Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taekwondo jako sztuka walki, a sponsoring w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Taekwondo jako sztuka walki, a sponsoring w Polsce
Zastanawiam sie dlaczego w Polsce sporty walki nie zyskuja zbytniego poparcia wsrod sponsorow, czy naprawde nie da sie na tym zarobic ? O to wkoncu chodzi firmom. O kase. Porownujac lata ubiegle z tym, co mamy teraz, zauwazyc mozna przeciez wyrazny wzrost zainteresowania wsrod mlodych obywateli sztukami walki. Kazdy z nich wkoncu jest potencjalnym klientem. Nie mam na mysli sponsoringu jak w przypadku np pilki noznej, nie chodzi o miliony dolarow (na mysli mam te dobre kluby :) ), a sumy drobniejsze liczone w zlotowkach :) Czy sadzicie, ze dobrze prosperujaca firma, nie moglaby zyskac na drobnym sponsoringu preznie rozwijajacego sie sportu jakim jest tkd ? Powiedzmy 1000 zl, dla duzej firmy to jak zatrudnienie kolejnej osoby wsrod masy pracownikow jaka juz jest zatrudniona i pracuje dla dobra firmy. W jaki sposob firma moze zyskac na sponsoringu ? Chociazby umieszczenie loga podczas zawodow, na plakatach o poborze, na stronie internetowej itp. Wkoncu reklama jest napedem handlu. Ciekaw jestem co o tym sadzicie, czy kiedys sytuacja jaka panuje obecnie, ma szanse na polepszenie ? czy kluby moga liczyc na dodatkowe fundusze ze strony sponsorow, co przelozyc mozna na lepszy sprzet i czas, jaki kadra moze poswiecic zawodnikom ? Jezeli jestescie czlonkami klubu, ktory juz moze pochwalic sie wsparciem z zewnatrz, fajnie by bylo, gdybyscie mogli podzielic sie wiadomosciami, jak pozyskac sponsora, kto moglby nim byc itp :)
pozdr, zapraszam do dyskusji 8)
  • 0

budo_lipski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z piekła rodem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo jako sztuka walki, a sponsoring w Polsce
Hmm, wydaje mi się, że sponsorowanie poszczególnych klubów sponsorom jakoś nie bardzo się opłaca. W klubie będzie to reklama dla maks 60 osób. Oczywista, dochodzi też reklama na zawodach, dużo więcej odbiorców, ale zawody odbywają się za rzadko, żeby to się opłacało..

Tak ja to widzę...
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo jako sztuka walki, a sponsoring w Polsce
wiadomo, ze on nie zarobi na tym, kokosow, jesli wogle by udalo sie cokolwiek dzieki temu zarobic :) liczy sie jednak intencja pomocy :)
  • 0

budo_lipski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z piekła rodem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo jako sztuka walki, a sponsoring w Polsce

wiadomo, ze on nie zarobi na tym, kokosow, jesli wogle by udalo sie cokolwiek dzieki temu zarobic :) liczy sie jednak intencja pomocy :)


Sponsorzy to biznesmeni. Dla nich raczej liczy się zysk. Raczej nie wyłożą kasy z dobrego serca tylko... :)
  • 0

