Skocz do zawartości


Zdjęcie

Manga i Anime


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Manga i Anime
Nie lubie i koniec, chociazby juz sam ten styl rysowania mnie denerwuje 8)
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Manga i Anime
Firefox: Coz widzialo sie w zyciu sporo tego, generalnie sa to polskie klany przesaczone przez sito estetyki, mentalnosci i wrazliwosci japonskiej. I bardzo dobrze, kazdy gatunek jest potrzebny, niektorych zadowala teleturniej na polsacie a inni wola Caravaggio. Chodzi mi o to ze niestety wiekszosci anime blizej do obrazow ze skory niz sztuki, czesto efekty wizualne biora gore nad trescia. Uzasadniony kicz staje sie jednak sztuka jak chocby caly nutr zwany pop art, bazuje na tym zalozeniu, jednak brak tej celowosci w omawianych produkcjach. Choc oczywiscie istnieja wyjatki potwierdzajace regole i bardzo je lubie i cenie. A ze prosba byla o "dobre" pozycje zatem pozwolilem sobie na wtracenie takiej malej krytycznej uwagi.
  • 0

budo_firefox
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Marsa :p

Napisano Ponad rok temu

Re: Manga i Anime
GrafRamolo -dzieki za wyjasnienie 8)

Kapral - daruj, ale 'zolwie ninja' to dla mnie jest o wiele nizsza liga niz Usagi ... :twisted:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Manga i Anime

Nienawidze Mangi i anime, moje osobiste odczucia estetyczne powisily by ich tworcow za brak guustu, dobrego smaki i kiczowatosc.


Myślę, że generalizacja w tym wypadku jest trochę bez sensu. M i A to dość rozległa dziedzina w której natrafić możemy na dzieła o bardzo szerokiej tematyce, ogromnie potrafią się też różnić kreską, sposobem wykonania. Też nie należę do fanów M i A głównonurtowej, ale posądzanie wszystkich twórców o brak gustu, to jak stwierdzenie, że kinomatografia cała jest do dupy, bo się zobaczyło "Gulczas, a jak myślisz?" ;)
  • 0

budo_do hoang viet
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Manga i Anime

Napisalem do Ciebie na GG, tam podam ci namiary, jezeli nadal jestes zainteresowany.


Nie odebrałem widomosci.Spróbuj ponownie.
  • 0

budo_nefiv
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Manga i Anime
całkowicie popieram firefoxa... tez kiedys myslalem ze M&A to jeden wielki kicz... poki nie zobaczylem paru interesujacych pozycji. i równierz gorąco polecam "Sword of the immortal" (mam na kompie caly komiks^^), i jesli ktos sadzi ze to wszystko takie cukierkowe - to jak juz ktos powiedzial - odsylam do berserka (tez mam of koz:P) i kenshina (ale tylko OAV!!)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Manga i Anime
panowie, o gustach się nie dyskutuje.
Wieeeele lat temu miałem okazje poznać dużo mangi i anime. Naprawde dużo, troche tego oglądałem.
I po dwóch latach stwierdziłem, że to nie dla mnie.

A tak w ogóle, ten topic powinien być przeniesiony do działu BUDO multimedia.
  • 0

budo_shd
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Manga i Anime
"ghost in the shell" oraz 2 czesc tego filmu to pozycje obowiazkowe dla fana anime.
moze i nie dotyczy to sztuk walki a tym bardziej samurajow (pomijajac scene w GITS2 gdzie chlopaki poszli do siedziby yakuzy i jeden z mafiozow mial katane:P ) ale warto obejzec
scena z yakuza rzadzi ;]
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Manga i Anime
Wybaczcie panowie tę barierę pokoleniową, ale nie wyobrażam sobie , żeby film rysunkowy czy też komiks mogły nieść jakąś spójną i w miarę kompletną wiedzę na jakikolwiek temat - także na temat samurajów (bo tego zdaje się dotyczył początek wątku)

To tak jak by chcieć na podstawie hentai przygotowywać się do pierwszej randki... :roll:

Usiłowano kilkukrotnie tworzyć komiksy mające nieść kaganek oświaty pośród ciemnej młodzieży - ale na niewiele się to zdało. Pocóż zatem szukać przekazu tam gdzie go nie ma ? Bawcie się nimi, bo do tego zostały stworzone, ale nie wmawiajcie sobie, że dzięki nim się czegoś uczycie.

