Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pismo o taekwondo???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_mj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pismo o taekwondo???
Czy Waszym zdaniem potrzebne jest i co nie mnie istotne - czy przyjęłoby się na naszym rynku wydawniczym - pismo o taekwondo?
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pismo o taekwondo???
Padnie jak szmata.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pismo o taekwondo???

Czy Waszym zdaniem potrzebne jest i co nie mnie istotne - czy przyjęłoby się na naszym rynku wydawniczym - pismo o taekwondo?

identyczne pytanie zadałeś na forum judo - po cholerę?
  • 0

budo_mj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pismo o taekwondo???
Dwóch pism bowiem nie wydam, m.in. w ten sposób sonduję więc rynek.
  • 0

budo_mj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pismo o taekwondo???
IRA, można wiedzieć dlaczego? Pytam poważnie.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pismo o taekwondo???
To długa historia. Jak prześledzisz publikacje dot. SW to w końcu "coś" się wyczerpuje i nakład nie idzie. Było pismo TAEKWONDO. Było. Trochę ciekawych artykułów, informacji itp. A ile można czytać jakie były wyniki zawodów, skoro i tak je znam. TKD nie jest spójne - są różne federacje i odłamy, więc stajesz przed problemem pisania w jednym czasopiśmie dla różnych opcji.
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pismo o taekwondo???
Jest gazetka wydawana w Polsce o tematyce Taekwondo. "Kiap" (tak się nazywa) ma tylko 12 stron i można je dostać tylko na zamówiene. Jeszcze nie miałem okazji czytać tego pisma, może ktoś powie coś więcej na ten temat ...
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pismo o taekwondo???
Mam wszystkie numery "Kiapa" jakie dotąd sie ukazały (czyli 3), być moze dlatego ze redaktorem naczelnym jest mój Sabum, mgr Mikołaj Kotowicz :D .

Kiap jest rozprowadzany głównie w środowisku związanym z Polską Unią Taekwon-Do. Dystrybucją zajmują się głównie trenerzy klubów zrzeszonych w PUT, ale Kiap jest czasopismem zajmującym się Taekwon-Do wogóle.

W trzech numerach jakie sie dotąd ukazały zamieszczano zawsze newsy ze świata TKD, sprawozdania z imprez krajowych i zagranicznych. Jest kącik poświęcony treningowi siły, szybkości i wytrzymałości. W każdym numerze znajdują się też recenzje stron www poświęconym tematyce TKD. Opisywane są historie polskich klubów, są też wywiady, np z Jurasem po jego zwycięstwie w pierwszej Konfrontacji. W Kiapie prezentowano także inne sztuki walki, puki co ukazał sie artykuł o Hapkido.

Generalnie dzięki dobremu rozmieszczeniu tekstu na tych 12 stronach udawało sie zmieścić naprawde sporo treści.

Niestety w chwili obecnej nastąpiła przerwa w wydawniu Kiapa, ale planowany jest powrót.

Mam nadzieje ze wszystko wypali i znowu bedzie wydawany.

pozdro 4 All, DZIK
  • 0

budo_rachciachciach
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pismo o taekwondo???
mj: ja bym proponował pismo o nieco szerszej tematyce - ogólnie sztukach walki ze szczególnym nastawieniem na koreańskie, albo może tylko o koreańskich...
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pismo o taekwondo???
Ukazał się kolejny numer "Kiapa", jednak teraz będzie wydawany wyłącznie w formie elektronicznej - na CD.

Gizmo
  • 0

budo_scorp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pismo o taekwondo???
Mogloby sie przyjac. Gdybys np. wypuszczal je w porozumieniu z jakas oficjalna strona oTKD, moze ktoryms ze zwiazkow,albo tym vortalem. Szerokiego rynku bys nie zwojowal, pewnie duzej kasy bys tez nie zarobil. Jezeli pismo byloby ok. swoich fanow by mialo. Problemem jest, oczym wspominal juz IRA mnogosc federacji,a takze nie pisanie stale o wynikach zawodow.
Nie wiem czy zastanawiales sie nad dystrybucja. Napisz cos wiecej o swoim pomysle. Co juz masz, czego potrzebujesz.
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pismo o taekwondo???
Jak to ukazał się 8O :) Tzn ze juz jest caly interface i grafa i wogole ?? Myslalem ze to dopiero plany :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pismo o taekwondo???
"Kiapa" na CD dostałem w sobotę na zawodach w Jastrzębiu i nawet przejrzałem na kompie, więc zakładam, że się ukazał :-)

