Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe wieści o zmianach w WTF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Nowe wieści o zmianach w WTF
Wg strony WTF: "Wśród rekomendowanych zmian, które mają wejść w życie od MŚ 2005 w Madrycie (Hiszpania), są takie, jak skrócenie czasu walk mężczyzn i wprowadzenie dogrywki o "złoty punkt". Zmiany dotyczą skrócenia walk mężczyzn z trzech do dwóch minut w rundzie, przy zachowaniu trzyrundowego systemu, i wprowadzenia dogrywki do pierwszego punktu w walkach, które po trzech rundach zakończą się remisem. Pole walki taekwondo zmniejszy się z aktualnych wymiarów 12 x 12 m do 10 x 10 m. Liczba sędziów (punktowych) z kolei zostanie zwiększona do czterech - po jednym w każdym narożniku - z obecnych trzech. Te dwie zmiany zostaną wprowadzone do zawodów WTF w 2006 roku. Członkowie zarządu (Executive Council) także poparli zasadniczo przyznawanie punktów za uderzenia rękami, jednocześnie wprowadzając obowiązkowe rękawice jako dodatkowy środek bezpieczeństwa."

Gizmo
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe wieści o zmianach w WTF

rękami, jednocześnie wprowadzając obowiązkowe rękawice jako dodatkowy środek bezpieczeństwa."


A jakie beda możliwe powierzchnie uderzeniowe? Czyżby wprowadzili uderzenia na głowę :-) . Wielki plus.

"złoty punkt".

Dziwny pomysł. Coś podobnego do złotej bramki w piłce nożnej.

skrócenie czasu walk mężczyzn


Nie widzę żadnego sensu w tej zmianie. Chyba, że teraz walki beda się odbywac szybko dynamicznie oraz "atrakcyjnie" dla publiki.

Jeszcze z pewnościa dużo sie zmieni do czasu mistrzostw w Madrycie. Niemniej jednak większość innowacji jest bardziej skierowanych w celu uatrakcyjnienia samych zawodów.
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe wieści o zmianach w WTF

(...)wprowadzając obowiązkowe rękawice jako dodatkowy środek bezpieczeństwa.


rekawice... :twisted: pomalu robi sie coraz lepiej :twisted:
  • 0

budo_batonn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe wieści o zmianach w WTF
Niedługo WTF stanie się ITF-em
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe wieści o zmianach w WTF
ITF-em to się nie staje, ale walka zaczyna mieć ręce i nogi :) . Taktyka walki zmieni się diametralnie . . .
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe wieści o zmianach w WTF
Na treningach instruktorzy z pewnością wprowadzą więcej elementów walki za pomocą rąk. Ciekawy jestem jak to będzie wyglądać na zawodach :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe wieści o zmianach w WTF

Nie widzę żadnego sensu w tej zmianie. Chyba, że teraz walki beda się odbywac szybko dynamicznie oraz "atrakcyjnie" dla publiki.


A ja wręcz przeciwnie. Na walkach 3 x 3 minuty bardzo często można usnąć z nudów, bo zawodnicy pilnują, żeby sie nie przemęczyć za bardzo...

Jeszcze z pewnościa dużo sie zmieni do czasu mistrzostw w Madrycie. Niemniej jednak większość innowacji jest bardziej skierowanych w celu uatrakcyjnienia samych zawodów.


O to właśnie chodzi!

Gizmo
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe wieści o zmianach w WTF
to jak z tymi raczkami...mają być rękawice ? ale uderzenia nadal na tłów czy na głowę też ? i za ile pkt. na głowę ?? nie zrobi się z tego jakis itf albo gtf ?? ile pytań :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe wieści o zmianach w WTF
Napisałem to, co w tej chwili wiadomo na podstawie informacji na stronie WTF. ITF czy GTF się "z tego" nie zrobi, bo trzeba byłoby zmienić techniki, układy, nazewnictwo, zdjąć pancerze, ograniczyć kontakt w walce sportowej... ;)

Gizmo
  • 0

budo_taeyang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe wieści o zmianach w WTF

ograniczyć kontakt w walce sportowej



To dobre :rofl:

Już chcę widzieć tę rzeźnię :-) )))))

Skąd my to znamy : 4 sędziów, dogrywka do pierwszego trafienia, rękawice i uderzenia na twarz , dwuminutowe rundy, pole 9x9, kaski na głowach, może mi ktoś pomoże?? :-) )))))
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe wieści o zmianach w WTF
4 sędziów w WTF było baaardzo długo. Liczbę zmniejszono do trzech po wprowadzeniu elektroniki - system przyznaje punkty po wciśnięciu klawiszy przez dwóch punktowych w określonym odstępie czasu, chodziło o to, żeby punkty sie nie dublowały (dwóch wcisneło na czas, dwóch chwilę później = dwa punkty zamiast jednego). Ciekawe, jak sobie teraz z tym poradzą.

A co do pozostałych podobieństw... hmmm, no nie wiem, do czego to może być podobne. Kick boxing semi contact?? ;)

Gizmo
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe wieści o zmianach w WTF
Pozyjemy zobaczymy ale wg. mnie z raczkami bedzie jak w kyokushin'ce na korpus (ale w takim razie po co rekawice na hogo - ciekawe :wink: , troche zbyt subtelne jak dla mnie)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe wieści o zmianach w WTF
Też się tego obawiam. No ale cóż, pożyjemy - zobaczymy :)

Gizmo
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe wieści o zmianach w WTF
Gizmo, dowiedziałem się że na nogi kapcie, na ręce rękawice i łapy wchodzą na twarz. Możesz to jakoś zweryfikować, bo nie jestem z WTF-u a jakos tak usłyszałem.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe wieści o zmianach w WTF
Gdyby tak się stało, najpierw bym się :drinking: ze szczęścia, a potem całą czeredą narodu zaczęlibyśmy jeździć na WTF.

Na razie jednak żadnych pewnych wieści nie ma, poza podanymi wyżej. Zasięgnę języka nieco i jak się czegoś dowiem, napiszę.

Gizmo
  • 0

budo_kokoni
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe wieści o zmianach w WTF
Za piękne żeby było prawdziewe :box: . Ale gdy się tak stało to się przyłączam do :drinking:
  • 0

budo_beren
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dwa a po dwóch w

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe wieści o zmianach w WTF
Czekamy , czekamy :) Mam też nadzieje że w Polsce przejdzie ta zmiana wmiare sprawnie i składnie.
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe wieści o zmianach w WTF
A mysleliście co za tym idzie ?? Zmiana o conajmniej 180 stopni. szkolenia trenerów, zawodników, sedziów, starzy wymiatacze tkd wypierani przez nowych którym lepiej leżą techniki ręczne. I gdzie się podzieje ta szybkość, ta dynamika wtf-u ?? Mimo to jestem za rekoma ;)
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe wieści o zmianach w WTF
Coz rece sa i w tej chwili w WTFie ale z ich uzyciem i umiejetnoscia ich uzycia to .......... (wstawic co kto sadzi :) ). Fakt punktowanie wrecz oddala mysl o ich uzyciu.
  • 0

budo_mazi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe wieści o zmianach w WTF
Jestem przeciw tym zmianom :D Chociażby dla różnorodności stylów tkd.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024