Skocz do zawartości


Zdjęcie

Okulary - problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem

Czy znacie moze jakies sztuki walki w ktorych nie byloby problemem noszenie okularow? Chyba odpadaja wszelkie sztuki walki ze sparingami, rzutami itp. Co sadzicie na ten temat, jaka sztuke walki proponujecie, czy macie moze znajomego w okularach ktory cwiczy?


czesc, na aikido u nas cwicza w okularach, nie maja problemow z padami, rzutami itp. wiec idzie; ciosy na twarz sa markowane, wiec tu tez nie powinno sie nic stac.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem

czesc, na aikido u nas cwicza w okularach, nie maja problemow z padami, rzutami itp.


i jak tu miec dobrą opinię o aikido? :)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem

dlaczego są przeciwwskazania??


ja terz nosze okulary... poprostu je ściągam... i niema problemu... hociaż żeczywiśćie wtedy jest gorsze wyczuciem dystansu.


Przeciwskazania z uwagi no podwyższone ryzyko odlejenia siatkówki itp. Powinno unikać się ćwiczeń siłowych jak i ze wzrostem ciśnienia np. stania na głowie

Stopień ryzyka określi Ci okulista badając dno oka.
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem


Przeciwskazania z uwagi no podwyższone ryzyko odlejenia siatkówki itp. Powinno unikać się ćwiczeń siłowych jak i ze wzrostem ciśnienia np. stania na głowie.


hy... wzrost ciśnienia?? 8O jakiś czas temu zaczołem uprawiać nurkowanie bezdechowe (freediving) i zamieżałem odłożyć sobie kase na kurs nurkowania... a jak sie nurkuje to wzrasta ciśnienie.... 1atmosfera na każde 10m...
to mi sie niepodoba... chociaż z drugiej strony mój znajomu jest lekarzem i razem chodzimy na basen, bardzo często mnie ubezpiecza gdy nurkuje (tzn kiedy staram sie jak najdużej wytzrymać pod leżąc na dnie albo kiedy pływam pod wodą na dystans) i nigdy mi o tym niewspominał... a wydaje mi sie że by mnie ostrzegł gdybt było jakieś wyzyko :?
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
Ja okularów nie nosze ale czy jeżeli dostałbyś np. w mua thai np. prawy prosty z rekawicy to czy w soczewkach coś by się stało??
  • 0

budo_kakashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
Ja Ci radze sie najpierw zapisac, narazie w okularach na samym początku raczej Ci sparingów nie rzucą. Mam wade wiekszą od Twojej :oops: , i rzeczywiscie trudno jest bez okularów to duzy dyskomfort nawet bardzo duzy.
Soczewki nie są przeciez takim drogim az wydatkiem ja płace 40zł na miesiąc za soczewki i jakos zyje. Cwiczy sie duzo wygodniej(nic Ci na nosie nie lata ie martwisz sie i nie musisz co chwila zdejmowac i zakładac jak sabum/sensei/itp. cos nowego pokazuje) i wogóle duzo plusów w zyciu codziennym polecam. Na trening nadają sie tylko miekkie soczewki, i jeszcze przez 4 miesiące uzytkowania nie zdarzyło mi sie zebym musiał poprawiac ją sobie w oku czy podnosic z ziemi, chociaz pare prawych prostych mi sie dostało. A i tez mam 17 lat :-) . Na soczewki mi rodzice nie dają ale za nic bym nie wrócił do okularów

Pozdro
  • 0

budo_czlowieczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
To nie jest tak ze je sie kupuje jak okulary? Znaczy sie jednorazowo? Tylko miesiecznie jak abonament :P
Po przemysleniach stwierdzam, ze chyba najlepsze byloby dla mnie aikido. Bede szukal jakiejs sekcji w moim miejscu zamieszkania. Dzieki za pomoc. Jakby ktos chcial jeszcze cos dopisac w tym temacie to zapraszam :-)
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem

