Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moda na ringu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Moda na ringu
Z tą modą sportową, zwłaszcza sportów walki to jest tak:

Zdecydowana większość propozycji ubraniowych jest odpowiedzią na potrzeby panów. Aby się o tym przekonać wystarczy wejść do pierwszego sklepu sportowego i zapytać o kimono dla pań albo spodnie - bokserki damskie. Gwarantuję, że w odpowiedzi otrzymamy pełne zdziwienia spojrzenie sprzedawcy lub wręcz śmimech podszyty drwiną.

A rzecz wygląda poważnie. Nie wiem, dlaczego przyjęło się, że kobieta walcząca ma wyglądać jak babochłop wciśnięty przypadkowo w jakąś typowo męską szmatę.
Żadnemu z panów nie przyszłoby do głowy ubrać się w strój sportowy damski, prawda?

Na świecie szanujące się firmy dostrzegły, że kobiety są trochę inaczej zbudowane, niż mężczyźni i potrzebny im własny sprzęt, pasujący do sylwetki. Pojawiły sie na przykład damskie judogi. Wedle słów użytkowniczek różnica polega na tym, że ... lepiej leżą. ;)

Przyznam, że oglądając niedzielny pojedynek Agnieszki Rylik z Tawanyah Freeman - oprócz wrażeń typowo sportowych - z prawdziwą przyjemnością patrzyłam na to, jak wyglądała nasza bokserka. Wystąpiła w czarnym topiku i uroczej niebieskiej spódniczce. Wyglądała naprawdę ładnie, kobieco. :D

Może coś wreszcie zaczyna się zmieniać?
  • 0

budo_ever
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moda na ringu

Przyznam, że oglądając niedzielny pojedynek Agnieszki Rylik z Tawanyah Freeman - oprócz wrażeń typowo sportowych - z prawdziwą przyjemnością patrzyłam na to, jak wyglądała nasza bokserka. Wystąpiła w czarnym topiku i uroczej niebieskiej spódniczce. Wyglądała naprawdę ładnie, kobieco. :D

Może coś wreszcie zaczyna się zmieniać?


Agnieszka Rylik od lat sobie sama projektuje odziez na ring, wiec nie upatrywal bym tutaj nadziei.
  • 0

budo_anamarija
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moda na ringu
hmmm...roznie to bywa z tymi "ciuszkami"...
przyklad:
Osobiscie naleze do osob zimnolubnych, wiec o kazdej porze roku,na treningu nie lubie miec na sobie zbyt duzo "szmat", pocę sie i wogole. Na top zakladam jednak przynajmniej koszulke-siateczke, by nie pokazywac za duzo ciałka...dlaczego? Bo "rozpraszam uwage!" (slowa trenera :]). Nie zalezy mi na przyciaganiu uwagi meskiej czesci klubu, wrecz mnie wkurw..* "ślepianie" a zatem...
mozemy sobie gadac na temat wygladu i ciuchow na treningach...ja tam wole miec swiety spokoj, ubieram to co panowie i przynajmniej nie widze "bazyliszka" ani u swojego faceta ani u dziewczyn kumpli :wink:

...czasem przegladam sobie stronki roznych firm i widzialam kilka fajnych spodenek, ochraniaczy, w ktorych pewnie zaje...* by sie prezentowala wiekszosc Pań...problem tylko w...no wlasnie nie wiem, napisze ze w cenie... :)



no to teraz sie mi dostanie pewnie... :twisted:
  • 0

budo_aki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaświatów ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Moda na ringu
pewnie bede w opozycji do wiekszosci, ale mysle, ze nie da sie miec ciastka i zjesc ciastka. Kobiety od lat chca, zeby damski boks i w ogole walki byly traktowane tak powaznie jak w wykonaniu mezczyzn, ale z drugiej strony robia sobie z niego rewie mody - czy faceci zastanawiaja sie czy bokserskie spodenki nie poszerzaja im tylka, albo czy do zielonych spodenek z zoltym polyskiem beda pasowac zolte czy czerwone buty???
Co innego sam kroj - z tym sie zgodze - chociaz np w meskie spodenki lepiej wchodz suspensor :-> :)
A co do rewii mody to mnie to akurat denerwuje jak na trening (prznajmniej ze mna) przychodza panny w pelnym makijazu, bizuterii, obcislych koszulkach na szeleczkach (a potem sie dziwia, ze maja since - a jak maja nie miec skoro nawet nie ma za co zlapac poza skora :->) w koronkowej bieliznie, push-upach itp i strasznie placza jak sie im ten misterny stroj (ze nie wspomne o urodzie :->) zdemoluje.
  • 0

