Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozgrzewka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Rozgrzewka
Jak wygląda u Was typowa rozgrzewka? Jakie elementy występują zawsze a co dodajecie czasami? Czym urozmaicacie ten element treningu?
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka
zawsze biegam z interwałami min. 3 km skacząc dodatkowo przez mijane ławki, zawsze robię zestaw akrobacji, zawsze pokopię drzewo, zawsze zrobię parę razy formę jakąś, zawsze robię brzuszki wisząc do dołu głową.
czasami obijam drzewo dokładnie wszystkimi kończynami, porobię trochę ćwiczeń z jogi, poćwiczę z partnerem, porobię zestaw typu pompki, podciągania, pompki strażackie, porozciągam się dokądnie do szpagatów(może wreszcie?).
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka
I to wszystko w ramach takiem, przed zasadniczym treningiem, nie za wiele męczącej, bezkontuzyjnej, max półgodzinnej rozgrzewki :?: 8O
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka
cóz, rozgrzewka zajmuje mi ponad godzine, czasem do póltorej. bo mój trening trwa kolo 3 godzin. i nie jest niemeczaca, a o bezkontuzyjnosc dbam sam :)
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka
godzinna rozgrzewka? 8O Nie za dużo odrobinkę? Moim zdaniem rozgrzewka powinna raczej zajmować 10-20 minut w zależności od długości treningu i tego co mamy zamiar robić. Wiadomo, że jeśli będziemy robić formy sportowe, rozgrzewka musi być bardziej intensywna niż jeśli planujemy ćwiczyć taichi.

U mnie wygląda to mniej więcej tak: rozgrzewka wszystkich stawów, później bieg i ćwiczenia rozgrzewające w ruchu, ewentualnie jakaś zabawa lub gra (berek, kosz, dwa ognie itd). Czasami w podskokach różne ćwiczenia, troszkę prostych ćwiczeń siłowych. I oczywiście rozciąganie, ale to po solidnej rozgrzewce. Czasami zaczynamy po prostu od biegu, w którym wykonujemy ćwiczenia rozgrzewające stawy i mięśnie.

Dałem ten topic też z następującego powodu: często np. koszykówka jest traktowana jako 'gra na rozgrzewkę'. Bywałem w różnych sekcjach i często instruktor robił zbiórkę, dawał piłke i na boisko... Przed tym nie było żadnego przygotowania, nawet rozruszania stawów...
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka

Dałem ten topic też z następującego powodu: często np. koszykówka jest traktowana jako 'gra na rozgrzewkę'. Bywałem w różnych sekcjach i często instruktor robił zbiórkę, dawał piłke i na boisko... Przed tym nie było żadnego przygotowania, nawet rozruszania stawów...


Wiesz. Ja tak miałem w podstawówce na WFie 8O
  • 0

budo_einstain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pyrlandia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka
Pai Mei jak zwykle sobie jaja robi ... :? :roll:


u mnie statyczne cwiczenia rozgrzewajace, rozluzniajace i rozciagajace wszystkie stawy. bez zbednych biegow itd.




pozdrawiam
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka
zadne jaja, lubie sie dobrze rozgrzac, nie tylko lekko rozruszac. bieg nie jest zbedny, hehe, chyba |e faktycznie erobiimy formy z tai chi. a kto uwa|a, |e wystarczy 20 minut rzgrzewki, to albo cwiczy na odczepnego, albo bardzo delikatny jest, hehe
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka
a slyszales Pai Meiu o takim zjawisku ze nie mozna uczyc sie techniki na zmeczonym organizmie? Dlatego trening wg. mnie dobry to rozgrzewka - rozgrzanie organizmu a nie jakies biegi 3km - 5 minut, potem technika a na koncu sie mozna zakatowac kondycyjnie jak ktos lubi.
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka

a kto uwa|a, |e wystarczy 20 minut rzgrzewki, to albo cwiczy na odczepnego, albo bardzo delikatny jest, hehe


