Skocz do zawartości


Zdjęcie

Witaminka B12...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_mjblack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Witaminka B12...
Siemka
Słyszeliscie cos na temat ze witamina b12 wpływa korzystnie na przyrost masy i mieśni??
Jesli ktos robił soebie taka kuracje lub wie cos na ten temat to prosze o wiadmości...
Z góry dzieki :D
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminka B12...
Google?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

itp.

Wystarczy wpisac haslo "witamina b12" lub "b12 vitamin" i tyle.

pzdr
  • 0

budo_uli
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BJJ Kraśnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminka B12...
ja brałem b12 przy kuracji z anabolikami , ale tylko dla osłony wątroby , także na miesnie i mase nie licz ... :cry:
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminka B12...
U zdrowego czlowieka B12 nie powoduje zadnych przyrostow masy.
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminka B12...
B 12 dobre jest. Wytrzymałość i siła,czywiscie bez przesady metanabol to nie jest.
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminka B12...
Uli ty sterydzie jeden , b 12 nie osłanai wątróbki :lol:
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminka B12...
Przemcio: podaj mi badania wskazujace na przyrosty sily, wytrzymalosci czy masy przy stosowaniu B12 u zdrowego czlowieka.
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminka B12...
Masa po tym nie idzie chyba ,ze do tego dieta masowa i trening dochodzi .Poprawia sie wydolność mięśni , wytrzymałość .Po samym b12 masa kolegom nie szła za to na treningach byli o wiele mocniejsi i chętniej ćwiczyli. Tak w praktyce wyszło ,wiecej dowodów prócz spostrzezeń zażywajacych nie widziałem ,aha wstrzykiwanie jest bolesne.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminka B12...
W wolnej chwili postaram sie skrobnac cos wiecej o B12. Moim zdaniem efekt u kolegow to tylko placebo.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_rozco
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminka B12...
Placebo i jeszcze raz placebo!!!
Poczytajcie o witaminie B12; jak działa i do czego jest potrzebna.
Pomijam fakt że praktycznie wszyscy zdrowi ludzie dostarczają jej sobie w nadmiarze.
Gubrin jak Tobie nie uda się czegoś skrobnąć to może ja znajdę troche czasu...
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminka B12...
b12 to mit,brałem to mnie zamulało,podnosi czerwone krwinki dzieki czemu ponoc wytrzymałsoc miałaby sie poprawic,kumpel brał chwalił ale przy tym brał od zajebania koksu takzę masz odpowiedz!
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminka B12...
Witaminy wzmacniaja ,więc jakie placebo :?: Mówiłem przeciez ,ze nie działa jak sterydy.Jest to witamina :!:
  • 0

budo_rozco
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminka B12...
Witaminy nie wzmacniają!!!( Mówimy tu o zdrowych ludziach bez niedoborów pokarmowych)
Jeżeli się mylę napisz na jakiej zasadzie witaminy wzmacniają.

P.S. Tem wątek wpisuje się w dużo szerszą dyskusję, nie raz poruszaną również na BUDO.
Chodzi oczywiście o sensowność suplementacji witamin w codziennej diecie. Niestety wiedza o tym że jest to całkowicie zbędne jest udziałem znacznej mniejszości ludzi.
Przykra sprawa, ale również wśród osób zajmujących się sportem utrzymuje się mit cudownego działania preparatów witaminowych. W rzeczywistości w miarę racjonalna dieta przeciętnego Kowalskiego daje znaczny nadmiar WSZYSTKICH witamin. Coś takiego jak awitaminoza w rozumieniu medycznym, w takim kraju jak Polska praktycznie nie wytępuje, pominąwszy przypadki wtórne w stosunku do innych chorób.
Ale coż, moje słowa przeciwko fortunie firm farmaceutycznych ciekawe kto wygra :?
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminka B12...
Witaminy grupy B poprostu trzeba uzupełniać gdyż są one niezbędne do produkcji insuliny którą organizm wydziela kiedy wchłaniana jest glukoza. A glukoza jest podstawowym węglowodanem rozkładanym na energię która jest potrzebna do ćwiczenia.... Tak to mniej więcej jest z witaminami B. Sportowcy biorą często duże ilości witaminy B12 w połączeniu z kreatyną gdyż ta potrzebuje insuliny która wtłoczy ją do mięśni.
  • 0

budo_rozco
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminka B12...
Witaminy grupy B to zbieranina bardzo różnych związków chemicznych. Rola poszczególnych substancji w ogranizmie jest bardzo różna. Nie można ich traktować jako jedno.
Jednak żadna z nich w sposób bezpośreni nie uczestniczy akurat w produkcji insuliny!
Mówię bezpośredni, ponieważ pośrednio można by dowodzić że np witamina B12, która najogólniej rzecz ujmując bierze udział w produkcji DNA, jest niezbędna do stworzenia każdego peptydu w organizmie.

Gdyby teoria Kamasza666 była prawdziwa pewnie ktoś wpadłby na pomysł stosowania witamin B w leczeniu Cukrzycy; tak jednak nie jest.
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminka B12...

Witaminy grupy B poprostu trzeba uzupełniać gdyż są one niezbędne do produkcji insuliny którą organizm wydziela kiedy wchłaniana jest glukoza. A glukoza jest podstawowym węglowodanem rozkładanym na energię która jest potrzebna do ćwiczenia.... Tak to mniej więcej jest z witaminami B. Sportowcy biorą często duże ilości witaminy B12 w połączeniu z kreatyną gdyż ta potrzebuje insuliny która wtłoczy ją do mięśni.


ale bzdura
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Witaminka B12...

Witaminy grupy B poprostu trzeba uzupełniać gdyż są one niezbędne do produkcji insuliny którą organizm wydziela kiedy wchłaniana jest glukoza. A glukoza jest podstawowym węglowodanem rozkładanym na energię która jest potrzebna do ćwiczenia.... Tak to mniej więcej jest z witaminami B. Sportowcy biorą często duże ilości witaminy B12 w połączeniu z kreatyną gdyż ta potrzebuje insuliny która wtłoczy ją do mięśni.


ale bzdura

Mniej wiecej w ten sposób znajomy tłumaczył mi zasade działanie wit B. Jak pokręciłem sorry, do tej pory myślałem że tak właśnie jest :? . Prosze również w takim razie o sprostowanie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024