Skocz do zawartości


Zdjęcie

HwaRangDo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_willi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: HwaRangDo
trzeba spróbować
poza tym ma swoją długą historie
to żadna nowość
i nie mooofie że moje jest najlepsze
sorry jeśli z mojej wypowiedzi tak wnioskujecie
widziałem treing muai thai jak sie u mnie w klubie dresy leją
ale to może tylko u mnie :lol:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: HwaRangDo
Hwarangdo to styl powstały po II wojnie światowej, więc aż tak długiej historii to on nie ma...

Gizmo
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: HwaRangDo

PS. nic nie mam do aikido akurat tak mi sie nasunelo, nawet fajnie to wyglada choc w skutecznosc nie wierze


Jak Ci kiedyś jakiś bysior zrobi yonkyo albo nikkyo to uwierzysz. Siłę trzeba mieć wbrew pozorom... A na aikido zazwyczaj chodzi dużo chuderlaków.
  • 0

budo_operator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krzesla :)

Napisano Ponad rok temu

Re: HwaRangDo

Jak Ci kiedyś jakiś bysior zrobi yonkyo albo nikkyo to uwierzysz. Siłę trzeba mieć wbrew pozorom... A na aikido zazwyczaj chodzi dużo chuderlaków.


hehe bylem w 2 sekcjach w Toruniu bo znajomy szukal jakiejs rekreacji dla dziewczyny :D i nigdzie nie widzialem bysiora na aikido pozatym nie wiem jak te techniki mozna zastosowac tzn w sumie wiem trzeba miec zajebisty wrecz nieludzki timing i byc idealnym technikiem, podejrzewam ze jakies efekty sa pewnie po 10 latach :wink:
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: HwaRangDo
Podobno osobnicy z wysokim stopniem w aikido (2, 3 dan) nie wierzą w jego skuteczność. :)
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: HwaRangDo

chodzi mi o to że się nasuwają non stop.
żadnej techniki tylko lecą...

Te slowa wydaja mi sie zenujace :? nie trenuje muay thai co prawda ale w walkach uderzanych ciagle prowadzenie ataku zwieksza szanse na wygrana i nie daje szansy na skupienie sie przeciwnikowi. Mowisz zadnej techniki trzeba pamietac ze sierpy, haki, lokcie, low kicki to tez techniki mimo ze mniej efektywne niz obrotówki na wysokosci 3,6 m :wink:
  • 0

budo_operator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krzesla :)

Napisano Ponad rok temu

Re: HwaRangDo
sierpy lokcie i lowkicki sa moim zdaniem bardziej efektywne za to moze nie tak efekciarskie jak ktos zrobi obrotowke w szmotaninie to gratuluje albo na klatce schodowej ja tam bym wolal dobrze sierpa opracowac :) niz kopa 720 stopni :wink:
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: HwaRangDo
Dokladnie :) najwazniejesze by atak\obrona byla mozliwie jak najprostsza i mozliwie jak najbardziej efektywna(a nie efektowna) :-)
  • 0

budo_willi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: HwaRangDo

Hwarangdo to styl powstały po II wojnie światowej, więc aż tak długiej historii to on nie ma...

Gizmo


nie bądź taki pewnien
mam w domu książkę o hwarangdo i jest historia
zreszta zalookaj
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
zreszta są tu 2 historie
nowa i stara :)
a tak poza tym chłopaki
to wierze w to że muai thai jest skuteczne :D
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: HwaRangDo
Obstawiam, że mam tych książek więcej od Ciebie. Poczytaj opracowania historyków nie związanych z organizacją braci Lee... polecam na przykład [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .

Gizmo
  • 0

budo_operator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krzesla :)

Napisano Ponad rok temu

Re: HwaRangDo
hehehe apropos historii o stylach i ich założycielach to w jakiejś polskiej gazecie kiedyś czytałem (dodam ze głównym sponsorem gazety była jakaś org. aikido) :) że "wesziba" stanął przed plutonem strzelców wyborowych i mieli strzelać ale wszyscy po wystrzale zobaczyli błysk światła padli a weszi stal za nimi :) :) :) większość z tych historyjek to jakiś legendy, są fajne itd. dodają uroku sztukom walki, z tej serii kiedyś na dniach kultury japońskiej koleś powiedział ze ponoć Musashi Miyamoto nigdy sie nie mył żeby nie odkładać miecza, każda sztuka walki dorabia sobie takie historie żeby zwabić ludzi, oczywiście ma znaczenie czy mamy do czynienia ze sztuka walki czy z kombatem ale już date założenia jesli nie jest pewna trzeba raczej z przymrużeniem oka traktowac
  • 0

budo_willi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: HwaRangDo

Obstawiam, że mam tych książek więcej od Ciebie. Poczytaj opracowania historyków nie związanych z organizacją braci Lee... polecam na przykład [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .

