Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolano


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_rifek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kolano
Więc mam pewne obawy co do moich kolan. Zdażyło mi się to 2 razy w życiu tzn. zablokowało mi się jakoś kolano (dwa razy lewe) przypuszczam, że wysunęła się troszeczkę kość z wiązadła kolanowego co uniemożliwiło mi wyprostowania nogi. Co może być przyczyną, jak temu zapobiec???? Mój włefista szkolny powiedział, że to nic takiego doradził mi abym zaczął robić przysiady z niewielkim obciążenie, bo mam słabe wiązadła. Albo może udać się do lekarza i się zapytac, jak tak to do jakiego ?? Co myślicie o moim problemie, jak macie jakieś pomysły, posiadacie o tym wiedzę, która może mi pomóc to proszę o radę.
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano
To z ta kością to Ci WF-ista powiedział? :lol:
Jak on twierdzi że Ci "kosć" wyszła to mu gratuluję.
Najczęściej zdarza się przyblokowanie stawu łąkotką, ale to nie jest normalne i sie nie robi od siedzenia przed kompem, normalnie łąkotka jest w większosci powierzchni przymocowana jak się wybrała na spacer to nie bez powodu.
Nie rób żadnych przysiadów, nie lecz sie sam tylko pójdz pogadać z ortopedą bo sobie krzywde zrobisz.
Nie czekaj na złote rady tylko zasuwaj do lekarza, i nie daj się zbyć byle czym.
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano
Jak wyżej... ale...
do dobrego lekarza, niestety są różni :(
Może do specjalisty od medycyny sportowej?
  • 0

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano

Jak wyżej... ale...
do dobrego lekarza, niestety są różni :(
Może do specjalisty od medycyny sportowej?


dobry lekarz sportowy wysle cie od razu do chirurga urazowego. na lakotke zadne czary mary nie pomoga. ok,ok...pomoga ale noga do gipsu na 3 miechy i moze uda sie zaleczyc nieinwazyjnie, ale potem do konca zycia koniec z szalenstwami.

wiec mozesz sobie odpuscic kase i wizyte i od razu isc do chirurga. wziac skierowanie na rezonans magnetyczny i nie oszczedzac na leczeniu bo bedziesz pozniej cierpial i ze sportow uprawial brydza albo szachy.
  • 0

budo_wolin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano
Ten wułefista to naprawdę jakiś tępak. W przypadku kolan lepiej nie mówić, że to nic takiego.
Prawdopodobnie masz uszkodzoną łękotkę. Nie zwlekaj z wybraniem się do ortopedy, bo zepsuta łękotka niszczy ci chrząstkę stawową, która regeneruje się w bardzo niewielkim stopniu – można powiedzieć, że dostałeś ją raz na całe życie. Jeżeli zostawisz to tak jak jest i na dodatek będziesz robił przysiady z obciążeniem to w przyszłości możesz mieć problemy z chodzeniem.
Aha, te blokowanie się stawu kolanowego z upływem czasu będzie powtarzać się coraz częściej. :?
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano
Jeżeli się blokuje kolano to...

Prawdopodobnie masz uszkodzoną łękotkę.

Bywają wyjątki od tej reguły, ale o nich nie mówmy, bo lepiej sie ucieszyc ze nic nie jest niz z entuzjazmem rozwalic sobie staw. O tym co jest zdecyduje lekarz.
  • 0

budo_rifek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano
NIE MAM POLSKICH ZNAKOW
Minelo troche czasu odkad zalozylem ten temat. Bylem u lekarza, nawet u kilku (7). Wszyscy mowili mi tak samo oprocz jednego. Posluchalem tego jednego i udalem sie na dalsze badania z czego wyniklo, ze mam luz w lewym kolanie tzn. przesuwa mi sie odrobine noga(stopa z koscia piszczelowa) o pare cm na bok co jest ponoc przyczyna wyskoczenia mi kosci. Lekarz pytal sie tez ile mam lat i ile uroslem przez rok a ja mu na to 20cm a lat mam 16. Powiedzial ze mial ten sam problem kiedy byl mlody, problemem jest to ze mam za malo mazi w stawach czy czegos takiego, a przyczyna jest szybki wzrost i twierdzil ze lekow takich konkretnych ktore dzialaja w 100% na odbudowe tej mazi nie ma, polecil mi jeedzenie galaretek owocowych i podobnych rzeczy. A kolana i inne stawy moga mnie czasami bolec bo jest tam jakis stan zapalny na co dal mi jakies leki. Powiedzial ze za pare lat samo mi przejdzie i lepiej zebym do tego czasu nic nie trenowal. Rosnie sie do 21 roku zycia ja mam 16 i chcialbym przez te 5 lat cos trenowac nie mam zamiaru przerywac treningow. I mam teraz pytanie do osob ktore maja taki problem a trenuja jakas sztuke walki. Ja trenuje karate shotokan sa tam niskie pozycje podczas kata. Czy te opaski na kolana cos pomagaja ??? Jakie sa najlepsze??? Czy faktycznie przerwac treningi ???Z jakich cwiczen rezygnowac??? [/list]
  • 0

budo_rifek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano
Jak myslicie czy glukozamina cos pomoze ???Bral ktos glukozamine przez 3miechy i widzial rezultaty??
Mam na mysli glukozamine z allegro za 55zl
  • 0

budo_vampirek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano
nie jestem przekonany co do koncepcji z allegro, apteka przez internet rozumiem, ale to??

