Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odżywki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_spec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Odżywki
Mam ogromny problem a mianowicie chciałbym sobie kupić odżywkę (gainer) ale niestety moja mama jak pewnie zresztą i tata są utwardzeni w stereotypowych twierdzeniach że odżywki są szkodliwe no i nie mogę ich jak do tej pory przekonać. Jeśli jest tu jakiś lekarz sportowy lub ktoś bardzo obeznany w tym temacie i mógłby napisać coś przekonującego to byłbym bardzo ale to bardzo wdzięczny.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki
W gainerze nie ma nic szkodliwego i jeśli jego stosowanie jest uzależnione rodzajem i intensywnością treningu, to proszę bardzo i jak najbardziej :D

Słoniak - lekarz.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki
Mam ten sam problem, mama nie ma nic przeciwko za to stary odrazu że to sterydy, ciemnota i ignorowanie wszelkich argumentów to straszne :?
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki
coz moge sie do was dopisac chlopaki :( ja mialem problem zeby wogole zaczac trenowac SW "bo to jest dla idiotów co sie na ulicach bija"a w sumie przydaly by mi sie jakies odzywki :cry:
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki
Primo: chłopaki a diete macie +/- ustawioną ?? Jak nie to nie ma się co pchać w odżywki...

Secundo: a rodziców nie mam pojęcia jak przekonać.. u mnie działa argument pełnioletności i własnej kasy:). Może weźcie ich za rączke do lekarza( może dietetyka?) co by im w rozmowie twarzą w twarz wyjaśnił, a przy okazji możeci się popytać o jakieś rady (koszt wizyty ale może się uda). Opcja druga to dać im do poczytania skład takowej odżywki i udowodnić grzecznie, że żadnych wynalazków specjalnych tam nie ma... z tym że bez podbudowy zewnętrznego autorytetu pewnie będzie ciężko.
  • 0

budo_spec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki
nie no załamałem się, rodzice mi mówią że lekarze mówią że są nieszkodliwe bo je sprzedają i mają z tego zyski i wogle że sportowcy nie biorą odżywek i wszystko na diecie uzyskują, normalnie płakać mi się chce jak słysze takie brednie, ehh porażka :(
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki
No to już nic nie poradzę :) Lecę sprzedawać odżywki urzędnikom skarbowym, wszak sportowcy ich nie biorą :D
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki
Witam

Po pierwsze w Polsce jest ogromny stereotyp, ktory wrzuca do jednego wora odzywki dla sportowcow i sterydy, wiekszosc ludzi nie odroznia jedno od drugiego, ciezko im to wyjasnic bo oni i tak wiedza swoje :-( spotykam sie z tym codziennie sprzedajac w sklepie czy bedac w hurtowni (mniej przypadkow).

Dlatego trzeba zaczac od pozadnych argumentow, jak rozmawiam z rodzicem syna, ktory chce brac odzywki tlumacze ze nowoczesne odzywki dla sportowcow sa produkowane wg. tych samych rygorow co odzywki dla dzieci, ze producenci maja wszelkie uprawnienia/certyfikaty do sprzedazy ich w Polsce i na swiecie, nie zawieraja zadnych szkodliwych substancji.
Na pytanie ze to wszystko szkodzi, odpowiadam pytaniem a co nie szkodzi??? Wszystko jest trucizna decyduje tylko dawka, bo np. jak zjem duza ilosc jakiegos pozywienia (owoce, chleb, mieso cokolwiek) w przekraczajacej normy proporcji to czy nam to nie zaszkodzi?

Dlatego stosujac odzywki trzeba sie kierowac zdrowym rozsadkiem i nie ulegac trendowi, ze jak dzialaja 3 kap. to wezme 6 kap. zeby bylo 2 razy lepiej!

W Kulturystyce i Fitness SDW chyba wrzesniowej byl obszerny artykul Pana Ambroziaka pt. Mama kup mi odzywke, tez dosyc fajnie obrazowal cale to zagadnienie. Postaram sie go wkleic.

Pozdrawiam
ekspert Power-Zone
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki
Budowicze jak mam wkleic obrazek z kompa? Mam ten artykul i chcialem sie nimi z Wami podzielic i nie moge :-(
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki

Primo: chłopaki a diete macie +/- ustawioną ?? Jak nie to nie ma się co pchać w odżywki...

Secundo: a rodziców nie mam pojęcia jak przekonać.. u mnie działa argument pełnioletności i własnej kasy:). Może weźcie ich za rączke do lekarza( może dietetyka?) co by im w rozmowie twarzą w twarz wyjaśnił, a przy okazji możeci się popytać o jakieś rady (koszt wizyty ale może się uda). Opcja druga to dać im do poczytania skład takowej odżywki i udowodnić grzecznie, że żadnych wynalazków specjalnych tam nie ma... z tym że bez podbudowy zewnętrznego autorytetu pewnie będzie ciężko.


Ja diete mam ułożonom, odpowiednie ilości węglowodanów, białka+witaminy, mikroelementy, tylko ja szybciej rosne w porównaniu z nabieraniem masy i suple bardzo dobrze na mnie działają-sprawdzone :-)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki

Budowicze jak mam wkleic obrazek z kompa? Mam ten artykul i chcialem sie nimi z Wami podzielic i nie moge


Wyslij mi na maila zaraz wkleje jak tylko dojdzie.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki

>[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Jak by cos na img shacku popsuli to turowniez lezy (troche okrojone z syfu):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki
Powiedz mamie ze gainer to cos w stylu piersi z kurczaka z ryzem w proszku ;)
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki
Ciesze sie ze doszedl artykul, mam nadzieje ze pomoze.

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024