Skocz do zawartości


Zdjęcie

obrona przed psem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
396 odpowiedzi w tym temacie

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed psem
zaden pies nie powinien cie oszczekiwac kiedy sobie biegasz chyba ze jest za plotem, ale rozwiazan angielskich czy niemieckich u nas nie uswiadczysz u nas kilka mln ludzi ma psy wiec kazdy kto by probowal jest spalony ;p
  • 0

budo_ktoś
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed psem

na temat walki czlowiek vs pies mialem wiele przemyslen, ktosiowi moge jeszcze powiedziec ze zapomina o timingu psa i reflexie.


Timing, refleks – zgoda.
Trudno np. psa kopnąć w pysk. Wiem, ale jak biegnie zdecydowanie na ciebie i się nie spodziewa jest dużo łatwiej i jak trafisz centralnie w pysk to jest skutek. Nie wysilałbym się specjalnie z kopaniem psa lub próba uderzania psa, który tańcuje wokół, raczej bym czekał na dogodną sytuację może konkretny atak. Raz próbowałem prewencyjnie skopać wilczurowatego kundla ok. 30 kg – ładne uniki robił. Coś tam wyłapał. Ale to nie to. Skutek przynajmniej taki, że się wystraszył. Takie kopanie w powietrze jest ryzykowne, bo pies może to wykorzystać.

Co do teoretycznej walki tygrys/lew vs goryl to obstawiam lwa,

No nie wiem. Lew jest potężny i silny. Ale chyba nie bez powodu lwy boją się goryli w naturze? Opieram się na info. z atlasu zwierząt.

Ncro – też mnie to wkurza. Nie pobiegasz sobie, na rowerze też nie pojeździsz, ale pies jest taki z natury, ciężko mu wytłumaczyć.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed psem

Raz próbowałem prewencyjnie skopać wilczurowatego kundla ok. 30 kg – ładne uniki robił. Coś tam wyłapał. Ale to nie to.


ladne uniki robil... cos tam wylapal... ale to nie to :?: a co Ciebie interesowalo skoro cos tam wylapal ale to nie bylo to :?:

to nie moj dzial co prawda ale dla zapominalskich cytuje regulamin:

21. Zabrania się opisywania sytuacji, w których użytkownik rozpoczął walkę w pozasportowych warunkach (napaść, agresje ...), z przeciwnikiem który walki tej nie chciał. Zabrania sie rownież nawoływania do przemocy skierowanej wobec innych, oraz tworzenia z niej pozytywnej wartości.



Co do teoretycznej walki tygrys/lew vs goryl to obstawiam lwa,

No nie wiem. Lew jest potężny i silny. Ale chyba nie bez powodu lwy boją się goryli w naturze? Opieram się na info. z atlasu zwierząt.


obszary wystepowania goryli i lwow sie nie pokrywaja w naturze wiec jedno drugiego bac sie nie moze. zreszta dar juz to napisal

Itosu
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed psem
Ncro generalnie mnie nie interesuja cudze dzieci i cudze psy. Bo nie jestem odpowiedzialny za nie i za caly p... swiat, w tym szczekajace na biegaczy psy. Masz mozliwosci, to go zmieniaj. Zakladaj sprawy w sadach etc.
Ale wiekszosc pogyzien dzieje sie po prostu w domach i wina ponosza ludzie, rodzice, dziadkowie, ktorzy biora sobie darmowy system alarmowy.
"Moj" mechanik trzyma w kojcu szczeniaka okolo 6 miesiecznego, kawalek dachu ze starego auta sluzy psu za bude, pies nie jest wyprowadzany, socjalizowany, ma twardy charaker do tego, a spore rozmiary i bedzie wiekszy (jakis mieszaniec podhalanczyka), nie trudno sobie wyobrazic, co sie kiedys stanie, jak pies sie uwolni, a szwagry i siostry mechanika przychodza tam z rozbrykanymi dziecmi.

Oczywiscie, ze mozna nie uczyc sie zadnych zachowan wobec istot, ktore moga wobec nas byc agresywne. Moj znajomy mial zwyczaj wloczyc sie po knajpach i podchodzic do jakis karkow przy barze i zwracal sie do nich: "Wy pedaly to tak zawsze w szostke?" Mogl no nie? Kto mu zabroni, jest wolnym czlowiekiem i nikt go nie ma prawa skopac. Przeciez jest prawo w tym kraju. I jest wolnosc slowa. Bylo jednak inaczej.

Ktos - zerknij sobie jeszcze raz na filmik Itosu i zastanow sie co zdarzysz zrobic, wobec naprawde sprawnego, silnego psa.