budo_zielona wróżka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moda na ringu
Nigdy nie czulam potrzeby zeby ladnie wygladac na treningu, pomimo, ze jestem jedyna dzieczyna w grupie. Celowo nie maluje sie w te dni kiedy mam trening - dzieki czemu nic potem nie "splywa".
Co do wspomnianej powyzej "koronkowej bielizny i push up'ow', sadze, ze bielizna powinna byc przedewszystkim wygodna i dyskretna, a jaka forme dokladnie przybierze to juz sprawa jej wlascicielki.
Nie biore udzialu w zawodach, ale sadze, ze wiekszosc zawodnikow (niezaleznie od plci) chce dobrze wygladac na ringu. Czesc z nich oczywiscie przesadza...
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Moda na ringu

Kobiety od lat chca, zeby damski boks i w ogole walki byly traktowane tak powaznie jak w wykonaniu mezczyzn, ale z drugiej strony robia sobie z niego rewie mody -


A oglądalaś walkę, o której pisałam? Uważasz, że to nie był poważny boks?

Poza tym nie używam porównań typu "tak poważnie jak w wykonaniu mężczyzn", bo to sugeruje, że panowie mają wyłączność na poważne traktowanie walk.


A co do rewii mody to mnie to akurat denerwuje jak na trening (prznajmniej ze mna) przychodza panny w pelnym makijazu, bizuterii, obcislych koszulkach na szeleczkach


Właśnie chodzi o zasadę złotego środka:

"szczęśliwość, jeśli prawdziwa,
służy temu, kto doczesnych darów w miarę używa."

Jak Kochanowski - pieśń IX, ks.IV


Ani biżuteria, ani maskulinizacja! Agnieszka Rylik dowiodła tego, że można być profesjonalistką w boksie nie tracąc ani grama na kobiecości. Mam szacunek dla takich osób. Ale nie wiedziałam, że sama projektuje swoje stroje. 8O Tym większy mój szacunek. :D
  • 0

budo_zielona wróżka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moda na ringu
Uwaga od moderatorki: tym miejscu był post kmicica, ale został usunięty o godzinie 15.48. Podobno autorowi bardzo zależało na podaniu dokładnego czasu. ;)

Gdzie wg Ciebie powinien byc umieszczony taki temat?
Obawiam sie, ze w dzialach, do ktorych zagladaja w wiekszosci faceci ta dyskusja moglaby sie przeksztalcic w przerzucanie sie postami typu "Baby powinny walczyc w majtkach" albo "Pamietacie tamta zawodniczke? To dopiero byla d..."? :?
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Moda na ringu
masz racje, nie ma takiego miejsca, dlatego moja propozycja, zeby otworzyc nowy dzial, albo rozszerzyc (oficjalnie, i takze z nazwy) ten obecny... Jezeli jest na to zapotrzebowanie oczywiscie, bo ostatnimi czasy i tak to powoli zmierza w tym kierunku.
Tematy w stylu "moda na ringu" lub "ile nas jest" to typowe przyklady, juz z niecierpliwoscia czekam na nastepne "Jaka szminka na treningi", "jakie tampony polecacie" itp (sorki troche za ironie, celowo przejaskrawiam, nie chce zeby sie to przerodzilo w jakas klotnie).
ale to w sumie OT jest, ale chyba pasuje, bo ten caly topic jest OT :)

