Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wegetarianizm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Wegetarianizm
Czy ktos jest z Was wegetarianinem?

Nie jem miesa od wielu lat, ale dopiero niedawno odkrylam, jak wiele zalet niesie za soba wegetarianizm. Z chęcią zamieszcze jakies ciekawe artykuły, jesli ktos zechce czytac.

Dzieki diecie bialkowej schudlam 10 kilo (tluszczu) i mam o wiele wiecej energii niz niegdys.
Mniej sie mecze podczas treningu, czuje sie lepiej, no a przy tym wszystkim mam swiadomosc, ze nie przyczyniam sie do wspierania okrutnej zwierzecej rzezi, w ktorej miliardy istnien sa meczone i ktore umieraja w wielkich cierpieniach.

Jesli ktos chciałby przejrzec jakies ciekawe wegetarianskie przepisy, prosze piszcie.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianizm
trawa i torf- jakiś typek to jadł i żył choć był troche blady, polecam :lol: :lol: :lol:
no spox ja nie jestem wegetarianinem :-)
  • 0

budo_grozes desperades
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinond

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianizm
sorry ale troche mnie to denerwuje tzn chodzi mi o tą wielką miłosc wegetarian do zwierzat . Wydaje mi sie ze to wszystko jest troche na wyrost bo wiekszosc z nich i tak nosi skórzane buty lub posiad jakies rzeczy które sa wykonane z tego materiału...
  • 0

budo_ripper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianizm
grozes to chodzi raczej jak te zwierzeta sa zabijany(przynajmniej mi) Byłeś kiedyś w ubojni? Nie? Ja byłem i widziałem jak to ciekawie sie odbywa. Z tego powodu lubie polowania. Zwierze się nie męczy.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianizm

Z tego powodu lubie polowania. Zwierze się nie męczy.


Nie o tym jest temat, ale bzdura to straszna. Trafienie śmiertelne to rzadkość w realu. Mało rzeczy boli bardziej niż rana w brzuch. A strzelanie śrutem? A loftki? Kurde, jak słysze o myśliwym miłośniku zwierząt, to mi się jakoś zębami zgrzyta. Za dużo ich znam.
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianizm
mam kilku znajomych ktorzy sa wegetarianami a nawet weganami oraz owowegetarianami,kazdy z nich to ciekawy przypadek :) czesto gadalismy o ich zywieniu o moim i jakos nikt nie potrafi nikogo rozumiec :roll: :wink: ja osobiscie nie widze zycia bez miesa a nawet dnia bez miesa!!poprostu dzienne menu zawsze zawieralo cos miesnego i tak pewnie pozostanie.jesli chodzi o sprawe ze zwierzakami jakos potrafie to zrozumiec (moze to ze wzgledu na wykonywany zawod)

pozdrawiam
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianizm
Asiu (mniemam iż tak masz na imię...tak sie składa że moje ulubione :) )ja bym bardzo Cię poprosił o kilka ciekawych przepisów na smaczne wegetariańskie jedzonko, cjhociaż niejestem wegetarianinem :wink: . Uważam, że gdyby mieso nie było człowiekowi potrzebne to by nie wpadł na to, żeby zabijać zwierzęta i je zjadać(chociaż absolutnie sprzeciwiam sie sposobom traktowania a przede wszystkim zabijania zwierząt w dzisiejszych czasach). Niemniej jednak chciałbym sobie pojeść od czasu do czasu zdrową kompozycję warzywek lub owoców:)
P.S. jak na taki pokojowy pościk to masz bardzo pasującą liczbę postów na koncie :twisted:
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianizm

Nie o tym jest temat, ale bzdura to straszna. Trafienie śmiertelne to rzadkość w realu. Mało rzeczy boli bardziej niż rana w brzuch. A strzelanie śrutem? A loftki? Kurde, jak słysze o myśliwym miłośniku zwierząt, to mi się jakoś zębami zgrzyta. Za dużo ich znam.

Mojemu staremu też odwaliło na punkcie myślistwa, ale uparcie twierdzi iż jest miłośnikiem zwierząt :?
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianizm
po to bozia stworzyła "mobilne MRSy" (jak kumpel określa krówska i inne hrumkające żrudła białka) żeby człowiek nieżarł trawy....

