Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rękawice do samoobrony dla kobiet


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Rękawice do samoobrony dla kobiet
Czy ktoś wie, gdzie w Polsce można kupić takie rękawice? Właściwie to nawet nie wiem, czy można je nazywać rękawicami. Może lepiej mówić - ochraniacze dłoni?
  • 0

budo_bobby_de
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek/Prudnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do samoobrony dla kobiet
Ja trenuje w napięstnikach firmy BUDO, które produkowane są w Niemczech. Nasz shihan ma firme także z tym nie ma problemu. Są zajebiste, bo usztywniają nadgarstek, dobrze chronią kostki i palce. A jeśli chodzi o palce to są tylko do połowy. Służą do walk BJJ, Budokai... ja trenuję Budokai :) Załatw sobie jakieś napięstniki z palcami. Są lepsze niż takie bez palców, bo można przeciwnika złapać i trzymać...
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do samoobrony dla kobiet

Ja trenuje w napięstnikach firmy BUDO, które produkowane są w Niemczech. Nasz shihan ma firme także z tym nie ma problemu. Są zajebiste, bo usztywniają nadgarstek, dobrze chronią kostki i palce. A jeśli chodzi o palce to są tylko do połowy. Służą do walk BJJ, Budokai... ja trenuję Budokai :) Załatw sobie jakieś napięstniki z palcami. Są lepsze niż takie bez palców, bo można przeciwnika złapać i trzymać...


Mimo, że ja osobiscie bardzo lubię chwytać, ciągnąć za kołnierz, przytrzymywać itp., to jednak w samoobronie dla kobiet unika się takich rzeczy. Napastnika trzeba uderzyć albo kopnąć, bo jakiekolwiek próby przytrzymywania go są z góry skazane na porażkę.

Kostki i palce nie są wtedy narażone na kontuzje. Więc napięstniki to nie jest to, o czym myślę. Interesują mnie specjalne rękawice do ochrony podstawy dłoni.
  • 0

budo_bobby_de
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek/Prudnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do samoobrony dla kobiet

Ja trenuje w napięstnikach firmy BUDO, które produkowane są w Niemczech. Nasz shihan ma firme także z tym nie ma problemu. Są zajebiste, bo usztywniają nadgarstek, dobrze chronią kostki i palce. A jeśli chodzi o palce to są tylko do połowy. Służą do walk BJJ, Budokai... ja trenuję Budokai :) Załatw sobie jakieś napięstniki z palcami. Są lepsze niż takie bez palców, bo można przeciwnika złapać i trzymać...


Mimo, że ja osobiscie bardzo lubię chwytać, ciągnąć za kołnierz, przytrzymywać itp., to jednak w samoobronie dla kobiet unika się takich rzeczy. Napastnika trzeba uderzyć albo kopnąć, bo jakiekolwiek próby przytrzymywania go są z góry skazane na porażkę.

Kostki i palce nie są wtedy narażone na kontuzje. Więc napięstniki to nie jest to, o czym myślę. Interesują mnie specjalne rękawice do ochrony podstawy dłoni.


Jak to kostki i palce nie są narażone na kontuzje? Każde uderzenie naraża na kontuzje a napięstniki byłby idealne, bo czasami może zdarzyć się sytucja, że trzeba przytrzymać rękę napastnika. Napięstniki mają tylko same zalety a uderzenia w napięstnikach są silniejsze niż w normalnych rękawicach, nawet od tych napięstników bez palców.
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do samoobrony dla kobiet

napięstniki byłby idealne, bo czasami może zdarzyć się sytucja, że trzeba przytrzymać rękę napastnika.


Wiesz co? Zrób sobie taki eksperyment:

Weź jakiegoś gościa, o 30 kg cięższego od ciebie i wyższego co najmniej o 20 cm i postaw naprzeciwko siebie. Niech gość żywi do ciebie zdecydowaną niechęć i ma ochotę porządnie stłuc ci buźkę. I spróbuj mu przytrzymać rękę. Czujesz już, o co chodzi?