W.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Manga i Anime
Źle do tego podchodzisz. Zakładasz z góry, że komiks to coś dla dzieci/młodzieży i koniec. Tak na szczęście nie jest i są zarówno pozycje dla młodych, jak i dla dojrzałych ludzi.

A co do filmów rysunkowych, to już zupełnie absurdalne podejście - przesłanie zależy od scenariusza, a czy na podstawie danego scenariusza zrobimy film rysunkowy, czy "normalny" z aktorami to już szczegół.

No chyba, że twierdzisz też, że w ogóle nie da się przekazać żadnej wiedzy poprzez kinematografię...
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Manga i Anime
Nie twierdzę, że kreska jest tylko dla dzieci/młodzieży - vide hentai, nie twierdzę też , że za pomocą kinematografii rysunkowej czy dowolnej innej, lub też komiksu nie da się przekazać żadnej wiedzy. Chodzi mi tylko o to, że szukanie w tych źródłach wiedzy kompletnej i rzetelnej jest z góry pozbawione sensu, gdyż autorom z reguły nie chodzi o przekazywanie tejże wiedzy a jedynie o zapewnienie rozrywki (lepszej lub gorszej) opierając się np. na elementach historycznych.
Zatem szukanie wiedzy o samurajach w Anime czy Manga moim zdaniem jest pomysłem raczej nienajlepszym, chyba, że powstanie kiedyś długaśny serial zrobiony na wzór dokumentu, oparty na solidnych podstawach historycznych. W to jednak nie wierzę, gdyż rynek ma swoje prawa i niewielu takiego gniota chciało by oglądać...
Sam też lubię kino animowane - tak wschodnie jak i zachodnie, ale pod jednym warunkiem - że jest przynajmniej dobrze zrobione i dobrze jeśli przekazuje jakiekolwiek sensowne treści. Pokemony, nastoletnie zmutowane żółwie ninja nie leżą w zakresie mych zainteresowań. Natomiast Chojrak - jak najbardziej. Na szczęście nie włada kataną, więc nie został mianowany Naczelnym Instruktorem Władania Mieczem i Znawcą Historii Średniiowiecznej Japonii... (czyli NIWMiZHŚJ) :wink:

W.
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Manga i Anime
BTW. Może mały, interaktywny [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ??

:)

W.
  • 0

budo_do hoang viet
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Manga i Anime
Miecz Kenshina to Iaito :?:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Manga i Anime

Nie twierdzę, że kreska jest tylko dla dzieci/młodzieży - vide hentai, nie twierdzę też , że za pomocą kinematografii rysunkowej czy dowolnej innej, lub też komiksu nie da się przekazać żadnej wiedzy. Chodzi mi tylko o to, że szukanie w tych źródłach wiedzy kompletnej i rzetelnej jest z góry pozbawione sensu, gdyż autorom z reguły nie chodzi o przekazywanie tejże wiedzy a jedynie o zapewnienie rozrywki (lepszej lub gorszej) opierając się np. na elementach historycznych.
Zatem szukanie wiedzy o samurajach w Anime czy Manga moim zdaniem jest pomysłem raczej nienajlepszym, chyba, że powstanie kiedyś długaśny serial zrobiony na wzór dokumentu, oparty na solidnych podstawach historycznych. W to jednak nie wierzę, gdyż rynek ma swoje prawa i niewielu takiego gniota chciało by oglądać...
Sam też lubię kino animowane - tak wschodnie jak i zachodnie, ale pod jednym warunkiem - że jest przynajmniej dobrze zrobione i dobrze jeśli przekazuje jakiekolwiek sensowne treści. Pokemony, nastoletnie zmutowane żółwie ninja nie leżą w zakresie mych zainteresowań. Natomiast Chojrak - jak najbardziej. Na szczęście nie włada kataną, więc nie został mianowany Naczelnym Instruktorem Władania Mieczem i Znawcą Historii Średniiowiecznej Japonii... (czyli NIWMiZHŚJ) :wink:

W.


