Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stabilizatory


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_hadou
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Zaświatów

Napisano Ponad rok temu

Stabilizatory
Poszukuję w miarę dobrego stabilizatora stawu kolnanowego za rozsądne pieniądze- kilkadziesiąt zł. Jeśli ktoś może polecic jakiś sklepik i model stabilizatora to będe wdzięczny...
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Stabilizatory
Skoro powstał taki temat to ja dołączę z pytaniem... Czy takie jak są w jakiś marketach typu Tesko, to są sensowne, czy lepiej w dobrym sportowym kupić :?:
  • 0

budo_modzewa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg (DresSiti)/Grecyja
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stabilizatory
lepiej w dobrym sportowym, albo w sklepie medycznym sie zaopatrywac w stabilizatory moim zdaniem
  • 0

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Stabilizatory
A ja uważam, ze warto zajrzeć i do specjalistycznego ze sprzętem rehabilitacyjnym i do hipermarketu.

Ja sobie w Carrefourze kupiłem usztywniacz na nadgarstek DALPS za niebotyczną cenę 10 PLN, a w sklepie było za 17.
  • 0

budo_grozes desperades
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinond

Napisano Ponad rok temu

Re: Stabilizatory
ja tez jestem ciekaw ? czy ktoś z was stosuje? bo słyszałem ze nie powinno sie stosowac ich zbyt wczesnie tzn jezeli kolano jeszcze w miare dobrze pracuje i nie ma wielkich bólów
  • 0

budo_oliffka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:/home/oliffka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stabilizatory
Niestety, w kwestii stabilizatora stawu kolanowego jestem na bieżąco.

Jeśli ktoś może polecic jakiś sklepik...

Odradzam wszelkie sieci handlowe. Godne polecenia są sklepy ze sprzętem rehabilitacjnym (ortopedycznym). Oprócz szerokiego asortymenu możesz liczyć na fachową obsługę.

czy ktoś z was stosuje? bo słyszałem ze nie powinno sie stosowac ich zbyt wczesnie tzn jezeli kolano jeszcze w miare dobrze pracuje i nie ma wielkich bólów

Zastanawiałam się nad stabilizatorem, jednak po rozmowie z ortopedą zrezygnowałam z tego pomysłu. Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest konsulatacja z lekarzem (sportowym, ortopedą).
  • 0

budo_sith
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Stabilizatory
Na ile wyceniasz swoje zdrowie? Bo ja na wiele i kupiłem stabilizator w ortopedycznym...
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stabilizatory
No ja poza sztukami walki sporo w siatke grałem i przerabiałem stabilizatory :? , jesli do kilkudziesieciu złoty to niezłe są piankowe firmy "ruccanor" koło 80 zł, te bez wycięcia na rzepke troche mniej trzymaja kolano ale lepiej sie w nich cwiczy szybko sie mozna przyzwyczaic. Jesli powazniejsza kontuzja tzn taka ze trzeba przerwac treningi to lepiej skonsultowac sie z lekarzem i zaleci odpowiedni stabilizator ale te specjalistyczne to od 250 zl sie zaczynaja. Tak jak ktos wyzej juz napisał nie mozna za czesto uzywac stabilizatorow bo stawy sie przyzwyczajaja ze cos je "podtrzymuje" i beda słabsze.
  • 0

