Skocz do zawartości


Zdjęcie

Turnieje TKD- a jakie narody?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Turnieje TKD- a jakie narody?
Jakie nagrody są przewidziane w turniejach Taekwondo, zarówno ITF i WTF. Czy częściej są to nagrody rzeczowe, czy może raczej pieniężne(jeśli tak to ile?). Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacjie.
Ja osobiście często się spotykałem ze zjawiskiem, że walczyło się o tzw. pietruszkę, czyli dyplom i medal.

Z góry dziękuję :)
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje TKD- a jakie narody?

Ja osobiście często się spotykałem ze zjawiskiem, że walczyło się o tzw. pietruszkę, czyli dyplom i medal.


A co z walka dla idei :wink:
tak na powaznie to ja zawsze sklanialem sie wlasnie ku medalom i dyplomom, przeciez to jest nieprzemijajaca pamiatka, a nagrody rzeczowe... no cóż nie są tak trwałe, ale to jest kwestia czego oczekuje sie po wystąpieniu w zawodach.
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje TKD- a jakie narody?


Ja osobiście często się spotykałem ze zjawiskiem, że walczyło się o tzw. pietruszkę, czyli dyplom i medal.


A co z walka dla idei :wink:
tak na powaznie to ja zawsze sklanialem sie wlasnie ku medalom i dyplomom, przeciez to jest nieprzemijajaca pamiatka, a nagrody rzeczowe... no cóż nie są tak trwałe, ale to jest kwestia czego oczekuje sie po wystąpieniu w zawodach.


Mimo wszystko czasem milo jest dostac rekompensate za obite nogi lub biodra, a poza tym dzieki nagroda jest wieksza rywalizacja i chec zwyciestwa.
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje TKD- a jakie narody?


Ja osobiście często się spotykałem ze zjawiskiem, że walczyło się o tzw. pietruszkę, czyli dyplom i medal.


A co z walka dla idei :wink:
tak na powaznie to ja zawsze sklanialem sie wlasnie ku medalom i dyplomom, przeciez to jest nieprzemijajaca pamiatka, a nagrody rzeczowe... no cóż nie są tak trwałe, ale to jest kwestia czego oczekuje sie po wystąpieniu w zawodach.


Mimo wszystko czasem milo jest dostac rekompensate za obite nogi lub biodra, a poza tym dzieki nagroda jest wieksza rywalizacja i chec zwyciestwa.


Nie mów mi, że startując w zawodach, nie masz chęci wygrać ;)
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje TKD- a jakie narody?


Ja osobiście często się spotykałem ze zjawiskiem, że walczyło się o tzw. pietruszkę, czyli dyplom i medal.


A co z walka dla idei :wink:
tak na powaznie to ja zawsze sklanialem sie wlasnie ku medalom i dyplomom, przeciez to jest nieprzemijajaca pamiatka, a nagrody rzeczowe... no cóż nie są tak trwałe, ale to jest kwestia czego oczekuje sie po wystąpieniu w zawodach.


Mimo wszystko czasem milo jest dostac rekompensate za obite nogi lub biodra, a poza tym dzieki nagroda jest wieksza rywalizacja i chec zwyciestwa.


Nie mów mi, że startując w zawodach, nie masz chęci wygrać ;)


no oczywiscie, ze jak juz sie startuje to chce sie wygrac, ale ryzyko kontuzji jest dosc wysokie, a nokautow tez troche sie naogladalem, nagroda byla by dobra zacheta. Poza tym wiecej osob by startowalo w zawodach, zawodnicy mieli by z tego siano itp.
  • 0

budo_batonn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje TKD- a jakie narody?
tylko kto te siano będzie dawał :roll:
  • 0

budo_pa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje TKD- a jakie narody?
Siano to jest w sporcie zawodowym, a o zawodowym TKD jakoś nie słyszałem. :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje TKD- a jakie narody?

Siano to jest w sporcie zawodowym, a o zawodowym TKD jakoś nie słyszałem. :)

Pozdrawiam


hmm, no ale chyba w jakis oficjalnych turniejach najwyzszej rangi siano jest przyznawane, za mistrzostwo polski np dostaje sie jakas kwote? Jesli za to przysluguje uscisk dloni prezesa to ja bardzo przepraszam-mega kicha!!!
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje TKD- a jakie narody?

tylko kto te siano będzie dawał :roll:


na polish open sponsorem byl np LG, a zwiazek TKD tez nie musi brac wszystkeigo do kieszeni, co nie? W sumie to dzialacze mogliby sie czasem podzielic. Potem sie dziwimy ze mamy sukcesow na arenie miedzynarodowej, kiedy zawodnicy, zamiast cwiczyc musza pracowac na utrzymanie, lol
  • 0

budo_mvrky
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrowiec Sw.

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje TKD- a jakie narody?
Jesli juz cos to klub powinien kase zyskiwac. Bo to w koncu one z czegos musza czerpac kase na dodatkowy sprzet (ktorego zazwyczaj z powodu braku $$ nie ma), i poza tym te wszystkie wydatki i skladki...

Co do zawodow dla mnie najwazniejsza jest satysfakcja (choc jeszcze nei miewalem okazji w nich uczestniczyc ;p).

Z drugiej strony jesli jakis milioner albo firma (np. dla reklamy) zorganizowalaby zawody tkd to pewnie by cos tam casha dawal na koniec...
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje TKD- a jakie narody?

