Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zgrupowanie kendo, iaido i jodo w Krakowie, 3-5 czerwca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_michal_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Zgrupowanie kendo, iaido i jodo w Krakowie, 3-5 czerwca
Witam, jak w temacie - w Krakowie w Krakowskim Klubie Szermierczym a tak właściwie to w Dojo sensei Artura Hessela odbędzie się seminarium kendo, iaido oraz jodo. Szczegóły na stronie PZK ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ). W poniedziałek po seminarium można będzie w pobliskim centrum kultury i sztuki japońskiej Manggha obejrzeć pokaz Kendo w wykonaniu prof. Takaakiego Sonody z Kyushu ( dla niewtajemniczonych to taka wyspa w Japonii ale mysle ze na tym forum to zbędny dopisek) oraz Gerry'ego Tschertera z Genewy.
Myślę, że długa lista osób ze stopniami mistrzowskimi obejmująca dla kendo dwa 5 te dany i dwa 4 te oraz dla Jodo najstarszych stopniami i starzem (oczywiscie o ile mi wiadomo - vivat political corectness :) ) Jarosława Wolnego oraz Adama Kitkowskiego powinna zachęcić do uczestnictwa. Osoby trenujące Iaido może zachęcić niezbyt częsta możliwość poznania Koryu Muso Jikkiden Einshin Ryu oraz powtórka Seitei Iaido oraz egzaminy na stopnie kyu przeprowadzane pod auspicjami PZK.

Serdecznie zapraszamy... W razie wątpliwości proszę o kontakt przez forum albo KKS.
Do zobaczenia w Krakowie.
  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie kendo, iaido i jodo w Krakowie, 3-5 czerwca
Z Iaido, jak dotąd, nie miałem styczności, ale ćwiczę inną szkołę miacza. Czy mogę wziąść udział w zajęciach Iaido? Czy też nie ma to sensu?
  • 0

budo_michal_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie kendo, iaido i jodo w Krakowie, 3-5 czerwca
Myślę, że tak. Część osób która będzie na seminarium ma dość blade pojęcie o Muso Jikkiden (z autorem tego postu włącznie ;) ) na pewno sie znajdą też tacy co nie maja żdnego pojęcia... Jeśli wogóle trenujesz mieczem japońskim to nie powinno być jakiś problemów nie do pokonania. Zresztą jak będą jakieś problemy to się je rozwiąze na miejcu :)
  • 0

budo_persiwal
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie kendo, iaido i jodo w Krakowie, 3-5 czerwca
Mam kilka pytań co trzeba przynieść na zgrupowane, jaki koszt i czy jest sens przyjechania na seminarium pomimo całkowitego laictwa w temacie sztuk walki.
  • 0

budo_michal_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie kendo, iaido i jodo w Krakowie, 3-5 czerwca
ceny i program w linku z pierwszego postu w topicu więc nie będę się powtarzał a co do możliwości udziału pomimo braku jakichkolwiek umiejętności.... nikt zapewne nie zostanie wyrzucony to mogę chyba obiecać ale z seminariami to jest tak, że im więcej wnosisz tym więcej wynosisz, jak nic nie umiesz to niewiele się nauczysz ale przynajmniej zobaczysz sporo w jednym miejscu.
co do sprzętu... do jodo - trzeba jo i boken, do iaido boken, do kendo... to by chyba odpadało dla zupełnie początkujących bo ta część seminarium z tego co się zorientowałem jest raczej przeznaczona na bardziej zaawansowany traning ale moge się mylić. no i oczywiście jakiś wygodny strój do ćwiczeń koniecznie z długimi nogawkami, do iaido polecam tez ochraniacze na kolana (np takie o siatkówki).
Jeśli jednak myslisz poważnie o rozpoczęciu treningów to potraktował bym seminarium jako okazję do przyjrzenia się, sprawdzenia czy to o to Ci chodzi i potem na twoim miejscu wybrał bym jakąś sekcję do normalnych regularnych treningów...
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie kendo, iaido i jodo w Krakowie, 3-5 czerwca

Osoby trenujące Iaido może zachęcić niezbyt częsta możliwość poznania Koryu Muso Jikkiden Einshin Ryu


kto będzie prowadził trening Jikiden?
  • 0

budo_michal_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie kendo, iaido i jodo w Krakowie, 3-5 czerwca
Myślę, że Sensei Jarosław Wolny chcciaż chodzą też i inne słuchy... ale że plotek nie powtarzam pozostanę przy powyzszym stwierdzeniu
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie kendo, iaido i jodo w Krakowie, 3-5 czerwca

