Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy tak można zakończyć treningi ??? :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
Witam
Od jakiegoś czas zaobserwowałem że kiedy robie pompki to w jokciach czuje i słysze jak przecierają się kości, i strasznie słychać jak coś tam chrupie. Pozatym moje kostki w nogach są bardzo słabe bo noge miałem juz dwa razy skręconą. Niewiem co mam teraz zrobić , wiem tyle że udam sie jak najszyciej do lekarza , a jak to się potoczy to już niewiem. wszystko było by ok tyle że moja Mama usłyszała jak ćwicze i strasznie się zdenerwowała że jej wcześniej o tym niemówiłem i powiedziała że jak tak dalej będą mi strzelać kości to moge się porzegnać z treningami . :cry: .
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
co cwiczysz? ile robicie pompek na treningu? czy robisz je na 100% poprawnie?
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
Ćwicze Taekwondo i pompki i wszystko staram sie robić na maksa.

A jak wy byście postąpili , zrezygnowalibyście z treningów jakby lekarz powiedział wam że np. niemożecie ćwiczyc tylko przez to że coś wam szczela w łokciach??

A tak pozatym to niewiecie co to może by?? może coś ze stawami?? .
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
Zaden dobry sportowy lekarz nie powie Ci ze masz przerwac treningi z powodu strzelajacych kosci. Przeprowadzi najpierw stosowne badania.

Moze byc cos ze stawami. Ale niektorzy tak maja, ze im wszystko strzela. Glukozamina moze pomoc, ale lepiej odwiedzic lekarza, jesli Ci to przeszkadza.

Matce powiedz ze sie nie zna wiec niech sie nie wypowiada. Jesli ja to interesuje to niech zalatwi Ci wizyte u odpowiedniego lekarza.

Napisz moze ejszcze czy przy wykonywaniu cwiczenia bola Cie stawy..
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
Naszczęście nic mnie nie boli i wszystko jest ok jak wykonuje wszelkie ćwiczenia , tyle że właśnie łokcie mi strzelają a to jest czasem śmieszne jak jest idealna cisza na sali wszyscy robią pompki a ja trach , trach , trach. Sam niemam pojęcia co to może być :roll: ....
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
Cóz najwyżej z TKD przeżuce się na bierki :D .
  • 0

budo_mistake
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
mi strzelają kolana, nadgarstki, palce u łapek, kręgosłup w odcinku szyjnym :) ale ja mam reumatyzm... idź do lekarza, zrób badania :-) mi reumatolog powiedziała, że to że szczelają mi stawy to nic. Podobno juz taka moja uroda 8) dla pewności idź jednak do lekarza :D
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
gdyby to kości o siebie ocierały to byś chyba umarł z bólu :? od tego masz chrzęstke końcówkach kości żeby to one o sibie tarły. Jeżeli cię nić nie boli to znaczy że chrząstki jeszcze masz ;)
mi lekarz na pstrykające kolana powiedział że jest t uwarunkowane genetycznie - jednemu strzelająa innemu nie.
dbać o swoje stawy (chrząskt głównie) możesz stosując preparaty zawierające glukozamine ( zapytaj w aptece - jest ich teraz bardzo szeroki wybór)
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
Dzieki trochę mnie pocieszyliście ale przekonajcie moją mame ... :roll:
ale jak jutro lub pojutrze pójde do lekarza to napiszę coś więcej
dzieki
  • 0

budo_mistake
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
mamusie.... weź przekonaj moją :) powiedz ze do lekarza idziesz, zeby się nie martwiła pocałuj w czółko, i obiecaj że pokażesz wszytskie wyniki :D i będzie git :D
  • 0

budo_wolin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
Kiedy to przeczytałem to natychmiast mi się przypomniało jak miałem uszkodzone kolano (właściwie to jeszcze nie do końca wyzdrowiało).
Miałem dokładnie te same uczucia: strzelanie oraz takie jakby przecieranie się kości (bardzo niemiłe). Doskonale wiem, że kości nie mogły szorować o siebie – nie w tak młodym wieku – ale coś takiego występuje. W moim przypadku okazało się, że miałem naciągnięte (czy cos w tym stylu) wiązadło lub ścięgno (te od wewnętrznej strony). Co ciekawe także mnie nic nie bolało, dlatego to lekceważyłem… strzela to strzela…
Tak jak u ciebie zdarza się to przy pompkach, czyli ćwiczeniu siłowym to u mnie występowało przy jumpingu (żabki) bardzo nastawionym na wyskok w górę i dal. Pisałem już o tym wcześniej na koncie ‘>Zak’, ale teraz coś nie mogę się do niego dostać.
Z własnych doświadczeń wiem, że nie poprzestanie to na strzelaniu i obcieraniu, więc lepiej udaj się do lekarza. Glukozamina to dobre wyjście. Bardzo mi pomogła. Nie nastawiaj się jednak na cudowne ozdrowienie. To kwestia przynajmniej kilku miesięcy.
Aha, no i oszczędzaj się! :-)

