Skocz do zawartości


Zdjęcie

Explosive Self Defence System


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
200 odpowiedzi w tym temacie

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
wykorzystuję zasady ESDS w swoich treningach lecz nie prowadzę sekcji ESDS, w tym roku nie udało mi się dojechać do Pucka i poddać się weryfikacji instruktorskiej w tym temacie. Na zajęcia z Defendu zapraszam co miesiąc [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_free-style
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
co roku was weryfikują?
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
tak aby nasz główny szef Slavo był pewien ze ktoś nie odwala maniany i potem nie uczy jakiś dziwnych odmian ESDS
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System

nie prowadzę sekcji ESDS, w tym roku nie udało mi się dojechać do Pucka i poddać się weryfikacji instruktorskiej


Ty też!!!

:)
  • 0

budo_kaki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
Hm...wszedłem na stronę IPDTA i nie widzę też tam Ryszarda Pinczewskiego wśród "zweryfikowanych" a to chyba jeden z bardziej znanych instruktorów? Panowie a to co się trenuje w Białymstoku różni się od tego w Pucku? Widziałem elementy Yawara w programie u p.Struka - i się zastanawiam czy to jest ESDS w killku wersjach czy mniej wiecej to samo
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
Instruktorzy wywodzą się również z innych systemów. Jeśli są w czym bardzo dobrzy pewne rzeczy wykonują odruchowo. Stąd te "modyfikacje". Myślę że podobnie jest w innych systemach.

Ale spoko powstała rada ds czystości systemu ...


:) :D
  • 0

budo_kaki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
Jasne. O ile pamiętam to Ty Kriss porównywałeś czasem ESDS-y z boksem. Ponieważ ja z roczek trenowałem boks (później głównie "chiński balet" :lol: ) to wydaje mi się z punktu widzenia kursanta a z zawodu belfra że dobrze się czymś podeprzeć i do czegoś odnieść zwłaszcza że ESDS-y były oparte na kilku rzeczach...
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
kriss najczęściej podpiera się nożem ale z begiem lat dystans wydłużył do kija, swoja droga kriss porobimy coś w poznaniu
  • 0

budo_free-style
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
z tego co widzę to ten system jest martwy, na stronie nie widziałem żadnych informacji na temat regularnych zajęć
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
ESDS nie uczysz się na regularnych zajęciach, pojedz na staż ESDS to zrozumiesz o co chodzi
  • 0

budo_free-style
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
Dziwne. To czym jest ESDS?
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
zamiast zadawać pytania poczytaj na stronach ESDS, pojedz na staż bo z takich podpytajek na forum nic chłopie nie zrozumiesz. Na stażu jest instruktor, bezpośrednia wiedza, ćwiczenia werbalne i nie werbalne wszystko objaśnione i można zadawać pytania do bólu.
  • 0

budo_pinczewski
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
Witam po długiej przerwie.
Szanowni forumowicze, dla zainteresowanych informuję że nie jestem zrzeszony w IPDTA Polska i dla tego nie ma mnie na tej liście, a dla osób chcących wziąć udział w szkoleniach prowadzonych przez moją osobę informuję że posiadam pozytywną weryfikacje jako instruktor ESDS u Slavo
ZAPRASZAM!

Ps; Kaki jeżeli chcesz zobaczyć czym różni się ESDS w Białymstoku od tego w Pucku to zapraszam. Na mojej stronie pojawiają się informacje o szkoleniach i jest też tel. do mnie.
  • 0

budo_zeno
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
czy w tym ipdta czyli esds jest naprawdę tak źle, że są tajni instruktorzy w tajemnicy weryfikowani którzy potajemnie prowadzą szkolenia? Czy pan Goździk jest shizofrenikiem który jedno mówi na szkoleniach a robi co innego czy też ludzie kłamią, już zupełnie nic nie pojmuję. To jakaś paranoja z tymi weryfikacjami oficjalnymi i ukrytymi. Czy ktoś to jest w stanie wyjaśnić?
  • 0

budo_gary
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puck

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
witam!
jestem tu nowy. jak coś pogmatwam to się nie irytujcie:))

a teraz do rzeczy. postaram się rozwiac wątpliwości pana zeno.
to jest dośc proste. można trenowac esds i jednocześnie nie byc członkiem ipdta, a w takim razie organizacja ta nie umieszcza cię na swojej liście instruktorów (bo niby czemu?)
  • 0

budo_zeno
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
Odpowiedź jest oczywista ale zastanawiam się dlaczego stowarzyszenie pisze na swojej stronie, że jedynym uprawnionymi instruktorami są wymienieni na ich stronie, a ci co prowadzą treningi a nie są członkami to skąd się wzięli i jakie mają uprawnienia? nie rozumiem tej dualności, proszę o wyjaśnienie.
  • 0

budo_gary
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puck

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
jak dla mnie odpowiedz na twoje pytanie też jest dośc prosta i banalna: jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę :lol:
ale zaznaczam to jest tylko moje zdanie. nie jestem członkiem ipdta polska i nie znam pobudek którymi kieruje się ta organizacja :)
zawsze lepiej się wypada gdy się mówi "jesteśmy jedyni"
kończąc ten temat, myślę że kwestia czy dany instruktor jest członkiem ipdta czy nie dla potencjalnego trenującego nie powinna byc istotna. ważne jest jak prowadzi zajęcia.
zresztą zawsze można skontaktowac się ze slavo i zasięgnąc opini o danym ludku (jak ktoś ma wątpliwości co wybrac)
  • 0

budo_zeno
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
Dzięki za informacje ale nadal nie mieści to mi się w głowie, że ktoś dopuszcza do takiej sytuacji. Mówisz kasa, znaczy to, że ci tajni nie chcą być w stowarzyszeniu bo zarabiają na tym takie pieniądze? Czy to znaczy, że stowarzyszenie opodatkowało swoich instruktorów i nie opłaca się tam pracować? Na całym świecie stowarzyszenia pomagają swoim członkom i za to się płaci, to norma, czy u nich jest inaczej?
  • 0

budo_gary
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puck

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
nie, nie i jeszcze raz nie! o tej kasie pisałem z przymrużeniem oka.
nie ma żadnych tajnych instruktorów. są tacy co są członkami ipdta polska i tacy co są niezrzeszeni w tej organizacji. i tyle.
jak pisałem wcześniej nie jestem członkiem ipdta więc nie będę się wypowiadał na temat finansów tej organizacji.
i z tego co mi wiadomo nikt na tym nie zarabia żadnej fortuny.
robimy do dla siebie. zdaję sobie sprawę że trudno w to uwierzyc ale jest jeszcze kilku pasjonatów w tym kraju :lol:
pozdrawiam
  • 0

budo_zeno
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Explosive Self Defence System
Już nie powinienem drążyć tematu ale nie daje mi spokoju myśl dlaczego pan Goździk założył stowarzyszenie i uczynił je swoim reprezentantem a równocześnie toleruje instruktorów poza którzy ewidentnie się nie lubią?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024