Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy capoeira może byc skuteczna na ulicy ???????


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
113 odpowiedzi w tym temacie

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy capoeira może byc skuteczna na ulicy ???????

LUDZIE!!!! zrozumcie ze capoeiry, karate, hapkido itp. nie cwiczy sie po to aby najebac kolesiowi na ulicy tylko w celu samodoskonalenia się... Żeby byc skutecznym na ulicy musisz umiec ok 100 technik w parterze a w stójce boks, muay thai itp!!! wtedy mozesz sie czuc w miare pewnie.

To wszyscy ci, co napadają (dresiki itd.) znają 100 technik w parterze i są mistrzami świata w boksie/tajskim/kicku. "Kurfa", faktycznie, strach wyjść na ulicę...

Z tego co wiem to capo się bardziej dla przyjemności trenuje, niż żeby się obronić. Przy każdej SW sobie wyrobisz kondycję itp., więc jakoś przydatne jest.

Pozdrawiam
  • 0

budo_marcinnn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy capoeira może byc skuteczna na ulicy ???????
uuu... widze, ze towarzystwo bardzo sie zbulwersowalo, szczególnie mich123... To powiedz mi stary skoro karate, taekwondo itp. są wg Ciebie takie dobre to czemu np. w k1 nie ma ani jednego takiego gościa, który mógłby sie poszczycic jakimis wynikami??? no właśnie...
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy capoeira może byc skuteczna na ulicy ???????
karatecy jacyś akurat są, o ile dobrze kojarzę... poza tym to argument wyjęty prosto z dupy, i nawet mi się nie chce tłumaczyć dlaczego
  • 0

budo_marcinnn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy capoeira może byc skuteczna na ulicy ???????
Pitt... sorry ale widze że nie zrozumiałeś...
  • 0

budo_marcinnn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy capoeira może byc skuteczna na ulicy ???????
nie chce Ci sie tłumaczyc bo pewnie takowy nie istnieje... I wierz mi: karateków nie ma z sukcesami.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy capoeira może byc skuteczna na ulicy ???????
Dołączona grafika
  • 0

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy capoeira może byc skuteczna na ulicy ???????
marcinnn po prostu chyba trochę przesadziłeś...
Druga część postu nie była do ciebie.

EOT
  • 0

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy capoeira może byc skuteczna na ulicy ???????

nie chce Ci sie tłumaczyc bo pewnie takowy nie istnieje... I wierz mi: karateków nie ma z sukcesami.


No nie wiem pierwsi jacy mi przychodza na mysl to np : ANDY HUG, FRANCISCO FILHO, SAM GRECO (choc on to chyba tylko sie obijajl po turniejach) i napewno duuzo japonczykow.
  • 0

budo_marcinnn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy capoeira może byc skuteczna na ulicy ???????
oka, oka. spox :D
  • 0

budo_marcinnn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy capoeira może byc skuteczna na ulicy ???????
małe sprostowanie: nie chodziło mi o karate kyokushin tylko o tradycyjne, sorry, my bad. poza tym oni uzywali w walkach technik nie tylko z karate a mi właśnie chodzi o to, że czystym stylem nie wiele można zdziałac. pozdro
  • 0

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy capoeira może byc skuteczna na ulicy ???????
No to to jest lekka bzdura bo nawet na zawodach stylowych nie uzywaja i nie poruszaja sie idealnie wedlug kanonow swojej sztuki :)
Jedyna "walka" ktora jest w pelni czysto-stylowa to kata na odleglosc z przeciwnikiem :)
Popatrz np na tkd , jak wyglada wyprowadzenie , i cala technika blokow , a potem poatrz jak te bloki wygladaja na springu.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy capoeira może byc skuteczna na ulicy ???????

nie chce Ci sie tłumaczyc bo pewnie takowy nie istnieje... I wierz mi: karateków nie ma z sukcesami.


Musashi nie istnieje :lol:

- edit -

a to wszystko i tak nie zmienia faktu że przywoływanie w dyskusji o potencjalnej efektywności capoeiry w zastosowaniach praktycznych zawodów, na których startują nie dość że ekstremalni wyczynowcy których życie podporządkowane jest treningowi, to na dodatek sama elita takich zawodowców, to argument wyjęty z dupy.
  • 0

budo_marcinnn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy capoeira może byc skuteczna na ulicy ???????
ludzie ale skoro w karate nie ma np kolan to człowiek który trenuje karate nie bedzie ich używał i juz! wiadomo przeciez, że w walce traci sie troche techniki. co do capoeiry to ładnie toto wygląda ale nie na ulice:/
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy capoeira może byc skuteczna na ulicy ???????

ludzie ale skoro w karate nie ma np kolan to człowiek który trenuje karate nie bedzie ich używał i juz!


dlaczego? skad takie zalozenie. wg Ciebie ktos, kto nigdy nic nie trenowal, nie uzyje piesci ani kolan, bo nigdy w zyciu nic nie trenowal? swietnie
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy capoeira może byc skuteczna na ulicy ???????
LUDZIU!

Jak Ci się wydaje, że walka pomiędzy dwoma kolesiami na ulicy w jakikolwiek sposób przypomina starcie dwóch zawodników zajmujących się zawodowo MMA i walczących w Pride czy K1, to sugeruję wizytę w aptece i spytanie o coś na gorączkę.

K*rwa, jacy ludzie są tępi 8O
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy capoeira może byc skuteczna na ulicy ???????

Żeby byc skutecznym na ulicy musisz umiec ok 100 technik w parterze a w stójce boks, muay thai itp!!! wtedy mozesz sie czuc w miare pewnie.


no nie bardzo, bo dla przykładu: dobry zawodnik MMA zna dosłownie kilka technik parterowych ale zna je bardzo dobrze, a z uderzeń najczęściej są :lowkick,kolana,proste,łokcie,sierpy,haki. I to mu wystarczy. Z samoobroną no powiedzmy, że jest tak samo, z tego względu, że o ile życia ci starczy te 100 technik opanować to dobrze zapamiętasz tylko kilka charakterystycznych. Nie wyolbrzymiaj, że trzeba być jakimś nie wiadomo kim.
  • 0

budo_marcinnn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy capoeira może byc skuteczna na ulicy ???????
AdamD widze ze jestes fachowcem jakich mało. to moze powiedz mi po cholere w ogóle trenowac skoro zadne formóły nie przypominają walki na ulicy??? to mi może wytłumacz!!!! poza tym to ja Cie nie obrazam wiec z takimi tekstami to nie do mnie.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy capoeira może byc skuteczna na ulicy ???????
Po jaką cholerę trenować? No, dla frajdy oczywiście. Mnie to przestało już tak bawić, to i dyscyplinę zmieniłem.

A do zapewnienia sobie bezpieczeństwa i spokoju na ulicy służy mózg.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy capoeira może byc skuteczna na ulicy ???????

A do zapewnienia sobie bezpieczeństwa i spokoju na ulicy służy mózg.


chyba w sloiku, bo samym mozgiem ciezko zrobic komus krzywde
  • 0

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy capoeira może byc skuteczna na ulicy ???????

LUDZIU!

Jak Ci się wydaje, że walka pomiędzy dwoma kolesiami na ulicy w jakikolwiek sposób przypomina starcie dwóch zawodników zajmujących się zawodowo MMA i walczących w Pride czy K1, to sugeruję wizytę w aptece i spytanie o coś na gorączkę.

K*rwa, jacy ludzie są tępi 8O


To jak bedzie juz w aptece to moze dla Ciebie Adam wziasc jakis prozac albo inne taki to nie bedziesz musial tak sie denerwowac odpowiadajac w takich tematach :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024