Skocz do zawartości


Zdjęcie

Istota szkolenia SK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_pioterusan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Istota szkolenia SK
Będac zmotywowany przez ostatnie doswiadczenia zakładam ten temat abyscie wprowadzali uznane przez Was istotne elementy.
Wypowiadajcie sie, zadawajcie pytania, niech ten temat będzie wzorcem dla innych :D
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Istota szkolenia SK
To ja zacznę od zadawania pytań.

Skoro prowadzisz zajęcia (profesjonalnie, dla profesjonalistów :wink: ), może na dobry początek opowiesz jak wygląda szkolenie w Twojej szkole, na co kładzie się szczególny nacisk, jak wygląda trening, jakie techniki są pokazywane - no, kompletny obraz proszę pokaż.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_pioterusan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Istota szkolenia SK
Szkolenie któreprowadzimy jest oparte na programie US Police Defensive Tactics Institute.
z zrozumiałych ppowodów nie bedę go opisywał publicznie.

Tam go testowano i udoskanalano od 1964 roku.
Ma wiec swoja opinię i ja tylko go realizuje.

Najważniejsze w każdej obronie to nie dać się zaskoczyć bo potem to jest sie ofiarą.
Jeżeli już do napaści dojdzie to trzeba ja przeżyć niezawsze walcząc bo i lew polujacy na gazele dostaje niezłe baty.
To moje min.
Reszta pozostaje scenariuszem pisanym przez życie.
MOŻE POD RĘKA BĘDZIE KAPSEL OD PIWA! leżący na chodniku.
Reszte masakry pozostawiam wyobrażni.
A, wazne!!! Policja i tak przyjedzie do godziny :cry:
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Istota szkolenia SK

Szkolenie któreprowadzimy jest oparte na programie US Police Defensive Tactics Institute.


To poniekąd tłumaczy, dlaczego Wasze kobiety kopią jak wojowniczki karate, trzymają wzorowo szczelną bokserską gardę itd.

Program opracowany na potrzeby Policji jest przecież w samym założeniu przeznaczony dla elity. Do Policji bowiem, jak i do każdej innej poważnej formacji zbrojnej, są przyjmowani ludzie starannie dobrani. Program szkolenia skierowany do wyselekcjonowanej grupy społecznej, obdarzonej ponadprzeciętnymi możliwościami fizycznymi i psychicznymi, nie sprawdzi się w stosunku do przeciętnych pań, których przedstawicielką będzie wspomniana przeze mnie sześciesięciolatka z żylakami.

Nieprawdą jest więc to, co piszecie na swojej stronie o tym szkoleniu : Oparte jest na wykorzystaniu naturalnych odruchów obronnych i technikach możliwych do opanowania przez każdego.

Chyba jednak nie przez każdego. Czy byłbyś gotów prowadzić swoje treningi również z osobami niepełnosprawnymi fizycznie? Niedołężnymi staruszkami? A jeśli nie, to czy takim ludziom odmówisz prawa do samoobrony? Skażesz ich na niebyt tylko dlatego, że nie będą potrafili unieść nogi na wysokość kolana?

Oczywiście nie. Tacy ludzie też (a może przede wszystkim oni) mają prawo bronić swoich granic. Do tego nie potrzeba żadnych "policyjnych" programów. Nie potrzeba siły ani nadzwyczajnej sprawności. Wystarczy rozum, naturalne odruchy i praca z nimi. Oto w dużym skrócie istota SK.
  • 0

budo_pioterusan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Istota szkolenia SK
Może tak: Program jest opracowany przez gremium ekspertów w policyjnym instytucie dla normalnych ludzi w ramach działań prewencyjnych, które w USA prowadzi się przez 30 lat.

Aby realizować jakiekolwiek szkolenie należy prawnie być zakwalifikowanym przez lekarza.
Ktos tu chce szkolić inwalidów i ludzi chorych, to może psychopate też wyszkoli lepiej aby był sprytniejszy?