budo_ca_in
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo jako sztuka walki, a sponsoring w Polsce
no chyba, że by mieli jakieś teamy pokazowe to dadzą kasę :wink:
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo jako sztuka walki, a sponsoring w Polsce
Pamietajmy że sponsorzy nie zasponsorują dotąd , dokąd to My nie wyciągniemy ręki. Trzeba przedstawic jakiś konkretny plan , który podkresli wartosc reklamową klubu itp. Twierdzenia "firmy są złe , bo nie sponsorują" to bezsens. Dla upartego z konkretnym planem sponsor sie znajdzie - tylko trzeba działać , a nie narzekać jacy to oni "biznesmeni" niedobrzy.
Ale wiem , lepiej jest siedziec na d.... i narzekać.
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo jako sztuka walki, a sponsoring w Polsce
Choong roxx :) wlasnie o to chodzi, jak sadzicie czym moglibysmy sklonic ku sobie firmy, by sypnely jakies drobne.
Grupa pokazowa ? hmm, chyba nie koniecznie, wystarczy organizowanie pokazow co jakis czas, zawody, plakaty, jakies propozycje jeszcze ?
Myslcie, ostatnio mamy zastuj na forum :) trzeba to zmienic
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo jako sztuka walki, a sponsoring w Polsce
Generalnie przy wszelkiej reklamie chodzi o to, żeby sprzedać klientowi towar. W związku z tym zastanówcie się, do kogo trafiałaby reklama poprzez Wasz klub? Jakie firmy byłyby zainteresowane dotarciem właśnie do tej grupy odbiorców? Wtedy można zaczynac robić podchody...

Gizmo
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo jako sztuka walki, a sponsoring w Polsce
Jedną z lepszych form zdobycia sponosorów charakteryzuje sie grupa Taekwondo WTF Rapid Śrem. Oferują sponsorom odpowiedie reklamy w swoich obiektach klubowych bannery loga a nawet uwzględnienie nazwy firmy w nazwie klubu.
Dołączona grafika
Zdjecie pochodzi s strony klubu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Żeby uzyskać sponsora, grupa musi mieć jakieś osiagniecia oraz powinna być łatwo rozpoznawalna w polskim środowisku sportowym. Taka polityka marketingowa z pewnością jest opłacalna.
  • 0

budo_lipski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z piekła rodem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo jako sztuka walki, a sponsoring w Polsce
No nieźle reklam nałapali... tylko ten chamski błąd w nagłówku 8)
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo jako sztuka walki, a sponsoring w Polsce
Heh, blad dobrze widoczny, az dziwne, ze mogl sie pojawic :)

Nad firmami bedzie wlasnie trzeba pomyslec, na samym poczatku przychodza na mysl firmy od odzierzy sportowej, jednak czy bylyby u nich jakies szanse ? Sluchamy dalszych pomyslow, wszystko sie przyda :)

Ja raczej zastanawialem sie nad wiekszymi firmami, ktorym nie brak kasy, w zwiazku z czym moglby by sypnac jakies drobne i nawet by tego nie zauwazyly. Jednak sek w tym, ze nie wiadomo czy bylyby zainteresowane. Moze srednie przedsiebiorstwa ?

Za jakis czas zrobi sie projekt pisma, ktore zostanie poslane do gdanskich firm. Chcialbym jednak poznac wasza opinie, ktore przedsiebiorstwo waszym zdaniem byloby zainteresowane sponsorowaniem klubu tkd i czemu akurat ta firma przychodzi wam na mysl 8)
pzodr
  • 0

budo_human_metal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:żebym to ja wiedział

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo jako sztuka walki, a sponsoring w Polsce
hmm. pomysł może i dobry ale chyba straciłbym szacunek do siebie gdybym musiał reklamować np. adidasa na doboku. Jednak mam jakiś szacunek do ubioru w którym trenuję i jest to pewien rodzaj tradycji i gdyby on wyglądał jak ubiór Małysza podczas skoków (gdzie jest więcej reklam niż materiału:>) to chyba już wolałbym brak sponsoringu. Ale gdyby ktoś wpadł na dobry pomysł umieszczenia reklamy z zachowaniem odpowiedniego dystansu to jestem za. Jeśli pomysł chwyci to maże sam pomyśle nad czymś takim;p