K_P
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed psem
http://www.forum-kul...dpost&p=1302775

a teraz cos dla psich karkow ;)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a tu mala prezentacja mozliwosci


fakt faktem presa canario to nie zwykly duzy kundel ;)
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed psem

a teraz cos dla psich karkow ;)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



niemaopierdalaniasie...psie

XD
  • 0

budo_zapach
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed psem

Jesli chodzi o zanieczyszczanie otoczenia, to nie dotyczy to tylko psiarzy, tak sie zachowuje 90 proc. spoleczenstwa - wyrzucaja niepotrzebne rzeczy gdzie popadnie, widzialem bloki, z ktorych ludzie z 9 pietra wyrzucali smieci, bo im sie nie chcialo isc do smietnika.

Bez przesady 90%? Paru prostaków zawsze się znajdzie i jest syf, a nam się wydaje że już wszyscy tak robią... Kultura naszego społeczeństwa jest coraz lepsza
  • 0

budo_ktoś
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed psem

ladne uniki robil... cos tam wylapal... ale to nie to :?: a co Ciebie interesowalo skoro cos tam wylapal ale to nie bylo to :?:
Itosu



Daj spokój bez przesady – prewencyjnie nie czekałem aż pies zacznie mnie gryźć tylko go przegoniłem.

Wyłapał coś tak jak bokser - oglądnij trochę walk bokserskich to zrozumiesz. Nie chcę się rozpisywać, bo to chyba jasne.

Powtarzam nie wiem jak poradzić sobie z dużym silnym psem.
presa canario jest już dużym psem – staje jak równy z równym w walce z dużymi pasterzami. Nie może być jednak zbyt masywny, bo wtedy szybko opada z sił.

Goryl sporadycznie spotyka się z lwem na granicach ich występowania. Obszar występowania lwa jest bardzo duży. W atlasie zwierząt głupot by nie pisali.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed psem
Luz ja tam sie nie czepiam ;)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed psem
W temacie kto by wygrał goryl czy lew.

Pogrzebałem trochę w necie i gorylowi nalezy się rispect.
Rózne źródła mówią o jego sile 20 do 40 razy większej od człowieka.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ytrewq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed psem
ale może rzeczywiśćie ma wrodzone takie zachowania ze ma sie bać .
spójrzcie na przykład słonie boja sie myszy co przeczy wszelkiej logice , i to nie jakieś behawioralne doświadczenia. rodzą się i tak mają, jak u nas wrodzony strach przed utratą podłoża
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed psem
Tyyy ale ten strach słoni przed myszami to taka ściema z książeczek dla dzieci, wiesz brzechwa, Kornel Makuszyński
słonie moga najwyzej czegoś nie lubić- nie boją się niemal niczego
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed psem
A właśnie że słonie się boją myszy :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

:)

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_przemkos21
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed psem
Przed psem trudno jest się obronic :cool:Nie uciekac bo go to wkurwi .
  • 0

budo_hans kloss
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed psem
Mnie w dzieciństwie pogonił pies, udało mi się wleźć na trzepak i tam wisiałem zanik ktoś ruszył dupsko żeby tego psa zabrać. A właściciel jeszcze się śmiał i mówił że chciał się bawić. Ta jasne leci na Ciebie pies z kłami na wierzchu i nie zbyt przyjaźnie szczeka i warczy. Nie zapomnę tego do tej pory, jak widzę dużego psa to staram się na niego nie zwracać uwagi, żeby go nie sprowokować. Ja mam fajny shprej, który odstrasza psiaki. He wiadomo że w stresie można nie zdążyć tego użyć więc jest najlepiej uderzyć psa w nos tak jak ktoś wcześniej wspomniał. Nie należy okładać psa gdzie popadnie bo to go nakręca.
Jak kogoś goni pies to lepiej uciekać, ale nie w linii prostej tylko trzeba robić szybkie zwody i zmieniać kierunek. Jak masz dobrą kondycję to mu uciekniesz bo zwierzak nie poci się jak człowiek przez skórę tylko przez sapanie, przez to w biegach jest słabszy. No chyba że trafisz na wściekłego haskiego to już po Tobie :)
Ja osobiście mam 3 haskie i z nimi biegam i to są najwytrzymalsze zwierzaki jakie miałem :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed psem
Masz trzy psy i takie brednie o psach opowiadasz?
Wspolczuje... Twoim psom. Nic o nich nie wiesz...

K_P
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed psem

stek bzdur poza jednym:

Ja osobiście mam 3 haskie i z nimi biegam i to są najwytrzymalsze zwierzaki jakie miałem :)


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024