Skocz do zawartości


Zdjęcie

WYŻSZY PRZECIWNIK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
Co rozumiesz przez daleko? Dla mnie długi dystans to taki z którego przeciwnik nie moze wcale trafić - a żeby zaatakowac to musi isc do przodu. Jak on idzie do przodu, to ja się cofam (po łuku) - on musi gonić a wtedy ja niespodziewanie kontratakuję!
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
Kselos dobrze mowi, musisz wpuscisz wyzszego przeciwnika i skontrowac w dogodnej chwili, skracajac dystans. Mozesz tez poogladac stare walki Tysona - wlasnie doskoki i skracanie dystansu moim zdaniem Tyson mial opanowane perfekcyjnie.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
Powiedz co za styl trenujesz?
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK

Powiedz co za styl trenujesz?


Kyokushin.
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK

Kselos dobrze mowi, musisz wpuscisz wyzszego przeciwnika i skontrowac w dogodnej chwili, skracajac dystans. Mozesz tez poogladac stare walki Tysona - wlasnie doskoki i skracanie dystansu moim zdaniem Tyson mial opanowane perfekcyjnie.


Perminator, masz jakiegoś linka żebym mogła ściągnąc jakieś walki Tysona :?: Zobacze na czym on się opiera.
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
jak dla mnie to perminator dobrze mowi... a tyson to byl wielki gosc.

A co do tematu to ja ostatnio walczylem z wiekszym od siebie (o 10 cm wzwyż , a wszesz to o dużo więcej) i wychodzi mi to co zawsze . Trzeba trenować i jeszcze raz trenować. A mali zawsze mają o tyle łatwiej że są szybsi i silniejsi (jeśli trenują i jeszcze raz trenują).

Technika na niego to głównie wyprzedzanie front kickiem(mae geri) jego lowkicka i próby podcięcia. Dla mnie rękoma powinnaś walczyć jak najmniej(mocna garda). I przedewszystkim ruchliwość i szybkość(a żeby to mieć trening i jeszcze raz trening).
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
no czyli knockdown.

Ciężko tu walczyć z wyższymi nei mogąc atakowac ich głowy rękoma, ale myśle że raczej nei powinnas ostro nacierać. Raczej dystans i w czasi eataku przeciwnika ostro wchodzić, kąsać i cofac sie. Tu ważna jest bardzo szybkość i timing, w ten sposób mniejszy może wygrac z więkrzym.
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
Tu jest pare, ale aktualnie nie dziala, moze zacznie pozniej:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Sprobuj tez z P2P, ale nie wiem czy do soboty zdazysz...
  • 0

budo_gbober
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
Skromnie cos ci Green Lady podpowiem :)
Wlaczac z wysokim przeciwnikiem musisz liczyc na szybkosc proponuje trzymac dystans (pamietaj ze jego/jej rece moga byc dluzsze niz twoje nogi :) ) potem szybkie wejscie kizami zuki + suroashi (nieiwem czy dobrze pisze nie pamietam juz chodzi o dojscie stopy tylnej do przodu i wyprowadzenie kroka do przodu) potem gyaku zuki w chudan. 100 % wazary. Proponuje tez mawashy z doskoku na chudan z szybkim (prawiejednoczesnym) atakiem kizami zuky. Sorrki za bledy juz dawno nie pisalem nazw po japonsku wiec napewno sia bledy ale chyba wszyscy wiemy o co chodzi.

Pozdrowienia
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK

Skromnie cos ci Green Lady podpowiem :)
Wlaczac z wysokim przeciwnikiem musisz liczyc na szybkosc proponuje trzymac dystans (pamietaj ze jego/jej rece moga byc dluzsze niz twoje nogi :) ) potem szybkie wejscie kizami zuki + suroashi (nieiwem czy dobrze pisze nie pamietam juz chodzi o dojscie stopy tylnej do przodu i wyprowadzenie kroka do przodu) potem gyaku zuki w chudan. 100 % wazary. Proponuje tez mawashy z doskoku na chudan z szybkim (prawiejednoczesnym) atakiem kizami zuky. Sorrki za bledy juz dawno nie pisalem nazw po japonsku wiec napewno sia bledy ale chyba wszyscy wiemy o co chodzi.

Pozdrowienia

Niestety w knockdown nei zabardzo takie kombinacje zadziałają. Kizami na chudan ma znikomą siłę. Ni i nei ma u nich Wazari, knockaut to ippon i tyle z punktów. Jak walka nie jest rozstrzygnięta przez ippon to sędziowie oceniają który zawodnik miał przewagę.
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK

A mali zawsze mają o tyle łatwiej że są szybsi i silniejsi (jeśli trenują i jeszcze raz trenują).


