Skocz do zawartości


Zdjęcie

Okulary - problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
Niektórzy ostrzegają, że dopiero za jakieś kilkanaście lat można stwierdzić czy te operacje przynoszą faktycznie DOBRY skutek, tzn. czy wada z wiekiem się nie pogłębia. Znam przypadek chłopaka, któremu spaprali operacje i teraz ma większą wade niż miał... :? Procesuje się o odszkodowanie.
Z drugiej strony te osoby, które miały to szczęscie znaleźć się w tych 95 % ozdrowieńców są bardzo zadowolone. Lekarze nie zabronili im ćwiczyć, wada im się (...na razie...) nie cofnęła. (minęło ok. 2-3 lata)
Kusi mnie ta operacja ale co tu dużo gadać- boję się :cry: :cry: :cry:
Hmmmmm... :!: Od długiego czasu ćwiczę w soczewkach, nie raz nie dwa oberwałam solidnie "po buzi" i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby soczewki mi "wyskoczyły" z oczu. Pls, napiszcie mi na jakiej zasadzie można stracić wzrok od sparrowania w soczewkach? Nigdy o tym nie słyszałam! Znam dużo ludzi, którzy sparrują w kontaktach, rozmawiałam o tym ze swoim okulistą i nie dostałam zakazu... :?
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem

nie raz nie dwa oberwałam solidnie "po buzi" i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby soczewki mi "wyskoczyły" z oczu.


A ja wlasnie wczoraj widzialem jak gosciowi jedna wypadla i nawet wcale nie dostal tylko sie uchylal przed strzalem w glowe.

A jak jeszcze dawno temu probowalem trenowac z soczewkami to mi sie regularnie przesuwaly w jakies glupie miejsce na oku, wiec teraz juz od dawna trenuje bez.
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
Powiem tak- soczewki, tak samo jak okulary, muszą być IDEALNIE dobrane. Nie zawsze te, które są nam dobrane przez lekarza za pierwszym razem, są najlepsze. Ja dopiero z tych, które noszę teraz, jestem w 100 % zadowolona. Używam szkiełek od jakiś 4 lat. Czasami szkła "wysychają" na oku od suchego powietrza, i wtedy można mieć wrażenie, że chcą "wyskoczyć" ale jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby od uderzenia czy szybkiego uniku wypadła mi proteza :wink:
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem

Czasami szkła "wysychają" na oku od suchego powietrza, i wtedy można mieć wrażenie, że chcą "wyskoczyć" ale jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby od uderzenia czy szybkiego uniku wypadła mi proteza :wink:


No tutaj to nie ma mowy o suchym powietrzu. Klimat jest bardzo wilgotny. Albo on nie bardzo zaklada te soczewki, albo Ty masz duze szczescie.

Osobiscie lubie uzywac soczewek do sportu, np. badmintona, ale do sztuk walki mi nie podchodza.

A LASIKa (tej laserowej operacji oczu) tez sie boje, raz ze wzgledu na ten dosyc wysoki procent zabiegow konczacych sie niepowodzeniem, a z drugiej braku danych o dlugoterminowych efektach ubocznych :(
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem

skąd Ci się wzięło, że można stracić wzrok??


Pls, napiszcie mi na jakiej zasadzie można stracić wzrok od sparrowania w soczewkach? Nigdy o tym nie słyszałam! Znam dużo ludzi, którzy sparrują w kontaktach, rozmawiałam o tym ze swoim okulistą i nie dostałam zakazu... :?

A trenujecie boks, kick boxing, muay thai czy inne sztuki czy sporty walki z kontaktem reka na glowe? W razie silnego ciosu w skron czy okolice oka istnieje mozliwosc pekniecia soczewki i wbicia jej w rogowke.
  • 0

budo_kakashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
Ale o jakich mówisz o twardych czy miękkich soczewkach? Bo jak ja patrze na te moje miękkie z oxyzelu to sobie nie wyobrazam zeby mogły peknąc, bo jezeli o twarde to sie zgodze. Lekarz mnie zapewniał ze miękkie są bezpieczne, czyli jednak nie są ?
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem

Ale o jakich mówisz o twardych czy miękkich soczewkach? Bo jak ja patrze na te moje miękkie z oxyzelu to sobie nie wyobrazam zeby mogły peknąc, bo jezeli o twarde to sie zgodze. Lekarz mnie zapewniał ze miękkie są bezpieczne, czyli jednak nie są ?

Wybaczcie mi niescislosc. Oczywiscie pisalem o sztywnych soczewkach.
Te nowoczesne maja postac galaretki i praktycznie nie ma szans na uszkodzenie nimi oka. Moga byc uzywane przez bokserow itp.
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
Liczmistrz, napędziłeś stracha ta utratą wzroku!!! Dobrze, że już wszystko jasne! ;) Oczywiście ćwiczę w miękkich soczewkach, i właśnie dlatego byłam ździwiona, że taki kawałek "żelu" może zaszkodzić oku... Uffffffff! :)
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem

w temacie oczu-Poza silownia niewskazane sa rowniez cwiczenia akrobatyczne oraz nadmierny wysilek jakiegokolwiek rodzaju (.np dlugodystansowe biegi itp.).
Tyle,ze siatkowka moze sie odkleic kazdemu,tyle ze ludzie z wada wzroku maja z reguly ( choc nie zawsze,ja n.p mam siatkowke prawie taka,jak zdrowy czlowiek.po prostu taka specyfika wady wzroku) wieksza szanse na zajscie takiego przypadku.


Prawdopodobieństwo odwarstwienia siatkówki ("odklejenia"), ablatio retinae, wzrasta, niestety, wraz ze wzrostem krótkowzroczności. Wada rzędu -6 dioptrii z pewnością wymaga konsultacji z lekarzem okulistą pod kątem uprawiania MA. Niestety przy wysokiej krótkowzroczności uderzenie w głowę (style uderzane np. muay thai czy kung fu), rzut na matę i spowodowany tym wstrząs (np. judo, aikido), mogą spowodować odwarstwienie, a więc w najlepszym razie masę problemów, w najgorszym - utratę wzroku. Absolutnie niewskazane są także ćwiczenia siłowe.
Dla pocieszenia powiem, że problem dotyczy także mnie.
Mam wadę - 15 dioptrii, ostatnio także poważne problemy z przepływnością krwi przez naczynia siatkówki. Mimo to ćwiczę kulturystykę (oczywiście ostrożnie, np. bez wymuszonych powtórzeń itp.), prowadzę treningi kung-fu dla dzieci, biegam kilka-kilkanaście kilometrów. Ale robię to wszystko na własne ryzyko, wbrew zakazowi lekarzy...
i... wiem czym ryzykuję...
Zalecam ostrożność i, koniecznie, konsultację z lekarzem okulistą.

Pozdrawiam
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem

Wada rzędu -6 dioptrii z pewnością wymaga konsultacji z lekarzem okulistą pod kątem uprawiania MA.

Juz od -4 sie powinno konsultowac.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024