Pozdrawiam
  • 0

budo_ca_in
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo jako sztuka walki, a sponsoring w Polsce
wydaje mi się, że jeśli chodzi o ITF to sprawa sponsoringu jest niestety przesądzona. Nie opłaci im się :(
Bardziej stawiałbym na WTF - w końcu WTF jest na olimpiadzie a wiadomo olimpiada to niezłą kasa :)
co do innych federacji to właściwie niewiem.
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo jako sztuka walki, a sponsoring w Polsce
wiem ze klub GTF w którym trenowałem miał załatwiony sponsoring z wody mineralnej jakiejś i wszyscy zawodnicy mieli koszulki klubowe z dodatkowym nadrukiem tej wody (w sumie woda mineralna to chyba jedna z lepszych możliwosci bo w końcu po walkach chce sie pic :P )
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo jako sztuka walki, a sponsoring w Polsce
Hmm, ale wlasnie nie chodzi o to by byl to sponsoring jaki znacie ze sportow bardziej upublicznionych, znow za przyklad wezme pilkea nozna. Nikt nie bedzie naszywal loga sponsora na doboku, w gre wchodza inne formy reklamy, ktorych jest sporo, a nie kolidowaly by z tradycja.Nie chodzi o jakas ogromna kwote, tylko wlasnie drobna, jako wspomoc, a nie utrzymywanie.
Na dzien dzisiejszy nie ma zadnych szans by uzyskac pelen sponsoring od jakiejs z firm, no , chyba, ze wlasnej sie dobrze powodzi, a zarazem nudzi :) :):) niestety ...
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo jako sztuka walki, a sponsoring w Polsce
A my mamy sponsora - Częstochowska Akademia "Dospel" Taekwondo i mamy reklame na dupie :) (z tyłu na bluzie doboku).

Pozdrówka.
  • 0

budo_ca_in
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo jako sztuka walki, a sponsoring w Polsce

Hmm, ale wlasnie nie chodzi o to by byl to sponsoring jaki znacie ze sportow bardziej upublicznionych, znow za przyklad wezme pilkea nozna. Nikt nie bedzie naszywal loga sponsora na doboku, w gre wchodza inne formy reklamy, ktorych jest sporo, a nie kolidowaly by z tradycja.Nie chodzi o jakas ogromna kwote, tylko wlasnie drobna, jako wspomoc, a nie utrzymywanie.
Na dzien dzisiejszy nie ma zadnych szans by uzyskac pelen sponsoring od jakiejs z firm, no , chyba, ze wlasnej sie dobrze powodzi, a zarazem nudzi niestety ...

wiesz co myśle, że bluzy dresowe/ całe dresy ze znakami/logiem sponsora są dobrym pomysłem.
tylko jak mówiłem za mała kasa obraca sie w TKD (no chyba, że WTF) i zbyt mała jest popularność naszej SW żeby sponsorom się opłacało :? :(
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo jako sztuka walki, a sponsoring w Polsce

tylko jak mówiłem za mała kasa obraca sie w TKD (no chyba, że WTF)


Nie bardzo wiem, skąd to przekonanie, że w polskim WTF kasę przerzuca się workami...

Gizmo
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo jako sztuka walki, a sponsoring w Polsce
wydaje mi sie ze w naszym przypadku trzeba "jedynie" zaprzec sie i szukac... a ludzie ktorzy zdecyduja sie na taki sponsoring zrobia ta bardziej z sympatii do sportu niz tak naprawde zeby podwoic zyski z reklam :wink: (welcome to the real world, neo :wink: )

Greed, jezeli Tobie przypada rola szukania sponorow dla naszego klubu (szacunek), to mysle ze powinienes otwozyc panorame firm i strzelac seriami jak z karabinu maszynowego listy/ e-maile itp do firm.
zycze powodzenia!! (przydalyby sie nowe rekawice :wink: )
  • 0

budo_ca_in
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo jako sztuka walki, a sponsoring w Polsce

tylko jak mówiłem za mała kasa obraca sie w TKD (no chyba, że WTF)


Nie bardzo wiem, skąd to przekonanie, że w polskim WTF kasę przerzuca się workami...

Gizmo

bardziej chodziło mi ogólnie o WTF.
Wiesz jak jakiś sport jest na olimpiadzie to opłaca się dawać na niego kasę bo reklama zwróci - moje zdanie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024