ale jeśli wżucisz coś o diecie wegetariańskiej to chetnie poczytam... czasem miło jest zjeść coś nowego:D szanuje Twoje poglądy ale prosze.... nieprubuj nas nawracać...
  • 0

budo_mmaakkss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianizm
Nie no ... nie wyobrażam sobie obiadu bez schabowego :) :) :) :) :)
  • 0

budo_ef
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianizm
ja nie jem często mięsa -po prostu jakoś mogę żyć bez niego (1-2 na tydzień w postaci jakiejś wędliny itp. mi wystarcza)to nie jest konieczny element w mojej diecie
Jakby ktoś miał jakiś ciekawy przepis to niech zamieści!!
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianizm
[quote"Joannaz"]Dzieki diecie bialkowej [/quote]

Mozesz podac przykladowa rozpiske tej diety?
  • 0

budo_jot.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianizm
A ja to chyba zostanę wegetarianinem przez telewizję.
Po ostatnich reportażach z pewnej fabryki mięsa, jakoś przeszła mi ochota na kiełbasę i kotlety :?
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianizm

A ja to chyba zostanę wegetarianinem przez telewizję.
Po ostatnich reportażach z pewnej fabryki mięsa, jakoś przeszła mi ochota na kiełbasę i kotlety :?

ehhh co te media robia z ludzi... :roll:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianizm

Czy ktos jest z Was wegetarianinem?
(...)
awe wegetarianskie przepisy, prosze piszcie.

Ja tez mam wysoko bialkowa. Duzo jajek, kurczaka, tunczyka i mleka ( oczywiscie szejki tez pije ).
Bialko roslinne jest beeeeeeeeee, bo ma najmnijsza przyswajalnosc.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianizm

Ja tez mam wysoko bialkowa. Duzo jajek, kurczaka, tunczyka i mleka...
Bialko roslinne jest beeeeeeeeee, bo ma najmnijsza przyswajalnosc

Popieram mięsko jest zajefajne :lol:
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianizm
A ja ostatnio czytałem o uwarunkowaniach związanych z grupą krwi i innych takich rzeczach.
Z tych ksiązek które przeczytałem i o których rozmawiałem z rodzicami wynika, że :
- zalecane jest różne żywienie w zależności od grupy krwi
Podam za przykłąd grupe 0 i A bo tylko o tych wiem ( te mam w rodzinie ): 0 - myśliwy , najstarsza z grup krwi, NIEZALECANY WEGETARIANIZM, mięso ma bardzo dobry wpływ oraz
A - rolnik , kolejna wg wieku grupa krwi,ZALECANY WEGETARIANIZM , z mięs tylko drób
I druga sprawa : każda osoba po 40. roku zycia może być wegetarianinem i praktycznie żadna w wieku dojrzewania nie powinna nim być

Od siebie dodam że mam prawdopodobnie gr A ( nie badałem ale tak wynika) i raczej odruchowo teraz przechodzę na coraz więcej warzyw itp. Ale jeszcze kilka lat temu jadłem mięso codziennie i jakoś też mi to pasiło :wink: , więc : zaufać intuicji w sprawie jedzenia.
Organizm wie co robić.

Pozdrawiam
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianizm

mam kilku znajomych ktorzy sa wegetarianami a nawet weganami oraz owowegetarianami,kazdy z nich to ciekawy przypadek :) czesto gadalismy o ich zywieniu o moim i jakos nikt nie potrafi nikogo rozumiec :roll: :wink: ja osobiscie nie widze zycia bez miesa a nawet dnia bez miesa!!poprostu dzienne menu zawsze zawieralo cos miesnego i tak pewnie pozostanie.jesli chodzi o sprawe ze zwierzakami jakos potrafie to zrozumiec (moze to ze wzgledu na wykonywany zawod)

pozdrawiam

Ja tam wegetarianinem nie jestem, ale zapytaj jakiegos chrzescijanina oni maja jakies takie odpaly ze w piatki nie jedza czy cus
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianizm

mam kilku znajomych ktorzy sa wegetarianami a nawet weganami oraz owowegetarianami,kazdy z nich to ciekawy przypadek :) czesto gadalismy o ich zywieniu o moim i jakos nikt nie potrafi nikogo rozumiec :roll: :wink: ja osobiscie nie widze zycia bez miesa a nawet dnia bez miesa!!poprostu dzienne menu zawsze zawieralo cos miesnego i tak pewnie pozostanie.jesli chodzi o sprawe ze zwierzakami jakos potrafie to zrozumiec (moze to ze wzgledu na wykonywany zawod)

pozdrawiam

Ja tam wegetarianinem nie jestem, ale zapytaj jakiegos chrzescijanina oni maja jakies takie odpaly ze w piatki nie jedza czy cus

po pierwsze nie w piatki tylko w soboty. po drogie nie chrzescijanie, tylko zydzi ;)
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wegetarianizm
Chrześcijanie w piątki mają post od potraw mięsnych ;) (na pamiątkę Męki Chrystusa)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024