wyjazd
Godz. Przylot
Przyjazd
Godz. Uwagi
3 IX Warszawa -Frankfurt 11:30 13:20 Wszyscy jadą autobusem do Warszawy – wyjazd odpowiednio wcześniej rano

3 IX / 4IX Frankfurt –Hongkong 19:45 13:30+1 Lecimy w różnych grupach z Frankfurtu, Londynu lub Paryża

4 IX Hongkong – Pekin 17:50 21:00 Pekin nocleg w Leo Hotel wszyscy

4 / 5 / 6 / 7 IX Zwiedzanie Pekinu załatwimy wspólny wyjazd na mur chiński a nasza tłumaczka będzie dla nas przewodnikiem po Chinach

7 IX / 8 IX Pekin - Nanjing 21:44 07:22 Pociąg 1160 km 9 h 38 min

8 IX Nanjing - goszczeni jesteśmy przez tamtejszą akademie muzyczna – zwiedzanie (mamy zapewniony nocleg i wyżywienie)

9 IX Nanjing - koncert + zwiedzanie

10 IX Nanjing - Szanghaj 15:10 18:46 Pociąg godz. wyjazdu może ulec zmianie, bo pociągów jest tam sporo 309 km

10 IX Szanghaj - goszczeni jesteśmy przez tamtejszy uniwerek- zwiedzanie

11 IX Szanghaj - koncert + zwiedzanie

12 IX / 13 IX Szanghaj - Hongkong 10:24 13:10 Pociąg 24 h 46 min

13 IX Hongkong - Taipei 19:20 11:55 Przejazd zaraz z dworca na lotnisko i wylot do Taipei

14 IX Taipei - goszczeni jesteśmy przez tamtejszy uniwerek i nasz chór z Taipei
(Całe 3 dni śpimy w tym samym hotelu) 19:30 KONCERT z naszym chórem z Taipei!!

15 IX Upragniony dzień wolny!!!!!! Zakupy, zwiedzanie, leniuchowanie ect. Taipei

16 IX Przejazd do uniwersytetu w Taihcung 2 autokarami 30-osobowymi ok. 3 h drogi - wieczorem koncert, noclegi wyżywienie zapewnione przez uniwerek z Taihcung

17 IX Rano przejazd 2 autokarami do Tainan ok. 3 h po koncercie wieczornym z naszym” chórem z Taipei” powrót do Taipei bezpośrednio na lotnisko powrót ok. 5 h

18 IX Taipei – Hongkong 9:25 11: I znów lotnisko w Hongkongu, jak ktoś się na trasie zgubi to tutaj na nas poczeka;)

18 IX / 19IX Hongkong zwiedzanie zakupy (nocleg w Kowloon Hotel)

20 IX Hongkong – Londyn 00:40 06:20 Lot samolotem pamiętajcie zmiana czasu leci 25 osób, reszta czeka jeszcze jeden dzień i wylatuje dopiero 21 o tej samej godzinie
20 IX Londyn - Warszawa 10:40 14:10 Powrót do Poznania autobusem Ok. 3-4h


Mam nadzieję, że będzie widoczne dobrze...
Pozdrawiam!
iLLuk
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: chinski alkohol (temat schodzi na elektronikę)

4 / 5 / 6 / 7 IX Zwiedzanie Pekinu załatwimy wspólny wyjazd na mur chiński a nasza tłumaczka będzie dla nas przewodnikiem po Chinach


to masz pare dni wiec sie skontaktuj moze sie spotkamy, tlumaczka to polka czy chinka?
  • 0

budo_illuk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: chinski alkohol (temat schodzi na elektronikę)
Spox odezwe sie.
Co do tlumaczki-nie wiem... chyba polka, ale pewnosci nie mam...
Jak sie dowiem,to dam znac;)
pozdrawiam
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: chinski alkohol (temat schodzi na elektronikę)

Spox odezwe sie.
Co do tlumaczki-nie wiem... chyba polka, ale pewnosci nie mam...
Jak sie dowiem,to dam znac;)
pozdrawiam


wiesz to w sumie nic waznego po prostu tak mnie sie nasunelo to pytanie po tym jak spotkalem w swiatyni nieba dziewczyny z zespolu pisni i tanca z torunia i zaczerly zadawac idiotyczne pytania odnosnie informacji ktore im tlumacz udzielil polak po sinologii ktory byl w CHinach lata swietlne temu.... np zabronil im jesc lody bo umra, pic wode imneralna i napoje gazowane, nie potrafil nic w pekinie znalesc i one lazily po centrum i dziwily sie ze Chiny takie drogie.... jak mnie gosc zobaczyl co i uslyszal co ja im mowie to jego nienawisc do mnie byla wrecz namacalna... :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024