To nie jest tak ze je sie kupuje jak okulary? Znaczy sie jednorazowo? Tylko miesiecznie jak abonament :P
Po przemysleniach stwierdzam, ze chyba najlepsze byloby dla mnie aikido. Bede szukal jakiejs sekcji w moim miejscu zamieszkania. Dzieki za pomoc. Jakby ktos chcial jeszcze cos dopisac w tym temacie to zapraszam :-)

mozna kupic nawet jedno dniowe (z tego co slyszalem) ale mozna tez "jednorazowe", roznica tylko w kosztach, ja co prawda nie mam wady wzroku, ale na twoim miejscu kupilbym sobie soczewki na jeden miesiac, ja sobie przynajmniej okularow nie wyobrazam ;-)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem


Przeciwskazania z uwagi no podwyższone ryzyko odlejenia siatkówki itp. Powinno unikać się ćwiczeń siłowych jak i ze wzrostem ciśnienia np. stania na głowie.


hy... wzrost ciśnienia?? 8O jakiś czas temu zaczołem uprawiać nurkowanie bezdechowe (freediving) i zamieżałem odłożyć sobie kase na kurs nurkowania... a jak sie nurkuje to wzrasta ciśnienie.... 1atmosfera na każde 10m...

Chodzi o wzrost ciśnienia w samym oku, a nie na zewnątrz - spowodowany dużym wysiłkiem. Choć nie wiem, czy nurkowanie może mieć tu jakiś dodatkowy negatywny wpływ.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem

mozna kupic nawet jedno dniowe (z tego co slyszalem) ale mozna tez "jednorazowe", roznica tylko w kosztach, ja co prawda nie mam wady wzroku, ale na twoim miejscu kupilbym sobie soczewki na jeden miesiac, ja sobie przynajmniej okularow nie wyobrazam ;-)

Jednorazowe to właśnie jednodniowe - od niedawna właśnie takich używam podczas treningów. Na początek warto wybrać takie, jak np. soczewka spadnie i się uszkodzi to bierzesz kolejną i tyle (w moim pudełku jest 30 szt.). A jak zepsujesz miesięczne to musisz kupić nową całą parę.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
Na temat oka.
RobertP, mylisz sie co do stania na glowie. Od samego stania nic nam nie bedzie. Jezeli bedziemy chcieli robic pompki pionowo glowa w dol to bedzie zle (napisze o tym nizej).
Jezeli naczynia ma sie zdrowe to mozna nurkowac spokojnie.
Teraz o tym nieszczesnym odklejaniu sie siatkowki.
Kazdy kto ma wade wzroku ma cos z okiem. Jezli cos nazywamy wada wtedy znaczy to ze nie dziala tak jak trzeba. Oko jest duzo slabsze. Gdyby bylo mocniejsze to bysmy widzieli duzo lepiej. Dlatego slabsze oko jest bardziej podatne na urazy. Tak jak gdy wykonujemy duzy wysilek statyczny np. podnosimy ciezary mozemy sobie zerwac miesnie reki czy nogi. Poniewaz nasze oko jest slabe, a gdy sie napinamy to ono tez istnieje mozliwosc przerwania sie powierzchni siatkowki. Wtedy przez powstala dziure wlewa sie plyn ktory powoduje odklejenie sie siatkowki. Dlatego niewskazane jest nadwyrezac oka, jezeli mamy wade, chyba ze nie zalezy nam na widzeniu.

Soczewki sa niewskazane dla alergikow. Pozatym w razie treningu sportow kontatkowych sa raczej niewskazane, bo w razie urazu oka lub jego okolic mozna stracic wzrok.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem

Na temat oka.
RobertP, mylisz sie co do stania na glowie. Od samego stania nic nam nie bedzie. Jezeli bedziemy chcieli robic pompki pionowo glowa w dol to bedzie zle (napisze o tym nizej).