Prawo do obrony ma każdy!!! Ale po pierwsze nieszkodzić!!! Całe szczęście prawo w Polsce jest surowe i może stać sie problemem dla szkolących szkodzacych.

Jeżeli zwróci sie do mnie osoba z deficytem to musi być traktowana specjalnie i integracyjność szkolenia też wchodzi w system.
Jednak uważam zam swoimi kolegami z usa, że prewencja powinna przychodzić do ludzi starszych i niepełnosprawnych a nie oni do niej.
To podstawa !
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Istota szkolenia SK

Jednak uważam zam swoimi kolegami z usa, że prewencja powinna przychodzić do ludzi starszych i niepełnosprawnych a nie oni do niej.
To podstawa !


W pełni się z tym zgadzam, można uogólnić do wszelkiego rodzaju "SŁABSZYCH"
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Istota szkolenia SK

Szkolenie któreprowadzimy jest oparte na programie US Police Defensive Tactics Institute.
z zrozumiałych ppowodów nie bedę go opisywał publicznie.


Jej! Co to za powody? Tajność systemu, próba zablokowania przecieku technik do potencjalnych napastników, czy po prostu niechęć do dzielenia się wiedzą, motywowana chęcią zarobku?
  • 0

budo_pioterusan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Istota szkolenia SK
Z każdego potroche. :P
Ale to nie chodzi o niecheć tylko takie sa określone zasady wszelkich szkoleń gdzie ponosisz odpowiedzialność moralną i prawna za łamanie obwarowań nałożonych przez autorów.
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Istota szkolenia SK
OK brzmi rozsądnie :)
A nie obawiacie się, że system, który przeznaczony jest dla wysportowanych policjantów, dla kobiet może być troszeczkę za trudny?
  • 0

budo_pioterusan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Istota szkolenia SK
Może tak: Program jest opracowany przez gremium ekspertów w policyjnym instytucie dla normalnych ludzi w ramach działań prewencyjnych, które w USA prowadzi się przez 30 lat.

Szkolenie składa sie z adaptacji, kyóra rozwija podstawowe zdolnosci i przygotowywuje ciało do procesu podwyższania sprawnosci psychofizycznej.
Program samoobrony prowadzony w naszej szkole jest procesem hollistycznym, który ma też na celu edukację, wychowanie fizyczne i podnoszenie rzeczywiste sprawności fizycznej, która ma wspomagać wytrzymałość i sprawność posiadaną przes adepta.
Również oczywistym jest, iż za tym idzie rozwój zdolnosci oceniania, percepcji i reagowania taktycznego.
Człowiek chory, majacy deficyty psychiczne ma nikłe szanse na skuteczne(prawidłowe) ocenianie i reagowanie.
To tak jak pod wpływem alkoholu, niby jedno piwo a juz reagujemy inaczej.
Jestem przekonany co do słuszności tych założeń. :P
  • 0

budo_fatality
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Istota szkolenia SK
Dla mnie, jako ewentualnej użytkowniczki, najważniejsze jest móc się później skutecznie obronić w każdej sytuacji. Z tego co wiem, wbija się babkom do głowy, w które to czułe miejsce mają kopnąć faceta przez co napastnik i tak może przewidzieć jak będę chciała się bronić i załatwi sprawę inaczej. Z resztą przy moich warunkach fizycznych źle zaplanowana/źle przeprowadzona próba czynnego oporu mogłaby się dla mnie źle skończyć. Stając w bojowej pozie moglabym co najwyżej rozśmieszyć napastnika ;) (i mieć nadzieję że na tyle skutecznie że opadnie z sił :D )
To ilu ekspertów i w jak bandyckim kraju opracowywało system traktuję jako chwyt marketingowy - jedyne co mnie intersuje to czy to co mi się proponuje jest skuteczne.
Wiem że realistycznie patrząc nie obronię się w KAŻDEJ sytuacji - zawsze może trafić się ktoś kto mnie zaskoczy.
Ostatnio sporo myślę o swoim bezpieczeństwie i jednak myślę że ważniejsze jest przede wszystkim nauczyć się jak nie dopuścić do powstania sytuacji zagrożenia.
Czytam cały czas SK i się uczę ;)
Jedno czego mi BARDZO brakuje - jak ochronić się przed przemocą ze strony osoby bliskiej (facet, rodzic)? I nie jestem pewna czy trening asertywności całkowicie wystarcza.