budo_mistake
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Stabilizatory
od 3 lat mam stabilizator(y) na kolanko. Poszłam do sklepu ze sprzętem rechabilitacyjnym i powiedziałam z czym mam problemy jakie wiezadła sa rozwalone i wogóle wszystko co mam z kolanem i koleś dopasowął mi idealny stabilizator :) zapłaciłam 250 zeta
byłam niedawno u ortopedy a tam dowiedziałam się, ze moge mieć stabilizator na kase chorych (a ja głupia tyle kasy wybuliłam) dostałam od lekarki skierowanie polazło się do funduszu po pieczątke i zostaje tylko przejśc się do sklepu i go odebrać. Pomimo, ze stabilizator jest refundowany bede musiała dopłacić jeszcze około 50 zeta. Ale to i tak mało w porównaniu z tym ile wybuliłam wcześniej. Jest tylko małe ale - stabilizator na kase chorych jest na 3!! lata a mi poprzedni rozwalił się po 1,5 roku intensywnych treningów i normalnego funkcjonowania w nim.
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stabilizatory
Te w sklepach medycznych są przeważnie drogie. Ja miałam stabilizator na staw skokowy. Około 10 zł kosztował, chirurg mi polecił. NIe pamiętam firmy ale w każdym razie firma to imię jakiejś pani: Zosia czy coś tam :) Chyba to była Teresa :) . Można kupić w aptece.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Stabilizatory
Nie oszukujmy sie - nie ma dobrego stabilizatora za 10-15 zl.
K_P
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stabilizatory
Jest taka stronka z pokazanymi siabilizatorami i ochraniaczami na kolano i jako stabilizatory to oni uznaja takie od 250 zl a ochraniacze to takie piankowe bądź nylonowe 60-140 zł a te z apteki to sie nadaja ...... . Rozciągaja sie szybko zsuwaja, jedynie te na kostki to jako takie są.
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stabilizatory
Wydaje mi się, że to zależy od kontuzji. Jeśli jest poważna to chyba lepszy porządny stabilizator. Ja miałam na staw skokowy-nie rozciągał mi się, nic się z nim nie działo i był OK. No i za 10 zł :)
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stabilizatory
No mowie te z apteki na kostki sa całkiem spoko, ja ich uzywam do sparingow profilaktycznie, bo przy low kicku zdarza sie ze kostke skręcisz. Ale na kolano to lepiej wydac wiecej i kupic jakis stabilizator ktory zapewni ci odpowiednia ochrone stawu.
pozdrawiam
  • 0

budo_hadou
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Zaświatów

Napisano Ponad rok temu

Re: Stabilizatory
Mnie najbardziej zainteresowała sprawa refundowania stabilizatora z kasy chorych. Ja też tam miałem cos z tymi wiezadłami :? Teraz trzeba sie przejsc do ortopedy i moze bede trenował jak człowiek.
Pozdro
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stabilizatory
ja wlasnie dzisiaj kupilam sobie stabilizator nadgarstka i kolana, 17 + 25 zl, zwykle elastyki, zobaczymy jak sie beda spisywac. tej marki (prosport) od dlugiego czasu uzywam neoprenowego stabilizatora stawu skokowego i jest zarabisty...
  • 0

budo_maciey
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stabilizatory
jak myślicie czy ten stabilizator kolana ze ściągaczami jest dobry za taką cenę: 39 zł nie mam poważnej kontuzji , po prostu chce zabezpieczyć kolano więc chyba nie warto inwestować więcej kasy :?:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_junioros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stabilizatory
Jak na 40zł to dosyć dobrze wygląda ma pelotę - chroni rzepkę, po bokach ma fiszbiny wiadomo że chronią dużo gorzej niż szyny, ale to zawsze coś. Ja mam stabilizator za 615zł z tym że miałem 100% refundację.
Stabilizator odciąża mięśnie czworogłowe uda które są naturalnym stabilizatorem kolana, więc należy je ćwiczyć by nie spadła ich wytrzymałość. Moim zdaniem jeżeli nie jest to wskazane przez lekarza raczej nie powinno się używać ortezy.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Stabilizatory
korzystalem z kilku roznych stabilizatorow i o dziwonajlepszy jaki znalazlem to jest takimaly cienki pasek ktorym zakladasz do okola kolana albo pod kolanem albo nad kolanem(zalezy od miejsca gdzie cie boli
jest to taki sam stabilizator jakiego uzywaja koszykaze
naprawde dziala zajebiscie
  • 0

budo_junioros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stabilizatory
No taki stabilizator odciąża rzepkę, ale raczej za bardzo nie pomoże przy uszkodzonych więzadłach.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024