Dzięki. Ja mam tylko minus półtora (choć czasem zapalenia tęczówki - co kontakty wyklucza), ale z moją wadą da się działać bez okularów (choć można paszteta poderwać, bo zmarszczek nie widać :wink: )
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
w temacie oczu-Poza silownia niewskazane sa rowniez cwiczenia akrobatyczne oraz nadmierny wysilek jakiegokolwiek rodzaju (.np dlugodystansowe biegi itp.).
Tyle,ze siatkowka moze sie odkleic kazdemu,tyle ze ludzie z wada wzroku maja z reguly ( choc nie zawsze,ja n.p mam siatkowke prawie taka,jak zdrowy czlowiek.po prostu taka specyfika wady wzroku) wieksza szanse na zajscie takiego przypadku.
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
dzięki Liczmistrz ulżyło mi
mój okulista wie jaki prowadze tryb rzycia... i własnie polecał mi szkła kontaktowe ale jakoś jeszcze sie niezdecydowałem... tak sie przyzwyczaiłem do okularów że już nawet na to uwago niezwracam. Wydaje mi sie terz że jeśli by bło ryzyko odklejenia siadkówki to by mi powiedział... wiec jestem spokojny (ale spytam sie tak dla pewnosci przy nastepjen wizycie)

co do podrywania pasztetów... Kiedyś miałem małe zderzenie twarzą o barierke mostu i okulary poszłu sie je... znaczy sie stłukły sie. Zanim sobie sprawiłęm nowe to troche mineło (do okulisty po recepte do optyka itd) puki niemiałem okularów to kumple sie ze mnie śmiali bo oglądałem sie prawie za każdom panną w kiecce (kontury sie rozmuwały wiec wydawało sie że ma ładne nogi :roll: ) a na imprezie przerobili powiedzenie "niema brzydkich kobiet czasem tylko piwa brak" na "niema przydkich kobieet jak sie ściągnie okulary"
pozdro dla 8)
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem

w temacie oczu-Poza silownia niewskazane sa rowniez cwiczenia akrobatyczne oraz nadmierny wysilek jakiegokolwiek rodzaju (.np dlugodystansowe biegi itp.).
Tyle,ze siatkowka moze sie odkleic kazdemu,tyle ze ludzie z wada wzroku maja z reguly ( choc nie zawsze,ja n.p mam siatkowke prawie taka,jak zdrowy czlowiek.po prostu taka specyfika wady wzroku) wieksza szanse na zajscie takiego przypadku.


nie no bez przesady... jak bym sie miał do tego stosować to chyba bym musiał ciągle w domu siedzieć... jak już wspomniałem jestem bardzo aktywnym człowiekiem i niewyobrażam sobie tego że niemoge biegać z powody wady wzroku :?
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
Witam! Jest osobą baaaaaardzooooo aktywną, i nie wyobrażam sobie takiego stylu życia bez soczewek. Mam sporą wade wzroku na "-" i astygmatyzm. Kiedyś treowałam w okularach (tkd) ale ściągałam je do walk... no i domyślacie się pewnie jak świetnie mi szło... załamka... :cry:

Z soczewek wypróbowałam większość dostępnych na rynku, a że jestem alergiczką to skończyło się na jednodniowych- po prostu rewelacja, nie można ich porównać do dlugoterminowych. Fakt, że co miesiąc wydaje na nie sporo pieniędzy, ale naprawde warto.
Poinfromowałam swojego lekarza o swoim trybie życia, polecił mi regularnie badać wzrok, mierzyć ciśnienie oczu, i po prostu dbać o nie- nie zakładać soczewek, jeżeli oczy są podrażnione, uzywać szkieł na zmiane z okularami itp. itd.
Pewnie to zabrzmi jak jakiś slogan ale naprawde polecam soczewki wszystkim aktywnym osobom. Fakt, że nie są one dla wszystkich, ale o tym już powinien zadecydować lekarz.

Powodzenia ;)

ps: Czy ktoś na forum zrobił sobie laserową korekcje wzroku? Znam już 3 osoby po tym zabiegu, bardzo zadowolone. Co o tym sądzicie? 8O
  • 0

budo_azazel_clf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem
Najlepszym sposobem są soczewki kontaktowe!! nie jest to może najtańsza zabawa, ale najwygodniejsza-na początku można mieć opór przed wsadzeniem sobie czegoś dziwnego do oka :D
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem

w temacie oczu-Poza silownia niewskazane sa rowniez cwiczenia akrobatyczne oraz nadmierny wysilek jakiegokolwiek rodzaju (.np dlugodystansowe biegi itp.).