Pozdravim,
Nat
  • 0

budo_pioterusan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Istota szkolenia SK
Fatality pozwól, ze bede systematycznie odpowiadał na mnogosć watków w twojej wypowiedzi.
Świetnie, że one sie pojawiły bo daje to siłę do napędzenia tematu.
1. Nigdy nie bedziesz miała 100% gwarancji, że sie skutecznie obronisz.
Zaden profesjonalny instruktor nie da Ci tej gwarancji ani żadna formacja, instytucja czy firma.
Szkolenie a póżniejsze ciagłe trenowanie zwiększa skuteczność i podwyższa szanse i to jest choćby istota tego co robi się w innych krajach od dziesiątek lat.
Dlatego ja czerpię od doswiadczonych a nie tworzę czegoś co zostało juz opracowane.
Nie kreuje swojej wersji czy alternatyw dla czegos, to domena marketingowych fenomenów.
2.Piszesz o bojowej postawie, tak masz słuszność.
Jednak popatrz na to tak: Atak bądż terroryzowanie może przejś do fazy napaści fizycznej i wtedy aby mieć z czym uciekać trzeba przyjać sylwetkę obronną Tzw Gardę, która zniweluje skutki ciosu lub trzymania i pozwoli na kontre badż uwolnienie.
Jest to w przypadku kazdej osoby indywiduallna reakcja ale należy pomóc zrozumieć i zachować pewne uniwersalizmy jak np. chowanie głowy za rękoma.
3. To że rozmyślasz o tym jak nie dopuscić do niebezpieczeństw jest właściwe, masz intuicyjną prewencję, qwspaniale.
4. Problem agresji w przypadku faceta jest prosty otóż jeżeli Ci sie uda pierwszy raz uniknąć z jego strony jakiejkolwiek napści lub obronić się to procedura jest taka sama jak z nioeznajomym. Potem już wiesz, że to nie jest osoba blizka tylko niebezpieczeństwo.
Jezeli nie dajesz sobie z tym rady są instytucje i ludzie, którzy pomogą tylko nie możesz popełnić błędu i ich o to nie poprosić.
Tu prywatnie mogę pomóc i doradzić, kontakt [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jeżeli jest to rodzic, brat to tymbardziej jest potrzebne wsparcie specjalistów i Państwa Polskiego.
Z doswiadczenia zawodowego powiem jeszcze, mało kto z domu, w którym jest przemoc i patologia szuka szkolenia SK i samodzielnie na nie przychodzi. W tym przypadku pierwszą osoba, która może pomóc to socjoterapeuta, psycholog, lekarz, przyjaciel, kapłan.
Dopiero potem razem z terapią mozna trenować .

Pozdrawiam
  • 0

budo_fatality
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Istota szkolenia SK
1. Napisałam:
"Wiem że realistycznie patrząc nie obronię się w KAŻDEJ sytuacji - zawsze może trafić się ktoś kto mnie zaskoczy. " i nie liczę na cud.
To że ktoś nauczy mnie kilku kopnięć i fikołków też nie rozwiązuje sytuacji, niestety. Natomiast oprócz odblokowywania psychicznego przydałoby się nauczyć wykorzystywać to co się ma pod ręką - nawet jeśli jest to kartka papieru ;)

2. Staram się unikać kontaktu fizycznego z nieznajomymi ;) jak na razie udaje mi się - u mnie mechanizm ucieczki jest znacznie silniejszy niż mechanizm ataku. Dla mnie walka to kompletna, absolutna ostateczność. Zupełnie serio - skuteczna nauka samoobrony wg mnie trwale zmienić nastawienie kobiety do siebie i własnego bezpieczeństwa. Nie chciałabym żeby moja asertywność brzmiała jak wykute na pamięć przykazania ze szkółki niedzielnej - a odnoszę wrażenie że tak brzmią. Agresor szybko zda sobie sprawę z kim ma do czynienia.

