Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak z tym pozwoleniem jest?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_yogi bear
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Planety Ziemi...

Napisano Ponad rok temu

Jak z tym pozwoleniem jest?
No właśnie jak jest z tym pozwoleniem na broń biała? Czy wymagane jest oddzielne na np. kastet, pałke, nunczako czy jest jedno na wszystkie? I czy jesli mam pozowlenie to czy musze tak jak w wypadku broni palnej zarejestrować daną broń na policji? czy jesli mam pozowlenie na np pałke(jesli jest oddzielne na każdą broń) to czy ono obejmuje jakas konkretna pałka(np zwykła teleskopowa) to nie obejmuje np ćwiekowanego bejzbola? pytam bo mnie od dłuzszego czasu gnębi ten problem a na budo nie znalazłem wyczerpującej odp :D ale nie wykluczam że kiedys ta wiedza może mi sie przydać przy zdobywaniu tego pozwolenia ale najpierw musze wiedziec jak to jest?
  • 0

budo_beatles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ja?

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym pozwoleniem jest?
Z tego co wiem to byly takie tematy juz, ale na noz nie musisz miec pozwolenie, za to twarda palka jest niedozwolona, nie wiem czy w ogole mozesz miec pozwolenie na palke...
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym pozwoleniem jest?
Były tematy - co jest bronią.
Były tematy - na co potrzebne jest pozwolenie

Ale nigdy nie było tematu - kto, jak i czy w ogóle wydaje pozwolenia na te bronie (pałka, kastet, broń biała nie mająca postaci broni itd.)...

Myślę, że na np. kastet nie wydaje się w ogole pozwoleń... ale kto wie...?
PZDR,
SMk
  • 0

budo_yogi bear
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Planety Ziemi...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym pozwoleniem jest?
heh..wiem że były takie tematy przeczytałem prawie :) wszystkie i nadal mam wątpliwości wiec sie spytałem...a co do kastetu..to jesli jego posiadanie jest nielegalne to chyba można go legalnie posiadać jesli ma sie pozwolenie?(od policji?chyba bo od kogo?) a wogóle to w tym prawie o broni znalazłem pare niescisłosci i wogóle jakies dziwne jest :? chodzi mi o interpretacje no np materiałów (kto ina jakiej podstawie okresla czy to jest juz twardy materiał czy nie? co ja mam np. dać moja pałka do badania zeby stwierdzili czy jest twarda czy nie?) :?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym pozwoleniem jest?

Ale nigdy nie było tematu - kto, jak i czy w ogóle wydaje pozwolenia na te bronie (pałka, kastet, broń biała nie mająca postaci broni itd.)...


Prawdopodobnie (jak to u nas zwykle bywa) ministerstwo nie wydało przepisów wykonawczych i byłaby to droga przez mękę.
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym pozwoleniem jest?
a ja mam pytanie, troche offtopic. Jak mozna dostac pozwolenie na bron palna?? Czy zwykla osoba, moze takowe uzyskac?? I czy na np. ciezka bron maszynowa, trzeba uzyskac specjalne pozwolenie czy miesci sie wszystko w tym jednym?
  • 0

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym pozwoleniem jest?

a co do kastetu..to jesli jego posiadanie jest nielegalne to chyba można go legalnie posiadać jesli ma sie pozwolenie?(od policji?chyba bo od kogo?)


Wejdź na komisariat z kastetem na łapie to się przekonasz :wink: .

I czy na np. ciezka bron maszynowa, trzeba uzyskac specjalne pozwolenie czy miesci sie wszystko w tym jednym?



Z tego co wiem to nie można w żadnym wypadku posiadać broni maszynowej, tymbardziej "ciężkiej broni maszynowej".
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym pozwoleniem jest?
na nunchaku raczej nie uzyskasz
z prostej przyczyny: zeby legalnie zakupić (a w Polsce nikt legalnie tym nie handluje) musisz juz miec zgodę na dokonanie zakupu, czyli juz na dzien dobry masz kołomyję przepisową
a jak juz je masz i sie starasz o pozwolenie to wg litery prawa wszedłeś w jego posiadanie niezgodnie z prawem i jestes juz podejrzany w momencie kiedy sie po takowe pozwolenie zglosisz
nie wiem jak rzeczony przepis odniósł by się do samodzielnie wykonanej broni, tak samo nie bardzo wiem jak w takowym pozwoleniu wyglądała by rubryczka nazwa broni typ i nr seryjny
generalnie przepis raczej nalezy interpretowac w sposob: bez pozwolenia posiadac nie wolno, a pozwolen i tak sie nie wydaje
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym pozwoleniem jest?
Dokładnie tak. Na posiadanie i zakup wymagane jest zezwolenie. Nie ma jednak przepisów regulujących wydawanie pozwoleń, co za tym idzie pozwolenia nkt Ci nie wyda :) . Tak więc w skrócie wymagane jest pozwolenie którego nie można w żaden sposób zdobyć. Polska kraj, dziwna kraj... :roll: :cry:
  • 0

budo_yogi bear
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Planety Ziemi...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym pozwoleniem jest?
oj dziwny dziwny..eh wiec pogrąże sie w świecie yawar i noży 8) thanks za wyczerpujace i zadowalające moja ciekawosć odpowiedzi :)
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym pozwoleniem jest?
Nóż można mieć, ale pałki mieć nie można :| Bez sensu, przecież nóż jest dużo niebezpieczniejszy :?
  • 0