Ale my nie zakładamy, że OBAJ trenują... wtedy sprawa się "troszkę" komplikuje :/
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK

jej rece moga byc dluzsze niz twoje nogi :) )


Nie jestem az tak niska. Mam 170 cm wzrostu. Nie przesadzaj :evil:
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
No to 170 cm jak na dziewdczyne to nawet nieźle, więc ątpie abyś miała koazję walczyć z dużo wyższymi, chyba że byłyby to jakieś monstra. A jakieś 10 cm różnicy może ci nawet wyjść na dobre, gdyż twoje uderzenia chudan będą wchodziły przeciwniczce na wysokość żołądeczka :P , ale proponuje też sprawdzić technikę hidari chudan mawashi tsuki tzn. taki sierpik lewą ręka na wątrobe, czyli pod łokieć. - gdy jesteś w wymianie. A tak w czasie walki to nie wiem ja jak walczyłem z gostkiem o głowe wyższym(wprawdzie nie na zawodach 8) zdarza sie) to jest taka rzefcz że właśnie wyższy stara siętrzymaćdystans bo wtedy mu łatwiej zadawać ciosy, z tobie utrudnia dotarcie do celu. Jak już mowa o boksie to taki styl walki przyjął Lewis(czy Luis) z Tysonem, i go po prostu zmiarzżdźył. A wracając do mjej opowieści (o mnie :) ) to dopiero jak weśzłem w krótki dystans to dopiero się rozkręciłem, kolo ztracił rachube a ja waliłem w niego jak maszynka, no dobra mniejsza o to.
Konkluzja - nie trzymaj dystansu z wyższym bo to może wyjść na dobre tylko jemu, musisz znaleźdź dogodny moment do wejścia w zwarcie i wtedy bum,bum czyli szybka seria ręjkami na wys. chudan splot i poniżej. Musisz popracować nad szybkością i precyzją uderzenia rękami, a wtedy wzrost przeciwnika obruci się przeciw niem. Bowiem wyższy ma większy problem z udrzaniem w krótkim dystansie, a chwycić ci nie może.
P.S. Ale to moje zdane i może w twoim przypadku się nie sprawdzić gdyż ja nastawiam się na szybkość, precyzję i miarodajną siłę uderzenia
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
Wielkie dzięki za wszystkie cenne rady, napewno z niektórych skorzystam :wink:
Dam rade :!:
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK

Nie jestem az tak niska. Mam 170 cm wzrostu. Nie przesadzaj :evil:


Ja też mam 170cm wzrostu, a biorąc poprawkę na płeć masz lepiej, więc nie bój się - dasz radę :)
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
Wszystko ma swoje plusy i minusy. Wyższego można bardzo łatwo trafić w chudan a jak jest jeszcze trochę misiowaty (napakowany :) ) to tym bardziej. Ja mam niestety problemy z trzymaniem da dystans bo przeważnie trafia mi się ktoś z długimi rękami a mam słaby doskok więc jak za daleko odejdę to wtedy nie mogę trafić do celu. A niższy przeciwnik to z kolei się pałęta tak że nie można go złapać - jest prawie wszędzie :) .
  • 0

budo_gbober
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
Wlasnie jaki styl trenujesz Green Lady ja podalem ci porady do sotokan sportowego napweno w Kyokushin ci to nie pomoze :)
  • 0

budo_pandi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrołęka

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK

Wlasnie jaki styl trenujesz Green Lady ja podalem ci porady do sotokan sportowego napweno w Kyokushin ci to nie pomoze :)

Powiedz co za styl trenujesz?

Kyokushin.

:roll:
  • 0

budo_robertk1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
hehe No Green Lady masz problem, przecież takie rzeczy powinien wiedziec najlepiej twój trener, przeciez mozna sie go spytac

ja juz dosyc długo walcze w Kyokushin light contact a jestem bardzo niski w równaniu z rówieśnikami, jak walcze z kims do 10 cm wyższym no to walcze z nim normalnie tak jak umie najlepiej, jezeli jego przewaga wzrostu jest większa niz 10 cm to ja sie go bardzo blisko trzymam na taki dystans ze ja moge kopnąć normlanie a on ma trudnosci, bo ma nogi za długie, tylko ze takie pchanie sie srasznie męczy i sedziowie tez nie lubie czegos takiego

Ale myśle ze takimi rzeczami powinien zajmowac sie twój trener,

P.S. Kselos twoja taktyka z zejsciem po łuku sie nie sprawdzi, znaczy zadziała zejscie tak jak ma ale atak z doskokiem 100% bedzie wybroniony. U nas zawodnicy w light contact sa strasznie wyczuleni na kopnicia na głowe w końcu to 5 pkt. żadne bezpośrednie kopnięce nie wejdzie, poniewaz wszyscy lepsi zawodnicy mają dobry refleks. Na głowe wchodzą kopnięcia w czasie akcji, kominacji rękamii nogami
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WYŻSZY PRZECIWNIK
bo jej trener jest dziewczyną i ma 170cm wzrostu... 8) żartuje
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024