Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co się ze mną dzieje...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomek15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co się ze mną dzieje...?
Mam do was (przeważnie zawodowców) pytanie. Czy jak rano budzę się i bolą mnie nogi po bieganiu /kolano/ (a biegam już od miesiąca i nie miałem takich przygód) to już koniec czy tylko pierwszy kryzys ? To mnie teraz dobiło przecież powinienem być coraz lepszy ? Czy jak będę chodził na siłownię, basen, KB i będę wykonywał różne ćwiczenia to w końcu zbuduję wymarzną formę fizyczną i rzeźbę ciała ? ile trzeba na to przeciętnie czekać ? Czy po roku ćwiczeń widoczne są jakieś zadowalające efekty ? Bardzo zależy mi na waszych wypowiedziach odnośnie kontuzji i trudnych poczatków. Czy wystarczy uwierzyć w siebie ? Albo żeby było śmieszniej ćwiczę też m.in. brzuszki co dwa dni 6x15 i sobie tak wczoraj robię i robię i zaczęło mnie coś boleć blisko kości ogonowej (chyba jakiś mięsień...) No to mówię kur*a co jest do cholery przecież powinno być coraz lepiej ! Jestem załamany proszę piszcie wyczerpujące wypowiedzi na moje pytania... (bo narazie jestem lamer...)

Na serio nie wiem co się dzieje może coś ze wzostem (mam 15 lat). Jestem raczej chudy i wysoki, ważę 65 kg i tłuszcz na swoim ciele widzę tylko w okolicach brzucha (z takiej budowy chyba raczej szybko powinienem osiągnąć jakieś zadowalające rezultaty...).

Z GÓRY DZIĘKI ZA WSZYSTKO
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się ze mną dzieje...?
Ja wiem. Po pierwsze masz roztrojenie jazni :) Po wystarczy raz kliknac i poczekac, a nie trzy rayz.

W tym wieku to typowy objaw. Przetrenowales sie pewnie. Poza tym, rosniesz jeszcze. Jezeli jak piszesz jestes wysoki i chudy to nie powinienes w tym wieku przesadzac z cwiczeniami na silowni. Moze to spowodowac bledny rozwoj kregoslupa oraz innych stawow. Basen i trening ogolnorozwojowy IMHO powinien wystarczyc. Uwazaj zebys nie narobil sobie kontuzji.
  • 0

budo_ray_luka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się ze mną dzieje...?
Szczególnie uważaj z tymi brzuszkami skoro masz bóle w okolicach kości krzyżowej (a nie ogonowej jak sądzę). Spróbuj innych ćwiczeń na mięśnie brzucha. Jak zniszczysz sobie kręgosłup to masz przesrane.
  • 0

budo_sombre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Gdańska

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się ze mną dzieje...?
Bolą cię kolana po bieganiu ? Może nie rozgrzewasz nóg przed biegiem ? To bardzo ważne - rozgrzanie i rozciągnięcie stawów, szczególnie jak biegasz rano.

A co do kości ogonowej i brzuszków - robisz to na pewno na twardej powierzchni i ci się odgniata od podłoża. Staraj się nie odrywać dupy przy robieniu brzuszków , staraj się zginać bardziej górną część tułowia.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się ze mną dzieje...?
Do biegania kup dobre buty i biegaj po miekkim (nie po betonie). Rozgrzewaj sie i rozciagaj przed bieganiem i po.

Przy brzuszkach rob to na miekkiej powierzchni. Rozgrzewaj sie rowniez przed, szczegolnie dolny odcinek plecow (cwicz go rownolegle do brzuszkow).

I daruj sobie polowe treningow. Silownia, basen, KB, rozne cwiczenia ... Przesadzasz stary i to ostro. Masz 15 lat, do zawodostwa ci daleko, a chcialbys od razu 5 dni w tygu cwiczyc ... To, ze narazie cie nic nie boli i nie jestes jakos mocno zmeczony nic nie znaczy ... W pewnym momencie cos nie wytrzyma i masz problem.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_ray_luka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się ze mną dzieje...?

A co do kości ogonowej i brzuszków - robisz to na pewno na twardej powierzchni i ci się odgniata od podłoża.

Akurat ten ból może pochodzić od drobnej wady kręgosłupa. Wiem, bo mam podobnie. Wada jest drobna i dość powszechna ale potrafi być bardzo bolesna jak się przegnie pałę.
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się ze mną dzieje...?
Wolniej jedziesz, dalej zajedziesz...
Tomku15, z moich doświadczeń wynika, że budowanie "wymarzonej formy fizycznej" i "rzeźby ciała" to długotrwały, wieloletni proces. Tu nie ma nic szybko i na siłę. Trzeba zaplanować kolejne miesiące, kwartały i lata. Ćwieczenia "dużo", "szybko" "ad hoc" mogą tylko doprowadzić do pogłębiających się kontuzji. Jesteś też w wieku największych zmian w organiźmie. Podejdź to tematu spokojnie, planowo i w długiej perspektywie. Szczerze - po roku raczej nie oczekuj rewolucji, zwykle zmiany widać w dłuższym okresie czasu - ja na przykład pracowałem nad sobą przez 4 lata, aby uzyskać w miarę satysfakcjonujące mnie wyniki, ćwicząc 4-5 razy w tygodniu po około 2 godziny dziennie, w tym 2xtrening karate, 2xsiłownia, basen, ćwieczenia aerobowe (bieganie itp.), nie zapominając o rozciąganiu. Czym dłużej pracujesz, tym lepiej wiesz, co potrzeba - poznajesz Swój organizm i widzisz, co przynosi większy efekt a co nie.
  • 0

budo_tomek15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się ze mną dzieje...?
Z tymi kontuzjami to chyba przesadziłem trochę bo teraz jest wszystko OK. Nie wiem czemu wtedy miałem takie problemy. Może zły dzień albo to przetrenowanie... Mówicie, że za duuuużo trenuję, tak ? To co moglibyście mi zaproponować ? Basen, KB, bieganie, trochę siłowni to za dużo ? Jakie ćwiczenia moglibyście polecić dla osoby w moim wieku i w jakiej intensywności (tak w sam raz żeby utrzymać formę) ?.
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się ze mną dzieje...?
siłownie możesz odstawić na jakiś czas .... basen i tak poprawi ci wygląd sylwetki i wzmocni organizm ....
  • 0

budo_eventhorizon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się ze mną dzieje...?
racja, jesteś jeszcze za młody, by tyle ćwiczyć. powoli. organizm ci się zmienia i będzie się zmianiać przez najbliższe kilka lat. rośniesz, więc ból kręgosłupa i kolan może też być spowodowany słabością organizmu, zwłaszcza, jeżeli wyrosłeś szybko. to normalne i mija, trzeba tylko uważać, by się nie przetrenować. pływanie i bieganie wzmacniają organizm. miesiąc biegania to nie "już" ale "dopiero" - no offense. i jeżeli biegałeś za dużo, radzę odpuścić jakiś czas, by dać odpocząć stawom. potem zacznij od krótszych dystansów. radzę, byś zaopatrzył się w opaski na kolana do biegania - odciąży kolana.
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Co się ze mną dzieje...?
tak jak pisze eventHorizon - miesiac biagania to nic... dopiero po kilku miesiacach (pol roku, moze nawet rok) regularnego biegania organizm dopasuje sie do obciazen (stawy, sciegna, miesnie, pluca itp). powoli zaczynac, nie przeciazac, i delikatnie z tygodnia na tydzien zwiekszac obciazenie. nidgy nie podnosic jednoczesnie i tempa i dystansu (albo, albo)...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024