Skocz do zawartości


Zdjęcie

Okulary - problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_czlowieczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła

Napisano Ponad rok temu

Okulary - problem
Witam, mam 17 lat nie trenowalem jeszcze zadnej sztuki walki. Uwazam ze to dobry moment by zaczac je trenowac. Mam jednak spory problem. Jestem krotkowidzem, mam dosc spora wade wzroku, wskutek czego niemozliwe jest trenowanie bez okularow. Czy znacie moze jakies sztuki walki w ktorych nie byloby problemem noszenie okularow? Chyba odpadaja wszelkie sztuki walki ze sparingami, rzutami itp. Co sadzicie na ten temat, jaka sztuke walki proponujecie, czy macie moze znajomego w okularach ktory cwiczy? Oczywiscie nie planuje jako tako stac sie zabijaka ;) , chce po prostu wziac sie za siebie.

Jesli ktos mialby jakies rozwiazanie tego problemu lub znal sztuke walki w ktorej nie jest to przeszkoda to bardzo prosze o udzielenie porady

Z gory dzieki za pomoc :)
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
a soczewki kontaktowe ? ...

ps. nie ten dział ;)
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
Na Aikido ludzie ćwiczą często w okularach. Ale zastanów się co, dlaczego i po co chcesz ćwiczyć?

Rozwiązaniem Twojego problemu mogą być soczewki kontaktowe... ja się nieznam, spytaj okulisty.

Brazylijskie ju justu (Bjj) też byś mógł ćwiczyć. Bez okularów... nawet ślepi ćwiczą.
  • 0

budo_czlowieczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
Soczewki to trzeba by bylo kupic wpierw, wolalbym jednak zostac przy okularach

p.s. jak nie ten dzial to do ktorego :P
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
Może do cross budo.

Ćwiczenie SW łaczy się z jakimiś kosztami zazwyczaj... u Ciebie z zakupem soczewek powinny :wink:
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
okulary sa niepraktyczne , moga sie zniszczyc podczas cwiczen - lepiej kup soczewki.
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
Hmm a próbowałeś ćwiczyc bez okolarów?? Ja mam -2 i daje rade, wystarczy się przyzwyczaić.
  • 0

budo_czlowieczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
Faktycznie moze tam by lepiej pasowalo....

Chcialbym cwiczyc SW zeby sie lepiej poczuc, mysle ze tego mi w dotychczasowym zyciu brakuje. I nie jest to bynajmniej jakis kaprys
Na takie koszty to juz nie tylko ja mam wplyw, sila wyzsza... Na inne koszta jestem przygotowany (czytaj kontuzje albo siniaki, jestem sklonny do poswiecen)

A moze karate....?
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
Po co Ci dobrze widziec na treningu?
Jezeli masz trening bez patrnera lub akurat trener cos pokazuje to masz na nosie okulary.
Jezeli trenujesz z partnerem i istnieje ryzyko ze oberwiesz w glowe to zdejmujesz okulary i kladziesz je na bok.
Nie ma co robic widel z igly.
Idz na trening i nie marudz :)
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
jaka masz wade?
  • 0

budo_czlowieczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
Spora -6 Wiem ze to duzo :?

Liczmistrz, w zasadzie ciezko byloby to wykonac w praktyce, ale musze sobie wszystko przemyslec :roll:
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem

Liczmistrz, w zasadzie ciezko byloby to wykonac w praktyce, ale musze sobie wszystko przemyslec :roll:

Ja sobie jakos radze.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem

Spora -6 Wiem ze to duzo :?

Liczmistrz, w zasadzie ciezko byloby to wykonac w praktyce, ale musze sobie wszystko przemyslec :roll:

e tam,sam mam -6 i daje rade bez problemu. jedynie w nozu/palce mam czasem problemy z wyczuciem dystansu,ale w stojce,czy parterze w zasadzie jest luzik.
bardziej sie martw o isatkowke niz o to,czy dasz rade cwiczyc.bo w.g mnie -6 nie przeszkadza w treningu jako takim,ale problem jest jesli masz slaba sia
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
JA trenuje w Okularach ale kozackie tricki to bez :) Ogolnie powiem tak

Da sie urobic :)

Powodzenia is ie nie zrażaj:)
  • 0

budo_proximuss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
Ja trenuje Muay THai .. z wada -3 :P ... nosze soczewki do tej pory nie mialem wiekszych problemow :D
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem

jedynie w nozu/palce mam czasem problemy z wyczuciem dystansu,ale w stojce,czy parterze w zasadzie jest luzik.

