Skocz do zawartości


Zdjęcie

Changquan pare słów od was dla mnie i innych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_egon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Changquan pare słów od was dla mnie i innych
Niedawno obejżałem kilka klipów z stym stylem wushu i bardzo mnie on zainteresował.
Aż dziwne że przez całe moje życie o tym niesłyszałem
Chciałbym usłyszeć kilka słow o tym stylu , ale od was trenujących np:
-Jak wygląda trning
-co nieco o filozofi
-ile czasu potrzeba na uzyskanie dobrego poziomu(powiedzmy od czasu pełnego rozciągniecia)
-linki(np:z dobrymi filmikami zdjeciami)
-no i oczywiście jakieś szkoły do polecenia w (w moim przypadku) Warszawa

Dzięki z góry!!![/list]
  • 0

budo_ignat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Changquan pare słów od was dla mnie i innych
chodzi Ci o sportowy changquan czy tradycyjny? albo raczej: jakie filmiki (z jakich stron) widziałeś?
  • 0

budo_egon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Changquan pare słów od was dla mnie i innych
o sportowy jak najbardziej
Przepraszam ze tak dlugo niepisalem ale mnie niebylo>
  • 0

budo_ignat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Changquan pare słów od was dla mnie i innych
TRENING
podsumowanie treningu w jednym poście choćby najdłuższym to trudne zadanie.
trening - standardowo - zawiera w sobie następujące elementy:
- rozgrzewka - zwykle swobodny trucht
- rozciąganie
- trening technik podstawowych/skoków/form/specjalistyczny cech motorycznych: wytrzymałości-skoczności-szybkości-siły - w zależności od momentu programu treningowego i stawianych celów
- zakończenie: trucht, rozciąganie, masaż.
dokładny opis ćwiczeń (rodzaju, kolejności, ilości) byłby zbyt obszerny - w razie pytań pisz na maila.

FILOZOFIA
nie ma jej tu zbyt wiele - w sensie jednego związanego ze stylem systemu filozoficznego. ale i wbrew pozorom w tradycyjnych systemach nie znajdziemy jej raczej - wazniejsza jest praktyka. wiele jest za to teorii ruchu, motoryki - dobre poznanie systemu to również znajomość kultury chińskiej a więc w jak największym zakresie: języka, literatury, filozofii, historii, kaligrafii. wszystko to pozwala lepiej zrozumieć specyfikę stylu i jest bardzo ważnym elementem treningu - zwłasza dla ludzi spoza chin.

STAŻ TRENINGOWY
ideałem jest rozpoczęcie treningów w jak najmłodszym wieku - m/w od 5 do 10 roku życia. później trzeba nadrabiać zaległości - choć wszystko zależy od predyspozycji i chęci. większość ludzi spoza chin zaczyna ćwiczyć w wieku kilkunastu lat. niektórzy mistrzowie chińscy również później zaczynali naukę - więc są wyjątki. można to mniej więcej porównać do treningu gimnastycznego - im wcześnej i im więcej - tym lepiej. zależy również do czego się dąży. generalnie około 4-5 lat zajmuje dojście do dobrego poziomu umożliwiającego sukcesy na zawodach - przy intensywnym i profesjonalnym treningu.

LINKI
stron jest dość dużo, jedne z - moim zdaniem - najlepszych to:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

SZKOŁY
w warszawie - i wogóle w polsce trudno o dobrą szkołę wushu - jeśli chodzi o sport to jest bardzo źle. jeśli już to polecam Nan Bei - szkołę sifu Zhang Feng Juna. oto ich strona: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_egon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Changquan pare słów od was dla mnie i innych
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ignat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Changquan pare słów od was dla mnie i innych
jest wiele stron w sieci tworzonych przez ludzi zajmujących się sztukami walki. część z nich ma profil pokazowo-kaskaderski, jak np. strona którą podałeś. jednak nie ma to wiele wspólnego ze stylem o którym mówimy (bo nie jest to changquan tylko tzw. karate pokazowe lub mieszanka róznych stylów niechińskich) - choć czasem jest bardzo widowiskowe. jednym z lepszych teamów jest moim zdaniem Zero Gravity ze stanów - ich filmiki znajdziesz na stronie którą podałem - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - oraz na ich prywatnych stronach - poszukaj w necie wpisując "zero gravity". i dzięki za Twój link.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024