Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy z ulicy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2543 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z ulicy
Czy mozecie sie powstrzymac od serwowania wyrokow i ocen moralnych, tudziez epitetow - dotyczacych uczestnikow zdarzen, ktore tutaj przywolujecie?
Moze wlasnie te "szmate" innym razem policja wlasnie "zbutowala" i to byl jej akt zemsty, wiecie na pewno?
Bo sie nie da tego dzialu czytac. W moim odczuciu zatracana jest jego pierwotna forma - zadanie, ktore podchodzilo raczej pod funkcje obserwowania realnych atakow, bo trudno to czesto nazwac walka, przemyslen do samoobrony, roli przemocy etc., a staje sie trybuna do manisfestowania wlasnych wewnetrznych fobii.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z ulicy
na 10 osob 10 tak bedzie interpretowac.wiekszosc widzi czlowieka ktory wbija noz w drugiego zywego czlowieka.zadnego tlumaczenia dla morderczyni.moze i ja skopali niekoniecznie za darmo ale to nie powod zeby wbijac noz w kogos.myslac podobnie jak ty mozna sie z kolei zastanawiac ile dzieci mogl osierocic ten mudurowy itp.
  • 0

budo_mikhal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z ulicy

Czy mozecie sie powstrzymac od serwowania wyrokow i ocen moralnych, tudziez epitetow - dotyczacych uczestnikow zdarzen, ktore tutaj przywolujecie?
Moze wlasnie te "szmate" innym razem policja wlasnie "zbutowala" i to byl jej akt zemsty, wiecie na pewno?


Aha czyli jak ktos ci "jebnie" to nastepnym razem wez noz i go dzgnij? Inteligentny jestes jak nie wiem co.

Co do tej SZMATY to chciala zabic jakiegos zyda poprostu. I nie wymyslam tego tylko tak pozniej powiedziala . Allahu Srakbar.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z ulicy

na 10 osob 10 tak bedzie interpretowac.wiekszosc widzi czlowieka ktory wbija noz w drugiego zywego czlowieka.zadnego tlumaczenia dla morderczyni.moze i ja skopali niekoniecznie za darmo ale to nie powod zeby wbijac noz w kogos.myslac podobnie jak ty mozna sie z kolei zastanawiac ile dzieci mogl osierocic ten mudurowy itp.

Bierz poprawkę, GDZIE to zdarzenie miało miejsce i jaka SYTUACJA panuje w tamtym rejonie świata.
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z ulicy
ja widzialem probe zabicia czlowieka.niewiem jaki to kraj niewchodzilem w to gleboko
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z ulicy
moze racja, dalem sie poniesc emocjom, bo jak powiedzialem, na widok wbijania komus pod zebra kosy jestem wrazliwy, ale to jest filmik i ocenilem filmik, a sytuacja o co chodzilo dlaczego tak a nie inaczej to mnie malo obchodzi, raczej nei zaglebialem wyobrazni w sytuacje tej kobiety, czy ci zli militarni zrobili dobrej kobiecie cos zlego, dla mnie wygladala ta sytuacja jak zwykla proba morderstwa przez jakas pierdolnieta terrorystke
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z ulicy
Dzieki za Zaorish za komentarz. Ja nie chce tej pani tlumaczyc w jakis szczegolny sposob, tylko uwazam, ze kazdy czlowiek zasluguje na minimum szacunku, a ocene mozna serwowac jak sie zapoznamy ze wszystkimi aspektami.
Wiemy, ze w tamtym rejonie ludzie maja pieklo, a pieklo wyzwala piekielne zachowania.
Zwrocmy uwage na samo wydarzenie, ktore jest przestroga przed lekcewazeniem kogokolwiek w sytuacji stresowej. Ze noz jest smiertelnym zagrozeniem - bez wzgledu na sile, wiek, plec i gabaryty.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z ulicy
ksiazka telefoniczna pod bluze i mozna odwiedzic dzikusow :lol:
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z ulicy
Dokladnie. Stara babuszka po cichu wyjela noz i Bog wie czy nie zabila jednym pchnieciem wielkiego uzbrojonego faceta. Blad byl taki ze spuscili ja na chwile z oczu.
  • 0

budo_ncro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z ulicy
Mi tam na starą babuszkę nie wyglądała.
  • 0

budo_kodiak
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyśląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z ulicy
Tak to się kończy jak się lekceaży zagrożenie i trzyma rączki pod boczki. Trzech facetów (byczków :? ) i jedna "biedna" kobitka ,a tu taki prezent.