bralem, na pewno nie szkodzi, a czy dziala tak naprawde ciezko stwierdzic...
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano
Rifek też bolały mnie kolana też trenowałem karate shotokan (potem tkd), ale po przejściu na Muay Thai przeszedł ból kolan i jest w porządku.

ps. mówie tutaj o typowym bólu nei wiadomo skąd ,a nie o Twojej dolegliwości, ale shotokan zniszczył mi kolana, więc nie polecałbym Ci tej MA
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano
Rifek a co ci mówili pozostali lekarze (6)? Że masz uszkodzoną łękotkę?

Bo jeśli tak to nie wiem co tu jeszcze dupę przed kompem grzejesz i się zastanawiasz nad opaskami a czemu jeszcze cię nie ma u chirurga!
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano
Mnie też bolały kolana jak byłem mładszy, chudy i trenowałem ww. karate, ale pare lat mineło nabrałem kilogramów i nie trenuje już karat taki ból to chyba norma przy wzroście w okresie dojrzewana, a glukozamina pomoże tylko daj sobie spokój z allegro, idź do apteki i kup a nie jakieś wynalazki :wink: , karate napewno nie bedzie służyć twoim stawą więc te opaski mogą Ci pomóc ale nie używałem więc co do ich faktycznej skuteczności sie nie wypowiadam
pzdr 8)
  • 0

budo_junioros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano
Są leki odbudowywujące maź w stawach- zastrzyki z Synviscu(ponad 300zł\amp.) lub OST-u(130zł\amp.). Ja jestem po serii zastrzyków z tego drugiego i czekam na efekty...
  • 0

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano
co do opasek:
najlepsza jest "pelna" neoprenowa, obejmujaca cala noge, w dol i w gore kolana na jakies 10-15 cm, z "dziura" na kolano. jesli to prawda z przesowaniem kolana to nie kombinuj z jakimis patentami typu boczne usztywnienia, czy podkladki wyscielajace.
sam po operacji lakotki uzywalem opaski przez okolo pol roku. teraz juz cwicze dosyc intensywnie i obywam sie bez tego.

co do samego uzywania opaski- nie mozesz zapominac o cwiczeniach rekonwalescencyjnych. opaske zakladaj tylko na treningi, wzmacnianie kolana rob bez.
najgorsze co mozesz zrobic to zalozyc opaske i olac totalnie rekonwalescencje. skonczy sie tym, ze oslabisz cale kolano.
  • 0

budo_rifek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano
Pozostali lekarze powiedzieli, ze jestem zdrowy i nic mi nie jest, moge wracac do treningow(jeden z tych lekarzy, ktory tak powiedzial zasiadywal czasami na zawodach karate -tzn patrzyl sie, i jak ktos potrzebowal pomocy to szedl do niego. I wie jak wyglada kata i jak obciaza kolana) Pomyslalem ze moga byc jacys niedouczeni i poszedlem do jeszccze innego. Jade jeszcze do specjalisty prywatnie zobacze co powie.
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano

co do samego uzywania opaski- nie mozesz zapominac o cwiczeniach rekonwalescencyjnych. opaske zakladaj tylko na treningi, wzmacnianie kolana rob bez.
najgorsze co mozesz zrobic to zalozyc opaske i olac totalnie rekonwalescencje. skonczy sie tym, ze oslabisz cale kolano.


Jakie ćwiczenia są najlepsze aby wzmocnić lekko chore kolano :?:
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano
Zalezy co masz w tym kolanie spieprzonego..generalnie miesnie wspomagajace kolano to taki ladny nad kolanem z przodu - czworoglowy i taki z tylu - zginacz albo dwuglowy jak kto woli......

generalnie o ile mozna silownia daje chyba najszybsze efekty :)
  • 0

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano
[quote]silownia jest najlepsza [/quote]

ale na poczatek b.male obciazenia i dlugie serie. dobra jest tez jazda na rowerze. przysiady nie sa wskazane.
najwazniejsze to nie przesadzac z obciazeniem.[/quote]
  • 0

budo_junioros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano
Pływanie(kraulem), rower, ćwiczenia izometryczne i siłka.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano
a podobne sugestie w sprawie skreconej kostki?
nie bede zakladala nowego tematu.
tak, bylam u lekarza. pewnie naderwana torebka stawowa, lewa. wiem co robic, ale ja z tych, co z wszelkich zrodel czerpia informacje
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024