Skocz do zawartości


Zdjęcie

Star Wars


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_gegan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Star Wars

To ma po prostu efektowanie wyglądać i tyle, nie ma co się rozwodzić nad tym, że a to może zaczerpnięto z kungfu, a to z kendo. Przecież oni tam pokazywali jedynie bajerancką walkę na miecze, jedynie może wspomagając się elementami szermierki japońskiej, a nie w 100% się na niej wzorując.


Jak ktoś był na "Romeo i Julii", tym, co ostatnio w buffo pokazywali (chodzi o tą współczesną wersję), to wie o co chodzi. Na przykład w wielu przypadkach, były akcje, w których nie zachamowanie miecza (shinai) prowadziło by do bloku twarzą.
Wogóle, jak ktoś chociaż raz był na zajęciach, to sie zorientuje, że hakamy nie miały fałd, a"kata" były w stylu gwiezdnych wojen (odwracanie się do przeciwnika plecami i blok na plecach). Mimo wszysko wszyscy, którzy się nie znali byli pod wrażeniem. I o to w tym chodzi. Ludziom nie chodzi o precyzje, ale o podskoki, salta itp.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Star Wars
Dobrze mradu prawi.

W starych były mniej bajeranckie walki bo nie było możliwości technicznych.
W książkach, grach i wszystkim innym opisy były jak w ataku klonów i zemście.
Własnie tego oczekiwałem po tych filmach, że będą w walkach używane moce a nie jak za przeproszeniem we Władcy pierścieni mag, zamiast miotac Firebolami to laska tłucze wrogów, to dopiero Shit jest!!
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Star Wars
Laser cóż powołujesz się na książkowe źródła w SW

Dlatego odwołując się do LOTR nie zapominaj że w książce nie było wielkich firebolli itd. W książce nie było nawet opisu tego jak laską po głowach bije ;)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Star Wars
o kurcze, ja nei czytałem Tolkiena, nei podobał mi sie ale brat maniak mówi że On tam magią walczył. Więc może z firebolami przesadziłem no ale sens utrzymany :)
  • 0

budo_do hoang viet
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Star Wars
Władca Pierscieni też jest wspaniałą powiescią.Też jestem ich fanem,ale nie aż tak wielkim jak Gwiezdnych Wojen.
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Star Wars

taaa zwlaszcza walka Yody z Dooku w Ataku Klonow ;) . Przypominam ze Star Wars to nie tylko filmy, ale takze ksiazki i gry. A w np. serii Jedi Knight doskonale widac co Jedi potrafia ;)
ps. Po prostu chodzi mi o to ze walki te nie maja byc realistyczne a efektowne i takie sa.


Walka Yody była wyjątkiem w "Ataku klonów". A jak niby mieli przedstawić sposób walki Yody? Jak się turla pod nogami Dooku? :lol: A już walki Obiwana i Anakina z Dooku były na takim poziomie efekciarstwa jak Luka I vadera w "Powrocie Jedi" (czyli optymalnie). Poza tym to sorki, ale jakim cudem Twój światopogląd oparty na książkach i grach SW nie runął po III epizodzie??? 8O Wszak w klasycznej już trylogii Thrawna jest mowa o tym, że wojny klonów toczyły się między klonami mistrzów Jedi,a tu po filmie okazuje się, że dupa... :lol:

I wybacz, ale godziny to ja spędzałem tylko przy pierwszej części Jedi Knight (Dark Forces 2), tam Katarn aż tak nie latał. :wink:
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Star Wars

taaa zwlaszcza walka Yody z Dooku w Ataku Klonow ;) . Przypominam ze Star Wars to nie tylko filmy, ale takze ksiazki i gry. A w np. serii Jedi Knight doskonale widac co Jedi potrafia ;)
ps. Po prostu chodzi mi o to ze walki te nie maja byc realistyczne a efektowne i takie sa.


Walka Yody była wyjątkiem w "Ataku klonów". A jak niby mieli przedstawić sposób walki Yody? Jak się turla pod nogami Dooku? :lol: A już walki Obiwana i Anakina z Dooku były na takim poziomie efekciarstwa jak Luka i Vadera w "Powrocie Jedi" (czyli optymalnie). Poza tym to sorki, ale jakim cudem Twój światopogląd oparty na książkach i grach SW nie runął po III epizodzie??? 8O Wszak w klasycznej już trylogii Thrawna jest mowa o tym, że wojny klonów toczyły się między klonami mistrzów Jedi,a tu po filmie okazuje się, że dupa... :lol:

I wybacz, ale godziny to ja spędzałem tylko przy pierwszej części Jedi Knight (Dark Forces 2), tam Katarn aż tak nie latał. :wink:
  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Star Wars
Ale juz w Jedi Academy po scianach lazil :wink:
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Star Wars
Don Zen - tos palnal... w Jedi Academy Katarna niet...
Ale w Jedi Outcast to sobie po scianach polazil, owszem ;) .
Zanshin - czeeeepiasz sie :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Star Wars
wczoraj jeszcze widziałem Vadera, takiego dośc małego, miał jakies 140 cm od czubka hełmu do podłogi :D :-) ale lightsaber tkwił za pasem :-)
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Star Wars
Sorry, Mradu, jestem po prostu zniesmaczony III epizodem... I to właśnie jako fan Gwiezdnych Wojen, i to zarówno filmu jak i reszty świata SW... :?
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Star Wars
Zanshin - ok, przyjalem, tez sie niepotrzebnie uczepilem. Proponuje wypic kielonka przy najblizszej okazji, na zgode ;) .
(mnie z kolei zniesmaczyl Epizod I - koszmar po prostu)
Pozdrawiam
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Star Wars
No co, Ty? nie lubisz Jar - Jara? ;-) A swoją drogą, to w tym temacie to chyba tylko pierwszy post nie był offtopem. ;-) Może tak poprosić Moderatora, żeby dołączył ten temat do knajpy? Jeśli Szczepan to wszystko jeszcze czyta, bo on chyba nie lubi Gwiezdnych Wojen... :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Star Wars

Sorry, Mradu, jestem po prostu zniesmaczony III epizodem... I to właśnie jako fan Gwiezdnych Wojen, i to zarówno filmu jak i reszty świata SW... :?


Ja też bo ten film jest po prostu bez sensu - najbardziej rozbawił mnie moment jak statek kosmiczny stanął w kosmosie dęba a ludzie w srodku poleceli w dół, sztuczna grawitacja się przełączyła czy cuś. Może ktoś na statku pomylił escape z enter... Jeżeli chodzi o szermierke, to czytałem gdzieś, że podobno ten aktor co grał Anakina, ćwiczył z piątymi danami kendo i podobno im dorównywał - pisali ze męczyli chłopaczka osiem godzin dziennie, tak jak Tomcia Cruise'a w Last Samuraju - facet ma dopiero 24 lata, czyli niewiele więcej niż ci panowie cwiczą. Jeden i drugi jak macha to widać, że nie jest żadnym wojownikiem, nawet niezbyt zaawansowany zawodnik w sztukach walki, taki dajmy na to po pięciu latach treningu porusza się dużo lepiej od holyłódzkich aktorów. nie wiem jak to sensownie wyrazić, ale kiedyś widziałem sesję zdjęciową aktorki odzianej w keikogi i hakamę, której dali miecz do potrzymania, na początku mi powiedziano że to zawodniczka, ale coś mi nie pasowało, nie te spojrzenie, nie ta postawa, napisanie mięśni itp., wszystko udawane, wyszczerz zęby, schowaj zęby. :) Na tym filmie jest to samo. Walki walkami, ale co za frajda oglądać film, który wiadomo jak się skończy, najciekawszy moment to pojawienie sie pana w czarnym hełmie, który też tak po szczerości wyskakuje jak filip z konopii.

Walki na miecze świetlne są dla mnie o tyle dziwne, że przypominają jak żywo walke dwurecznymi tasiorami, mocne bloki, zastawy, kontry równiez, tymczasem to powinna być walka przypominająca walkę na rapiery - skoro to wszystko przecina, to po co machać na chama, jak można wbić w cel i po kłopocie, cel pada martwy i jedi czy to zły czy też poprawny politycznie szuka nowego żywego kłopotu.

Alem się rozpisał...
  • 0

budo_do hoang viet
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Star Wars
A tak ogólnie Gwiezdne Wojny lubicie :?:
  • 0

budo_sith
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Star Wars
Pewnie! Ja na przykład jestem z pokolenia ludzi które się na nich wychowało ( tzn. na srarej seri)
  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Star Wars
Nigdy bym się nie domyślił :)
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Star Wars
No, żeby się wychować na nowej, to trzebaby mieć tak z 5 lat... ;-)
  • 0

budo_do hoang viet
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Star Wars
Którą postać lubicie :?:
Mi najbardziej podoba się Obi Wan Kenobi(Ben Kenobi).
  • 0

budo_molot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Star Wars
Heh :D Co do lekkości, to to samo z kumplami myśleliśmy przy piwku... Skoro draństwo waży tyle co rękojeść, to już każdy z nas (wtedy gadających) byłby w stanie poruszać tym 2 czy 3 razy szybciej. I trzymanie oburącz nie miałoby najmniejszeog sensu, jedynie spowalniałoby ruchy. Kwestia bloków - światło ani plazma (2 najpopularniejsze wyjaśnienia z czego miecze jedi są) nie zablokowałyby drugiego strumienia światła/plazmy. Takie miecze przenikałyby przez siebie bez żadnego oporu...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024