Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rzadki filmik z Ch. Tissier do sciagniecia za friko! :P


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
158 odpowiedzi w tym temacie

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki filmik z Ch. Tissier do sciagniecia za friko! :P
Pancer: Skoro ocena technik Tissier sensei (i aikikai w ogóle), to czemu zmieniłeś styl?
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki filmik z Ch. Tissier do sciagniecia za friko! :P

Pancer: Skoro ocena technik Tissier sensei (i aikikai w ogóle), to czemu zmieniłeś styl?


Nie utożsamiam technik Senseja Tissier z technikami Aikikai ani też odwrotnie...... :wink:
A czemu nie oceniam?
Bo oceniałem, jak dobrych kilka lat temu zmieniałem jak to określiłeś "styl" - teraz mi się nie chce i nie widze sensu. :wink: Każdy robi to co mu się podoba i w czym widzi cel....
Dla ułatwienia dodam że byłem jednym z pierwszych polaków, którzy ćwiczyli w Vincennes, i to chyba wtedy, gdy większość szanownych aiki-forumowiczów po drabinie na dywan wchodziła :wink:

Pancer (pamiętajcy stukający wentylator w szatni w Paryżu :wink: )
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki filmik z Ch. Tissier do sciagniecia za friko! :P

Bo oceniałem, jak dobrych kilka lat temu zmieniałem jak to określiłeś "styl" - teraz mi się nie chce i nie widze sensu. Każdy robi to co mu się podoba i w czym widzi cel....

...i to jest sluszna koncepcja.

Jesli chodzi o dywan to przy moim wzroscie do dzis mi zostalo :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki filmik z Ch. Tissier do sciagniecia za friko! :P

Pancer (pamiętajcy stukający wentylator w szatni w Paryżu :wink: )

Taaa... a odświeżacze powietrza z "zamontowana kamerą" pamiętasz :?: :) :lol:

Ł. (też zaliczający dojo Ch.T. w Paryżu dawno temu, ale jakies dwa zlodowacenia pożniej niz Pancer) 8)
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki filmik z Ch. Tissier do sciagniecia za friko! :P

oceniałem, jak dobrych kilka lat temu zmieniałem jak to określiłeś "styl" - teraz mi się nie chce i nie widze sensu.


ale może się chcieć innym, mającym o kilka dobrych lat stażu mniej więc czemu odmawiasz im racji? No chyba że uważasz, że Twoje obiekcje (i będące ich następstwem wybory) były bezsensowne.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki filmik z Ch. Tissier do sciagniecia za friko! :P

Taaa... a odświeżacze powietrza z "zamontowana kamerą" pamiętasz :?: :) :lol:

Ł. (też zaliczający dojo Ch.T. w Paryżu dawno temu, ale jakies dwa zlodowacenia pożniej niz Pancer) 8)

Ale i tak najlepszy numer byl jak podpaliliscie tatami :lol: Potem za kazdym razem jak przyjezdzalem do nich na staz, to mi robili scisla rewizje osobista goraczkowo szukajac zapalek tudziesz kuchenki gazowo-benzynowej :roll: :oops: A to tylko dlatego ze mam takie samo narodowe pochodzenie, coz za niesprawiedliwosc!!!! :wink:

Ech to byly czasy!!!! Zero podzialow miedzyfederacyjnych i wszyscy zgodnie z jednej miski jedli slynna zupe, specjalite mistrza kucharskiego Milano 8)
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki filmik z Ch. Tissier do sciagniecia za friko! :P

ale może się chcieć innym, mającym o kilka dobrych lat stażu mniej więc czemu odmawiasz im racji? No chyba że uważasz, że Twoje obiekcje (i będące ich następstwem wybory) były bezsensowne.

No toż nikt nikomu nie zabrania - droga wolna :wink: .
Chyba wyraźnie starałem się zaznaczyć że nie chodzi mi o to czy na filmie robi dobrze czy źle, tylko o to że czasami specjalnie podczas prowadzenia zajęć pokazuje się rózne rzeczy - zgodnie z zasadą, że czasami trzeba zrobić jeden krok do tyłu by móc zrobić kilka do przodu ......
Odnośnie moich obiekcji to od 12 z górą lat nie było momentu bym żałował tego że zmieniłem tzw. styl.
Inaczej chyba bym już dawno nie ćwiczył....
Jak się powołujesz na mniejszy staż to tym bardziej nie oceniaj tylko więcej praktykuj :wink:

Pancer (który uważa, ze i tak mistrz Koichi Berish jest najlepszy :) )
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki filmik z Ch. Tissier do sciagniecia za friko! :P

