Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolanka.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kolanka.
Mam pytanko jakie sa objawy uszkodzonych wiazadel kolanowych (chyba tak to sie pisze ;) ) ?

Cos mi sie przy plywaniu w wewnetrznej stronie kolana na dole zrobilo (pewnie tylko nadwerezylem, ale lepiej dmuchac na zimne). Do lekarza sie przejde, ale po pierwsze za kilka dni minimum bo narazie nie moge, po drugie wolal bym jakos tych idiotow w przychodni naprowadzic na trop bo mnie beda na migdalki leczyli :/

Pozdrawiam.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolanka.

Cos mi sie przy plywaniu w wewnetrznej stronie kolana na dole zrobilo

Za dużo żabki. Do żabki trzeba bardzo zdrowych kolan i kręgosłupa.
Łatwo przesadzić i się uszkodzić, bo mylnie uważana jest za łatwy "emerycki" styl.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolanka.
Klasykiem plywam od dziecka, kolana mialem calkiem zdrowe, kregoslup tak samo, a teraz to sie okaze jak do konowala pojde ;)

Nadal czekam na opis objawow zerwania wiazadel :]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolanka.
Kaz się wysłać na rezonans magnetyczny kolana i nie daj się zbyc byle czym.
Ich to kasy nie kosztuje.
Lekarza popros, przekup albo zastrasz ale nie daj sie zbyć.
Tyle moge od siebie.
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolanka.

Cos mi sie przy plywaniu w wewnetrznej stronie kolana na dole zrobilo

Za dużo żabki. Do żabki trzeba bardzo zdrowych kolan i kręgosłupa.
Łatwo przesadzić i się uszkodzić, bo mylnie uważana jest za łatwy "emerycki" styl.


Mnie lekarz zalecił pływanie stylem klasycznym na wyprostowanie kręgosłupa 8O powiedział, że żabka najbardziej rozwija. Mam rozumieć, że jeszce pogarszam swój stan pływając żabką ? :(
  • 0

budo_arab
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolanka.
OBJAWY ZERWANYCH WIĄZADEŁ:
-zajebista niestabilnosc kolana tzn ze jak bedziesz gdzies biegl skakal to licz sie z tym ze mozesz sie wyjebac tak bez wiekszego problemu!
-gromadzenie sie plynow typu krew woda i chuj wie co tam jeszcze (po tym trzeba robic punkcje)
-roznego rodzaju bolesci! np. krzywo staniesz, pogoda sie zmieni itp
ja mam zerwane krzyzowe przednie !!! i ciagle trenuje :) ) :( (...tylko nie wiem jak dlugo jeszcze dam rade ... :(
zawsze odczuwam bol na drugi dzien po treningu jak kopie ta chora noga w wór! wtedy mnie boli.

i tak jak juz ktos wczesniej powiedzial! nie daj sie zbyc lekarzowi!!!!!!! ja na pierwszej wizycie z tym kolanem uslyszalem "kupisz sobie masc, oklady z lodu i wzmacniac miesnie" dopiero jak mi trzeci raz kolano wypadlo i przyszedlem na punkcje to stwierdzil ze chyba trezba zrobic artroskopie!!!!!!!!!!!!!! po 6 miesiacach!!!!!!!!! moge nawet podac nazwisko tego IDIOTY!!!!!!
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolanka.
u mnie na treningu kiedys kumpel zerwal sobie wiazadla w kolanie objaw byl taki ze nie mogl wogole chodzic i musielismy wezwac pogotowie po polroku wciaz chodzil strasznie kulejac i oczywiscie zero sportow przez rok. Tak wiec wydaje mi sie ze raczej wiazadel sobie nie zerwales
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolanka.
więzadła

.. mam zerwane MCL. W zyciu nie przeszkadza, w treningu tak. Trzeba wzmocnic miesnie ud. MCL sie raczej nie operuje.

O innych nie wiem.
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolanka.
zaplac 100 za wizyte u najlepszego ortopedy..................................rezonans kosztuje wiecej........a tez ogolnie nie ma 100 procentowego wykazania.....najgorsza sytuacja to naderwane wiezadla...

ps wlasnie zaczynam 12 tydzien po rekonstrukcji wiezadel...juz biegam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024