Tak przy okazji… ktoś mógłby mi wyjaśnić, co to za przecieranie się było. Do dziś mnie to zastanawia. :roll:
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
Hellman...myślę, że w Twoim wieku to normalne :wink:

Tak serio to ja bym pewnie ćwiczył, chociaż wypadałoby coś zadbać o to skrzypienie/strzelanie i inne tego typu dźwięki.
  • 0

budo_mumineq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kunowice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
Ostatnio moja ciotka spytała sie jak mi idą treningi, powiedziałem jej o strzelajacych biodrach i kolanach, o tym że strasznie mnie blokuja przy rozciąganiu i kopaniu... wiece co trzeba jesc? Duzo kisielu i galaretki, ogolnie wszystkiego na żelatynie.
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(

wiece co trzeba jesc? Duzo kisielu i galaretki, ogolnie wszystkiego na żelatynie.

:roll:

I tak właśnie rodzą się i utrwalają kontuzje .......................


To ze strzela to normalne, to oczywiste i niestraszne dopóki nie odczuwasz bólu.
Ale jak Ci ciocia sądzi że to kontuzja albo zacznie w razie kontuzji kazać wsuwać kisiel :lol:
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(

dopóki nie odczuwasz bólu.
Ale jak Ci ciocia sądzi że to kontuzja albo zacznie w razie kontuzji kazać wsuwać kisiel :lol:



gdy zaczniesz odczówać ból - jest już za póxno ;)
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
Chlopie nie lam sie ,ja trenuje TKD od pieciu lat, i mi wszystko strzela, jesli sobie porzadnie nie strzele lewym i prawym biodrem to nie moge cwiczyc.
Poza tym polecam glukozamine, na odbudowe stawow, mi troche pomoglo, moze tobie tez pomoze. Strzelanie jest normalne, najwyzej na starosc bedziesz mnial reumatyzm. A poza tym ladnie cie pogielo, matki sie sluchasz, przeciez kobiety to panikary, one najchetniej by chcialy, zebysmy cale zycie siedzieli grzecznie w pokoju i czytali ksiazki
LOL

wracaj na treningi, a lekarz powie ze nic tobie nie jest, a na stope kup sobie stablizator i wkladki ortopedyczyczne, bo masz pewnie jakas wrodzona wade w stopach.
Zycze powrotu do zdrowia i udanych treningo.
Trzym sie!!!
  • 0

budo_kot behemot
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
Na strzelające, chrupiące i inne ...ocę stawy polecam preperaty z glukozaminą i galeretkę agrestową z żelatyną wieprzową (czy pomoże nie wiem, napewno nie zaszkodzi)
Ważne jest żeby brać regularnie!!!
  • 0

budo_cfd
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
To całe "strzelanie" to nic innego jak gwałtowny przepływ mazi stawowej z jednego końca stawu na drugi, co powduje take fajne "trach!"
Najczęściej ujawnia się po długotrwałym przecjążaniu danej kończny(i złej technice/zbyt dużym obciążeniu), czasami uwarunkowane genetycznie.
No i nie ma rady-ograniczyć ćwiczenia które je powodują, glukozamina, kolagen, a dla hardcorowców hgh, regeneruje chrząstkę ekspresowo :wink:

Hellman, spróbuj robić te pompki z rękami ustawionymi dość szeroko, to trochę odciąży stawy, nie na kościach, no i nie zawsze na 100%, po ok. 6 tyg. intensywnego treningu tydzień-dwa "light" na 60%, inaczej organizm nie będzie miał szans się zregenerować.
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(

nie na kościach

Może to głupie pytanie, ale dlaczego nie na kościach ??
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
My szczerze mówiąc to zawsze wszyscy robimy na kościach(tak wymaga trener)z poczatku bolało ale potem było ok i teraz wszyscy sie przezwyczajiliśmy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024