Skocz do zawartości


Zdjęcie

WYŻSZY PRZECIWNIK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
Wiem i dlatego pytam co Pai Mei odsłania, bo jeżeli walczymy z wyższym przeciwnikiem to w większości przypadków jest on też cięższy, a to oznacza że gdzie by nie uderzył to i tak może wyrządzić szkody.
  • 0

budo_spoko_gość
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
szkoda ze nei ma uderzen na glowe,w boksie jest tak,ze jak sie walcze z wyzszym to trzeba w bliskim kontakcie z powodu roznicy w zasiegu,a dobre sierpy i haki zakoncza sprawe.Przykladem moze byc wczesniej wspomniany mike tyson. W karate jest o tyle ciezko ze te atki ida na korpus wiec knockout jest mniej prawdopodobny a sposob z bliskim dystansem jest nietrafiony w tym przypadku. Jedynie wedlug mnie to spryt szybkosc i timing-kiedy przeciwniczka kopie mawache to ty frontemblyskawicznie, a rece zostawmy w spokoju. Pozdrawiam
  • 0

budo_danbog
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
WNUK !
Podbiciem stopy kopie się wszędzie gdzie walczy się boso ( w KK też )
Można i piętą tylko że to małopopularny sposób ( bo czasem stopa o garde zawadza i przy niskich kopnięciach czasem rozkłada siłę uderzenia na pow. stopy a nie na samą piętę.
Kopnięcie całą stopą ( piętą ) ćwiczy się głownie tam gdzie zakłada się że walczący mają sztywne , wysokie obuwie utrudniające kopanie wysokiego mae geri szpicem.
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK

WNUK !
Podbiciem stopy kopie się wszędzie gdzie walczy się boso ( w KK też )

Niestety cie rozczaruje ale mawahy w wiekszosci kopie sie (i powinno- przynajmniej w KK) piszczelą. Czasem kiedy brak naciagu kopie sie stopa na strefe jodan. Przynajmniej mnie tak uczono...
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK

Ps. Jak lowkicka nie można, to podcinaj przednia nogę przeciwnika - jak umiesz...

Super ze jest taka mozliwosc podcinania :) (jak juz jestem przy tym temacie to nie bede szukal drugiego ;P). Prosze powiedz mi jak podciac wiekszego od siebie?? Noga nawet nie drgnie a za mocne podciecie niedozwolone (boli i przeciwnik sie "zwija" ;P. Bez sensu ;P:P. Odpowiedz/cie
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
Jak ktoś dobrze podcina, technicznie, to wielkość przeciwnika nie ma znaczenia...
W K-1 widziałem taką walkę gdzie niższy o 10 cm i lżejszy o 15-20 kg zawodnik podcięciami kontrował wysokie kopnięcia i posyłał oponenta na deski...
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK

Jak ktoś dobrze podcina, technicznie, to wielkość przeciwnika nie ma znaczenia...
W K-1 widziałem taką walkę gdzie niższy o 10 cm i lżejszy o 15-20 kg zawodnik podcięciami kontrował wysokie kopnięcia i posyłał oponenta na deski...


dokładnie tak, w kyokushin taki Ryu Narushima 168 cm wzrostu a często zwyciężał z wiekszymi od siebie(w kategorii open startował), i jak był dwa razy był w polsce na obozach to powtarzał "technika, najwazniejsza jest technika, a potem dopiero walki,siłownia i inne".
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024