3. Staram się patrzeć realistycznie ;)

4. Agresja ze strony osób bliskich - nie piszę o sobie bo sprawy prywatne zalatwiam prywatnie a jeśli nawet taka sytuacja miałaby miejsce udałabym się na policję. Chodzi mi o to że o wiele trudniej jest zdobyć się na odparcie agresji ze strony osób, z którymi relacje opierają się na zaufaniu i dopuszczaniu ich do tzw strefy intymnej (i tu nie moge się z tobą zgodzić że jest dokadnie tak samo jak w przypadku ataku ze strony osoby obcej). A takiemu agresorowi o wiele łatwiej jest atakować, szantażować i zaciera ślady. Natomiast brak porad. Jenda lub dwie akcje w mediach publicznych to niestety za mało. I obawiam się że w przypadku przemocy w rodzinie państwo polskie ma to głęboko gdzieś - zawsze mogą z kobiety zrobić masochistyczną histeryczkę i będziej jej bardzo trudno udowodnić winę agresora. No chyba że on ją w końcu zakatuje bo wtedy sprawa jest jasna.
Pytanie dlaczego ludzie z domów gdzie rządzi przemoc nie szukają pomocy?

Pozdravim,
Nat
  • 0

budo_pioterusan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Istota szkolenia SK
Tak, tak ,tak uczenie kopania tzw fikołków to tylko cześć tego co przez lata ma podwyższyć sprawność reakcji obronnych.
Trening użycia kartki papieru to też element, który musi być trenowany(musze być ostrozny bo zaraz ktoś z kąsaczy napisze że dziewczyny ucze walczyć papierem),
Klucze miotacze gazu papieros sprzęt spec. to wszystko należy wziaść pod uwagę.
Szkolenie i trening plus budowanie poczucia wartosci, wartosci jak napisałaś a nie tylko otwarcie osoby słabej i wystawianie jej na mord.

Ja nie chcę powiedzieć, że przemoc osoby, której sie ufa czy nawet kocha to tosamo co agresor z zewnatrz.
Pragne wyrazić, że po dokonaniu złamania zaufania i postępującym procesie destrukcji uczucia osoba bita ma prawo i powinna zadziałać tak jak w przypadku agresji nieznajomego. Sama stwierdziłaś "poszłabym na policję".
Oczywiscie, że trudno jest samemu dźwigać taki ciężar a i zgodzę się, że wciąż zbyt mało w mediach i prewencja państwa też jest nikła.
Ja kawałek czasu pracowałem w charakterze pedagoga społeczno-wychowawczego z takimi rodzinami i własnymi rękoma wyciągałem dziecko z wanny gdy topiła je matka a potem ja obezwładniałem gdyż chciała wyskoczyć przez okno na widok i tak oszołominych policjantów. To obraz dysfunkcji prawa z rzeczywistością ale tak jest na całym świecie :cry:
Szkolenie osób z patologicznego domu i ich brak poszukiwania pomocy wynika z strachu, ciagłego strachu, zniewolenia i współuzależnienia od katujacych. Są przerażeni i wstydzą się przyznać do tego, że są ofiarami a najbliższy jest katem.
A państwo nie ma tego gdzies tylko ludzie mają gdzieś, prawo jest a wykonawcami są ludzie.
Dlatego rola nas i chodżby takiej dyskusji jest ogromnie cenna, moze ktoś kto powinien to przeczyta?