ooo tu edycja jest, brawo ! :D
przez tę powolną zmianę profilu dział zrobi sie nieinteresujący dla facetów, i doprowadzi do tego (no, częściowo przynajmniej), ze będą tu rzadziej zaglądali, i kobiety będą sie tu same udzielaly, a to chyba nie jest cel tego forum ? chodzi glównie o samoobrone kobiet, i jest na vortalu troche mezczyzn, którzy potrafią coś sensownie doradzić (nie myśle o mnie), dlatego moim zdaniem, są to na dłuższą metę działania samodestrukcyjne. Ale to moje prywatne zdanie, czesto sie juz w zyciu mylilem :-)
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Moda na ringu
kmicic no troche masz racje . ale TYLKO troche.to jest dział samoobrona kobiet no to chyba one decydują o czym tu rozmawiać?
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Moda na ringu

czy faceci zastanawiaja sie czy bokserskie spodenki nie poszerzaja im tylka, albo czy do zielonych spodenek z zoltym polyskiem beda pasowac zolte czy czerwone buty???


Niezbyt, ale zastanawiają się: "Czy w zielonych bokserskich spodenkach, z żółtym połyskiem nie będę wyglądał jak pedzio?" :?

z całym szacunkiem
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Moda na ringu

masz racje, nie ma takiego miejsca, dlatego moja propozycja, zeby otworzyc nowy dzial, albo rozszerzyc (oficjalnie, i takze z nazwy) ten obecny... Jezeli jest na to zapotrzebowanie oczywiscie, bo ostatnimi czasy i tak to powoli zmierza w tym kierunku.
Tematy w stylu "moda na ringu" lub "ile nas jest" to typowe przyklady, juz z niecierpliwoscia czekam na nastepne "Jaka szminka na treningi", "jakie tampony polecacie" itp (sorki troche za ironie, celowo przejaskrawiam, nie chce zeby sie to przerodzilo w jakas klotnie).
ale to w sumie OT jest, ale chyba pasuje, bo ten caly topic jest OT :)

ooo tu edycja jest, brawo ! :D
przez tę powolną zmianę profilu dział zrobi sie nieinteresujący dla facetów, i doprowadzi do tego (no, częściowo przynajmniej), ze będą tu rzadziej zaglądali, i kobiety będą sie tu same udzielaly, a to chyba nie jest cel tego forum ? chodzi glównie o samoobrone kobiet, i jest na vortalu troche mezczyzn, którzy potrafią coś sensownie doradzić (nie myśle o mnie), dlatego moim zdaniem, są to na dłuższą metę działania samodestrukcyjne. Ale to moje prywatne zdanie, czesto sie juz w zyciu mylilem :-)


1. Propozycje utworzenia nowego działu zgłasza się do administratora vortalu, a nie do moderatora. I to w zupełnie innym dziale.
2. Dobór tematów zależy od widzimisię moderatorów, a nie od nie zidentyfikowanych potrzeb userów.
3. Dział nie musi być interesujący dla facetów. Ani dla kobiet, którym nie odpowiada tematyka tu poruszana. Nie ma obowiązku zaglądania na SK.
4. Cały ten twój post jest OT i w zasadzie kwalifikuje się do ukarania. Niepisanym zwyczajem tego forum, ostrzeżenia wlepia się również za podważanie autorytetu modów. Chcę, żebyś miał tego świadomość.

A teraz proszę o wypowiedzi zgodne z tematem.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moda na ringu

babochłop wciśnięty przypadkowo w jakąś typowo męską szmatę.


Jako samiec alfa si ewypowiem :)

