Skocz do zawartości


Zdjęcie

złamany palec - ile sie goi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_kittek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

złamany palec - ile sie goi?
Ostatnio na zgrupowania, gdzie przygotowywalismy sie do mistrzostw Polski jakos niefortunnie dostalem w palca i sie zlamal (środkowy). Lekarz mi wynalazł odprysk kości dodatkowo i zerwane ścięgno. Palec wcale mnie tak nie boli i moge nim ruszac (ale powoli). stalo to sie w okolicach 17.04, a zawody sa 02.05. zrosnie sie do maja? Nie chcialbym, zeby mi przeszly zawody kolo nosa.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: złamany palec - ile sie goi?
Nie zrośnie się.
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: złamany palec - ile sie goi?
Srodkowy palec przy paliczku???? i maiels robione na niegoo jakies zabiegi bo ja tak mialem leczylo to sei 6 miesiecy 2 w szynie kisznera a pozniej jeszcze 4 rechabilitacji :P a teraz mam go i tak lekko krzywy bo prostownik jest za slaby zeby wyprostowac palec bo tam u gory mam blizne i ona mu pzreszkadza a ta blizna jest z ich zabiegu :P wiec martwie sie o ciebie
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: złamany palec - ile sie goi?
Ja sobie dawno temu złamałem palec i oczywiście nie poszedłem z nim do lekarza (chociaż niekoniecznie musiał być złamany :) ). Jakoś tydzień pobolało ładnie w tym okresie spuchł. Po 2 tygodniach niby wszystko było ok, ale przez kolejny rok przy małych uderzeniach palec bolał wiec .... Tak na marginesie palec jest trochę dziwnie zrośnięty :) . Jesli kiedyś w przyszłości chciałbym się ożenić, może być problem z założeniem obrączki :) . Nie mówiąc już nic o ściągnięciu :) .
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: złamany palec - ile sie goi?

...stalo to sie w okolicach 17.04, a zawody sa 02.05.

Chyba żadna kośc nie jest w stanie zrosnąć się w ciągu 2 tygodni
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: złamany palec - ile sie goi?

...stalo to sie w okolicach 17.04, a zawody sa 02.05.

Chyba żadna kośc nie jest w stanie zrosnąć się w ciągu 2 tygodni

ja tyle nosilem gips, jak mialem peknietego fakesa u lewej reki, no ale to bylo tylko pekniecie :wink:
  • 0

budo_meth
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: złamany palec - ile sie goi?
Ryu... ja obraczki tez juz nie wloze hehehe. jakies 3 miechy temu mialem ostre zwichniecie palca (prawie 90 stopni na bok). 4 tygodnie w gipsie :P
  • 0

budo_kittek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: złamany palec - ile sie goi?
To lipa...
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: złamany palec - ile sie goi?
ja kiedys na rozgrzewce przy męskiej grze (footballu) złamałem sobei palec ale wydawało mi sie , że jest wybity więc chcialem go rozruszac :wink: no tylko chodzic sie nei dalo ale reszte treningu jakos odbyłem w milczeniu. w kocu poszedlem do doktora i okazalo sie ze mam złamany największy palec i prawej nogi ( konkretnie paliczek) . w ramch odszkodowania dostalem 200 zl ale i tak przechulalem je w 2 dni :D . niestety najgorsze pojawia sie po zrosnieciu paznokcia - schodzenie paznokcia a następnie wrastanie nowego głeboko w palec . boli jak cholera i w dodtaki moze ropiec. mi juz raz wycinali ale i tak do dzisiaj preferuje wlasne metody i moją chirurgiczną ręke . tak wiec gdybyscie mieli sobei cos lamac (kończyny) to oby nigdy nie byl to palec (okolicze paliczka)
  • 0

budo_bobby_de
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogówek/Prudnik

Napisano Ponad rok temu

Re: złamany palec - ile sie goi?
Nie ma sznas, żeby się zrósł. Lepiej odpuść sobie zawody, bo będziesz potem żałował jak całkiem go sobie roztrzaskasz na kimś...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024