20-30 minut ROZGRZEWKI, czyli cwiczenia ksztaltujace - jak sama nazwa wskazuje - nie moze to trwac dluzej niz ten okreslony czas. To ma przygotowac organizm do dalszego treningu. Pai Mei - nie rozumiesz podstaw treningowych i metodycznych :] "Zestaw akrobacji, brzuszki wiszac glowa w dol, obijajac drzewa(...)" - tylko ktos malo zrownowazony bedzie to wykonywal bez odpowiedniej rozgrzewki. Cwiczyc mozna i 5, czy 6 godzin, jak nie 10, jednak 30 minutowa rozgrzewka jest wystarczajaca nawet i dla bardzo ciezkiego treningu, trwajacego tyle czasu. Oczywiscie gdy on trwa powyzej jakiejs tam granicy, to trzeba co jakis czas na nowo rozgrzewac te konczyny, ktore sie "zastaly" podczas wykonywania pewnych cwiczen...


Pozdro,

Sus
  • 0

budo_einstain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pyrlandia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka
a moim zdaniem Pai Mei sobie po prostu jaja robi z ta rozgrzewka :)
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka
bo to tylko rozgrzewka, ma mnie dobrze rozgrzac wewnatrz, wszytkie miesnie, sciegna, stawy, organy wewnetrzne, wszystko. dostosowuj dlugosc rozgrzewki do dBugosci treningu. ja rozumiem, ze wam sie moze to wydac dziwne, rozgrzewka dlugoosci treningu, ale ja cwicze proporcjonalnie dluzej i musze tak robic. zreszta slyszeliscie moze, ze jak sie dobrze cwiczy, to sie podczas cwiczen zyskuje nie traci sily. stad tez to po trochu wynika. Jak kiedys tez cwiczylem 1,5h, to rozgrzewki robilem pol godzinne. ale nabralem sily i niestety, chce miec postep musze dluzej cwiczyc. jo!
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka
Wysłany: Wto Lip 26, 2005 14:45 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Pai Mei napisał:
a kto uwa|a, |e wystarczy 20 minut rzgrzewki, to albo cwiczy na odczepnego, albo bardzo delikatny jest, hehe


20-30 minut ROZGRZEWKI, czyli cwiczenia ksztaltujace - jak sama nazwa wskazuje - nie moze to trwac dluzej niz ten okreslony czas.

Jezu Suseł!


ps: szczerze mówiac jakos mi braknie intelektu, bo nijak nie potrafie odnalezc w slowie "ROZGRZEWKA" ani cwiczenia ksztaltujacego (co to ma byc, co ksztaltowac?!) ani tym bardziej tych 20- 30 minut o których mówisz, ze wskazuje na nie nazwa "ROZGRZEWKA", hehe, padne ze smiechu. :lol: :)
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka
jak wy cytujecie cudze slowa? wybaczcie ten mess, to mial byc cytat. to na górze oczywi[cie, hehe
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka

bo to tylko rozgrzewka, ma mnie dobrze rozgrzac wewnatrz, wszytkie miesnie, sciegna, stawy, organy wewnetrzne, wszystko.

Paj Meju czemu ty tak malo piszesz wogole? Musisz sie zdecydowanie na forum bardziej udzielac...

ak kiedys tez cwiczylem 1,5h, to rozgrzewki robilem pol godzinne. ale nabralem sily i niestety, chce miec postep musze dluzej cwiczyc. jo!

Podsune ci taki pomysl bo roumiem ze jestes coraz lepszy i trening i rozgrzewke masz coraz dluzsza a boje sie ze w koncu trening twoj przekroczy 20h - ciagly postep - taki bedziesz dobry...wiec mozesz tez zamiast dlugosci zwiekszac obciazenie np. kopac 2x mocniej w drzewo 2x bardziej utwardzona noga. Albo jak robisz te brzuszki do gory nogami to zeby bylo tak tradycyjniej to w rekach trzymasz kamienna kule - czy co tam trzymaja tradycyjnie itd
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka


Pai Mei napisał:
ps: szczerze mówiac jakos mi braknie intelektu, bo nijak nie potrafie odnalezc w slowie "ROZGRZEWKA" ani cwiczenia ksztaltujacego (co to ma byc, co ksztaltowac?!) ani tym bardziej tych 20- 30 minut o których mówisz, ze wskazuje na nie nazwa "ROZGRZEWKA", hehe, padne ze smiechu. :lol: :)