Ale i tak najlepszy numer byl jak podpaliliscie tatami :lol: Potem za kazdym razem jak przyjezdzalem do nich na staz, to mi robili scisla rewizje osobista goraczkowo szukajac zapalek tudziesz kuchenki gazowo-benzynowej :roll: :oops: A to tylko dlatego ze mam takie samo narodowe pochodzenie, coz za niesprawiedliwosc!!!! :wink:

O przepraszam to nie my byliśmy 8) , tylko późniejsze hordy nawiedzonych aikidoków.
Zresztą tego haniebnego czynu dokonali dzisiejsi uczniowie Senseia Christiana :wink: albo przynajmniej przy tym byli.

Ech to byly czasy!!!! Zero podzialow miedzyfederacyjnych i wszyscy zgodnie z jednej miski jedli slynna zupe, specjalite mistrza kucharskiego Milano 8)

Kochany o zupie Milana to moga opowiedziec ci co byli w Bułgarii - zupa z cyklu grochowki wojskowej w proszku, gdzie torebka 2 kg po przygotowaniu mogła wyżywić batalion wojska chyba przez 2 miesiące :) :)
A gryzonie które jej spróbowały umierały w męczarniach - a ich poskręcane truchełka odnajdowaliśmy rano - Jerzyk może poświadczyć :lol:

Pancer (wspominający wyprawy łupieżcze po arbuzy :wink: )
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki filmik z Ch. Tissier do sciagniecia za friko! :P

Ale i tak najlepszy numer byl jak podpaliliscie tatami :lol: Potem za kazdym razem jak przyjezdzalem do nich na staz, to mi robili scisla rewizje osobista goraczkowo szukajac zapalek tudziesz kuchenki gazowo-benzynowej )

Stanowczo protestuję - z podpalaniem maty mam tyle wspólnego co i ty- to sprawka niejakiej PANewy - wielbicielki urody i talentu Pancera :P :) :D

Ja z kol. Milano mam tylko na sumieniu rozpalanie kuchenki benzynowej radzieckiej produkcji na zewnątrz dojo metoda " Niemcy we wsi" co i tak z niezrozumiałych przyczyn budziło jakis niepokój w oczach goscia pilnujacego całego interesu :oops: :lol: 8)

Ł. (wspominający dzielenie fancuskich bagietek metodą "na balans" i wino w plastikowych kanistrach) :P :-)
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki filmik z Ch. Tissier do sciagniecia za friko! :P
hehehehheheh - widzę, że od pradawnych lat się dużo nie zmieniło ... 8)

Wallace (również dobrze pamiętający wino w plastikowych baniaczkach, zupki w proszku i inne cuda na kiju)
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki filmik z Ch. Tissier do sciagniecia za friko! :P

Stanowczo protestuję - z podpalaniem maty mam tyle wspólnego co i ty- to sprawka niejakiej PANewy - wielbicielki urody i talentu Pancera :P :) :D

Cóż wiele ich było, lecz ja parłem do przodu - mą jedyną miłością tylko droga aiki (bez personalnych odniesień):) :) :) :)

Ja z kol. Milano mam tylko na sumieniu rozpalanie kuchenki benzynowej radzieckiej produkcji na zewnątrz dojo metoda " Niemcy we wsi" co i tak z niezrozumiałych przyczyn budziło jakis niepokój w oczach goscia pilnujacego całego interesu :oops: :lol: 8)

Nie dziw się Andrzej - Francuzi to jakiś spanikowany i nerwowy naród - chyba to już im się zaczeło pod Bastylią :wink:

Pancer (dziś w nastroju nostalgicznym :wink: )
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki filmik z Ch. Tissier do sciagniecia za friko! :P

hehehehheheh - widzę, że od pradawnych lat się dużo nie zmieniło ... 8)

Wallace (również dobrze pamiętający wino w plastikowych baniaczkach, zupki w proszku i inne cuda na kiju)

Rozejrzyj się wokół - praw ewolucji nie zmienisz 8)

Pancer (którego kumpel poinformował że u niego czyli w Nowej Zelandii niedawno pojawił się ryż w torebkach jak hit i nowość :) )
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki filmik z Ch. Tissier do sciagniecia za friko! :P

Odnośnie moich obiekcji to od 12 z górą lat nie było momentu bym żałował tego że zmieniłem tzw. styl.


Skoro więc Twoje obiekcje były słuszne, czemu nazywasz bezsensownymi obiekcje
innych?
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki filmik z Ch. Tissier do sciagniecia za friko! :P

Skoro więc Twoje obiekcje były słuszne, czemu nazywasz bezsensownymi obiekcje
innych?

