Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wizyta u kręgarza. Warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_gruzin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Wizyta u kręgarza. Warto?
Po prześwietleniu kręgosłupa okazało się, że mam dyskopatię. Znajomy powiedział mi, że na takie coś najlepiej pomoże dobry kręgarz, który szybko wsunie dysk we właściwe miejsce.
Mam w związku z tym pytanie: warto się wybrać do kręgarza? Czy jest jakieś ryzyko, że może mi coś uszkodzić? Bardzo mi zależy na szybkim zlikwidowaniu dyskopatii, bo przeszkadza mi ona w treningach. Zamierzam wybrać się oczywiście do ortopedy, ale korci mnie trochę ten kręgarz... Co mi radzicie?
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Wizyta u kręgarza. Warto?
Moje zdanie:
Najpierw ortopeda, potem kręgarz i ćwiczenia,
nie wzmocnisz mięsni okołokregosłupowych, bedzie sie powtarzac, za każdym razem łatwiej.
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wizyta u kręgarza. Warto?
Od znajomej rehabilitantki słyszałem o wizytach u kręgarza które skończyły się trwałym kalectwem. Jak idziesz do lekarza który prowadzi prywatną praktykę zarządaj od niego dokumentu w którym jest poświęcona jego wiedza... jak mruknie, że mu nie pasuje to się zmywaj co sił.

P.S. I żeby ta wiedza była solidnie poświadczona... może że Ci zdrowie nie jest miłe.

Idź lepiej do ortopedy... nawet do lekarza rodzinnego i spytaj się co masz z tym zrobić. To nie specjalista od karate czy Aikido ale może coś poradzi :wink: .
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Wizyta u kręgarza. Warto?
raczej odradzam kręgarzy , po wizycie u niego moze ci cos strzykać w krzyzu do konca życia :?
  • 0

budo_vior
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd

Napisano Ponad rok temu

Re: Wizyta u kręgarza. Warto?
Odpuść sobie kręgarzy, to jest działanie mocno inwazyjne, często bezmyslne i bez zadnych podstaw. Tu trzeba działac delikatnie i po dobrej, czyt. wnikliwej diagnozie. Krok pierwszy - wizyta u specjalisty (lekarz ortopeda, lekarz rehabilitacji) . Zdjęcie rtg pokazuje że masz dyskopatię, ale nie pokazuje zmian jakie zaszły w krążku międzykręgowym, to może wykazać rezonanas (ale to nie takie łatwe, w naszym kraju, do przeprowadzenia).
Dopiero jak lekarz specjalista się wypowie to rozpoczniesz rehabilitację wg. zaleceń. Do tego czasu poprostu sie nie szarp:))
pozdr
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wizyta u kręgarza. Warto?
Heh... ostatnio gadałem z facetem, który leczył się u kręglarza - kłopoty z kręgosłupem ma do dziś.

Najpierw idź do ortopedy - i to dobrego.
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wizyta u kręgarza. Warto?
Mnie bola miesnie plecow, czworoboczne. Chodze do kregarza na masazyki(znajomy taty) i swietnie namnie dzialaja...
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Wizyta u kręgarza. Warto?
Kręgarz to taki znachor ino że do dupa, zwykle, choć zdzrzają się wyjątki...

Zamiast do kręgarza poszukaj dobrego rehabilitanta - wypadnięty dysk może się skończyć trwałym uszkodzeniem kręgosłupa - więc nie pisz że chcesz szybko wsunąć krąg i wracać na trening, bo tylko sobie większą krzywdę zrobisz: zastanów się co lepsze - odpuścić sobie z 2, 3 miesiące i powoli wracać do formy czy już nigdy nie móc ćwiczyć? Jaj sobie nie robię (tym razem;) )ale to naprawdę nie jest banalna kontuzja
  • 0

budo_vior
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd

Napisano Ponad rok temu

Re: Wizyta u kręgarza. Warto?

który leczył się u kręglarza

...bo to trzeba z nim było na partyjke kręgli, a nie tam zaraz za leczenie sie brać :D
  • 0

budo_cassi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wizyta u kręgarza. Warto?
Moja mama miala problemy z kregoslupem. Wizyta u kregarza zamiast pomoc to zaszkodzila. Masaz jest chwilowa ulga, a mobilizacja stawow miedzykregowych jest dobra, ale w mlodym wieku, kiedy zmiany zwyrodnieniowe sa malego stopnia. Natomiast zbyt agresywne wkraczanie z taka terapia moze w przyszłosci zaowocowac nawrotami (uszkodzone wiezadla bliznowaceja i wiotczeja). Poza tym masowanie kregoslupa bez wczesniej wykonanego zdjecia Rtg to duze ryzyko.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wizyta u kręgarza. Warto?
no to wam powiem, ze mieliscie pecha. ja mam kregarze, co mnie co pol roku "doprowadza do porzadku". co on niego wracam, czuje sie lepiej. i mi naprawde pomogl. kiedys upadlem na plecy. przez dwa tygodnie lekko mnie bolaly, ze ledwo chodzilem. poszedlem do niego i sie okazalo, ze sobie cos lekko przestawilem w krzyzu. wzial, nastawil - reka odjal. moja matka miala nerwobole, ze sie wyprostowac i wstac nie mogla. 3 sesje u niego i wrocila do zdrowia. wiec zycze wam DOBREGO kregarza, bo to zadne znachorstwo, ino doskonala znajomosc ukladu ruchu i nerwowego, miesni tez.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wizyta u kręgarza. Warto?
edit: miesnie naleza do ruchowego, no nie? :oops:
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wizyta u kręgarza. Warto?
To jeszcze napisz jak znaleźć DOBREGO kręgaża? :wink:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wizyta u kręgarza. Warto?
niestety, nie mam pojecia :P tego poznal przypadkiem moj ojciec i on okazal sie DOBRY :roll:
  • 0

budo_baca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Świata
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wizyta u kręgarza. Warto?
To daj innym namiar na niego może ktoś skorzysta.

Jeśli trafisz na kogoś kto się na tym zna to ci pomoże,ale większośc z nich to oszuści.
Jeżeli już idziesz do takiego gośćia a on nie pyta o zdjęcie rtg i mówi że nie potrzebuje zdjęcia, to jedna rada spie..........laj z tamtąd szybko bo możesz zostać kaleką.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024