Skocz do zawartości


Zdjęcie

WYŻSZY PRZECIWNIK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
Zgadzam sie z paroma osobami co do kwesti, że trzeba sie trzymać blisko przeciwnika. Duzo wyższi mają problemy wtedy z uderzeniami i kopieciami , bo zbytnio nie mogą dosyc rozprostować rąk wrecz im "przeszkadzają" a o kopnięciach juz nie mówie.Do tego jednak trzeba praktyki :wink:
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
Jestem po zawodach :wink: Nie miałam przeciwniczek dużo wyższych, były mniej więcej mojego wzrostu. Tylko te mawashi na głowe - dostałam kilka razy, niestety. Nadal nie moge do końca się przed tym bronić, ale następnym razem się uda.

Wynik jest GIT.

Chociaż miałam nadzieję, że będę z siebie bardziej zadowolona i dam z siebie więcej, a niestety dzisiejsze samopoczucie i choroba nie pozwalały na to.
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
Liczy się udział i duch walki! Gratuluję!
  • 0

budo_kumite
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
Ja muszę przyznać się, że uwielbiam jak walczę z gościem wyższym o głowę i cięższym o parę kilo. Dam ci radę, z której często korzystam. Na samy początku walki nie możesz pokazać, (o ile jesteś rozciągnięta), że możesz mocno przywalić w łeb. Jeżeli na początku będziesz starała się kopnąć w łeb to koniec. Musisz walić strefę i dużo kombinacj. Jako osoba niższa jesteś szybsza na nogach. Ja osobiście nie preferuje odskoków i doskoków, lecz krązenie po kole. Musisz walczyć miekko. Schodzisz do boku i strzał pod żeba. Z wyższymi musisz uwazać na may keage. Wracając do głownej myśli to przyzwyczaj przeciwnika do strefy. W końcu przestanie się bać o głowę, co go zgubi. łapy znajdą się za nisko. Aby jeszcze opóźnić jego reakcje gardy, to obij bicepsy rywala. W końcu po zwodzie trzeba kopnąć mawashi. Jezeli wejdzie to otwiera się szansa na zmiażdżenie rywala. Powinien być oszołomiony i zdziwiony, dlatego nie możesz przestać na jednej technice. Musisz wejść w niego i zacząć młucić.

PS Sam też trenuje Kyokushin.
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK

Z wyższymi musisz uwazać na may keage.

Chyba cos ci sie pomylilo (nie chodzi mi juz nawet o pisownie) ? Moze chodzilo ci o mae geri?
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
chyba : mae kage kopnięcie prostą nogą może być soto (zagarniącie do wewnątrz) lub uchi ( na zewnątrz) w kyoku częste. :wink:
  • 0

budo_kumite
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK

Chyba cos ci sie pomylilo (nie chodzi mi juz nawet o pisownie) ? Moze chodzilo ci o mae geri?

Nie nie pomyliło mi się. Chodziło mi o mae kage. Siłą rzeczy wyższym jest łatwiej te techniki pakować. Trzeba być czyjnym, bo jeżeli nie skrócisz odpowiednio dystansu, to kiszka. Często spotykany błąd, to odskok w tył, albo co gorsza balans ciałem w tył. Noga osoby kopiącej zazwyczaj wtedy dogania uciekającego. I wbija się w czoło. Ma się wtedy niezły odlot. Mi kiedyś noga przeciwnika przejechała po całej twarzy. Na szczęście była to lekka walka.

mae kage kopnięcie prostą nogą może być soto (zagarniącie do wewnątrz) lub uchi ( na zewnątrz) w kyoku częste.

Żeby się nie rozdrabniać, to napisałem po prostu Majkage;)
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
może też być otosi lub orosi kage ( do góry i ściągniecię na łeb) dobre dla wysokich!
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK

Nie nie pomyliło mi się. Chodziło mi o mae kage. Siłą rzeczy wyższym jest łatwiej te techniki pakować. Trzeba być czyjnym, bo jeżeli nie skrócisz odpowiednio dystansu, to kiszka. Często spotykany błąd, to odskok w tył, albo co gorsza balans ciałem w tył. Noga osoby kopiącej zazwyczaj wtedy dogania uciekającego. I wbija się w czoło. Ma się wtedy niezły odlot. Mi kiedyś noga przeciwnika przejechała po całej twarzy. Na szczęście była to lekka walka.

