Skocz do zawartości


Zdjęcie

naderwane więzadła i łękotka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_sylwiasta
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane więzadła i łękotka
czy znacie jakiegoś konkretnego dobrego specjalistę od kolan? Historia mojego kolana jest długa i męcząca, dlatego nie będę się rozpisywać, ale generalnie co lekarz to opinia, pomysły zaskakująco skrajne, mam tego dość. Help mi :) !
  • 0

budo_naz
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane więzadła i łękotka
Niestety kłopoty z łękotką +wiązadła to mocno przechlapana sprawa.
Po pierwsze powrót do profesjonalnego sportu bez poważnej i drogiej operacji niemożliwy.
Ja próbowałem wielokrotnie no wielokrotnie miałem gips.
Ortezy itp. pomagają ale niewiele jeżeli chodzi o poważne obciążenia w czasie uprawiania sportu(skręty i naskoki...).
Sam używam, pomaga fajnie zwłaszcza w czasie powrotu do formy.Zwłaszcza z materiałów
typu microfibra i lepszych.
Zabiegi rehabilitacyjne, polecam. Diatermia krótkofalowa(działa w głab pobudzając do odnowy i masaż wodny(bardziej delikatny od ręcznego).Wiele innych też ale nie tylko ćwiczenia na wyciągach(obniżona ruchomość stawu)

Dobre są nowe metody które po operacji lub urazie nie władają Ci od razu gipsu(scotchcast-polecam, sam pracuję przy nim;))--lżejsze i wygodne!!
Tylko od razu rehabilitacja a nie usztywnianie(póżniejsze mocne przykurcze i osłabienie wiązadeł).
Należy jak najszybciej zacząć rehabilitację!!!!


Nie dawać zbywać się lekarzom, niech wyjaśnią co jest dokładnie(konsultacja u lekarza sportowego wymagana)
Zrobić usg kolana i najlepiej Tomografię Tylko to może ukazać zniszczenia w twoim
kolanie! A nie tylko rentgen!!!(Nie pokaże łękotki ani wiązadeł).
Atroskopia tak jeżeli chcesz zrobić coś " na razie " lub nie zależy Ci już na sporcie.
Rozchlastają Ci kolano , wyczyszczą, wytną kawałek łękotki i po sprawie - rehabililitacja długo trwa.
Kłopot zostaje.Wydaje się ,że jest ok -głupi krok i gips(lub scotchcast na nogę)
Jedynym dobrym pomysłem jest rekonstrukcja kolana (najtańsza sensowna ok 3000zł).
To pomaga.
Metody dla bogaczy gdzie nakłada się na łękotkę mikro warstwy "pobudzonej" chrząstki i ona naprawdę odtworzy się do stanu początkowego!!!

Ludzie z bogatych klubów np.Piłka nożna -mogą pozwolić sobie na tym podobne cuda i grać dalej!!!!
W sportach walki też wracają do mistrzostwa- nie pamiętam nazwisk ale K1 i kickboxing(mistrz świata)

Zdrowia :D
  • 0

budo_naz
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane więzadła i łękotka
Arab uraz urazowi nie równy.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane więzadła i łękotka

Zrobić usg kolana i najlepiej Tomografię Tylko to może ukazać zniszczenia w twoim
kolanie! A nie tylko rentgen!!!(Nie pokaże łękotki ani wiązadeł).
Atroskopia tak jeżeli chcesz zrobić coś " na razie " lub nie zależy Ci już na sporcie.
Rozchlastają Ci kolano , wyczyszczą, wytną kawałek łękotki i po sprawie - rehabililitacja długo trwa.


Nie CT (tomografia popularnie) a rezonans (chyba że miałes tomografię rezonansu magnetycznego na mysli)

Rekonstrukcje wiezadeł krzyzowych przeprowadza sie artroskopowa. Podobnie jak usuniecie duzych fragmentów naderwanej łękotki. Rozumiem że miałes na mysli artroskopie diagnostyczna. Niestety co do tego opinie nie sa zgodne.
  • 0

budo_naz
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane więzadła i łękotka
masz rację Sawosz pisałem trochę niedokładnie. Wszystko to przeszedłem poza b.dobrą operacją kolana.
Niestety atroskopia najczęściej kończy się bez rekonstrukcji (oczyszczenie, usunięcie łękotki, podcięcie wiązadełek ...) a to nie załatwia sprawy.
  • 0

budo_ju
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane więzadła i łękotka
3 mce temu zerwałam ACL i poboczne. jestem po zszyciu pobocznego, po gipsie a teraz przechodzę rehabilitację żeby mieć następny zabieg (rekonstrukcja ACL). Trenuje TKD amatorsko. Jak to wygląda u Was w klubach? Czy osoby po takich urazach wracają i ćwiczą? pozdrawiam
  • 0

budo_tomash
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane więzadła i łękotka
siema.sorry za odkop, ale to nie daje mi spokoju...
niedawno naderwalem wiezadlo krzyzowe.lekarze mowili ze mialem duzo szczescia, gdyz przy naderwaniu niepotrzebna bedzie operacja (rekonstruowanie).po artroskopii mialem wlozony dren, a potem gips udowy na 3 tyg. (:!:)
trzy dni temu zdjeli mi gips.lekarz powiedzial,ze przez 2 tyg. mam jeszcze chodzic o kulach a przez 2 lata nie moge uprawiac sportow (potem niby ma byc raczej ok).zalecil tez cwiczenia polegajace na naprezaniu miesnia. jednak dzisiaj zauwazylem, ze kolano jest luzne! czy to jest normalne? czy powinienem skontaktowac sie z lekarzem? chociaz z tego, co tu przeczytalem, troche stracilem w niego wiare.
prosze o pomoc bo rodzicom jak na razie to zwisa i mowia ze cos tam kiedys tam sie zrobi...
  • 0

budo_dark_man_x
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Tąd

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane więzadła i łękotka
A ja mam inny Dylemat czy dac sie wogule kroic?? Diagnoza poluzowane Wiazadla Stawowe i ukruszony rog lekotki czy cos w tym stylu juz nawet nie pamietam boli mnie troche to kolano jak chodze i jest luzne ale czy dac sie kroic ?? POMOCY
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024