Widzisz droga Mameho bo jakby zostaly zaprojektowane stroje dla pan to by bylo zaraz, ze seksistowskie sa, maja podtekst erotyczny [podkreslanie talii, biustu 8O ] i generalnie sa przejawem tego,z e mescy szowinisci uwazaja, ze kobiety ni eumieja walczyc w meskich strojach ew. nie umieja!
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Moda na ringu
Wybaczcie Panowi, ale wydaje mi się, że nie ma sensu rozmawianie z większością z Was na TEN KONKRETNY temat. Kobiety pozostaną kobietami, tak już mamy, że strój dodaje nam pewności siebie (Wy też tak macie ale nigdy się do tego nie chcecie przyznać :wink: ), a w sw jest to baaaaaaaaaardzo potrzebne! Nie wierzę, że są dziewczyny, których nie obchodzi jak wyglądają, i że jest im "wszystko jedno" czy ćwiczą w ładnym topie czy w powyciąganym t-shirt'cie starszego brata. Grunt to nie przeginać... 8O
Zgadzam się, że trening to nie spotkanie towarzyskie i golizna może nas (wszystkich!) rozpraszać. Mnie osobiście denerwują u "koleżanek" paski od stringów wystające ze spodni, spodnie biodrówki spadające z zadka, makijaż a la panda, tapir na głowie... Zastanawiam się, PO CO i DLACZEGO tak wyglądają na treningu! Kumple z którymi rozmawiałam na ten temat są zgodni, że takie szczegóły im przeszkadzają bo nie mogą się skupić na treningu. I nie należy im się dziwić.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Moda na ringu

Mnie osobiście denerwują u "koleżanek" paski od stringów wystające ze spodni, spodnie biodrówki spadające z zadka, ...



Hm, mnie nie denerwują. Mnie tylko śmieszą :)
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Moda na ringu
ok, to powiem wam jak ja to widze, do czego takie pomysly prowadza (cynik juz dobrze kombinuje :-) , ja rozwine troche) :

Przyklad 1) Siatkowka plazowa : w regulaminie jest dokladnie okreslone jak szerokie na biodrze moga byc maksymalnie kobiece majtki (nie wiem jak inaczej to okreslic, w czym one wystepuja), przy szerszych -> dyskwalifikacja. powod prosty : sex sells. Chodzi o to zeby zwiekszyc ogladalnosc, mowiac krotko : przyciagnac przed telewizory onanistów :? piasek, woda, slonce i opalone, zgrabne kobiety prężące ciało... :D

Przykład 2) Własnie przeczytalem wiadomosc na jakims niemieckim serwisie. Krótko pozwole sobie streścić.
Prezydent UEFA Lennart Johansson wypowiedzial sie za "atrakcyjniejszymi strojami" dla kobiet (chodzi oczywiście o piłkę nożna), aby bardziej zachęcić sponsorów. W wywiadzie udzielonym BBC powiedzial : pewnie, że czasami byloby lepiej, gdyby bylo widac, ze to kobiety. Kobiety musza zaakceptowac, ze pieniądze jakie chciałyby zarabiać, mogą kasować tylko przy odpowiednim zainteresowaniu widzow i sponsorów.
A teraz dlaczego mój post pasuje do działu Samoobrona Kobiet :wink: :
Kristin Bengtsson ze szwedzkiej reprezentacji narodowej :. „Nie jesteśmy tutaj, żeby ładnie wyglądać, ale żeby ładnie grać w piłkę.“
(kobiety przed takimi pomyslami musza sie bronic, mezczyzni tego za nich nie zrobia, a wiec Samoobrona jak sie patrzy :lol: )

do tej pory niemki na przyklad graja w strojach zrobionych dla mężczyzn, i wygladaja moim zdaniem rzeczywiscie niezbyt korzystnie (nigdy nie zastanawialem sie nad strojem, moja teoria byla, ze to przez buty pilkarskie, inaczej w tym sie chodzi, i kobiety wydawaly sie przez to niezgrabne, bo poruszaly sie "inaczej"), ale jak ogladam pilke mezczyzn to nie interesuje mnie kroj stroju, tylko gra, tak samo powinno byc u kobiet.
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Moda na ringu

Mameha co powisz na to?
Dla mnie porazka :D :D :D


  • 0

budo_zielona wróżka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moda na ringu
przestraszony przestraszony przestraszony
:blus:
co to jest?
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Moda na ringu
Ta w grochy wymiata :)
  • 0

budo_sombre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Gdańska

Napisano Ponad rok temu

Re: Moda na ringu
Brakuje jeszcze kisielu :)
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Moda na ringu

przestraszony przestraszony przestraszony
:blus:
co to jest?


Japończycy maja 'troszke' inny gust ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024