Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie o sztukę walki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_shi4
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Pytanie o sztukę walki.
Nie mam doświadczenia w tych sprawach, nie ukrywam ze jestem noobem w tej dziedzinie, ale mam nadzieje ze nie zostanę doszczętnie zjechany jako ze znajomy polecił mi to forum...

Do rzeczy: chciałbym zapisać się na zajęcia walki mieczem (japońskim) tylko nie wiem dokładnie, czego mam szukać. Nie chce czegoś takiego jak Kendo gdzie biega się w ochraniaczach. Szukałbym raczej czegoś bardziej ''luźnego'' gdzie nie koniecznie musze się bić z kimś, ale gdzie poznam sztukę miecza. W TV kiedyś widziałem program gdzie kilku kolesi w normalnych kimonach i hakamach ćwiczyli miedzy sobą z bokenami, i czegoś takiego bym szukał tylko jak się to nazywa? Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi na moje pytanie, mam nadzieje ze okażą się pomocne i niedługo rozpocznę trening.

Shi4
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sztukę walki.
Jeśli8 szukasz czegoś w Wawie to zdaje mi się że spokojnie znajdziesz... tylko niech Graf się wypowie :]
  • 0

budo_kha
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków...

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sztukę walki.
możesz poszukać pod ken-jutsu, ken-jitsu, kobudo. w wawie jest chyba prawie wszystko: iaido, battodo, ken-jutsu. tam gdzie nie ma sparingów to głównie stare szkoły.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sztukę walki.
mod on
Cenzura
na drugi raz podaj sam text, podawanie adresu do innego forum jest wyraznie zabronione. :twisted: :twisted:
mod off


Zaraz mnie pewnie moderatorzy zabija znajac przychylnosc tego forum. Ale podaje ten link w dobrej wierze.
  • 0

budo_shi4
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sztukę walki.
Dzięki wielkie, już znalazłem kilka stron o treningach, jakie by mnie interesowały, teraz tylko przejechać się w kilka miejsc by to wszystko na żywo zobaczyć ;] Dzięki jeszcze raz na nazwy i ta listę.
  • 0

budo_kuma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sztukę walki.
Ja polecam Szkołę Samurajów. Ćwiczymy battodo i ken-jutsu. Battodo jest bardzo konkretne i nastawione na używanie ostrego miecza i tameshigiri.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sztukę walki.

mod on
Cenzura
na drugi raz podaj sam text, podawanie adresu do innego forum jest wyraznie zabronione.
mod off


Jak mam podawac tekst? Co mam kopiowac i wklejac 20 postow? Co ja zycia prywatnego nie mam, pracy nie mam, nauki? Czy ja siedze 24h przed monitorem? Ja naprawde nie czerpie materialnych kozysci z tego ze komus pomoge.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sztukę walki.

Ja polecam Szkołę Samurajów. Ćwiczymy battodo i ken-jutsu. Battodo jest bardzo konkretne i nastawione na używanie ostrego miecza i tameshigiri.



proponuję Budojo albo Tenshinkan dojo - tam mają własciwe podejście do cżłowieka.
  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sztukę walki.
miałem nadzieje ze ten topic obedzie sie bez reklamy konkretnej sekcji a zostanie jedynie podane co i gdzie jest... niestety.... propaganda gora :?
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sztukę walki.

propaganda gora


Bardziej marketing ;) ehhh...
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sztukę walki.
A tak naprawdę (wybaczcie że się dubluje) to ja Ci polecam kółko szachowe.. albo może Go... to da Ci niesamowite podstawy do szermierki.. :D
  • 0

budo_do hoang viet
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sztukę walki.

Ja polecam Szkołę Samurajów. Ćwiczymy battodo i ken-jutsu. Battodo jest bardzo konkretne i nastawione na używanie ostrego miecza i tameshigiri.




Byłem na twojej stronie Kuma,bez urazy ale te style,które używacie na waszych treningach nie były używane przez samurajów więc nie możecie nazwać waszą szkołę dla samurajów,a poza tym samuraje uczyli się jak posługiwać się łukiem,kijem,halabardą,włócznią itd.Ryukyu Kobudo,które jest także trenowane u was nie jest oryginalne(naprawdę,bez urazy).Tonfa,nunchaku,kama,bo oraz sai to nie są wszystkie podstawowe bronie w oryginalnym Ryukyu Kobudo.Podstawowe bronie w każdym Kobudo było:
1.Bo
2.Sai
3.Tonfa
4.Nunchaku
5.Jo
6.Sansetsukon
7.Eku
8.Kama
9.Nunti
10.Kue
11.Timbei
12.Suruchin
13.Tetcho
14.Tekko
  • 0

budo_pablo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sztukę walki.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
polecam.
iaido: seitei iai, także muso shinden ryu i inne stare szkoły, jodo
  • 0

budo_kuma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sztukę walki.
Takie kwiatki wyskakują jak sie niedokładnie czyta. W Szkole Samurajów nie ćwiczymy ryukyu kobudo tylko nihon kobudo, a to spora różnica jak już zauwazyłeś. A w róznych szkołach cwiczy sie róznymi brońmi.
  • 0

budo_do hoang viet
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sztukę walki.
Nic o tym nie wspomniano na twojej stronie,że to Nihon Kobudo.Pomyslałem,że to Ryukyu Kobudo,ponieważ nosicie tam białe Gi,a poza tym było tam mówione tylko o Ryukyu Kobudo.Sorry za błąd.Ale i tak nie możecie nazywać waszej szkoły,,Szkołą Samurajów"(bez urazy).
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sztukę walki.
ale szkoła samurajów brzmi lepiej w oczach licealistów, marketing koleś marketing, a że sie ktos tam rozmija z prawdą...
  • 0

budo_kuma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sztukę walki.
Bez urazy ale ty nie bedziesz nam mówił co możemy a czego nie. I koniec tej dennej "dyskusji".
  • 0

budo_do hoang viet
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sztukę walki.
Dobra koniec tej "dyskusji",tylko dodam ostatnie słowa:
Nie powinniscie tak nazywać waszą szkołę.
Koniec wojny.Zgoda :?:
  • 0

budo_hikaru
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sztukę walki.
Jeśli można się jeszcze wtrącić, to powstała już sekcja kendo w Białymstoku na którą serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych. Więcej informacji jest na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Jeśli są jakieś pytania proszę pisać ;-)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o sztukę walki.
Sorrry, a czemuż to nie mogą???
Moga nazwać szkołę i Szkoła Ninji i Szkoła strażaków supermenów i jak im się podoba.

Dziwi mnei że gadacie takei głupoty o marketingu itd. To jest biznes i nazwa i plakaty i inne rzecyz mają przyciągać, normalne.
A marcin tutaj gada o marketingu a sobie Gazetke budojo wydaje i klub nazywa tak samo. To dopiero jest marketing.


ps. Nie ćwicze z mieczem, ale planuje zacząć i chyba to będzie szkoła samurajów bo nie bawi mnie tylko machanie kijkiem , pocioł bym cos chętnie, powalczył na miecze piankowe, i porobił wiele innych rzeczy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024