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym pozwoleniem jest?
Nóż jest narzędziem a pałka bronią.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym pozwoleniem jest?
Można miec pałkę. Nie można mieć pałek OKREŚLONEGO rodzaju. Oj! Takich tematów było już ez 100 i w każdym były WYCZERPUJĄCE odpowiedzia na postawione tu pytania. :roll:
  • 0

budo_nakes
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym pozwoleniem jest?
Palki mozna miec.Tylko takie naprawde male,np. dziecięce kije baseballowe(troche głupio brzmi no ale cóż :) takimi pałkami czesto posluguja sie huligani meczowi,jak cos to miejszy wyrok bo jest to sprzet sportowy a nie bron;)
A jezeli chodzi o nunchaku to przeciez mozna zmodernizowac nunchaku treningowe,bo takowe mozna posiadac wystarczy wyjac zaslepki z palek umiescic w srodku jakis ciezki material i juz:P
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym pozwoleniem jest?

A jezeli chodzi o nunchaku to przeciez mozna zmodernizowac nunchaku treningowe,bo takowe mozna posiadac wystarczy wyjac zaslepki z palek umiescic w srodku jakis ciezki material i juz:P


Farmazony jakieś waść wypisujesz. NUNCHAKU NIE MOŻNA! Nie ma podziału na treningowe albo nietreningowe... NIE MOŻNA I JUŻ!

Dżizas... Ile to można ten sam temat... :roll: :? :roll: :? :roll:
  • 0

budo_nakes
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym pozwoleniem jest?
skoro nie mozna to dlaczego sprzedaja je w sklepach z akcesoriami do sw?Otóz mozna miec(mianem nunchanku okreslana jest bron wykonana z dwoch twardych palek poloczona sznuekiem lub łancuchem)nunchaku treningowe jest obite w jakas gabke badz jakies inne tworzywo zmiekczajace.Wiec mozna zrobic z miekkiego i lekkiego nunchaku treningowego,miekkie ale ciezkie nunchaku.
Zawsze mozesz powiedziec ze masz rekonstrukcje sredniowiecznego cepa bo kolekcjonujesz takie rzeczy :wink:
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym pozwoleniem jest?
dlaczego sprzedają? z tego samego powodu dla ktorego w co drugim army shopie kupisz nóż sprezynowy (tez nie wolno posiadać)
dla kasy!
kilka znanych mi sklepow probuje obejsc przepis sprzedając nunchaku pod nazwą "pałki wiązane" lub "wschodnie pałki treningowe", chociaz podejrzewam ze jak trafi sie ktos upierdliwy i napisze donos to wlasciciele tych palcówek mogą mieć nielichy problem
co do nunchaku treningowego j/w poczekajmy az jakis zyczliwy doniesie, a jakis upierdliwy prokurator bedzie staral sie udowodnic ze mamy do czynienia z nielegalym handlem bronią
wszystko zalezy od definicji...
  • 0

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym pozwoleniem jest?

dlaczego sprzedają? z tego samego powodu dla ktorego w co drugim army shopie kupisz nóż sprezynowy (tez nie wolno posiadać)


Chyba nie w Polsce :wink:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym pozwoleniem jest?
Anioł, weź idź i się doedukuj.
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak z tym pozwoleniem jest?
AdamD a w czym ma sie doedukowac? o ile pamietam posiadanie noza sprezynowego w naszym kraju bez pozwolenia jest nielegalne (no chyba ze sie cos zmienilo to przepraszam) natomiast nie ma żadnego problemu z zakupem takowego, i z tego co mi wiadomo w większości sklepów pies z kulawą nogą żadnym pozwoleniem sie nie interesuje
podobna sytuacja jest z wymienionymi w ustawie "ukrytymi ostrzami" jak rozumiem chodzi tu min. o np ostrze ukryte w lasce, i tu też nie ma zadnego problemu z zakupem takiej broni w legalnie działających sklepach, i też nikt sie o żadne pozwolenie nie pyta
no chyba że jakiś głupi jestem i słowa pisanego nie rozumiem, to pokornie przepraszam i o wyjaśnienia proszę (bez żadnej ironii, bo naprawde nie wiem o co ci chodzi, jesli sie myle to powiedz mi gdzie)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024