1. Cwiczenia Ksztaltujace - tak sie prawidlowo nazywa "rozgrzewka". Gratuluje, widac, ze nigdy nie miales stycznosci z nazewnictwem sportowym.
2. "Rozgrzewka" - od slowa "rozgrzewac" - przygotowywac organizm do zwiekszonego wysilku przez pewien okres czasu. Jak Ci sie wydaje, drogi Pai Mei, po jakim okresie czasu, rozgrzewka przestaje byc rozgrzewka ? Heheh i kto tu pada ze smiechu.


Pozdrawiam serdecznie,

Sus
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka
powiem ci, że z tym obciążeniem do brzuszków to świetny pomysł, nie wiem czemu wczesniej na to nie wpadłem! ale reszta to się czepiasz, nie wiem po co, chyba tylko dlatego, że sam ćwiczysz innaczej i nie jestteś psychicznie zbyt elastyczny. człowieku, można ćwiczyć innaczej niż ty, to nic złego.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka

chyba tylko dlatego, że sam ćwiczysz innaczej i nie jestteś psychicznie zbyt elastyczny.

Kiedys cwiczylem duzo ale bylem tak dobry ze musialbym dalej cwiczyc wiecej niz 24h na dobe (nawet chcialem cwiczyc wiecej ale zona powiedziala ze to by moglo jednak miec wplyw na nasz kruchy zwiazek...) zeby byc jeszcze lepszym to mysle "huj tam!" i wzialem i nie cwicze wcale. Ale szczerze mowiac dalej mysle ze jestem najlepszy znaczy moja psychika jest tak jak napisales nieelastyczna i jeszce sie nie przystosowala do faktu ze nie cwicze juz.

A gdzie ty cwiczysz? moze w parku kolo kozanowa? To by mi rozwiazalo ta tajemnice jak tam kiedys costam robie sobie a tu jakis jegomosc tajemniczy okopuje drzewo i sie mnie pyta co ja robie- ja mu grzecznie odpowiedzialem i zapytalem co on ale on mowi ze nie powie - to ja mysle znaczy jak tajemnica to ninjitsu i to jest ninja a to moze byles ty.

Aha jakbys chcial dzwigac te kule na brzuchu to mam dla ciebie taki pomysl w formie figla - mozesz do tego celu ukrasc/pozyczyc taka kule co jest na rynku we wroclawiu ich troche - tylko uwazaj bo rynek jest kamerowany a ci kamerzysci to poczucia humoru nie maja za grosz, kiedys koledzy po obronie mgr sie kapali w fontannie i musieli pojsc na 24h.
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka
Panowie... zamiast dyskutować z Pai Mei, zajmijmy się tematem dyskusji. Nieważne czy on sobie jaja robi czy nie... szkoda czasu.

Powraca moje pytanie: w wielu sekcjach na rozgrzewke gra sie w gry zespolowe. Czy u Was jest podobnie? Do tego tez potrzebna jest przecież rozgrzewka.
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka
okopuj, ale to nie ja byBem, nie gadam z nikim, hehe ;)
tak prawde mówiac, to nie ma sensu tak sie rozgrzewac przed ka|dym ruchem, trzeba by zaczac od rana od rozgrzewki przed wstaniem z lózka, ;) . nieraz sie spotkalem z gra zespolowa na rozgrzewke i zawsze dobrze rozgrzewala. jako taki rozruch stawów zawsze sam sobie robil kazdy pare minut przed gra, oczywiscie zasady uproszczone do minimum ;)

z do[wiadczenia wiem, ze rozgrzewka taka sie sprawdza, ludzie sie rozgrzewaja stopniowo si wkrcajac w gre, nie widzialem kontuzji jakis przy tym nigdy i zawsze kazdy ciekl potem, oczywiscie z tych co chcieli ;) . tak dla scislosci powiem, ze trwala do pol h, potem i tak czesto byly jeszcze jakies cwiczenia dokladane rozrzewkowe, ale potem, nie przedtem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024