Gizmo


wierze Ci :)
jak coś znajde to poczytam
dzięki
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: HwaRangDo

chodzi mi o to że się nasuwają non stop.
żadnej techniki tylko lecą...

Mowisz zadnej techniki trzeba pamietac ze sierpy, haki, lokcie, low kicki to tez techniki mimo ze mniej efektywne niz obrotówki na wysokosci 3,6 m :wink:

święte słowa...niektórym się wydaje że jak coś wygląda prosto to jest proste...tylko żeby dobrze nauczyć się kopać lowkicki i bronić przed nimi trzeba lata treningów, podobnie z sierpami, hakami itp...każdemu kto myśli inaczej proponuję trening nawet krótki thaia lub boksu gdzie trener rozwieje ich wątpliwości i to co do tej pory wydawało się tak proste stanie się troche trudniejsze.
  • 0

budo_willi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: HwaRangDo
racja wierze w to
trener moofił że dla nich kombinacje
z brązowego i czarnego pasa to banał
ale te z białego i żółtego są trudne
można się pomylić nawet przy krokach :D
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: HwaRangDo

racja wierze w to
trener moofił że dla nich kombinacje
z brązowego i czarnego pasa to banał
ale te z białego i żółtego są trudne
można się pomylić nawet przy krokach :D

Lepiej sie tym nie chwalic :roll: bo skoro ma problemy z podstawami to co z niego za trener ...
  • 0

budo_willi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: HwaRangDo
tzn. wiesz
to oni umieją perfect
ale łatwo się pomylić
nawet mistrzom sie zdarza :]
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: HwaRangDo
Podobno stopień mistrzowski zobowiązuje Cie do znania całego materiału (dotąd poznanego) perfekcyjnie ;)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: HwaRangDo

widze willi ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia? moze by tak troche obiektywizmu, a przedewszystkim wiedzy. Raczej sie nie pomyle stwierdzajac ze nigdy nie byles na treningu MT
i wszystkie twoje opinie na temat tej sztuki walki sa na podstawie filmu Ong Bak z ktorego sie tak nasmiewasz i zarazem czerpiesz wzorce do oceniania MT.


MT to nawet nie sztuka tylko sport walki...tylko przywal jak możesz najmocniej...
nie wyciągam tylko z tego...widze w klubie dresów wychodzących z sali...
i ich odzywki.."yyyy..eeee....ehhehhehe...moooocnee...nooo....ja pierdole...oo..jaaaaa
noooo...niezłe to było..." zresztą wiecie jak sie dresy odzywają :D
wiec właśnie na tej podstawie....nie widać tam raczej normalnych, kulturalnych ludzi ćwiczących to dla obrony czy przyjemności...ale nie mówie że MT jest kompletnie do dupy..
poprostu co kto lubi :)


Willi, to kwestia indywidulanych preferencji. Troche o Hwarangd czytalem, ale z czytania tylko odechciewalo mi sie. Czytajac natomiast opinie zolnierzy USMC czy US navy gdzie sa programy MA oparte czesciowo na dosiwadczeniach z hwaragdo moglem nabrac jakas obiektywna opinie, Podobalmi sie nawet ten styl niejako.
Jdnak, podchodzisz do tego zbyt jednostronnie. Kazdy styl walki jest OK.
Tylko, nie mow prosze tak o MT.
MT to piekna sztuka walki z ponad dwutysiacletnia tradycja, i tak samo jak hwarang-do uduchowiona po czesci. Jest w niej duzo pieknych tradycji i ducha walki- co mi sie niezmiernie w tej sztuce podoba. Owszem, co kto lubi, ale z twojej wypowiedzi wynika, ze ludzie cwiczacy MT to drechy. Widzisz, nasz trener prowadzi duzo sekjcji, jedni to sami kibole a inni ustatkowani, porzadni, mili ludzie. W kazdej sztuce tez trzeba przywalic jak sie moze najmocniej 8) Taka secyfika.
nie krytykuj, a nie bedziesz krytykowany.
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: HwaRangDo
Kapral nie to,że się czepiam, ale MT to jest SPORT walki i jakby się uprzeć to powstał w zasadzie po 1930r. Przed tymi latami wyglądał całkiem inaczej ,a sztuka walki z tajlandii to Muay Boran. Co nie znaczy, że nie szanuje MT ;)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: HwaRangDo
Ale chyba nikt nie zaneguje, ze po dodaniu technik z boksu angielskiego muay thai, ze tak powiem - poszedl ostro do przodu?

K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024