Ja tez czasem zle dystans ocenie, ale nawet w stojce mi sie zdarzalo... Im wiecej trenuje tym jest lepiej, ale nadal sie zdarza... Oko z wada kiedy nie ma korekcji (okulary, soczewki) wolniej reaguje i dlatego ludzie z wada maja minimalnie gorszy refleks.

bardziej sie martw o isatkowke niz o to,czy dasz rade cwiczyc.bo w.g mnie -6 nie przeszkadza w treningu jako takim,ale problem jest jesli masz slaba sia

Przy takiej wadzie silownia jest przeciwwskazana.
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
Ja mam astygmatyzm i nierozrozniam twarzy podczas treningow ale cwicze zawsze bez i nawet to wole bo mi oczy odpoczywaja od okularow.

O soczewkach nie myslalem bo nie mam problemu z ciwiczeniem bez okularow.

Idz, sprobuj kilka treningow (nie jeden) i zdecyduj.

Zacznij, potem zdecyduj czy w okularach, soczewkach czy bez czy w kierpcach czy na boso.
  • 0

budo_marwoj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem

Jesli ktos mialby jakies rozwiazanie tego problemu lub znal sztuke walki w ktorej nie jest to przeszkoda to bardzo prosze o udzielenie porady


Bruce Lee był prawie ślepy i mu to w treningach nie przeszkadzało.
Jeżeli od wysiłku nie grozi Ci odklejenie siatkówki czy inne takie historie to ćwicz, co tam sobie chcesz.
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem

Spora -6 Wiem ze to duzo :?

Liczmistrz, w zasadzie ciezko byloby to wykonac w praktyce, ale musze sobie wszystko przemyslec :roll:


Dlaczego zdejmowanie i zakladanie okularow na treningu jest ciezkie do wykonania w praktyce? Cos wykazujesz podejrzanie malo entuzjazmu...

Ja mam w jednym oku -3.5 a w drugim -5. Probowalem kiedys trenowac w kontaktach ale bylo do dupy bo po pierwsze to przy szybkich ruchach glowa mialy tendencje do przesuwania sie (np. po tym jak zarobilem strzal w banke), a poza tym akomodacja (fokusowanie) oka mialem zwolnione. Wiec od dlugiego czasu trenuje bez niczego i jest OK. Przy sparringu dystans jest taki ze widze wystarczajaco duzo, a jak nie widze to zn. ze gosc jest i tak za daleko zeby mnie dopasc.
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
[quote name="budo_Macias"]
bardziej sie martw o isatkowke niz o to,czy dasz rade cwiczyc.bo w.g mnie -6 nie przeszkadza w treningu jako takim,ale problem jest jesli masz slaba sia[/quote]
Przy takiej wadzie silownia jest przeciwwskazana.[/quote]

dlaczego są przeciwwskazania??

ja terz nosze okulary... poprostu je ściągam... i niema problemu... hociaż żeczywiśćie wtedy jest gorsze wyczuciem dystansu.
Jakiś czas tmu byłem u znalomuch zgurupy rekonstrukukcyjnej drużyny wikingów (czasem do nich zaglądam żeby sobie pomachać mieczem lub toporem... takie "budowanie ducha bojowego") i w trakcie walki śle obliczyłem odległość.. i dostałem mieczem w brode (ślicznie krew chlapneła :) )
po za tym jednym wypadkiem do jest wszystko OK (po za normalnymi urazami i kontuzjami)
Ćwicze walke wręcz i bronią, biegam, wspinam sie na skałkach, chodze po górach,jeżdża konno, chodze na siłownie, na strzelnice... i jakoś wszystko to i wiele inych żeczy daje rade robić mimo wady wzroku... poprostu jak mi olulary przeszkadzają to je wżycam de etui i po krzyku 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024