Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy tak można zakończyć treningi ??? :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_wolin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
Bo podobno masz problemy ze stawami? :-) No sam już nie wiem czemu… :roll: Kostki to też stawy.

Tutaj wszyscy piszą o tym, że stawy strzelają, a ja w swojej kontuzji nie miałem tylko tego strzelania. Szorowało mi coś w kolanie. Tak dla zobrazowania: weźcie sobie dwie deseczki (tylko niepolakierowane, chropowate, najlepiej z drzazgami) i potrzyjcie je o siebie. Mniej więcej taki dźwięk dobiegał do moich uszu… i tak jak wspominałem, nic mnie przy tym nie bolało. :roll:
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
Nie ma co sie przejmowac mi strzela wszytko od palcow u stop przez kostki, kolana, kregoslup, rece po szyje :] no i oczywiscie palce i nagarstki :D . Nie ma co sie sluchac matki, trzeba sie postawic, bo nigdy nic w zyciu nie osiagniesz, do lekarza potem preparat i trenujemy dalej ;-)
  • 0

budo_cfd
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(

Może to głupie pytanie, ale dlaczego nie na kościach ??


Ano dla tego, że takie ustawenie wymusza dość wąskie ustawienie rąk, spróbuj i tak i na otwartych dłoniach szeroko, i zobacz czy przy takim ustawieniu jest jakaś różnica.

A tak na boku, mój kolega, pare lat karate też się na kościach "wypompował", no i efekt jest taki, że ma już w pewnym stopniu te stawy zdeformowane o czym dobitnie uświadomił go jego lekarz.

Co do wszystkich form "utwardzania" polecam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
kliknijcie na dział "Jak trenować" (na lewo), a później "Patologiatreningowa" na prawo
  • 0

budo_kasiag
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
Jeśłi chodzi o skręcone kostki - to stabilizator nosi tylko po skręceniu - tak ok. 6 tygodni. Potem należy powoli z powrotem wracać do treningów - ćwieczenia na stałe w stabilizatorze nie polecam - zadaniem stabilizatora jest oddciążenie stawu - a więc wtedy mięśnie przestają w pełni pracować i stabilizowac własnie staw - efekt - słąbe mieśnie a co za tym idzie nagminne skręcenia (bo nie ma co trzymac tych kosteczek). Trzeba raczej ćwiczyc mięśnie (np. wpinanie na palce - b. dobre ćwicznie na staw skokowy). Jeżeli chodzi o łokcie strzelające - to hmm może być róznie - tak czy inaczej nie wykonuje się gwałtownych ruchów w stawach (zgięcia i wyprosty - czyli pomki lub "dżampki" jeżeli chodzi o kolana) bez porządnej rogrzewki - inaczej kontuzja wcześniej czy później nas spotka.

Pozdrawiam
KAsiaG
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
Ja mam to samo ale tylko w prawym barku. Nie wiem co jest ale jak macham prawa reka to strzela. I jeszcze o ile porpostu sobie macham to jest git ale jak wezme jakis hantelk to normalnie czuje jakby mi cos tam przeskakiwalo i jest tak glosny dzwiek ze zawsze na w-f sa niezle zlewki z tego. Ale podejrzewam ze to wina dlogotrwalego grania w siate. Moze tez powininem pomyslec o jakims wsmomagaczu na stawy
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
Wspomagaczy na stawy?? ale jakie , zastanawiałem sie nad opaską elastyczną ale niewiem czy to coś da...?
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można zakończyć treningi ??? :(
No ja mialem na mysli jakies te wyzej wymienione preparaty, ale jakos nie przemawia to do mnie bo jestem przeciwnikiem jakich kolwkek pigul, syplementow i calej tej chemii. Only natural :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024