(...)a nagrody rzeczowe... no cóż nie są tak trwałe, ale to jest kwestia czego oczekuje sie po wystąpieniu w zawodach(...)


wiadomo, ale sianko by bardzo pomoglo takim klubom jak nasz (krzychu :) ), zadnych perspektyw na sponsora czy cos w tym stylu a wydatki jak byly tak sa, i np wyjazdy do berlina takie tanie nie sa liczac wszystkie koszty... ale jakos sie kaske ciuła i jest zayebiscie :)
  • 0

budo_pa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje TKD- a jakie narody?

no ale chyba w jakis oficjalnych turniejach najwyzszej rangi siano jest przyznawane


Przez siano rozumiem tyle siana, żeby dobry zawodnik mógł się z tego utrzymać (i rodzinę, jak ma). A to chyba tylko w sporcie zawodowym. Co jest z resztą logiczne, jeśli przyjrzeć się znaczeniu słów "zawodowy" oraz "amatorski".
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje TKD- a jakie narody?

no ale chyba w jakis oficjalnych turniejach najwyzszej rangi siano jest przyznawane


Przez siano rozumiem tyle siana, żeby dobry zawodnik mógł się z tego utrzymać (i rodzinę, jak ma). A to chyba tylko w sporcie zawodowym. Co jest z resztą logiczne, jeśli przyjrzeć się znaczeniu słów "zawodowy" oraz "amatorski".


niekoniecznie utrzymac rodzine, jestem poprostu ciekaw ile dostaje pieniedzy zawodnik np. za wygranie Mistrzostw Polski?
  • 0

budo_pa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje TKD- a jakie narody?

Potem sie dziwimy ze mamy sukcesow na arenie miedzynarodowej, kiedy zawodnicy, zamiast cwiczyc musza pracowac na utrzymanie, lol


niekoniecznie utrzymac rodzine, jestem poprostu ciekaw ile dostaje pieniedzy zawodnik np. za wygranie Mistrzostw Polski?


No to się wreszcie zdecyduj, czy chciałbyś tyle forsy, żeby się zawodnik utrzymał, czy tylko jakiś miły bonus.

Pozdrawiam
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje TKD- a jakie narody?

Potem sie dziwimy ze mamy sukcesow na arenie miedzynarodowej, kiedy zawodnicy, zamiast cwiczyc musza pracowac na utrzymanie, lol


niekoniecznie utrzymac rodzine, jestem poprostu ciekaw ile dostaje pieniedzy zawodnik np. za wygranie Mistrzostw Polski?


No to się wreszcie zdecyduj, czy chciałbyś tyle forsy, żeby się zawodnik utrzymał, czy tylko jakiś miły bonus.

Pozdrawiam


Oczywiscie najlepiej by bylo dostac tyle forsy aby sie z tego utrzymac, ale kjesli nie ma takiej mozliwosci w polskich warunkach, to jakie sa przewidziane gaze dla zwyciescow?

Jesli ktos zna konkretne kwoty, bylbym wdzieczny :)
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje TKD- a jakie narody?
Ja niestety walczyłem tylko na zawodach, gdzie najwyższa wygraną był medal, dyplom albo jedno i drugie. Słyszałem też coś o stypendiach dla młodych sportowców którzy osiągają odpowiednie wyniki na podium. Może nie są to za duże pieniądze ale zawsze jakiś grosz wpadnie w szgelności jeśli jesteś na płatnych studiach. Z tym, że trzeba cały czas być w formie i osiągać odpowiednie wyniki w przeciwnym wypadku mogą odciąć kasę. Takie życie. Słyszałem o zawodach LG cup ale nie uczestniczyłem, były tam jakieś nagrody rzeczowe ( był to jakiś oficjalny turniej konkretnie zatwierdzony przez związek) ?
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje TKD- a jakie narody?
Mvrky co ty z ta kasa. Slyszalem o 1 zawodach gdzie za wygana bylo bodaj 150 euro (bodaj otwarte mistrzostwa Wloch :?: ). W TKD nie ma czegos takiego jak zawodostwo a za to jedynie otrzymuje sie kase, no chyba ze chodzi o zawod - trener. Niewazne na jakim poziomie bedzie zawodnik nawet wyczynowym to nadal jest rozumiane jako "sport" amatorski gdyz z tego nie zyjesz albo raczje nie wyzyjesz. W karate bodaj jest podobnie i w wiekszosci styli. W boksie jak walcza kolesie to sie podaje np. "walcza o tytul zawodowego mistrza swiata".
Ja mam stype sportowa ale co to jest. Jak na studenta wystarczy ale mogloby byc wiecej :) a kasa na pewno nie idzie z pztkd.
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje TKD- a jakie narody?
Hmm, to jestem ciekawy co sie dzieje z tym sianem, ktore idzie do zwiazku, czyzby dzialacze byli az tak pazerni?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje TKD- a jakie narody?
Fakt, że z gospodarowaniem kasą w PZTkd-WTF nigdy najlepiej nie było - ale poczytaj sobie choćby o kosztach utrzymania biura, prowadzenia szkolenia kadr narodowych, organizacji wyjazdów na zawody typu MŚ czy ME, składek do międzynarodowych organizacji itp.

Jeździłem z ekipą na wiele zawodów w kraju i za granicą i nagrody finansowe były na nich dwa razy. Raz dla najlepszego zawodnika i raz dla trzech najlepszych drużyn w klasyfikacji generalnej.

Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024