Podejrzewam ,że naruszyli większość procedur bezpieczeństwa ale tu jest pole dla specjalistów.

... lub obejrzeć USA-owski punkt kontroli w Afganistanie tam jeden żołdak z 30 m pyta i a 10 celuje w "turystę" :D
  • 0

budo_timo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z ulicy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozorowane porwanie dziecka z ulicy - reakcja przechodniów nagrywana ukrytą kamerą.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z ulicy

reakcja przechodniów nagrywana ukrytą kamerą.

heh - bylem pewien ze ci dwaj ostatni wyciagna klamki.. :D
  • 0

budo_ncro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z ulicy
Ale na poważnie - powiedzmy, że znajdę się w takiej sytuacji. Zobaczę kolesia, i wyrywającego się dzieciaka. Podejdę, i co? Jak mu coś powiem, to usłyszę, że nie moja sprawa. Jak mu przyłożę, to ja będę za chwilę oskarżony. W zasadzie jedyne, co mogę zrobić bez ryzyka skazania, to zadzwonić po policję.
Niestety, państwo skutecznie odstrasza od udzielania pomocy w takich sytuacjach.

Inną sprawą jest to, że często dzieciaki potrafią takie rzeczy tworzyć, bo na przykład nie dostały klocków lego, czy co tam się teraz dostaje.

Może by tę kwestię gdzieś wydzielić?
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z ulicy
Wystarczy podejsc do goscia, zapytac "Co pan robi temu dziecku? Kim pan jest, to dziecko twierdzi, ze nie jest pan jej tata. Jezeli pan sobie nie pojdzie, wezwe policje". Jezeli zaczeka z Toba na policje, to jest to raczej jej ojciec.
  • 0

budo_ncro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z ulicy
A on weźmie to dziecko pod pachę i z nim pójdzie. I na policję będę czekać sam. :D
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z ulicy

A on weźmie to dziecko pod pachę i z nim pójdzie. I na policję będę czekać sam. :D

To nie pozwol mu na to, rusz sie za nim, pojdz, nie pozwol mu wsiasc do samochodu- do tego wcale nie trzeba bicia. Zatrzymaj przechodnia, powiedz konkretnie "Niech mi Pan (i pokazac palcem) pomoze przytrzymac tego czlowieka, zachowywal sie agresywnie w stosunku do dziecka i musimy zaczekac na policje" - czlowiek osobniczo pociagniety do odpowiedzialnosci rzadko odmawia.
Taka reakcja jest lepsza niz zaniechanie jakiejkolwiek reakcji.
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z ulicy
Co do zachowania to Mradu ma rację, z tym że ta sytuacja była raczej bardzo kiepsko zaaranżowana jeżeli faktycznie miała być eksperymentem dotyczącym "efektu przechodnia". To co zrobili wprowadzało dodatkowy czynnik, czyli niepewność, czy faktycznie dochodzi do przestępstwa, bo tak naprawdę to nic wyraźnie nie sugeruje że dziecko jest porywane. Jaki porywacz prowadzałby wrzeszczącego dzieciaka zatłoczoną ulicą?
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z ulicy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy z ulicy

Jaki porywacz prowadzałby wrzeszczącego dzieciaka zatłoczoną ulicą?


Taki, który by pomyślał, że wszyscy myslą, że żaden porywacz nie będzie prowadził wrzeszczącego dzieciaka ulicą ;) .

A bardziej serio to ten filmik pokazuje (nawet jeśli nie było to intencją jego twórców), że dziecku trudniej "doprosić się" pomocy, a przyczyną tego jest to, że przemoc wobec dziecka, jest jakoś tam akceptowana.
"nic wyraźnie nie sugeruje że dziecko jest porywane" - tak pewnie rozumowali przechodnie. A jakby tak odwrócić kwestię: "a co sugeruje, że nie jest porywane?". Pouczający filmik.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024