Mówie nas majac tez na myśli wszystkich którzy szkola badź propagują ide szkolenia, nasza rola jest ogromnie odpowiedzialna i jest skazana na służebną role społeczeństwu.
A to oznacza, pracę a nie płacę.
  • 0

budo_fatality
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Istota szkolenia SK

Tak, tak ,tak uczenie kopania tzw fikołków to tylko cześć tego co przez lata ma podwyższyć sprawność reakcji obronnych.
Trening użycia kartki papieru to też element, który musi być trenowany(musze być ostrozny bo zaraz ktoś z kąsaczy napisze że dziewczyny ucze walczyć papierem),
Klucze miotacze gazu papieros sprzęt spec. to wszystko należy wziaść pod uwagę.
Szkolenie i trening plus budowanie poczucia wartosci, wartosci jak napisałaś a nie tylko otwarcie osoby słabej i wystawianie jej na mord.

A bez fikołków? Bez sprzętu specjalistycznego? Tak jak stoję - w butach na obcasie, spódnicy, w zwykłym ubraniu, z gratami z pracy zmęczona po całym dniu?

Pozdravim,
Nat
  • 0

budo_pioterusan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Istota szkolenia SK
Wiesz sama i nie musze Cie przekonywać twoje szanse sa mniejsze.
Zmeczenia nikt nie przeskoczy, szpilki, wysoki obcas mogą być efektywne gdy dobrze trafisz oponenta ale na skuteczna ucieczkę bym nie stawiał.
Mozna robić wiele innych działań taktycznych ale zawsze o te niedyspozycje będziesz miała mniej mozliwości.
Co oczywiscie w zadnym stopniu nie przekresla ale utrudnia.
:cry:
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Istota szkolenia SK

szpilki, wysoki obcas mogą być efektywne gdy dobrze trafisz oponenta ale na skuteczna ucieczkę bym nie stawiał.


Oh, dopiero dzisiaj zauważyłam, jaki tu kwiatek zamieszczono. :!:

Najwięcej kłopotów jest z tym, że zajęcia z samooborny prowadzą z reguły panowie, którzy o chodzeniu w butach na wysokich obcasach nie mają zielonego pojęcia, z racji tego, że sami nigdy w takich butach nie próbowali się poruszać. Z drugiej strony większości panów tego typu obuwie bardzo się podoba, bo - co tu ukrywać - kobieca noga wygląda w nim zachęcająco.

Nie ma w takim podejściu niczego złego, dopóki pan nie zechce z wyżyn swojego autorytetu trenerskiego przekonywać panie o efektywności trafienia szpilką w śródstopie napastnika. Takie przekonanie należy zdecydowanie odrzucić i potępić jako z gruntu fałszywe. A trenerowi serwującemu takie porady spróbować wybić tą szpilką podobne pomysły z głowy!

Nie da się skutecznie obronić przy pomocy butów typu szpilki! Najlepiej przekonać się o tym empirycznie przywdziewając je do walki z pozorantem. Jedyną radą dla kobiety, która chce się obronić, a właśnie ma na sobie wysokie obcasy jest ... zdjąć buty!
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Istota szkolenia SK
Witam!!! Pioterusan,mam prośbą, podaj nazwiska ekspertów którzy stworzyli program treningowy i co wcześniej trenowali. Druga sprawa-wydaje mi się że jeżeli system, program (lub jak go tam inaczej nazwiesz) istnieje około 40 lat(jak napisałeś jest dostępny w USA-tam jest chyba najbardziej rozwinięty-wnioskuje to po tym co napisałeś), to chyba możesz bardziej szczegółówo go opisać i podać przykłady ćwiczeń, charakterystyczne dla prowadzonego przez Ciebie programu, systemu. Inetresuje mnie także w jaki sposób wszedłeś w posiadanie przedmiotowej wiedzy.Dziękuje za odpowiedz!!!
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Istota szkolenia SK
Jeszcze jedno-dlaczego na stronie jest tylko o JJ a nie ma wzmianki o samoobronie opartej na programie z USA???
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Istota szkolenia SK
Ps. na Pańskiej stronie inetrnetowej
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024