Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_krisu18
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz

Napisano Ponad rok temu

Wiek
Czy majac 20 lat i zaczynajac judo mozna jeszcze osiagnać cos(np pierwsza trojka w Polsce)
  • 0

budo_ewcia
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze 100licy

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek
ewentualnie w MP szkół wyższych, bo na normalnych Mistrzostwach na 99,9% jest to nie mozliwe...
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek
Jeżeli już miałeś podobne wyniki w zapasach to pewnie, że możesz :wink:
  • 0

budo_voyzzek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek

Czy majac 20 lat i zaczynajac judo mozna jeszcze osiagnać cos(np pierwsza trojka w Polsce)


zależy co rozumiesz pod "coś" - jeżeli chodzi o pierwszą trójkę to najwyżej w mistrzostwach weteranów. :roll:
  • 0

budo_krisu18
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek
Niechodzi mi o o weteranow tylko normalnie w seniorach.A z zapasami mialem stycznosc ale tylko tak dla wlasnej przyjemnosci nie mialem zadnych osiagniec.
  • 0

budo_ewcia
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze 100licy

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek
przykro mi, ale nie masz szans wejsc w 3 na MP seniorów, jeżeli w wieku 20 lat zaczniesz trenować!!
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek
Powiem Ci, że można wszystko tylko musiałbyś skończyć ze studniami i zacząć zapierdalać tak po 3 razy dziennie, ale nie od początku, żebyś się nie przetrenował. Chyba że już coś trenowałeś. Potem to nawet więcej jak te 3 razy dziennie. Tak żeby nadrobić to co inni robią od 10, 12 czy nawet wcześniejszego roku życia.
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek
..najpierw zacznij trenowac a potem sam zweryfikujesz cele-nawet dla tych co "nie sa zli"-przeskok do bardziej zaawansowanego treningu(internat +trening 2,3x dziennie) nie jest taka prosta sprawa-ale zacznij trenowac-to uczy pokory !! pozdrowienia
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek

Tak żeby nadrobić to co inni robią od 10, 12 czy nawet wcześniejszego roku życia.


I tak wszystkiego nie nadrobisz. Tak jak w piłce nożnej, gdzie szkolenie powinno zaczynać się najpóźniej w 8-10 roku życia, bo później jest już ciężko wypracować pewnie rzeczy. Generalnie, im człowiek młodszy tym łatwiej jest go ukształtować.
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek
choc bez przesady. w judo przy pewnej dozie samozaparcia mozna mieć efekty i zaczynając nie od dziecka, choć w wieku 20 to faktycznie nie ten teges...
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek
W wysokich wagach masz jakieś szanse. Kubacki zaczął trenować jak miał bodajże 18 lat,
tyle tylko ze wcześniej ostro pływał no i chłop ważył te swoje 130-140kg.
Wszystko teoretycznie zależy od genetyki i odpowiedniego treningu.
Niestety w Polsce trenerzy nie sa przygotowani do tego, aby zrobić ze sprawnego chłopaka zawodnika w ciągu roku czy dwóch. Na świecie jest trochę inaczej, chociaż w judo to akurat wygrywają kolesie, którzy na macie się prawie urodzili.

Będę jednak bronił tezy, że dobry trener może odpowiednio ukształtować zawodnika w bardzo krótkim czasie.

na MP Uniwersytetów w Wawie 2003 rok w finale 90kg z Mariuszem (chyba?) Linke walczył koleś z Warszawy. Ten koleś z Wawy podobno rozpoczął treningi dopiero po rozpoczęciu studiów, a radził sobie bardzo dobrze. Przegrał z Linke dopiero w dogrywce.

O klasie Mariusza Linke wspomnę tylko, że jest chyba mistrzem świata w BJJ w odpowiednim pasie. Organoleptycznie dostałem od niego "plecy" po 15 sekundach, czyli jest niezły :)
  • 0

budo_tomy4
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek
Mam następujace pytanie mam 16 lat w zeszłym roku zacząłem trenowac judo mam 188cm wzrostu i waze 79 kg chcę sie dowiedziec czy mam jakies szanse na kariere w judo ???????????
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek
Idź do Czarnych Bytom i tam się sprawdź. Lepszego miejsca nie znajdziesz ...
Pozostałe uwagi jak powyżej ...
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek
.......... co Wy pieprzycie za głupoty !!! :)
Oczywiście że są szanse na osiągnięcie dobrego poziomu. Wszystko zależy od predyspozycji, talentu i zaangażowania w treningi ! Znany mi osobiście trener Dziemianiuk z Gwardii Warszawa zdobył vice - mistrzostwo Europy Seniorów po 3-ch latach treningów judo !!! I nie był to "+" tylko jakaś mała waga. Było to dawno temu i szkoda że Dziemianiuk nie wykorzystał swojego talentu. Mógł być medal olimpijski, ale On wolał zabawę :/
Oczywiście wyjątki potwierdzają regułę, ale napewno nie jest to niemozliwe. Nie przekreślajcie chłopaka bo nie ma rzeczy niemożliwych. Pozdro
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek
pewnie. przypominam, że Kubacki zaczał w wieku 18 lat! pewnie, że bez predyspozycji i orki 5 razy cięzszej niz zwykle nie ma o czym mówic, ale fakt faktem: można, choc dotyczyłoby to raczej cięższych kategorii
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024