Hmm a ja sie bede upieral ze sie pomyliles :wink:
Mae kage idzie od dolu i to prostą nogą. To nawet nie jest kopniecie "bojowe" tylko rozciagające itp. Z opisu zrozumiałem że chodzi ci o kakato orishi lub axe kick. No chyba ze nie zrozumialem opisu.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
nie, tu chodzi o cos co jest podobne do bloku nogą. robisz wymach ale noga idzie po łuku. Na ulicy to kiedyś uzyłem i był od razu nokaut
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
Soto, uchi keage?
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
to teraz mały słownik technik bo panowie cześć z was te nazwy to chyba teraz sobie wymyśla...

mae kage -> kopniecie prostą nogą do góry (stopa chusoku)
uchi mawashi kage -> zagarniecie gardy przez kopnięcie prostą nogą po kole na zewnątrz
soto mawashi kage -> zagarniecie gardy przez kopnięcie prostą nogą po kole do środka
oroshi kakato geri -> kopnięcie po okręgu nad głowę/bark przeciwnika i następnie opuszczenie nogi trafiajac piętą w głowę / bark
  • 0

budo_meikyoan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
Różne style. różna terminologia. Dla mnie to co opisał Laser to po prostu mikazuki-geri.
Natomiast w mae-geri można wyróżnić 2 rodzaje:
- keage - poprzez strzał z dołu powierzchnią chusoku, ale nie prostą nogą, bo to czysty nonsens łatwy do zatrzymania i stosunkowo wolny, lecz "z kolana" jako osi ruchu nogi;
- kekomi - czyli przez wypchnięcie, zadawane najczęściej piętą. Kopnięcie "stopujące", na które przeciwnik najczęściej sam włazi. Świetne jako kontra przy ataku przednią ręką i dużym zaangażowaniu ciała przez przeciwnika.
  • 0

budo_danbog
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
W Kyokushinkai Mae Kage to technika wykonywana zupełnie prostą nogą.
Różni się od mae kage wykonywanego np w Shotokan ( bo tam różnica między kage a kekomi jest czasem trudno uchwytna w walce ).Wymaga perfekcyjnego wyczucia dystansu.
Sila kopnięcia pochodzi od ruchu biodra ( nie kożysta się z wyprostu kolana ).
  • 0

budo_wnuq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
Nie ma problemu z wyższym przeciwnikiem nawet jeśli by miał 3 metry w jajka i juz jest twój :)
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK

W tym tygodniu po raz drugi jadę na zawody.

Nie ma problemu z wyższym przeciwnikiem nawet jeśli by miał 3 metry w jajka i juz jest twój

Obawiam sie że to zabronione na zawodach....
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
ja mam taką technikę na człowieka z dużym zasięgiem. poświęcam się przyjmując jedno uderzenie w specjalnie odsłonięte miejsce, jak przeciwnik się złapie i zacznie je atakować w tym samym momencie dochodzę do niego i napier...alam combosy z piąch, a mam je bardzo twarde :) . oczywiście dochodzę do półdystansu albo nawet złapię kontakt z przeciwnikiem bezpośrednio całym ciałem. ale na zawodach to nie wiem czy się sprawdzi...
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
Właśnie jak to jest z mae-geri w kyokushinie bo w sumie zarówno w shotokanie jak i boksie tajskim kopie się podbiciem stopy (w sumie kopnięcia są identyczne), zaś w kyokushinie to będzie błąd, czy jest tu kwestja do wyboru co kto woli, pięta czy podbicie ?
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK

ja mam taką technikę na człowieka z dużym zasięgiem. poświęcam się przyjmując jedno uderzenie w specjalnie odsłonięte miejsce, jak przeciwnik się złapie i zacznie je atakować w tym samym momencie dochodzę do niego i napier...alam combosy z piąch, a mam je bardzo twarde :) . oczywiście dochodzę do półdystansu albo nawet złapię kontakt z przeciwnikiem bezpośrednio całym ciałem. ale na zawodach to nie wiem czy się sprawdzi...


Ale napisz co odsłaniasz, bo myślałem kiedyś nad czymś takim, ale jeśli mam odsłaniać twarz i na nią zebrać ten cios, to średnio mi ta taktyka leży :)
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
Jakbyś zebrał na twarz, to byłoby po zawodach :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024