Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kreatyna ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

budo_psycho cowboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna ?
Ja tam może dużo kreatyny nie brałem (zaledwie 2 cykle po 3-4 tygodnie) ale wnioski miałem takie:

- podczas cyklu baaardzo chciało mi się ćwiczyć i czułem się tak jakbym zatankował wysokooktanowe paliwo zamiast jakiejś lury (byłem wytrzymalszy, nieco silniejszy, szybszy)

- po cyklu nie chciało mi się ćwiczyć tak bardzo jak wcześniej chciało (+wszystko na odwrót)

- miałem lekkie rozstrojenie żołądka :)

- ogólnie było ok, ale potem miałem zjazd

Moim zdaniem wszystko zalezy od organizmu, warto spróbować ale nie nastawiać się cuda. Pozdobno Krzysztof Oliwa (może nieco inny sport) jedzie na kreatynie od początku kariery. Więc jeśli już coś brać to czemu nie kreatynę, przynajmniej sprawdzona i ogólnodostępna. To że zaczniesz używać nie znaczy, że nie możesz przestać albo przerzucić się na coś innego...
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna ?
Spokojnie, no ja żadnym żywieniowcem nie jestem, dziele się swoją skromną wiedza i tym co zasłyszałem :wink:
Poczekaj na komentarz Słoniaka jako lekarza lub POWER-ZONE jako speca od odżywek i tyle :) 8)

Sam teraz zakupuję kretę+carbo i zrobię sobie jeden cykl, zobaczymy jakie będą efekty. Ale bedzie to pierwszy raz jak wezmę kretę, wczesniej nie odczuwałem potrzeby, dobra dieta + ćwiczenia w domu dawały wystarczające efekty.

Inna sprawa że wszystkie odzywki ( na prawie) to chemia. To co że kreatyna jest organizmie, to nie jest najlepsze wytłumaczenia. Testosteron tez jest ( nie porównuje krety do hormonów, piszę to tylko by pokazaćdrobną analaogię)
Więc sądzę że wszystko to zostawia chociaż minimalny negatywny wpływ na np wątrobę, ale ja taki juz jestem że wszystko muszę na sobie sprawdzać :lol:

Pozdrawiam
  • 0

budo_psycho cowboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna ?


Ja bym chciał żeby to skomentował POWER-ZONE. Bo coś mi tu kolo trochę fantazjuje a poza tym allegro to nie jest miejsce z którego bym zaopatrywał sie w odzywki... zbyt zależy mi na zdrowiu 8O


Nie chodzi mi o Allegro, tylko o takie zestawienie np: czy moze je brac jako 15-latek, czy daje jakies efekty itp. A nie czy to sie oplaca kupic na Allegro.

Poza tym słyszałem że kreatynę najlepej brac gdy ma sie już te 18 lat i ukształtowany kościec itd...


I tutaj chcialbym sie zapytac: Dlaczego "kreatynę najlepej brac gdy ma sie już te 18 lat i ukształtowany kościec itd.."? Przeciez jest to naturalna rzecz, ktora i tak znajduje sie w organizmie.


Moim zdaniem dlatego że wczesniej procesy w organizmie są mocno rozregulowane (dojrzewanie) i można się rozregulować nieco bardziej :) ale to chyba tyczy się wszystkich wspomagaczy, dopalaczy itd... i nic nie jest regułą...

Może jeszcze dlatego że po takim dopalaczu możesz podnosić i forsować się bardziej niż normalnie jesteś w stanie i kościec, stawy itd może się nieco wypaczyć albo rozwinąć nie tak jakbyś chciał :)
  • 0

budo_sakul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszcz Gdański

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna ?
Nie no o tym, ze stawy moge sobie rozwalic itd. to ja wiem. Akurat do tego nie jest potrzebna kreatyna. Chodze na silownie 3 x w tygodniu i chcialbym nabrac troche masy, bo waze okolo 50 kg, a podobno bez suplementow i dobrej diety nie mozna tego osiagnac.
  • 0

budo_psycho cowboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna ?