Więc, proszę nie wmawiaj mi, że nie wiem, jakiego sprzętu powinnam używać. Ja nie poszukuję jakiegoś ochraniacza. Pytam o konkretny produkt, którego - obawiam się - nie można dostać w Polsce.
  • 0

budo_bobby_de
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek/Prudnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do samoobrony dla kobiet
Nie zrozumiałaś o co mi chodzi, ale ok. Nie będę dalej tłumaczył...
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do samoobrony dla kobiet

Nie zrozumiałaś o co mi chodzi, ale ok. Nie będę dalej tłumaczył...

To dobrze :)
  • 0

budo_szpieg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do samoobrony dla kobiet
Zaraz, czy ja dobrze rozumiem? Chodzi Ci o takie jakieś rękawice, w których mogłabyś paradowac na codzień, czekając aż ktoś CIe napadnie, żebys sobie wtedy rąk nie pokontuzjowała??? :) :)
  • 0

budo_rzozio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:targowek

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do samoobrony dla kobiet
szpieg
zwykle kuchenne rekawice do trzymania cieplych garnkow, zeby witki sie nie podfajczyly jak to maja byc dla dziuni sa akuratne

mameha
nie badz szalaputa, jak sobie postawisz ziomka o 30kg wiekszego to ty lepiej rob zeby on cie nie chcial wytelepac i badz mila, bo te rekawice to jakas podpucha, co?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do samoobrony dla kobiet

szpieg
zwykle kuchenne rekawice do trzymania cieplych garnkow, zeby witki sie nie podfajczyly jak to maja byc dla dziuni sa akuratne

mameha
nie badz szalaputa, jak sobie postawisz ziomka o 30kg wiekszego to ty lepiej rob zeby on cie nie chcial wytelepac i badz mila, bo te rekawice to jakas podpucha, co?


rzozio, przestaw sie ze swojego na polski - ten tekst akurat rozumiem, ale czasami to nikt nie wie o czym piszesz
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do samoobrony dla kobiet

szpieg
zwykle kuchenne rekawice do trzymania cieplych garnkow, zeby witki sie nie podfajczyly jak to maja byc dla dziuni sa akuratne

mameha
nie badz szalaputa, jak sobie postawisz ziomka o 30kg wiekszego to ty lepiej rob zeby on cie nie chcial wytelepac i badz mila, bo te rekawice to jakas podpucha, co?


Żadna podpucha. Takie rękawice istnieją, bo sama w nich ćwiczę. Niestety, potwierdziły się moje obawy - takich rękawic nie można kupić w Polsce. Są one szyte na zamówienie według pomysłu pewnego specjalisty i - co nietrudno zgadnąć - wzór ten jest pilnie strzeżony.

Rzozio, miałbyś problemy z utrzymaniem gorących garnków w tych rękawicach. Za to one się świetnie nadają do tego, żeby takiego pyskatego faceta walnąć w mordę, a jak dalej będzie fikał i nie rozumiał, co mówią do niego modzi, to pierdzielnąć go po jajach!
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do samoobrony dla kobiet

Moze nie rekawice... ale zawsze cos :)\


  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do samoobrony dla kobiet
8O Świetne!

Mameha - Ty chcesz te rękawice nosić na codzień? Czy tylko w podejrzanych miejscach?
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do samoobrony dla kobiet
Liczmistrz - Człowieku o Dobrym Sercu :wink: , dziękuję, ale to nie to. :)

Xiosan, ani na codzień, ani w podejrzanych miejscach. One mi są potrzebne do treningu. Ale, jak już powiedziałam, darmene nasze poszukiwania. To unikalny produkt, niedostępny w sprzedaży.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice do samoobrony dla kobiet
Moze chodzi o zwykle piastkowki do MMA?
Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024