Amen
  • 0

budo_musashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Manga i Anime
Co do oceniania anime zgodnie ze stereotypami- To jest taka sama forma jak ksiązka czy film. Nie mozna na podstawie przeczytania- czy tez, przewertowania jednej ksiązki powiedzieć ze WSZYSTKIE ksiązki są do bani, są cukierkowate itp. Istnieje cały wachlarz produkcji zarówno anime jak i mang, dotyczących kazdej tematyki. Nie będę się rozpisywał, bo wątpie zeby trafiło to do wszystkich twardogłowych oceniających wszystko na podstawie jednego pokemona czy innego odpadu z importu który do nas trafił.
Co do tematyki samurajskiej- istnieje mnóstwo ciekawych ekranizacji legend- najsłynniejszą bodajze jest Hakkenden- iście epicka opowieść którą polecam kazdemu
A jeśli chodzi o mangi/anime będące wiarygodnymi źrodłami odnośnie sztuk walk to nie spotkałem się z takimi. I na pewno nie będą to Champloo, ani Kenshin który jest wyjątkową bajeczką.
  • 0

budo_musashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Manga i Anime
Przepraszam ze drugi post pod rząd, ale nie mam mozliwości edycji. Miecz Kenshina to Sakabato czyli o odwróconym ostrzu.
  • 0

budo_do hoang viet
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Manga i Anime
Po co komus taki miecz :?: Macie dokładne zdjęcie tego ostrza :?:
  • 0

budo_musashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Manga i Anime

Po co komus taki miecz :?: Macie dokładne zdjęcie tego ostrza :?:

poszukaj przez google
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Manga i Anime

To jest taka sama forma jak ksiązka czy film. Nie mozna na podstawie przeczytania- czy tez, przewertowania jednej ksiązki powiedzieć ze WSZYSTKIE ksiązki są do bani, są cukierkowate itp.


Owszem - już wcześniej dałem temu wyraz - tak mi się przynajmniej zdawało. Jako medium jest ta forma porównywalna z każdą inną. Istotnym wyróżnikiem jest rynek, dla którego jest onoż tworzone i to o czym wspomniałem - podstawy merytoryczne na których oparto dzieło.
Zresztą - sam niżej potwierdzasz, że nie spotkałeś się z takimi które były by wiarygodnym źródłem wiedzy. :wink:
Więc nie o stereotypy tu idzie a o przenoszone treści :)

Pozdrówka
W.
  • 0

budo_musashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Manga i Anime

Zresztą - sam niżej potwierdzasz, że nie spotkałeś się z takimi które były by wiarygodnym źródłem wiedzy..

Nie mozna oceniać najlepszej ksiązki, skoro nie czytało się wszystkich. Tak samo ja tutaj twierdząc ze nie spotkałem się, nie mogę stwierdzić ze czegoś takiego absolutnie nie ma. Nie jestem jakimś tam zatwardziałym fanem, liznąłem tylko podstawy i przedstawiam jedynie opinię którą wynoszę na podstawie moich doświadczeń. Rynek japoński wypuszcza co tydzień setki tytułów, z czego na rynek zachodni wychodzi ledwie pare procent. Czyli to, na co jest popyt. A popyt jest głownie na treści nieskomplikowane, o niskim poziomie merytorycznym, zaś duzej ilosci wulgaryzmów, przemocy oraz seksu. Kiedyś wyczytałem, ze tworzy się mangi na temat gotowania, gdzie faktycznie mozna wysnuć jakieś nauki i zdobyć wiedze gastronomiczną, zapewne takze tworzy się takze tytuły będące wiarygodnymi źrodłami wiedzy w kazdej dziedzinie, a na pewno w tym, co japończycy traktują jako swoje dobro narodowe i tradycję.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024