Nie no o tym, ze stawy moge sobie rozwalic itd. to ja wiem. Akurat do tego nie jest potrzebna kreatyna. Chodze na silownie 3 x w tygodniu i chcialbym nabrac troche masy, bo waze okolo 50 kg, a podobno bez suplementow i dobrej diety nie mozna tego osiagnac.


eee tam, wiadomo, że pomogą ale nie że się nie da. Poza tym jeśli mało ważysz (nie wiem ile masz wzrostu i wiek) powinieneś uważać i z suplementami i z ciężarami porównując się do innych. Ale ekspertem nie jestem więc może niech ktoś inny się jeszcze wypowie.
  • 0

budo_sakul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszcz Gdański

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna ?
A wiec mam 15 lat i 172 cm wzrostu. Wygladam jak patyczak. Moi znajomi z klasy waza po 60-70 kg :D
  • 0

budo_rifek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna ?
Combat, mam pytanie do Ciebie, jeśli możesz odpowiedz, bo uważam, że masz pojęcie na ten temat.
Co proponowałbyś dla kogoś kto ćwiczy sztuki walki (tzn chodzi mi o wspomagacze typu kreatyna, odżywki) i jakiej firmy miałyby one być. Zależy mi na uzyskaniu masy mięśniowej(10, maksymalnie 15kg) w taki sposób aby mi to nie zaszkodziło. Zaznaczam trenuje sztuki walki, na wakacjach mam przerwe i skupiam się na siłowni, a od września zmniejszę ilość treningów na siłowni i zacznę trenować dalej jakąś sztukę walki. Na siłowni trenuję siłowo z jak największym obciążeniem. I czy jak spożywałbym kreatynę i jakąś odrzywkę do pewnego momentu(wyznaczonego mojego celu tzn zdobycie masy mięśniowej +10 kg do tego co mam)to co miałbym robić aby to utrzymać ???? Jak przestałbym jeść kreatynę i odrzywki to straciłbym masę i siłę ??????? Te pytania są nie koniecznie kierowane do combata, ale równierz do tych którzy mają o tym jakieś pojęcie i styczność ze sztukami walk
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna ?
Wyjaśnienie dotyczące 15 latka i kreatyny jest proste.

Taka osoba nie potrzebuje supli w rodzaju kreatynty. Dlaczego? Bo na solidny trening przyjdzie jeszcze dla niej czas (18-20 + lat). Poza tym trening ogólnorozwojowy jest zalecany takim osobom, nie żadne siłowe. A kretka najlepiej pasuje do robienia masy i siły.

Rifek - temat rzeka poczytaj sobie:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jak nie ćwiczysz to spada masa i obwody. Sporty walki poważnie przeszkadzają budowaniu masy. Najpierw dieta, potem suple.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna ?
A w ogóle co do kretki to najpierw trzeba mieć kilka miesięcy solidnego treningu, dobry plan itp. Inaczej szkoda kasy.

Polecam konkurencyjne forum...
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna ?

Taka osoba nie potrzebuje supli w rodzaju kreatynty. Dlaczego? Bo na solidny trening przyjdzie jeszcze dla niej czas (18-20 + lat). Poza tym trening ogólnorozwojowy jest zalecany takim osobom, nie żadne siłowe. A kretka najlepiej pasuje do robienia masy i siły.


Ale wiesz że mając 15lat chce sie być dużym silnym i ogólnie zajefajnym :wink: sam o tym wiem bo już przez to przeszedłem, choć teraz doszedłem do wniosku że kreatyna nie była mi potrzebna bo zrobił bym tą samą masę przez dłuższy czas ale lepszej jakości, zrobiłem 2 cykle i jestem w trakcie trzeciego miałem. 15 lat kiedy zaczełem pierwszy (ogólno rozwojówka oczywiście) puźniej na sucho rok i drugi i przez ten czas nabrałem 18kg i jestem zadowolony teraz po trzecim znowu z rok przerwy tylko na such i musze kaloryfer zrobić, a puźniej to sie zobaczy.

pzdr :)

ps. ale mówie ci jak nie są ci potrzebne kg, nienapaliłeś sie że będziesz napinaczem to sobie darój, powoli ja do takich wniosków niedawno doszedłem
  • 0

budo_sakul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszcz Gdański

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna ?

Sporty walki poważnie przeszkadzają budowaniu masy.


Dlatego doszedlem do wniosku, ze nie oplaca mi sie kupowac kreatyny bo i tak duzo nie osiagne. Pytanie zadalem tylko dla tego by dowiedzies sie czy kreatyna nie szkodzi czy cos, bo moj kumpel z klasy robi sobie przez wakacje cykl: kreatyna + HMB.
  • 0

budo_flybig69
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-wy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna ?

A wiec mam 15 lat i 172 cm wzrostu. Wygladam jak patyczak. Moi znajomi z klasy waza po 60-70 kg :D

A więc tak Lato nie jest dobrym okresem na budowanie masy ciała ...
Jeśli chcesz bardzo nabrac troszkę ciała to polecam odrzywkę typu GAINER a reszta zależy od tego ile kasy masz na suplementy.Do Gainerka dodaj jeszcze L-glutaminę i trening. Po treningu dużo snu i zobaczysz efekty ...

ps:A co do kreatyny na początku waszej przygody z siłką odradzam !!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024