Bezsenownym jest ocenianie na podstawie króciutkiego filmu, wyrwanego z całego kontekstu ciągu logicznego zajęć. :wink: a po drugie słuszność obiekcji zalezy od tego czego się chce - o tym też już pisałem.

Pancer (uważający, że taka dyskusja staje sie coraz bardziej abstrakcyjna)
  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki filmik z Ch. Tissier do sciagniecia za friko! :P

Bezsenownym jest ocenianie na podstawie króciutkiego filmu, wyrwanego z całego kontekstu ciągu logicznego zajęć.


Pancer ma rację. Zdarzenie wyrwane z ciągu logicznego można odczytać całkowicie odwrotnie.
Ostatnio dwa razy zdarzyła mi się taka sytuacja: W ramach pokazania komuś techniki robiłem dobrze, a następnie z błędem robionym przez poprawianą osobę (chodziło mi o to, żeby poprawiana osoba poczuła różnicę na sobie [dlaczego to nie działa]). Oczywiście wtedy kiedy robiłem źle wypatrywał mnie instruktor i podchodził poprawiać. Żeby było ciekawiej zdarzyło mi się to na dwóch różnych treningach i u dwóch różnych instruktorów.
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki filmik z Ch. Tissier do sciagniecia za friko! :P
To sie dosc czesto chyba zdaza na treningach. Czesto tez isntruktorzy prowadzacy staz pokazuja bledy "na srodku". Czlek z rozpedu zorbi fotke i idzie wtedy gniewne spojrzenie z maty. Staram sie momentalnie kasowac takie zdjecia, zeby nie trafily pozniej do galerii. Wyjatkiem byl Isoyama sensei. Dosc czesto podczas stazu pokazywal jak nie robic a tu pac: leci fota. Ani razu nie zwrocil uwage by takie zdjecie usunac. I tak wywalalem automatycznie ;-)
No niewazne. Moim zdaniem rozkladanie czyjegokolwiek aikido na czynniki pierwsze po obejrzeniu fragmentu stazu czy pokazu moze prowadzic do skrajnie blednych wnioskow. Czasem nawet kilka stazy u danego nauczyciela nie rozwiewa wszelkich watpliwosci, a co dopiero jakis maly fragment jego "tworczosci" i to z odtworzenia. Trzeba chyba dosc czesto cwiczyc na jego stazach. Najlepiej kilka czy kilkanascie byc przez danego nauczyciela "poskladanym" by wnioskowac. Przyklad: patrzac na to co robi Kanetsuka sensei na stazach, mozna watpic. Watpliwosci mijaja gdy sie zostanie poskladanym na srodku. Ale czasem i to nie wystarcza. Cwiczyc, cwiczyc, cwiczyc...
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki filmik z Ch. Tissier do sciagniecia za friko! :P

Bezsenownym jest ocenianie na podstawie króciutkiego filmu, wyrwanego z całego kontekstu ciągu logicznego zajęć.


O ile ten króciutki film nie jest jedynie ilustracją szerszego zjawiska. To chyba jasne.
  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki filmik z Ch. Tissier do sciagniecia za friko! :P

O ile ten króciutki film nie jest jedynie ilustracją szerszego zjawiska.


Ale to pozostanie tylko w strefie domysłów, chyba, że jesteś bezpośrednim uczniem Ch.T. lub byłeś na kilkudziesięciu jego stażach dla zaawansowanych...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki filmik z Ch. Tissier do sciagniecia za friko! :P

Ale to pozostanie tylko w strefie domysłów, chyba, że jesteś bezpośrednim uczniem Ch.T. lub byłeś na kilkudziesięciu jego stażach dla zaawansowanych...

Wallace pisal ze sensei pokazuje standardowe podstawy wpasnego stylu, wiec chyba jest to szersze zjawisko :wink: :lol:
  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki filmik z Ch. Tissier do sciagniecia za friko! :P

Wallace pisal ze sensei pokazuje standardowe podstawy wpasnego stylu, wiec chyba jest to szersze zjawisko :wink: :lol:


Wallace napisał też, że rzut przez nogę był dla uciechy gawiedzi. Więc szersze zjawisko czy przerywnik dla rozluźnienia atmosfery? Powiedz mi o wszechwiedzący O'Modzie.

p.s. Żeby nie było. Satorian czepia się głównie tego rzutu przez nogę, a przynajmniej ja to tak odebrałem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024