Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak rozwinac walke sportowa w TKD.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Jak rozwinac walke sportowa w TKD.
Co dodac do TKD w walce sportowej aby niestracilo ono swojej tozsamosci? Wiadomo pod walke sportowa cwiczy sie najwiecej. Stad w jakim kierunku, waszym zdaniem zmiany powinny pojsc a co za tym idzie jak sposob szkolenie sportowe powinno ewoluowac.



Z gory mowie, ze chodzi mi wylacznie o WALKE SPORTOWA a nie o cale TKD bo takie tematy juz byly.
  • 0

budo_troop
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozwinac walke sportowa w TKD.
Jeśli chodzi o sparring ITF to wydaje mi się, że powinien zostać tak jak jest. Są chyba 2 kierunki zmian: "udziwnienia" (jak w ITF-NK) czyli te wszystkie techniki obowiązkowe itd, co w sumie niczemu nie służy, i zwiększenie kontaktu- ale po co ? TKD to TKD a nie muay thai czy KB. Owszem "nasza" formuła walki to light- contact ale sposób prowadzenia walki różni się przecież znacznie od Light contact w KB. Wydaje mi się, że w tej dziedzinie wszytko jest na swoim miejscu.
Pozdrawiam świątecznie
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozwinac walke sportowa w TKD.
Zauwaz, ze trenuje sie glownie pod sportowa wlake a tej do walki realnej nieco brakuje. Stad moim skromnym zdaniem wprowadzenie kolanek byloby zabiegiem znacznie rozwijajacym, gdyz obecnie bliski dystans konczy sie zwykle klinczem a ten rozdzieleniem zawodnikow przed sedziego. Czy nie byloby czyms nowym a napewno rozbudowywujacym przygotowanie sportowe, ktore i tak juz male nie jest.





Pozdro
  • 0

budo_troop
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozwinac walke sportowa w TKD.
Zgadzam się, że dodanie kolanek rozszerzyłoby przygotowanie i uczyniło walkę "ciekawszą". Ale następnym krokiem są łokcie, potem rzuty, jak rzuty to parter i mamy MMA. Więc po co ?? :roll: Uważam, że to co jest jest w porządku i rozwijajmy się w ramach naszych zasad walki sportowej. Jest przecież jeszce wiele do pokazania na tym polu :wink:
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozwinac walke sportowa w TKD.
Nie wiem o jaka federacje tobie chodzi, ale w federacji WTF przede wszystkim wiecej punktow powinno byc dawane za jakies bajeranckie ewolucje. Ciekawym rozwiazaniem bylo by rowniez wprowadzenie low-kickow.
  • 0

budo_troop
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozwinac walke sportowa w TKD.
Cały czas mowa o ITF i różnych jego odmianach :wink: Co do ewolucji - owszem ale w jakichś rozsądnych granicach, żeby nie zrobić drugiej "listy technik obowiązkowych". A co do low-kicka - spójrz na mojego poprzedniego posta.
pozdro
  • 0

budo_batonn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozwinac walke sportowa w TKD.
Moim zdaniem powinien być full contact zamiast light. Niektórzy sędziowie czasami myla jaki to kontakt a tak byłoby wszystko jasne
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozwinac walke sportowa w TKD.

Moim zdaniem powinien być full contact zamiast light.


A ja bym propagandowo zostawił nazwę formuły "light contact", ale wyrzucił z przepisów ostrzeżenia za zbyt silny kontakt.
Wtedy mielibysmy propagandowo wszystko ok, a kto tam sie wgryza w szczegóły :twisted:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozwinac walke sportowa w TKD.
Czyli byłoby to, co jest już dziś w Polskiej Unii Taekwondo ;)

Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024