Nie zgodze sie z Toba. Na slabe oko niedobrze jest gdy wykonujemy duzy wysilek, dzwigamy cos, szarpiemy, bardziej dlugotrwale niz impulsowo.
Czyli np. bieganie jest w porzadku, akrobatyka typu skakanie na batucie tez. Gorzej by bylo z akrobatyka na koniu czy na obreczach, bo tu mamy duzo wiekszy wysilek i pojawia sie niebezpieczenstwo dla naszych oczu.

Najlepszym sposobem są soczewki kontaktowe!! nie jest to może najtańsza zabawa, ale najwygodniejsza-na początku można mieć opór przed wsadzeniem sobie czegoś dziwnego do oka

Odnosze wrazenie ze nie przeczytales mojego postu. Soczewki kontaktowe sa wygodne ale jezeli ktos przywali Ci w cymbal to mozesz stracic wzrok. Dlatego ja sparuje bez okularow. Na poczatku bylo kiepsko, ale teraz juz sie przyzwyczailem. Moze byc problem z ocena odleglosci oraz z szybkoscia postrzegania ale da sie to wycwiczyc trenujac.

Czy ktoś na forum zrobił sobie laserową korekcje wzroku? Znam już 3 osoby po tym zabiegu, bardzo zadowolone. Co o tym sądzicie?

Obecnie laserowa korekcja wzroku ma jedynie 95% szans na powodzenie. Pozatym ona tylko koryguje wzrok, jak okulary. Nie wzmacnia nam siatkowki, nie uzdrawia nam oka.
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem

ps: Czy ktoś na forum zrobił sobie laserową korekcje wzroku? Znam już 3 osoby po tym zabiegu, bardzo zadowolone. Co o tym sądzicie? 8O


Ja znam jedna osobe Rosjanina i on sobie chwali.

Jednak ja mam pewne obawy, poniewaz te operacje sa bardzo nowe i nie wiadomo jeszcze jakie skutki uboczne moga pojawic sie w dlugim okresie czasu.

Ile kosztuje w Polsce taka operacja?
  • 0

budo_azazel_clf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary - problem

w temacie oczu-Poza silownia niewskazane sa rowniez cwiczenia akrobatyczne oraz nadmierny wysilek jakiegokolwiek rodzaju (.np dlugodystansowe biegi itp.).

Nie zgodze sie z Toba. Na slabe oko niedobrze jest gdy wykonujemy duzy wysilek, dzwigamy cos, szarpiemy, bardziej dlugotrwale niz impulsowo.
Czyli np. bieganie jest w porzadku, akrobatyka typu skakanie na batucie tez. Gorzej by bylo z akrobatyka na koniu czy na obreczach, bo tu mamy duzo wiekszy wysilek i pojawia sie niebezpieczenstwo dla naszych oczu.

Najlepszym sposobem są soczewki kontaktowe!! nie jest to może najtańsza zabawa, ale najwygodniejsza-na początku można mieć opór przed wsadzeniem sobie czegoś dziwnego do oka

Odnosze wrazenie ze nie przeczytales mojego postu. Soczewki kontaktowe sa wygodne ale jezeli ktos przywali Ci w cymbal to mozesz stracic wzrok. Dlatego ja sparuje bez okularow. Na poczatku bylo kiepsko, ale teraz juz sie przyzwyczailem. Moze byc problem z ocena odleglosci oraz z szybkoscia postrzegania ale da sie to wycwiczyc trenujac.

Czy ktoś na forum zrobił sobie laserową korekcje wzroku? Znam już 3 osoby po tym zabiegu, bardzo zadowolone. Co o tym sądzicie?

Obecnie laserowa korekcja wzroku ma jedynie 95% szans na powodzenie. Pozatym ona tylko koryguje wzrok, jak okulary. Nie wzmacnia nam siatkowki, nie uzdrawia nam oka.


skąd Ci się wzięło, że można stracić wzrok??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024