Gizmo
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pismo o taekwondo???
No to slodko :) Chyba zaraz bede mial do kogoś kilka pytań :D Widze Gizmo, ze wiesz wiecej o tym co sie u nas dzieje, niz my sami :) :)


pozdrowka 4 all. DZIK
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pismo o taekwondo???
Wydawanie niewielkiego nakładu na CD to niezły pomysł. I tak sobie myślę, że łatwiej jednak byłoby zająć się problematyką koreańską, a nie tylko TKD. Bo tego ostatniego jest multum różnych odmian które razem (gdyby nie podziały) tworzyłyby jedną z najliczniej ćwiczonych sztuk/sportów walki. Ale to by zbyt piękne było :) . Więc któregoś pięknego dnia i tak ktoś zacząłby załatwiać (lub przynajmniej próbować to robić) swoje interesy, na zasadzie - moje TKD jest mojsze od waszego, lub też komuś by się wydawało że tak robi. I w końcu sypnie się jak domek z kart. Dlatego zajęcie się ogólnie koreańszczyzną byłoby do przełknięcia dla wszystkich. Są sztuki które posiadają mało klubów i nikomu w drogę nie wchodzą, bądź wogóle nie ma. A są naprawdę ciekawe.
  • 0

budo_mj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pismo o taekwondo???
No więc uchylę trochę rąbka tajemnicy. Wydajemy już jeden tytuł - ogólnopolski magazyn o zapasach i sumo "Zapaśnik", stąd napisałem, że ewentualne pismo o taekwondo byłoby czymś pośrednim pomiędzy Budokanem a Bokserem. Bo tak jest również z "Zapaśnikiem". Fakt faktem, że większe szanse powidzenia miałoby pismo dla miłośników koreańskich sztuk walki, a tych trochę jednak jest - zarówno sztuk, jak i miłośników. Wspoółpraca z wortalem myślę, nie stanowiłaby większego problemu. Jeden ze Związków już sondujemy w kwestii gazety. Dystrybucja też nie stanowi większego problemu (saloniki prasowe RUCH S.A., EMPiKi, prenumeraty). Na początek zapewne problemem - nie tak znowu dużym, ale stosunkowo największym w porównaniu z innymi kwestiami - byłoby znalezienie kilku, kilkunastu osób chętnych do redagowania teksów i odpowiedzialnych za zdjęcia w magazynie, rzecz jasna przynajmniej na początek gratis. Największym problemem (jak zwykle) jest kasa. Z moich wyliczeń wynika, że koszt jednego numeru (32 strony, kreda 70 gram, mat, full kolor) zamknąłby się spokojnie w 6500 złotych (może ciutkę mniej). Oczywiście podana kwota nie uwzględnia ewentualnych tantiemów za teksty i zdjęcia (w przyszłości i tak zapewne symbolicznych).
Jak ustosunkowujecie się do tego co napisałem wyżej?
  • 0

budo_mj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pismo o taekwondo???
Zapomniałbym - problemem byłoby też pozyskanie osoby chętnej do szukania reklamodawców zarówno dla "Zapaśnika", jak i drugiego tytułu. A propos, jeśli magazyn miałby być o koreańskich sztukach walki, jaki proponujecie jego tytuł?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pismo o taekwondo???
W razie czego mogę trochę pomóc w kontaktach z ludźmi z Polskiego Związku TKD WTF i Polskiej Unii Taekwondo. W razie potrzeby łap mnie na GG, nawet jak mnie nie widać, to czasem jestem ;)

Gizmo
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pismo o taekwondo???
Z kimś do redagowania cos może się znaleźć, bo sam nie pisuję. Nie zdradzę tajemnicy że Gizmo też pisuje (pisywał?). Na moje kaprawe oko z redagowaniem nie powinno być aż tak dużych problemów. Gorzej ze zdjęciami - nie wystarczy być, widzieć, opisać - trzeba dobrą fotkę trzasnąć. Wszystkich imprez jedna osoba nie obleci i będą różnice w jakości. Gdyby były problemy ze współpracą z ITF-em Wiedeńskim to jest kilka patentów - ale to na priva :) .
  • 0

budo_mj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pismo o taekwondo???
Jak na priva, to prosze oto moj mail - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Co do oblatywania wszystkich imprez, nie widze takiej potrzeby. w Zapasniku tez nie jestesmy na wszystkich, nalezy dokonac selekcji. Poza tym nie wiedze wiekszego sensu w relacjach z zawodow. Gazeta, w moim przekonaniu, mialaby byc 2-miesiecznikiem, po wiec dawac w niej np. sprawozdanie z zawodow, ktore mialy miejsce np. miesiac temu. To powinny byc teksty nieco ponadczasowe (te dluzsze), ale oczywiscie w gazecie musialoby znlezc sie miejsce na krotkie info dotyczace imprez biezacych, ale powtarzam krotkie info.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024