Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym zastąpić ziemniaki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Czym zastąpić ziemniaki?
A ja mam z kolei takie pytanie: czym można jeszcze zastąpić ziemniaki(oprócz ryży-bo to już wiem :wink: ) ..np z czym można zjeść sobie rybkę..z ryżem to będzie działać czy tak niekoniecznie? :D Bo z tego co wiem ziemniaków należy sie pozdbyć z diety..tak?:)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastąpić ziemniaki?
Kasza gryczana, kasza kuskus, fasola (tak tak!), kukurydza, soja. :-)
Niekoniecznie trzeba się pozbywać, ale też nie należy się żywić jak przysłowiowy radziecki żołnierz (dużo kalorii = dużo ziemniaków :wink: ).
Ciężko komuś przyzwyczajonego do ziemniaków przygotować danie obiadowe bez nich. Ale zaręczam, że da się. Trzeba po prostu pokombinować trochę w kuchni, ja dość często stosuję mieszankę: kukurydza (zboże) + warzywa + mięso.
  • 0

budo_ale_oks
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastąpić ziemniaki?
No i jeszcze trzeba dodac, ze makaron nadaje sie swietnie zamiast zmieniakow
  • 0

budo_nico
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastąpić ziemniaki?
Ja osobiscie przestałem jeść ziemniaki prawie półtora roku temu, po tym jak przeczytałem książkę o tym jak jeść zgodnie ze swoją grupą krwi - naprawdę ciekawa lektura ! Kiedy je odstawiłem schudłem w parę tygoni parę kilo i znacznie się lepiej czuję od tamtej pory. Na obiag jadam warzywa i mięso - w ogóle zapomniałem o istnieniu czegoś takiego jak ziemniaki :)
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastąpić ziemniaki?
smacznego Nicko...
moja nauczycielka tez niedawno stosowała taka diete.... przestała kiedy zasłabła i poszła jej krew z nosa... dieta spowodowała spustoszenie w organizmie no ale moze to są zachowania osobnicze, nie wiem.
  • 0

budo_nico
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastąpić ziemniaki?
Ale ten brak ziemniakow, nie jedzenie ich jest wskazane tylko dla ludzi z moja grupa krwi - dla innych to moze byc wlasnie niebezpieczne raczej, choc kto wie ? Ja nigdy przez to nie zaslablem, a wrecz czuje sie znacznie lepiej :-)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastąpić ziemniaki?
wszystko zalezy, co chcesz uzyskac dieta, jesli chcesz schudnac zamien ziemniaki na produkt mniej przetwozony, najlepiej z wysoka zawartoscia blonnika i niskim IG (ryz basmanti,fasola etc.) Jak Twoja dieta to tzw "masowka" (chcesz przybrac na masie miesniowej) najlepszy bedzie makaron i bialy ryz.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastąpić ziemniaki?
... i ziemniaki :)
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastąpić ziemniaki?
...gotowana marchewka - tak tak - marchewka gotowana w cienkim bulionie, dobrze przyprwiona (lekko pikantna) doskonale sprawdza sie jako "wypełniacz" do obiadów. Oczywiscie nie tarta :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastąpić ziemniaki?
a wiesz ile marchewki musialby zjesc, zeby kalorycznie przyblizyc sie do ziemniakow ? Tak na oko 3 razy tyle ;)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastąpić ziemniaki?

a wiesz ile marchewki musialby zjesc, zeby kalorycznie przyblizyc sie do ziemniakow ? Tak na oko 3 razy tyle ;)

Mówiłem, że bez diet radzieckiego żołnierza! :D
  • 0

budo_gruby perez
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastąpić ziemniaki?
Ziemniaki są niezastąpione 8)



:D
  • 0

budo_bugi
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastąpić ziemniaki?
tak czytam o ziemniakach,aż mam ochote na frytaski :P , to bedą kalorie :D :D dla mnie wsam raz ,a jak chcecie chudnąć to najlepiej nic nie jedzcie :) (do tych co chcą schudnąć) albo zastąpcie je chlebem razowym :twisted: :lol: :lol: :twisted:
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastąpić ziemniaki?
Diety oparte na niejedzeniu są z założenia bzdurne dla osób aktywnych zawodowo lub sportowo.
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastąpić ziemniaki?
czego ja sie tu dowiaduje???przestalam jesc mieso juz nie jem 40 dni i mowia ze strce sile przez to(smieja sie),a u zdalo by sie nie jesc ziemniakow no jakos zastapic je.Marchewka bardzo ciekawe... "Nico" a jak masz grupe krwi???
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastąpić ziemniaki?

Diety oparte na niejedzeniu są z założenia bzdurne dla osób aktywnych zawodowo lub sportowo.


dodalbym, ze sa bzdurne dla wszystkich, bo na dluzsza mete takie diety wyniszczaja organizm, zaburzaja rownowage hormonalna i prowadza do katabolizmu - przetestowane na sobie.

przestalam jesc mieso juz nie jem 40 dni i mowia ze strce sile przez to


Dobrze mowia, chyba ze dbasz o bilans bialek w ciagu dnia i uzupelniasz je kompletnymi bialkami pochodzenia zwierzecego (ale niemiesnego).
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastąpić ziemniaki?
tak tak!bardzo duzo pije mleka i roznych nabialow bynamniej stram, sie,ale co do miesa nie mam jakos przekonania. :?
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastąpić ziemniaki?
to go lepiej nabierz, bo (zalozywszy ze 16 przy xywce to Twoj wiek) bialko jest niezbedne zwlaszcza w okresie dojrzewania (u kobiet tym bardziej... wy przechodzicie jednak wieksze hmm zmiany ;) ) do prawidlowego rozwoju. A w mleku ilosc bialka jest sladowa, do tego zmieszana z laktoza i niezdrowymi tluszczami.

Ale to taki offtopic.
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastąpić ziemniaki?
A tak poza to mam 17 lat,bialka mi sie "wydaje",ale to tylko wydaje,ze mam go wystarczajaco,by mocniejsze kopniecie nie spowodowalo mi zlamania kosci.a masz cos na mysli konkretnego z duza iloscia bialka(nie mowiac o odzywkach np.kreatyna).pozdrawiam
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastąpić ziemniaki?

dodalbym, ze sa bzdurne dla wszystkich, bo na dluzsza mete takie diety wyniszczaja organizm, zaburzaja rownowage hormonalna i prowadza do katabolizmu - przetestowane na sobie.


Hm, przy drastycznym sterowaniu masą, czasami stosuje się tzw. diety przeżyciowe typu 1000 kcal. Ponoć zbawienny wpływ na organizm mają też głodówki całkowite kilkudniowe (sam mam za sobą kilka). Faktem jest jednak, ze organizm zmienia wtedy metabolizm i "usypia". Dochodzi również do degradacji tkanki mięśniowej, którą organizm "upłynnia" wcześniej niż tłuszcz zapasowy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024