Myślę, że Sensei Jarosław Wolny chcciaż chodzą też i inne słuchy... ale że plotek nie powtarzam pozostanę przy powyzszym stwierdzeniu


miło usłyszeć że ktoś w PL (oprócz grupy w Czerwionce) robi jeszcze Jikiden...
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie kendo, iaido i jodo w Krakowie, 3-5 czerwca
Jak dla mnie prowokatorsko to zabrzmiało ;) :twisted:
  • 0

budo_michal_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie kendo, iaido i jodo w Krakowie, 3-5 czerwca
no to pozostaje tylk oi wyłącznie się spotkać bo z tego co wiem to jest kilka osób które "robią" Muso Jikkiden Einshin Ryu Iaido - może wpadnecie do Krakowa? pasowało by troche się powymieniać.... W Krakowie mamy troche "wieści prosto z Japonii"...
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie kendo, iaido i jodo w Krakowie, 3-5 czerwca

no to pozostaje tylk oi wyłącznie się spotkać bo z tego co wiem to jest kilka osób które "robią" Muso Jikkiden Einshin Ryu Iaido - może wpadnecie do Krakowa? pasowało by troche się powymieniać.... W Krakowie mamy troche "wieści prosto z Japonii"...


:) ja mam do Krakowa 1000km :)
jak już wróce z wygnania to chętnie, ale póki co sam rozumiesz - do Fay Goodman do Anglii mam bliżej... ;) nie mówiąc o moim lokalnym nauczycielu 8)

aha - takie pytanko - skoro robicie Jikiden, to wiecie że ile wsi w japonii tyle odłamów :)
od kogo wy (czy tam wasz lokalny nauczyciel) się uczycie???

pozdrawiam
  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie kendo, iaido i jodo w Krakowie, 3-5 czerwca
Czy wiadomo już o której godzinie odbędize się pokaz kendo i iaido przewidziany na poniedziałek 6.06 ?
  • 0

budo_michal_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie kendo, iaido i jodo w Krakowie, 3-5 czerwca
tak "lokalinie" to ciężko wyczuć... myślę, że źródeł jest niestety kilka :)
a co będzie na seminarium w sensie z jakiego źródła to ciężko powiedzieć po nie wiem od kogo uczył sie sensei J. Wolny a i trenować z Nim iaido też jeszcze nie miałem okazji żeby smamemu starac się zgadnąć ;)
  • 0

budo_michal_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie kendo, iaido i jodo w Krakowie, 3-5 czerwca
Nie wiem MadSun ale to jest telefon do CKJ Magha
012 267 27 03
może oni wiedzą skoro to się u nich odbywa?
na pewno tez w trakcie stażu będzie można się dowiedzieć bo kilku z kolegów pod przewodnictwem Senseia pomga przy tym wydażeniu. niestety nie bede miał juz z nimi kontaktu prawie do samego seminarium więc osobiście nie dam rady pomóc.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie kendo, iaido i jodo w Krakowie, 3-5 czerwca

Jak dla mnie prowokatorsko to zabrzmiało ;) :twisted:


a gdzie tam 8)
w DE na ten przykład 99.9% iaidoków ćwiczy Muso Shinden, ludzi ćwiczących Jikiden, ten od Haruna Sensei, gdzie ćwicze się do tego też Seitei, to jest może z 10ciu na całe Niemcy...
Są oczywiście grupy ćwiczące Jikiden ale oni ćwiczą tylko Koryu (np: grupa Fuji Sensei, czy spora grupa od Esaka Sensei).
Mnie interesa z wiadomych względów linia mojego nauczyciela - czyli obecnie Oshita Sensei.

Daltego pytam o nauczyciela i dlatego się dziwię że w PL jest tyle grup Jikiden :) Co mnie niezmiernie cieszy :lol:
  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgrupowanie kendo, iaido i jodo w Krakowie, 3-5 czerwca
Pokaz Iaido i Kendo odbędize się w poniedziałek 6 czerwca w godzinach 13:00 - 16:00 w sali wielofunkcyjnej.

Źródło: sekretariat Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024